Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
670 postów 1787 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Polexit, wszędzie Polexit

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PR-owcy opozycji będą starali się więc doprowadzić do sytuacji, w której to Polexit ma jednoznacznie kojarzyć się jako synonim PiS-u.

 Podczas sławetnego spotkania w Brukseli zorganizowanego przez polską opozycję miano promować książkę W. Sadurskiego a skończyło się jak zwykle: na krytyce polskich władz i żebraniu opozycji o unijną pomoc w odsunięciu PiS-u od tejże władzy w Polsce [1].

 
Padały tam różne stwierdzenia, ale dla mnie najważniejszą - w kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich - była wypowiedź M. Belki: "Dla nie-pisowkich kandydatów w tych wyborach (…) bardzo ważne jest podkreślanie, że stawką w tych wyborach jest Polexit, (…) członkostwo w Unii Europejskiej".
 
M. Belka tymże stwierdzeniem - być może nawet mimowolnie - wskazał clou kampanii prezydenckiej opozycyjnych kandydatów z kręgu "totalniaków", wskazał na najważniejszy werbalny przekaz, który ma przyciągnąć wyborców a jednocześnie sprawić, iż ostatecznie wybory przegra urzędujący prezydent.
 
Jak chyba wszyscy wiedzą społeczeństwo polskie jest zadziwiająco prounijne i straszenie Polaków wyjściem z UE opozycja uznała za jedyny możliwy przekaz wyborczy. Nie mają innego programu dla Polski, bo już sam "antypisizm" nie wystarczy. Teraz każde zdanie w ustach totalnych będzie zaczynało się od Polexitu i kończyło na Polexicie a środek zdania wypełniony będzie "antyspisem". Ot cała prawda zbliżającej się kampanii wyborczej, która i tak już de facto trwa.
 
I zauważmy, że to już się dzieje. Samo PiS i jego polityka to już wstęp do Polexitu, podpisanie ustaw sądowych przez prezydenta podobnie, deklaracje PiS-u o tym, że przynależność do UE jest dla Polski nieodzowna to hipokryzja PiS-u... a to tylko początek. Do tego słowo Polexit jest coraz intensywniej uwidaczniane w mediach opozycyjnych (TVN, GW), forach blogowych i społecznościowych.
 
O możliwym Polexicie totalni europarlamentarzyści kłamią też na salonach europejskich. Z jednej strony wykorzystują chaos i strach elit unijnych związany z Brexitem a z drugiej strony chcą w ten sposób skłonić te elity do ostrzejszego ataku na Polskę. Obrzydliwe.
 
PR-owcy opozycji będą starali się więc doprowadzić do sytuacji, w której to Polexit ma jednoznacznie kojarzyć się jako synonim PiS-u. Taką to sobie - w sumie prymitywną - strategię przyjęli i z taką narracją kandydaci opozycji będą "wychodzić do ludzi". I niestety znajdzie się jakaś nieliczna grupa wyborców, która podda się tej manipulacji. Mam nadzieję, że nieliczna, chociaż znając wyborców opozycji to...
 
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • żydzi !!! istniejecie dzięki waszej wszawej propagandzie !!!!
  WOLNY DOSTĘP DO MASS-MEDIÓW do swobodnej dyskusji za i przeciw

  Słowianie ! żydostwo dzięki Jaruzelskiemu zawładnęli wszelkimi mediami
  i dzięki temu NIE DOPUSZCZAJĄ POLAKÓW do SWOBODNYCH wymiany myśli politycznych ! w TV i mass-mediach występują WYŁĄCZNIE żydzi i żydowska opcja polityczna ! Słowianie są dyskryminowani !!!

  Słowianie ! wszelki sondaże to o kan dup.. żydowskiej potłuc ! to nie są sondaże a jeszcze jedna struktura ogłupiania Polaków ! WSZYSTKO w żydowskich BRUDNYCH ŁAPACH [ sondaże ,TV ,Radio , gazety ] !

  Słowianie ! Unia Europejska to żydowski RAK na europejskie kraje !!!

  Apel do żydów w Polsce ! dopuście do wolnej dyskusji o UE i wtedy zróbcie referendum ZA WYJŚCIEM lub PRZECIW WYJŚCIU Z UE !!!!

  Stać was na prawdziwą Demokracje żydzi ?


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Autor
  Słusznie zauważył, że PiS jest partią, która jest i była (referendum akcesyjne) za członkostwem w Uni. W Parlamencie jest tylko jedno ugrupowanie opowiadające się za opuszczeniem Uni i jest to Konfederacja. Lewicowa opozycja opowiada bzdury, a że elektorat tych ugrupowań składa się z bezmózgich istot, klepiących bezmyślnie to, co powiedzą ich liderzy w TV, to ta propaganda może odnieść skutek. Inna sprawa, że PiS ma swoją tubę propagandową w postaci telewizji reżimowej (dla zmylenia przeciwnika nazywanej publiczną) i może skutecznie przeciwdziałać kłamstwom lewackiej opozycji.
 • @ele 12:13:34
  "dopuście do wolnej dyskusji o UE i wtedy zróbcie referendum ZA WYJŚCIEM lub PRZECIW WYJŚCIU Z UE !!!!"

  Wynik będzie za Unią. Zresztą miliony młodych Polaków zagłosowało nogami. Ich krewni i przyjaciele nie będą chcieli zerwania z nimi kontaktów. Następni uczą się angielskiego i niemieckiego a lokalna polska gospodarka jest wchłaniana i trawiona przez niemiecką.

  Procesy integracyjne biegną na całym świecie, bo w naszych czasach aby być podmiotem geopolitycznym a nie pionkiem potrzeba około 300 milionów ludzi. Nawet Północna Korea bez Chin i Rosji by padła.
 • @Pedant 13:10:50
  Tym bardziej, że ci co wyjechali na zachód miesiąc w miesiąc przysyła jakąś kasę tym rodzinom. Dlatego każde referendum to wygrana Uni. Natomiast, żeby grać podmiotowo w polityce, to w pierwszej kolejności trzeba zrezygnować z polityki bezalternatywnej, na co w naszym kraju się nie zanosi. A takie małe Węgry to potrafią nie mając 300mln.
 • Autor
  Ten tekst to zwykłe odwracanie kota ogonem. A czy nie bierze Pan pod uwagę że UE może w jakiś sposób pozbyć się nas ? Czy nie widzi Pan że tym włażeniem w doopę amerykanom stajemy się V kolumną. Prędzej czy później (raczej prędzej) będziemy musieli wybrać, USA albo Europa. Wybór nie jest taki łatwy. Ja mimo wszystko obstawiał bym UE. Jankesom nie uwierzę nawet jak będą udowadniać że białe jest białe.
 • @marek500 13:47:06
  Prowadząc rozmowy z anglosasami w jednym ręku mamy bukiet kwiatów, a w drugim, schowanym za plecami trzymamy kij bejsbolowy, bo gadamy z bandytami. Też uważam, że lepiej trzymać z UE(czyli z Niemcami)
 • autor
  Obawiam się, że jak kampania prezydencka zacznie się na dobre to K_Blonska "położy" cały rynek kabaretowy w Polsce.
 • @Pedant 13:10:50
  Ale Polacy pracują na Zachodzie dlatego, ze są potrzebni tamtejszym gospodarkom. A nie dlatego, że istnieje Unia. Na początku może to był bodziec, bo łatwo było wyjechać.
  Ale faktycznie. Większosć Polaków popiera przynależność do UE. Pierwszy raz w historii, nie ma poważnej siły niepodległościowej w polskiej polityce. Naród też antyniepodległościowy. Dlatego śmieszy mnie świętowanie 11 listopada przez tych, którzy są za tym, aby polskie prawo było tworzone w Brukseli (jest nadrzędne w stosunku do polskiego) i przez tych, którzy popierają obce wojska na terenie Polski. I przez tych, którzy poparli utworzenie Stalinogrodu, pardon Fortu Trump.
 • @Jozio z Londynu 15:27:40
  To dlaczego Gumiś się boi debat?
 • @Wican 16:21:46
  "Ale Polacy pracują na Zachodzie dlatego, ze są potrzebni tamtejszym gospodarkom. A nie dlatego, że istnieje Unia. Na początku może to był bodziec, bo łatwo było wyjechać."

  No tak, Turcy też tam pracują. Jednak bycie obywatelem Unii robi znaczącą różnicę.
 • Wszyscy
  Wielokrotnie pisałem, że UE prędzej czy później musi w obecnym kształcie się rozpaść. Po prostu jest to kolejny (tym razem poskomunistyczny) kołchoz, który już nie wytrzymuje próby czasu. UK są pierwsze. Dla mnie najbardziej odpowiednim formatem byłby powrót do rozszerzonego EWG, bez tej całej rozdmuchanej nadbudowy w postaci UE.

  Tak więc jestem przeciwny obecności przez Polskę w takiej UE. Problemem jest to, kiedy Polacy to zrozumieją, bo ta ich wymarzona Unia naprawdę stała się ZSRR-bis.

  Pozdrawiam

  P.S.
  Ale notka nie dotyczy stosunku do UE, ale tego jaki będzie motyw totalnych w czasie kampanii prezydenckiej.
 • @Pedant 16:27:36
  I Turcy sobie świetnie radzą. W Holandii mają sklepy z polskimi towarami.
 • @krzysztofjaw 16:49:08
  Opuszczenie UE takie proste nie jest. Ile lat wychodziła potężna Wielka Brytania? Sytuacja Polski jest dużo trudniejsza.
  A co do motywu wyborczego, to słabe to jednak. Widać, ze PO nie ma pomysłu na kampanię. W sumie w ichniej czołówce, coraz gorsza jakość.
 • @Wican 16:50:35
  Nawet browary polskie sprzedają.
 • @Wican 17:00:49
  Bo największy cwaniak wybył do Brukseli.
 • @zbig71 17:37:52
  Byłem na święta w Hadze. Sklep z tureckimi szefami, ale sprzewczynie to Polki. I śledzie, karpie, biała kiełbasa, pierogi, uszka. Sklep pod Polaków
 • @zbig71 17:39:07
  Ale gdzie inne cwaniaki?
 • Polska jako kraj cierpiący (Chrystus Narodów) ma to od wieków.
  Były zabory, była okupacja niemiecka, potem sowiecka, a teraz jest okupacja pod sztandarem Unii, ale każde dziecko wie, że jest to okupacja niemiecko-francuska. Czas na jakieś powstanie narodowe, ale dzięki Bogu do Europy jadą siły amerykańskie, które przyniosą Polsce wolność, tak jak przynoszą wolność innym narodom.( Zgodnie z tym co M. Pence mówił w Jerozolimie. Dzięki nim Auschwitz stał się też wolny).
 • @Wican 17:47:54
  Jak mieszkałem w Holandii w Eindhoven byłsklep, jeden chyba z większych i nosił nazwę,, Warszawa,,
  Można było kupić to, czego w sieciówkach holenderskich nie było(mimo, że każda sieciówka miała wydzielone półki z towarami tylko z Polski. A Turcy na osiedlu mieli sklep i polski żywność i browary. Tylko gorzały nie było, bo oni mają wydzielone sklepy na mocne trunki.
 • @Wican 17:57:26
  Tylko Tusk, reszta to głupki, zobacz:Schetyna, Kidawą, Niesioł, Budka i cała reszta.
 • Do @Pedant 13:10:50
  Powtórzę !
  Apel do żydów w Polsce ! dopuście do wolnej nieskrępowanej dyskusji zwolenników Uni i przeciwników Uni !!! i wtedy zróbcie referendum ZA WYJŚCIEM lub PRZECIW WYJŚCIU z UE !!!!

  Stać was na prawdziwą Demokracje żydzi ?


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @zbig71 19:14:45
  Faktycznie. Tych bystrzejszych Tusk się pozbywał: Płażyński, Gilowska, Piskorski, Rokita.
  Olechowskiego nie licze, bo to polit.poprawny obibok. On do roboty to może chodzić, ale nie wcześniej niż na 10
 • ...
  Ależ bezsprzecznie III RyPy wyjdzie z UE.

  Niezależnie, czy pod PO czy PiS. "Poległy" (we mgle) brat swojego brata zapowiedział swoim braciom w Tel Awiwie, że niezależnie od tego kto (jaka partia (mafia) polityczna) będzie rządzić nad Wisłą, to interesy Israhella zagrożone z tej strony świata nijak i nigdy nie będą.

  PolExit nastąpi. Tylko nie tak jak to się Polakom wydaje.

  P.S. Jakiś czas temu - ze 2, może 3 lata - w sieci krążył taki kolaż zwany teraz "memem", w którym zdjęcia opisane były dwoma neologizmami:

  Br-Exit = Pol-In
 • @ele 19:32:22
  //Stać was na prawdziwą Demokracje żydzi ?//

  Dziecinne pytania Pan zadaje.
  Ta jaka jest, jest jedyną prawdziwą i najlepszą. Innej nie ma.

  Wszystko co odbiega od panującej demokracji, to akt giewałtu Aj!Waj! na "Prawa Człowieków" do bezkarnych geszeftów, co jest zamachem na Parchatą Rękę Niewidzialnego Rynku. A wszystko to razem do kupy, to czysty antysyfilizm.

  P.S. Powtórzę to po raz kolejny.
  Agitowanie za naprawianiem demokracji, to tylko objaw rozczarowania "naprawiaczy", że to nie oni kradną, ino kto inny...
  Nie można naprawić nienaprawialnego. Próby naprawienia demokracji, to usiłowanie uczynienia z hieny roślinożercy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej