Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
701 postów 1881 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Wzajemne potwierdzenie słuszności antypisowskich poglądów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ale jest też jeszcze jedno: podświadomy dysonans poznawczy, którego usilnie chcą uniknąć przyznając się do tego, iż zmienili poglądy oraz mylili się co do PiS-u.

 Miejsce: Poczta Polska

Okoliczności: kolejka do okienka
Dyskurs:
 
- Oj te pisiory i ten Kaczyński, koszmar - zagaiła pewna emerytka
- To prawda i ten Maliniak do kolekcji - dorzucił drugi rozmówca, też w wieku emerytalnym
- A co Państwo mają do PiS-u? - wtrąciłem się do rozmowy, bo zaczął mnie szlag trafiać
- Jak to co? Przecież to złodzieje i kłamcy i ten Kaczyński - odpowiedziała pierwsza rozmówczyni
- A co Pan jest za PiS-em?! - dorzucił drugi rozmówca
- A jestem, bo raczej na targowickich zdrajców spod znaku PO nie zagłosuję - odpowiedziałem
- No wie Pan, taki młody i jest za tym Kaczorem - powiedziała już lekko zaczerwieniona ze złości pierwsza rozmówczyni,
- No dobrze a czy Państwo wiedzą, co to była Targowica i jakie skutki przyniosła dla Polski - spokojnie zapytałem
- A co Pan może wiedzieć na ten temat, niech Pan się nauczy historii i nie wygaduje głupot. Kaczyński już dawno powinien być w więzieniu za to, co z Polską robi. To samo Duda, który łamie konstytucję - wtrącił się do rozmowy trzeci rozmówca, zdenerwowany
- A w którym miejscu A. Duda łamie konstytucję, może jakiś konkretny zapis w Konstytucji, proszę powiedzieć
 - Niech Pan się zamknie i nie zadaje pytań. Każdy wie, że Duduś łamie Konstytucję i koniec naszej rozmowy - podniesionym głosem wykrzyczał mi pierwszy rozmówca
- A biorą Państwo trzynaste emerytury a państwa dzieci 500+? - zapytałem
- No i co z tego. Bierzemy jak dają, ale Kaczora i tak nie poprzemy w wyborach - też wnerwiona odpowiedziała mi pierwsza rozmówczyni,
- Nam się należy to bierzemy - powiedział niemal krzycząc drugi rozmówca
- No, ale to PiS dał. Nieprawdaż? To dlaczego Państwo nie chcą głosować na Kaczora, skoro daje? - zadałem pytania
- Pan nic nie rozumie. Kaczora nienawidzę i nic tego nie zmieni - zakończył już całkowicie czerwony trzeci rozmówca
 
I tak minął mi okres stania w kolejce w placówce pocztowej. Nikt inny nie wtrącił się do rozmowy a ja zacząłem po raz kolejny zastanawiać się nad mentalnością fanatycznych zwolenników PO-KO.
 
Oni się już nigdy nie zmienią, nie ma co ich przekonywać. Mają tak pogmatwanie w głowie, że aż strach. Przyjmują wszystko emocjonalnie i daje znać o sobie niemal trzydziestoletnie wyjaławianie z racjonalnego myślenia niemal 30% Polaków. Góruje przede wszystkim a'prioryczna nienawiść do Jarosława Kaczyńskiego. Tą nienawiść budowano przez lata przede wszystkim poprzez TVN i GW. Są nią wypełnieni w całości a jedynym argumentem dla nich jest antypis i są głusi na jakiekolwiek inne poglądy i argumenty. Jest wprost przeciwnie: oni reagują nieraz krzykiem i próbują tym sposobem "zabić" siłę przeciwnika politycznego. 
 
Ale jest też jeszcze jedno: podświadomy dysonans poznawczy, którego usilnie chcą uniknąć przyznając się do tego, iż zmienili poglądy oraz mylili się co do PiS-u. Jest to naturalne socjologiczne zjawisko i ten strach przed tym dysonansem powoduje, iż nawzajem utwierdzają się w słuszności swoich antypisowskich poglądów. Poszukują tego potwierdzenia wszędzie, choćby zagajając rozmowy takie jak ta w kolejce na poczcie. Ci ludzie gdzieś tam w środku wiedzą, że coś jest nie tak z ich poglądami i odczuwają nieustanną potrzebę ugruntowania poprzez innych jednak w swoich poglądach.
 
I także na tym strachu buduje się strategię wyborczą PO-KO, niezależnie czy to w kampanii wyborczej do parlamentu czy na prezydenta Polski. Stąd całe PO-KO do maja będzie podsycała emocje swoich zwolenników, dzieląc po prostu Polaków. I ta strategia jest też stała od lat. Najpierw straszono, że Polska pod rządami PiS-u upadnie a teraz gaworzy się, że prezydent jest Maliniakiem i trzeba go ukarać za łamanie Konstytucji, ale znów największą nienawiść wzbudza J. Kaczyński, bo każda niemal rozmowa zwolenników PO-KO kończy się na tym wstrętnym "Kaczorze".
 
Ci ludzie byliby skłonni zagłosować nawet na osła, żeby odsunąć PiS i wstrętnego "Kaczora" od władzy. Ich naprawdę się nie przekona. To twardy i fanatyczny elektorat PO-KO i takim pozostanie. I w swoim towarzystwie szukają przede wszystkich takich zwolenników, u których mogą zaspokoić ową potrzebę przynależności do grupy osób wyznających ich "religię" anypisu. Stąd występuje też ich alienacja z reszty społeczeństwa. Tworzą wirtualny swój świat, gdzie każdy jest przeciw "Kaczorowi". Tak jest wśród celebrytów różnej maści, ale i zwykłych ludzi.
 
Niegdyś próbowałem pisać na PO-wskich i lewicowych forach internetowych, ale może przekonałem 1% swoich czytelników do prawdy o tym, czym były ośmioletnie rządy PO i jaka jest różnica za rządów PiS-u. Próbowałem też realnie przekonywać swoich znajomych do zmiany poglądów, przedstawiając im realne poglądy. Może udało mi się przekonać 2-3%, ale i tak nie wiem jak się zachowają przy urnie (vide: dysonans poznawczy).
 
Oczywiście zaraz zostanę zakrzyczany, że PiS też ma twardy i fanatyczny elektorat, ale on nie przejawia takiej realnej emocjonalnej wrogości do przeciwników. Raczej podchodzi do dyskusji spokojnie a teraz ma pozytywne argumenty, które są nie do odparcia. Tego, co PiS zrobił dobrego dla Polski i tylko przez cztery lata, nie zrobiły żadne rządy od 1989 roku. Przez 30 lat zwijano Polskę a teraz się ją rozwija i te fakty są nie do zakrzyczenia przez nienawistników "Kaczora". 
 
Z pewnością można było zrobić więcej, ale zastanówmy się z czym się cała ZP musiała zmierzyć i się z powodzeniem zmierzyła. Przecież od 30 lat kreowano nienawiść do PiS-u i zostawiono Polskę upadłą, gdzie już były tylko: "ch..j, dupa i kamieni kupa". Przystąpiono wobec tego do odbudowy Polski i to w skrajnie niekorzystnych warunkach (vide: okrzyk opozycji "ulica i zagranica") i dalej próbuje się ją odbudować. Ulica nie pomogła, mimo np. prowokacji w grudniu 2016 roku, więc teraz została tylko zagranica w postaci zniemczonej UE a Niemcy jak to Niemcy i te ich idee Mitteleuropy są ciągle żywe. Do tego dochodzi ich współpraca z Rosją czyli kondominium rosyjsko-niemieckie, które ma cały czas "chrapkę" na Polskę. My postawiliśmy jednocześnie na USA, ale też nie jesteśmy przeciwni UE, co wydaje się polityką geostrategicznie poprawną. 
 
Wracając jednak do wyborców PO-KO. Wobec niemożności przekonania ich do zmiany poglądów, to strategia wyborcza A. Dudy winna być "ciepła" i koncyliacyjna, oparta na argumentach, ale też na naturalnych przymiotach obecnego prezydenta, m.in. w zakresie zjednywania sobie wyborców. I ta kampania musi być pozytywna oraz skierowana też do ludzi, którzy nigdy lub rzadko głosują, bo to jest ten elektorat, który A. Duda musi pozyskać, aby wygrać I turę wyborów. Nie powinien reagować na zaczepki i krzyki "obwoźnych grup antypisowskich", ale ich wybryki traktować ze spokojem, po prostu robiąc swoje.
 
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • czyżby autor zaręczał
  że przejawianie i popieranie partyjnych ideologi, jest powodem do dumy i chwalenia się tym publicznie?
 • @dolby 11:57:28
  Jestem społecznie i politycznie aktywny. Piszę blogi od 12 lat i moje poglądy są oczywiste dla każdego mojego czytelnika. Stąd uważa, że mogę o tym spokojnie pisać.
  Pzdr
 • popis
  Czy byl Pan laskaw zauwazyc iz w naszym kraju , zyje calkiem spora grupa ludzi ktora nigdy na pis ani poko nie zaglosowala , czy slyszla Pan o ludziach ktorzy nie chca wybierac pomiedzy dzuma a cholera . My takze zyjemy w tym kraju , jestesmy Polakami ,czujemy i myslimy . Czy Pan wie , ze czujac sie odpowiedzialnym za moj kraj , siedze i pisze te bzdety , myslac, kolejny raz nie pojde na wybory , bo poco ? Prosba daj Pan spokoj historii , napisz Pan cos o przyslosci , co Pana zdaniem byloby dobre dla nas Polakow , tzn i dla mnie
 • @krzysztofjaw 12:05:45 czy ma to być
  czegoś usprawiedliwieniem?

  "Jestem społecznie i politycznie aktywny. Piszę blogi od 12 lat i moje poglądy są oczywiste dla każdego mojego czytelnika. Stąd uważa, że mogę o tym spokojnie pisać. "

  Zadałem pytanie; odpowiedzi brak.
 • Bieda w Polsce! | 27.01.2020
  http://racjonalizm.neon24.pl/post/152850,bieda-w-polsce
 • @rowszan 12:08:33
  Nawet w treści niniejszej notki wspomniałem o Pana grupie. Zdaję sobie sprawę, że wśród niej jest wielkie grono tych, którzy nie chcą głosować na "dżumę" lub "cholerem" i ich też rozumiem, bo wielu jest naprawdę polskimi patriotami.
  Tyle tylko, że nie zgadzam się z taką postawą. Żeby mieć do kogoś żale to najpierw powinniśmy głosować a później wymagać. I odpowiedzialnością jest realne poparcie dla tych, którzy choć po części sa gwarantem rozwoju Polski. Jest np. Konfederacja i na nią prawicowy elektorat może glosować i na ich kandydata. A wtedy będzie możliwa druga tura: Duda-Bosak i tego bym sobie życzył, ale czy to jest realne na dzisiaj? Szczerze wątpię.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 12:43:47
  ta narracja duzo bardziej mi sie podoba , co do postawy ma Pan racje , unikanie czy tez chowanie glowy w piasek nie chroni nas przed konsekwencjami , wedlug niektorych scenariuszy zaproponowany przez Pana pojedynek i zwyciestwo Bosaka , moglo by oznaczac zakulisowy uklad konfederacji z pis , dobra gra , szacun
 • @krzysztofjaw 12:43:47
  "nie zgadzam się z taką postawą. Żeby mieć do kogoś żale to najpierw powinniśmy głosować a później wymagać. I odpowiedzialnością jest realne poparcie dla tych, którzy choć po części sa gwarantem rozwoju Polski."

  Chce Pan abym głosował na Lewicę czy Koalicję Obywatelską?
 • @Autor.............. Kulisy sprawowania władzy w Polsce
  W kwestiach istotnych dla Polski i Polaków nie ma w sejmie IIIRP podziału na władzę i opozycję, jest solidarne porozumienie ponad podziałami, liczy się wyłącznie interes żydowsko-anglosaskiego okupanta – interes światowego syjonizmu.


  Kulisy sprawowania władzy w Polsce

  https://www.youtube.com/watch?v=Z3bQC-6Yx5g&feature=emb_logo

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=MVKOtoXOXeI&feature=emb_logo

  Kanadyjska spółka przejmuje olbrzymie złoża miedzi i srebra w Polsce – kolaborujące z żydowsko-anglosaskim okupantem, syjonistyczne władze IIIŻydo-RP/Polin pozbawiają Polaków majątku narodowego.

  więcej: https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/153197,rzadza-nami-syjonistyczni-bandyci-bez-skrupulow-cz-2

  A teraz może już Autor szykować się na wybory prezydenckie  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2020/02/images-6.jpg?
 • @wolny obywatel 13:31:21
  dzieki , pomocna wskazowka
 • @wolny obywatel 13:56:28
  5* - super

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2020/02/86794873_2992796534085689_5089412327363575808_n-e1582031805547.jpg

  Żydo-katolików będzie zachęcał Kościół:

  Podpowiedź świętego Ducha: parafie będą zbierać podpisy poparcia dla Andrzeja Dudy – https://rzeszow.onet.pl/proboszcz-informuje-o-zbiorce-podpisow-poparcia-dla-andrzeja-dudy/99b3zwq
 • @krzysztofjaw 12:05:45
  Trochę pan nie trafił.
  Ja kiedyś chciałem namówić pewnego biznesmena na to by zagłosował na PiS, a on do mnie niemal z krzykiem
  – Chcesz, żeby mnie zamknęli?
  Mały lokalny biznesmen, jakieś tam małe przekręty na sumieniu, ale wielki strach przed PiSem
  Tu mają problem.
  Nienawidzą PiSu bo się boją, że ich pozamykają.
  Stąd ta do PiSu nienawiść, stąd ta zażarta walka o to ,,by było jak było”, o to by nie ruszać sądów i nie reformować wymiaru niesprawiedliwości.

  ,,My nie ruszamy waszych, wy nie ruszajcie naszych”.
  PiS tego nie chce respektować.
  Przecież Niesiołowski na wieść, że wygrywa PiS mówił –,,Trzeba będzie chyba pakować walizki”.
  Tych przestraszonych złodziei pan nie przekona do tego by zagłosowali za PiSowskim stryczkiem na własną szyję.
  Pamięta pan jak marszałek Lepper z mównicy mówił –Ja tylko pytam, czy prawdą jest, że …
  Na drugi dzień już go zwalili z marszałkowania, a kilka lat później już Lepper nie żył.
  Tak się mają w Polsce sprawy.
  Być albo nie być,...
  ....w sejmie, albo w celi.
 • @Oświat 15:40:04
  Czyli jak ktoś nie chce głosować na PiS to jest złodziejem i ma coś na sumieniu?
  Mógłbyś rozwinąć tę odkrywczą myśl?
 • @krzysztofjaw 12:05:45
  "Jestem społecznie i politycznie aktywny. Piszę blogi od 12 lat i moje poglądy są oczywiste dla każdego mojego czytelnika."

  Jaki jest z tego pożytek?

  .......

  ". Żeby mieć do kogoś żale to najpierw powinniśmy głosować a później wymagać. "

  I taki sposób myślenia, jest efektem politycznej aktywności i publicznej kreacji politycznych mądrości.
 • Opozycji sie marzy.
  "Duma i uprzedzenie". Tymczasem wciaz wychodzi dupa i wyproznienie.
 • Emocjonalna nienawiść ma terroryzować adwersarzy.
  To taka taktyka gdy brak argumentów.
  PIS od strony gospodarczej wyciąga Polskę z szamba w jakim się znalazła po rządach PO-PSL.
  Niestety nie można tego powiedzieć o polityce zagranicznej i historycznej PIS.

  Porównując PIS i PO to w kategoriach gospodarczych PIS stanowi wartość a PO antywartość..
  W kategoriach polityki zagranicznej i historycznej obie opcje są szkodliwe choć każda w trochę inny sposób.

  Od strony gospodarczej nie ma alternatywy dla PIS.
  Konfederacja w którą wielu wierzyło okazała się liberalną wydmuszką, V kolumną neoliberałów... czyli taką kanapą podobną do PO.
 • @Oświat 15:40:04
  Obrzydliwa insynuacja. Ale ty masz znajomych. W moim kręgu takich nie ma. Nie chcą PiS bo to partia szkodliwa i zdominowana przez sprzedajnych tępaków.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:10:38
  Nie, sądzę że Oswiat w takim środowisku się obraca. A może się mylę?
 • @Oscar 17:22:30
  Chwila. W kwestiach ostatniego głosowania to większość Konfederatów chyba się wstrzymała. A ty głosujesz na PiS, który ustawę calkowicie zaproponował i poparł. Sądzę, ze tylko kilku PiSIorów wiedziało dobrze o co chodzi, a reszta miała głosowac.
 • @Oscar 17:22:30
  Co dp polityki zagranicznej i historycznej się zgadzam. Czaputowicz jest pomyłką podobnie jak Gliński. Dorzuciłbym jeszcze ministra zdrowia, ale on ma najtrudniejszy odcinek do reformy.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 18:40:19
  Gowin. Na uczelniach burdel i szykanowanie prawicowców. Ale on tylko enderyzmu obiecał bronić
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:10:38
  To taka PiSowska pedagogika wstydu, nie zagłosujesz na PiS, to nie jesteś polińskim patriotą. Zupełnie jak Żydzi. Nie potępisz ,,antysemityzmu,, to znaczy, żeś antysemita!!!
 • @zbig71 19:43:31
  To nie jest tak. Wybieramy po prostu tych, którzy choć w jakimś stopniu gwarantują politykę pronarodową. I proszę mi nie mówić, że ten wybór jest między cholerą a dżumą, bo tak nie jest i jeszcze długo nie będzie. Chciałbym aby np. Konfederacja mila jakieś szanse, ale to zlepek różnych frakcji i nie sądzę, żeby zaistnieli na poważnie w polskiej polityce a już ich antypisizm jest aż nadto wydatny.
  Pozdrawiam
 • @zbig71 19:43:31
  A ja mam ich wszystkich w d...
 • @krzysztofjaw 20:21:23
  PiS to najbardziej antypolska banda jaka kiedykolwiek pojawiła się w Polsce. Bije na głowę nawet PO.
 • @wolny obywatel 01:54:37
  nie pouczaj mnie , mnie uczyli tacy , ktorzy kiedys minimum po 15 lat za WiN dostali z czego po kilka przesiedzieli , mnie uczyli tacy ktorzy odziani w mundur mowili do mnie w 1978 r , Wy wicie rozumicie jestescie po Ojcu element niepewny politycznie , Wy tu kariery nie zrobicie . Jestem tu w Warszawie patrze z okna swojego domu na moj ogrod , pojade zaraz do mojej firmy i dalej bede ciagnal ten wozek , raz pod gore a raz z gory .
  pozdrawiam
 • Szokująca relacja byłej działaczki Razem! "To partia zarządzana za pomocą twardego mobbingu. Były próby samobójcze"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183Y2ZiZS9wLzIwMjAvMDIvMTgvODI4LzQ5MS82ZmYyM2VlNzVkY2Y0YTc5YTA5MDg0NmM1MzUxNjM1Zi5qcGVn.jpeg
  Szokująca relacja byłej działaczki Partii Razem! Agnieszka Hermann-Jankowska w rozmowie z jednym z użytkowników Twittera, przyznała że w partii Adriana Zandberga dochodziło do mobbingu, a nawet przemocy seksualnej. W rozmowie z jednym z użytkowników, którego kolega zastanawia się nad wejściem do polityki, Hermann-Jankowska odradzała wstąpienie do Razem, która jak pisze, jest zarządzana „za pomocą twardego mobbingu”. Całość pod linkiem

  https://wpolityce.pl/polityka/487523-szokujaca-relacja-bylej-dzialaczki-razem

  Ps...Nie wiedziałem, że ten rudy żyd z wielkim jak wiadro łbem Zandberg czy Zandbaum to taki ogier. Lewactwo to choroba społeczeństwa. Zawsze tak się kończy. Nie przypadkiem żydokomunizm pochłonął tyle ofiar. Dla nich człowiek nie ma znaczenia. Ważna jest chora idea. I bezwzględna jej realizacja. Gang Olsena a ten rudy Duńczyk z wadą wymowy to Egon Olsem! jest z czego się śmiać. Jak widać, cadyk z Alborga szaleje na całego, mobbing, dykryminacja, szykany, szkalowanie, seksualne wymuszenia, kłamstwo, oto immanentne atrybuty lewackiego totalitaryzmu w partii Razem. A jaki był miód. Drwal i rudy żyd Zandberg to import z Danii. Tam wyszkolony przez KGB. Nic nie dziwi tam sami zboczeńcy i tęczowe wirusy. Jak zwykle u lewactwa, przemoc, mobbing i molestowanie przykryte kolorowymi sweterkami. Nie przypadkiem w parze z lewicowością idzie obyczajowe "rozluźnienie". Kiedyś "wspólne żony" teraz "lgbt". Zawsze frontem ku "nowoczesności". Nikogo chyba te doniesienia nie zdziwią. Bolszewicy zawsze tak postępowali. Czerwoni liczą na krótką pamięć ludzi. Ale to nie zadziała. Trzeba pamiętać, że rozdawali to co najpierw ukradli prywatnym właścicielom, było ludobójstwo, bieda, braki rynkowe i inflacja 400%.
 • @kula Lis 69 08:25:02 dodam, że
  to nic dziwnego; tradycje towarzyszki Aleksandry Michajłownej Kołłontaj ciągle żywe/apostołka wolnej miłości w partii żydobolszewików/
 • Oddajcie na onkologię! pieniądze te są w kraju przodków, elit rządzących w naszym kraju.
  https://www.wprost.pl/_thumb/c7/15/f89bbf93a0539c5c95e6cb2673d4.jpeg

  wywaliła zęby jak stara kobyła przy szczaniu i się cieszy nieźle!
  19 mld zł "wyparowało". Kidawa-Błońska nie wie, gdzie są. OFE przelały na konto ZUS 153 miliardy zł. Dług publiczny spadł jednak "tylko" o 134 miliardy. Rzecznika rządu Małgorzata Kidawa-Błońska przyznała na antenie RMF FM, że nie wie, co się stało z brakującymi pieniędzmi. Na mocy zmian w systemie emerytalnym otwarte fundusze emerytalne przelały do ZUS proc. wartości swoich aktywów, czyli 153,15 mld zł. Dług publiczny spadł jednak... 134 mld zł. Co się stało z brakującymi 19 mld zł? Rzecznika rządu nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie. To są na pewno jakieś kwoty, które wynikają z różnych takich działań i nie chciałabym tutaj nikogo wprowadzać w błąd stwierdziła.
  Według Kidawy-Błońskiej pieniądze na pewno jednak nie zginęły. Na pewno żadne pieniądze nie zniknęły i te pieniądze są bezpieczne. Chciałam przypomnieć tutaj wszystkich uspokoić, że tak naprawdę za emerytury, za wypłacalność emerytur nie odpowiadają żadne inne instytucje, poza państwem i to państwo gwarantuje, że wszyscy będziemy emerytury mieli wypłacane tak, jak na to się umówiliśmy - powiedział gość programu "Kontrwywiad".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej