Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 1881 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Brudna kampania wyborcza po stronie PO-KO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Opozycja robi wszystko, aby właśnie dzielić Polaków emocjonalnie, żeby Polacy zapomnieli, co to były rządy PO-KO i jak zniszczyły Polskę

 

 
Tak jak przypuszczałem i napisałem obecna kampania wyborcza po stronie PO-KO jest brutalna i brudna a do tego pełna hipokryzji.
 
Te wszystkie fale hejtu i krążenie KOD-u po spotkaniach wyborczych A. Dudy, wydumane oskarżenia kierowane do własnych wyborców, ale też do wyborców PS-u i niezdecydowanych. To donoszenie na Polskę w UE, te wszechogarniające  niszczenie polskiej debaty merytorycznej i nakierowanie jej na emocje a jak wiemy emocje są najgorszym doradcą. I te emocje chcą wzbudzić w naszym narodzie politycy PO-KO, ale nie tylko oni, bo to wpisuje się w kampanię wyborczą pozostałych - oprócz PiS-u - partii będących totalną opozycją.
 
Opozycja robi wszystko, aby właśnie dzielić Polaków emocjonalnie, żeby Polacy zapomnieli, co to były rządy PO-KO i jak zniszczyły Polskę doprowadzając ją do "kartonu", gdzie pozostały tylko:"ch...j, dupa i kamieni kupa". I czy naprawdę chcemy, aby ta ekipa powróciła do rządów w Polsce? Odpowiedź na to pytanie jest jedna: w 100% NIE!
 
A trzeba sobie zdawać sprawę, że gdyby wygrała np. M. Kidawa-Błońska czy też innych kandydat totalnych, sprawa rządzenia byłaby utrudniona a może nawet doprowadziłaby do wcześniejszych wyborów parlamentarnych, bo obstrukcja totalnych też byłaby totalna.
 
PiS ma wszystkie argumenty merytoryczna po swojej stronie. Zrobił dla Polski i Polaków więcej od 30 lat, od początku tzw. "transformacji". I na tym Polacy winni się skupić a nie poddawać się działaniom kampanijnym totalnej opozycji. A to jest dopiero początek kampanii wyborczej i można się spodziewać coraz bardziej jej brutalizacji. Każdy błąd PiS-u będzie rozdmuchany do granic śmieszności (gest Lichockiej) a do tego też będzie kreacja tych błędów (np. atak na szefową kampania wyborczej A. Dudy, czy też atak na żonę ministra sprawiedliwości).  Do tego dołożona zostanie kampania bazująca na chorych onkologiczne czy też też oparta na fałszywej trosce o osoby niepełnosprawne. Przecież to wszystko jest obłudą, bo PO-KO miała 8 lat na przeprowadzenie reform, też w ochronie zdrowia. I co? Ano nic! A teraz szermują hipokryzją jakoby oni przeprowadzali takie reformy. A z luką VAT-owską też walczyli? A gdzież tam... na tych pieniądzach dorabiali się oszuści podatkowi. Stąd na pomoc Polakom - parafrazując słowa V. Rostowskiego - "piniędzy nie było i miało nie być". Okazało się, że się znalazły a do tego uchwalono po raz pierwszy od 30 lat budżet bez deficytu.
 
PO-KO i pozostali totalni nie mają żadnych merytorycznych argumentów po swojej stronie. Pozostaje tylko emocjonalny przekaz, który - jak pisałem - ma dzielić Polaków. Stąd gloryfikacja przez M. Kidawę-Błońską zwykłych hejterów, ale też kreowanie wydumanej rzeczywistości, jakoby PiS niszczyło Polskę a przecież - mam nadzieję, że Polacy pamiętają - jest całkiem odwrotnie. Ale czy pamiętają? Do brudnej kampanii wyborczej zaprzęgnięto też koronowirusa, a to już jest szczyt chamstwa i bezczelności.
 
Do dobrego łatwo się przyzwyczaić, stąd Polacy nie wyobrażają sobie dziś zaniechania prospołecznych inicjatyw, zaniechania prorozwojowych inwestycji, zwiększenia wieku emerytalnego. Polacy wiedzą, że bez PiS niemożliwe byłyby reformy, takie jak: Plan Morawieckiego, obniżenie CIT do 9%, deficyt budżetowy na zero, ogromne programy społeczne (500+, 300+, 75), emerytura-trzynastka i większa waloryzacja kwotowa, 500+ dla niepełnosprawnych),  Państwowy Fundusz Rozwoju i proinwestycyjna pomoc dla małych firm (mniejszy ZUS oraz do 26 lat podatek CIT zero procent), wzrost wydatków na ochronę zdrowia, likwidacja mafii VAT-owskich oraz zwiększona wykrywalność przestępstw gospodarczych, podwyższenie kar za kradzież zuchwałą, w tym właśnie VAT, skuteczna polityka zagraniczna i obronna (zniesienie wiz do USA, zakup nowego sprzętu, wojska terytorialne, Trójmorze, Baltic Pipe, dywersyfikacja źródeł energii i powolne uniezależnianie się od Rosji w tym obszarze), program stu obwodnic, najmniejszy od 30 lat wskaźnik bezrobocia, przekraczający inflację, realny wzrost wynagrodzeń (stawka minimalna rosnąca w czasie), bardzo wysoki wzrost PKB, handel zagraniczny in plus (eksport - import), utrzymanie polskiego i silnego złotego (PO zapowiadała przejście na koszmarne EURO), reforma sądownictwa.
 
To chyba wszystkie reformy PiS-u i prezydencka kampania wyborcza winna być prowadzona na zasadzie merytorycznej promocji owych reform, ale też nie należy zapominać, że nieraz też trzeba atakować merytorycznie totalnych, na każdym kroku pytać ich, co zrobili przez 8 lat dla Polski i Polaków. Warto też, aby również wyborcy PiS-u pytali o to totalnych np. na spotkaniach M. Kidawy-Błońskiej
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Następna pisiorska agitka.
  Nawet małe dzieci wiedzą, że PO to wcielone zło i jak przejęła władzę po PiS to z krainy mlekiem i miodem płynącą uczyniła zgliszcza i pustynię.
  Tylko że PiS nie zasługuje na lepsze traktowanie. Starczy przypomnieć chamskie, nieudolnie montowane "afery" przeciwko swoim koalicjantom co doprowadziło do upadku rządu i ośmiu lat zbrodniczej koalicji PO-PSL.
 • .
  "A trzeba sobie zdawać sprawę, że gdyby wygrała np. M. Kidawa-Błońska czy też innych kandydat totalnych, sprawa rządzenia byłaby utrudniona a może nawet doprowadziłaby do wcześniejszych wyborów parlamentarnych"

  Autor chyba się nie zapoznał z najnowszą obowiązującą linią, przekazaną przez Jarosława Kaczyńskiego w Jachrance - wyborów wcześniejszych nie będzie.
 • @programista 11:54:08
  Sytuacja może sie potoczyć zupełnie inaczej w wypadku przegranej A. Dudy i uważam, że obstrukcja rządzących może doprowadzić do wcześniejszych wyborów.
  Pozdrawiam
 • A to podoba mi się najbardziej :)
  "skuteczna polityka zagraniczna i obronna (zniesienie wiz do USA, zakup nowego sprzętu,"

  Z ewidentnych porażek, wyczerpujących znamiona zdrady stanu Autora chce zrobić sukcesy. No ale jak powiedział klasyk - nikt nam nie powie że białe jest białe :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:50:01
  Nie zapominam tegoż faktu, ale trochę czasu minęło, więc teraz jest inna rzeczywistość.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 11:58:11
  Na ile "inna"?
  PiS się zmieniło? Czy może prezes?
 • Autor
  Panie Krzysztofie po co sobie nerwy psuć. Pisze Pan tak jak by od tego coś zależało. Nawet jak by się okazało na 100% że Kaczyński to ,,Kaczyńska'', że Ziobro to mafiozo wsadzony przez mafię na ministra, że Duda jest rodzonym bratem Natenhuju, to i tak prezydentem zostanie ten który ma zostać. Tyle miliardów dolarów w tle i myśli Pan, że suweren dzisiejszego polin pozwoli Polakom wybierać kogo chcą ?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:10:44
  Oni sami nie wiedzą. Jak w dzienniku tvp nie powiedzą to ciemna dziura.
 • PIS zrobił najwięcej dla Polski ?
  Tak od strony gospodarczej i socjalnej niewątpliwie zrobił najwięcej w całym okresie Polski solidaruchów. Chwała mu za to.
  Więcej i wcześniej dla Narodu Polskiego mogło zrobić SLD Millera z Kołodką jak min.fin.
  Wtedy jednak PIS i PO oraz Kwaśniewski jak Prezydent robili wszystko by reformy Kołodki nie zostały wdrożone...uwalili chyba wszystkie.
  To była zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu podobnie jak popieranie zbrodniczych neoliberalnych, kolonialnych reform Balcerowicza i za Mazowieckiego i za Buzka.

  PIS jest wrednych i ma zdradę Polski w swoich historycznych "papierach" zapisaną na trwałe.
  Ale trzeba przyznać że PIS realizuje w tej kadencji pozytywistyczny program gospodarczy i socjalny.
  Co jak zdrajca (a może tylko kiedyś pożyteczny idiota) który się nawrócił (przetrzeźwiał) i robi rzeczy pozytywne dla Narodu.
  Jednak nie do końca bo polityka zagraniczna i historyczna PISu dalej jest ciężko chora.
 • @Oscar 12:54:33
  Należy pamiętać, że Duda to partyjny towarzysz Balcerowicza z Mumi Wolności. Tam też był m.in niesławnej pamięci Geremek. Jakoś pisiory nie chcą o tym pamiętać...
 • @Oscar 12:54:33
  Polityka historyczna i zagraniczna PiS nie jest "ciężko chora". Jest po prostu antypolska.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:00:16
  Ja myślę że to co ich łączy to wspólnota żydowska..a niekoniecznie ideologia gospodarcza.
  Mafia żydowska jest ideologicznie elastyczna do granic hipokryzji i dalej...
  dla nich "Uber Alles" jest interes mafii żydowskiej a reszta (np ideologia gospodarcza, polityka, deklarowana wiara...przebranie .. to tylko taktyka.

  Morawiecki się wygadał na jednym z nagrań że "neoliberalizmem dalej już nie omamią Polaków i trzeba coś Polakom dać bo inaczej wysadzą mafię w powietrze).. i PIS tak robi... co w sferze socjalnej i gospodarczej jest korzystne dla Narodu Polskiego...
  ale to chyba tylko taktyka... choć może działanie przyszłościowe... na okoliczność gdy globalna mafia upadnie (takie alibi jakby co).

  Neoliberalizm to też żydowski wymysł mający na celu otwieranie cudzych "kłódek" gospodarczych by zagrabić zgromadzone tam zasoby.
  "Kłódka" to prawo ograniczające grabież poprzez prywatyzację.
  Białoruś nie pozwoliła mafii zerwać ich kłódki chroniącej ich gospodarkę.... Polska, Rosja pozwoliły z wiadomym skutkiem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:03:18
  Nie do końca się zgadzam ...jest raczej pro żydowska.
  co na jedno wychodzi .. bo interes żydowski i Polski w Polsce są sprzeczne w związku z ambicjami żydowskimi (media, władza i własność dla mniejszości żydowskiej).
 • @Oscar 13:45:43
  Widzę, że w zasadniczych kwestiach się zgadzamy :)
  To powiedz mi po cholerę głosujesz na antypolską partię??? Tylko dlatego, że własnym interesie podsypała trochę siana? To już dawno zżarła inflacja. Zmian systemowych jak nie było tak nie ma a nowych łapówek i kiełbasy wyborczej nie da się rozdawać w nieskończoność.
 • @krzysztofjaw 11:57:08
  Co pan opowiada, co za nie merytoryczny i propagandowy tekst?
  Co minuta trwa obleśny atak na wszystkich pisowskich mediach z z TVP -info, PR 1,2,3, TVP1,2,3 Kultura, wsieci, w polityce, w RM i TVtrwam, na czele. itd. To obleśne co robicie w napychaniu obrzydliwej propagandy opartej na chamstwie i wymiotnych kłamstwach. Wszystkich atakujecie za pieniądze podatnikow. 4,3 mld zł przeznaczyliście na media Kurwinowskie i jeszcze skamlecie o tym, że Was atakują, atakują jacyś emeryci itd. Kto dostał mld zł na taką obrzydliwą propagandę, cenzurę. 13 emerytury, to nie są z serca dane, one są dane w imię waszej nienawiści do polaków, bo emeryt to karny wyborca, dlatego ich przekupujecie by uzależnić ich od polityki waszej. Emerytom to trzeba podnieść emerytury, a nie dawac ich wypracowane pieniądze w formie łapówki. To obrzydliwe co robicie, nie zabierajcie emerytom najpierw podatków.
  Za waszą propagandę odpowiadają ludzie zdemoralizowani jak Kurski, Hejke, Wilstein, Pereira, Sakiewicz, Rachoń, Gargasowa, Targalski, itd. To jaczejka obcych interesów, moralne dna. Oni żyją z tego co Kaczynski swoimi szabelkami ukradnie z budzetu, wciagnął w ten kierat cały zaprzęg karierowiczow, nierobów, mend spolecznych, które siedzą przyciskają guziki w imię spływającej kasy za dzialalność obcej agenturze.
  Narzekania jeszcze, że może wygrać ,,opozycja" a co Was różni 0d tej opozycji,? NIC, razem od 30 lat walczycie o większe michy dla swoich i to się liczy.
  A POLSKI FAKTYCZNIE NIE MA, JEST ATRAPA SATELICKA ZYDÓW SWIATOWYCH, Naszą ziemię chcecie wraz z Polakami utylizować w imię interesów zydowskich z Usraela, atakując Rosję i to się liczy a nie 500+, liczy się was mocodawca, który instaluje już broń jądrową na terytorium Polski, niosąc w ten sposób śmiertelne zagrożenie dla NAS.
  Pan się martwi o tego pajaca, karierowicza z Uni Wolności - Korschusnera czyli Jude, on dla swojej kariery poświęca Naród by byc rezydentem światowej mafii żydowskiej.
  Tacy ludzie pana podniecają???
  To hańba, że czlowiek trochę świadomy, nie rozumie mechanizmów obcej agentury.
 • autor
  Zastanów się Krzyśku nad swoim losem tu.Skończysz jak pies.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:55:51
  co ci będę gadał w kółko to samo ..to już wiesz przecież a jak nie to jeszcze raz przeczytaj..
  To co ty nazywasz kiełbasą ja widzę jak poprawę poziomu życia Polaków... i to popieram.. bo życie ma się jedno...i dzieci szkoda.

  To jednak nie przekreśla niechęci do dominacji żydowskiej..w Polsce.

  Pojawia się kluczowe pytanie ... co powinno być ważniejsze dla Polaka..
  Polska suwerenna bida ... czy Polska niesuwerenna (pod żydem) ale dostatniejsza...
  To trudne pytanie...
  Najlepiej gdyby Polska suwerenne nie była biedna... i Polska ma na to wszelkie ekonomiczne atuty...
  niestety suwerenna natychmiast znajdzie się w położeniu innych państw na świecie (Białoruś, Syria, Korea Pn, Rosja, Jugosławia, Libia...Kuba) globalni bandyci czyli mafia żydowska daje narodom taki wybór... suwerenność pod ciężkim embargiem albo i bombardowaniami..albo niewolnictwo ekonomiczne za cenę wyższego poziomu życia (wystarczy brak bandyckiego embarga i bombardowań).
  Takie są realia.

  Jak globalna mafia upadnie na świecie to realia się zmienia.
  Wtedy suwerenność nie musi oznaczać bandyckiego embarga...
  ale suwerenność asertywna ale przyjazna wobec sąsiadów bliższych i dalszych...
 • @Jozio z Londynu 15:07:14
  Ty się o los Autora nie martw, nic mu nie zagraża. Zajmij się lepiej swoim.
 • @Oscar 16:14:51
  Ta globalna mafia nigdy nie upadnie jak Polacy będą głosować na ich pacynki typu PiS.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:21:09
  Ta mafia musi upaść w USA a zaraz potem w UE.. odłam w Polsce nie ma żadnego globalnego znaczenia.
  My możemy tylko czekać na wyzwolenie... jak w 1944r...
  tylko tym razem wyzwolenie może przyjść z USA , UE i Rosji jednocześnie...wystarczy że tam ograniczą wpływy mafii ..a w Polsce mafia sama się zniknie w strachu przed odpowiedzialnością karną za dokonane zbrodnie (na szczęście tylko ekonomiczne) przeciw Narodowi Polskiemu. Inne Narody mają znacznie cięższe gatunkowo rachunki krzywd (Jugosławia, Ukraina, Libia, Irak, Syria..Jemen..)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:21:09
  Jak widzisz zgadzamy się w istocie... tylko ja jestem jakby bardziej pokręcony niż Ty..
 • jak czytam pańskie notki
  to przypomina mi się postać Marka Kondrada promującego Unię Wolnośći w TV jakieś ileś lat temu.
  pan Kondrat{skądinąd sympatyczny facet} miał wypieki na twarzy{w końcu to znakomity aktor} jak opowiadał w spocie wyborczym , jak to UW nas rozwija i wprowadza do Europy.
 • Przemówił dziad do obrazu a obraz ani razu.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184ZTIwOS9wLzIwMjAvMDIvMjgvODI1LzUwNS84MGZiM2M3N2JkMTk0MWZhYTcwZjBjYTI2Zjg2MzIzZC5qcGVn.jpeg

  Europoseł zorganizował spotkanie... ze zdjęciem Kidawy-Błońskiej: Internauci: "Peregrynacja obrazu", "Śmieszniej być nie może". WIDEO Europoseł Piotr Borys ogłosił powstanie Obywatelskiego Komitetu Poparcia Kidawy-Błońskiej w Lubinie. Scena, którą przedstawił na Twitterze została wyśmiana przez internautów. Obywatelski Komitet Poparcia #Kidawa2020 w #Lubin powołany. Dziękujemy blisko 100 osobom za deklarację pracy i pomocy w wygranej napisał Piotr Borys na Twitterze.
  https://twitter.com/i/status/1233124318466519040
  Następnie europoseł Platformy Obywatelskiej odczytał deklarację, którą miały podpisać osoby obecne na spotkaniu. Salę udekorowano… obrazem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Internauci nie mieli litości dla Platformy i jej spotkania przy obrazie kandydatki: Blisko 100 osobom, cholernie dalekie to blisko. Spotkanie ze zdjęciem kandydatki Kidawy Błońskiej było bardzo owocne, dyskusja trwała do samego rana, pytań i odpowiedzi MKB nie było końca, w końcu wyniesiono zdjęcie i zakończono tym samym spotkanie, teraz zdjęcie jest w drodze do kolejnego powiatu. Całość pod linkiem

  https://wpolityce.pl/polityka/489038-spotkanie-ze-zdjeciem-kidawy-blonskiej-internauci-kpia


  Ps....POst -KOmuniści ciągle udowadniają, że granice żenady nie istnieją..A ten Borys to jeden z najgłupszych POsłów KOKOPOKO. Nie umie dwóch słów sklecić do kupy. Kurwa ten dureń, naprawdę gada do Sofii Loren, ale się obśmiałem, boki zrywać. No cóż, taki to obraz poparcia kandydatki na "prezydętynię" KODawy… , och przepraszam, Kidawy Błońskiej. Tak już będzie do końca, nawet na konwencjach będzie uroczyste wprowadzanie obrazu. Inaczej będą musieli tłumaczyć co kandydatka miała na myśli, jak dziś w TV info. Oto narodził się nowy obiekt kultu jednostki. Tylko jaki obiekt taki kult. Tak na marginesie to lepiej jak po kraju będą jeździły zdjęcia, mniej okazji do żenujących wpadek kandydatki.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej