Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
670 postów 1787 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Sztab wyborczy A. Dudy potrzebny od zaraz...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie możemy sobie pozwolić na przegraną, bo to naprawdę byłby koniec tej Polski do której dążymy i prawdopodobny koniec rządów PiS, bo przegrana A. Dudy wiązałaby się niechybnie z koniecznością przedterminowych wyborów.

 Prezydent A. Duda odnosząc się do tzw. "związków partnerskich" w wywiadzie dla tygodnika Wprost powiedział: "Wszystko zależy od tego, jakie rozwiązania zawierałaby taka ustawa (o związkach partnerskich) (...) Gdyby chodziło o status osoby najbliższej ułatwiający takie sprawy, jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia, to jako prezydent podpisanie takiej ustawy poważnie bym rozważył (...) Zwłaszcza że taka ustawa dotyczyłaby wszystkich żyjących w związkach nieformalnych" [1].


Jego wypowiedź wywołała internetową burzę. Zwolennicy prezydenta piszą o zdradzie a przeciwnicy, o tym, że jest hipokrytą i nie można ufać w jego "lewicowo-liberalne nawrócenie". Więc i jedni, i drudzy tak naprawdę poddają prezydenta krytyce.
 
Szczególnie niefortunność tej wypowiedzi jest zauważana jednak wśród zwolenników prezydenta. To elektorat prawicowy, konserwatywny, który a'prori odrzuca możliwość ustawowej regulacji związków partnerskich, tym bardziej, że już dziś jest konkubinat a np. o tym kto może dowiadywać się o stan zdrowia chorego zależy przede wszystkim li tylko od deklaracji jego samego. Ponadto prawicowi wyborcy wskazują, że ustawowa legalizacja związków partnerskich jest preludium do przyszłej możliwości adopcji dzieci przez pary LGBTQ+, czego zresztą nie kryją same te środowiska a co słusznie z kolei jest niewyobrażalne dla konserwatystów.
 
Mamy już okres nieformalnej kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta Polski i choć mają się one odbyć dopiero w maju to już teraz widać jedno: opozycja wyłożyła "wszystkie ręce na stół" i wali nimi przeciwko obecnemu prezydentowi. I tak będzie do samego dnia wyborów a owe "uderzenia" będą coraz mocniejsze. Opozycja a szczególnie jej "totalna" część będzie starała się wykorzystać każde - nawet najmniejsze - potknięcie obecnego prezydenta i niezależnie co powie na jakikolwiek temat to będzie poddany zmasowanej krytyce.
 
Zważywszy na powyższe, to obecny prezydent nie może sobie pozwolić na utratę swojego stabilnego elektoratu, który jest bardzo wrażliwy szczególnie w sferach społeczno-obyczajowych. To są ludzie w większości wyznania katolickiego lub też o poglądach niedalekich od chrześcijaństwa. To są ludzie, dla których: tradycja, honor, naturalne wartości podstawowe, naturalna rodzina, ochrona życia od poczęcia aż do śmierci są kategoriami niepodważalnymi i jakakolwiek ingerencja w tą naturalność jest przez nich odbierana negatywnie.
 
Ale przecież i wśród swojego pozostałego elektoratu, czyli ludzi niewierzących, ale podzielających społeczno-polityczne idee towarzyszące prezydentowi A. Dudzie "ze świecą" szukać osób, które jawnie byłyby za związkami partnerskimi kończącymi się adopcją dzieci. Wśród nich też trudno znaleźć osoby, które byłyby za nieograniczoną aborcją lub powszechną eutanazją na życzenie.
 
Dla jednych i drugich obecna inwazja ideologii (!) LGBTQ+ jest czymś nie do przyjęcia i ustawowa jej gloryfikacja zupełnie niepotrzebna i szkodliwa.
 
Wskazanymi zaś wypowiedziami prezydent A. Duda uderza więc w swój elektorat i trzeba być bardzo krótkowzrocznym, żeby myśleć, iż ukłon w stronę środowisk lewacko-demoliberalnych przyniesie mu jakiekolwiek wzrost poparcia. Jeżeli nawet sam pan Prezydent udzieliłby ślubu gejom czy lesbijkom oraz dał im prezydenckie "błogosławieństwo", to w wyborach nie zyskałby ani jednego ich głosu, bo i tak te lewackie środowiska zagłosują przeciwko niemu. Trzeba mieć tego świadomość i uważać, co się robi i mówi w czasie przedwyborczym.
 
Mało tego! Taki ukłon do wyborców lewackich będzie wykorzystany przez nich jako swoisty argument w dyskusji zwolenników i przeciwników prezydenta. Środowiska opozycyjne w takiej hipotetycznej dyskusji mogą np. zapytać: "Głosujesz na A. Dudę? Ale przecież on może zalegalizować związki partnerskie, czego i my chcemy, więc głosuj na tego, który takie związki na pewno wprowadzi a nie na obecnego prezydenta... albo nie głosuj w ogóle".
 
Prezydent niepotrzebnie zaczyna wkraczać w niebezpieczną, ale pożądaną przez totalną opozycję drogę w kampanii prezydenckiej.
 
Stąd chyba coraz wyraźniej widać, że dla dobra szeroko rozumianej formacji "dobrej zmiany" jak najszybciej należy powołać sztab wyborczy A. Dudy, jest on potrzebny od zaraz, bo obecne wybory prezydencki są kolejnymi, od których zależy los i przyszłość naszej Ojczyzny. Nie możemy sobie pozwolić na przegraną, bo to naprawdę byłby koniec tej Polski do której dążymy i prawdopodobny koniec rządów PiS... bo przegrana A. Dudy wiązałaby się niechybnie z koniecznością  przedterminowych wyborów. I do tego targowicka opozycja dąży... 
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Autor popiera lewusa.
  Wbrew temu co głosi..

  "Poważnie rozważyłbym podpisanie ustawy o związkach partnerskich"-Andrzej Duda. Juz nie możecie pozować na prawicowców, konserwatystów i narodowców. Maski opadają. Obecnie ci, którzy zagłosuja na Dudę to obyczajowe lewusy. Mogący podac swoje łapy Marcuse'wi, czy innemu Adorno albo wcześniejszemu Engelsowi
 • Zachęcam do wysłuchania tego :
  https://www.youtube.com/watch?v=19ZIsjsE4P4

  przynajmniej tak jakieś może 30- 50 min, bo jest tam mowa o Prezydencie
 • Klasyczna dezinformacja! takich przed wyborami prezydenckimi będzie cała masa!
  Jak to każdy słyszy, co chce. Ja usłyszałem, że może wprowadzić pewne ułatwienia w zdobywaniu info i tyle. A lewactwo, że będzie adopcja dzieci. Opamiętajcie się! Co nie zmienia faktu, że prez. Duda sam się już pogubił i nie wie jak ustawić ten rozkrok, żeby zmieściło się w nim jak najwięcej wyborców, nieważne jakiej opcji. Pryncypia poszły w kąt. Żadne związki partnerskie nie są potrzebne. Wszystko można już uregulować poprzez notariusza.
 • Najlepiej
  By było, gdyby Duda zamiast sztabu wyborczego powołał po raz kolejny sztab kryzysowy, jaki powołał przed przemówieniem W. Putina w Jerozolimie z okazji 75 rocznicy holokału. Poznalibyśmy wreszcie wszystkich mędrców z tego sztabu kryzysowego, bo nigdzie nie szło doczytać, kto w skład jego wchodził. Po prezydencie można było domyślać się, że w sztabie kryzysowym byli sami geniusze, porównywalni do min Szczerskiego na przykład. Że słów prezydenta, jakie zacytował tygodnik Wprost , wynika, że w sumie pan prezydent jest za, a nawet przeciw. Czyli mamy powrót do czasów Wałęsy. Kto by się spodziewał???
 • @kula Lis 69 13:25:15
  Jaka adopcja? Związki partnerskie to kolejny krok. Mówił o tym były asystent Kaczyńskiego Rabiej. Ale ty jesteś zakłamany
 • @zbig71 13:29:28
  Pewnie tam był Targalski czy vel.
  Od teraz to już obrzydzenie mnie bierze na każdego PiSIora, który jednocześnie bedzie pozował na prawicowca
 • @kula Lis 69 13:25:15
  Niepotrzebny żaden notariusz. W szpitalach wystarcza zwykłe pełnomocnictwo.
 • Za 13 tysięcy mógłbym Mu doradzać.
  1 dorada - skoro rooskojenzyczni mówią o Polsce jako qrvie, to jak mówić o ishraelu co dwie maciory ssie a przy okazji cały świat, to może PFN skleci w końcu jakiś co najmniej rysunek satyryczny nawiązujący do ssania z mlekiem ?
  2 dorada - wiem, jesteśmy pod młotem ushraela, to a propos "zakupu" F- 35, których zakup i eksploatacja przez 30 lat wydoi nas dla ushraela na ponad 100 mld $, czy wobec tego "dumpingu" duda nie może się w końcu odwołać do Suwerena i zapytać się o te latające trumny ?
  3 dorada - kiedy duda i pisis dorośnie do bibiego, erdogana i innych bezkompromisowych jak kim ?
  4 dorada - leć dudo do Moskwy i pogadaj se z pootinem szczerze i bez demagogii a potem do trampka i wyciągnij z tego jak najbardziej korzystne wnioski dla Polaków, i nie mów już człowieku o krwi i genetyce !
 • @@@@!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hY2ZlNi9wLzIwMjAvMDIvMDMvODI1LzUzOC9lZTUxMDFmYjdhMzY0YzFhOTgzMjQyZDk1MmRiMmE1Ny5qcGVn.jpeg
  Oni tak serio?! "GW" oburzona zabawą harcerzy w wojsko: "Uczyli się, jak zabijać". Były poseł: "Zgłupieliście do reszty?"„Nastolatki uczyły się, jak zabijać” - oburza się „Gazeta Wyborcza”, a jej ekspertka sięga szczytów absurdu i opowiada, że przypomina jej to „dziecięce bojówki z Somalii” (sic!). O czym mowa? Wszystko przez zimowisko harcerskie, na którym młodzież brała udział m. in. w ćwiczeniach paramilitarnych. „Zgłupieliście do reszty tam w tej redakcji?” reaguje były poseł Kukiz’15 Tomasz Jaskóła. „Nastolatki uczyły się, jak zabijać. Zimowisko zorganizował ksiądz katecheta” oburza się „Gazeta Wyborcza”. Mowa o zimowisku zorganizowanym przez Harcerstwo Rzeczypospolitej Polskiej, którego naczelnikiem jest ksiądz Marcin Kostka z Krakowa. Na koniec stycznia grupa przeprowadziła w Nekielce w woj. małopolskim obóz, na którym nastoletni harcerze mogli sprawdzić się w grze strategicznej. Chodzi o ćwiczenia z zakresu postaw strzeleckich, taktyki bojowej, ale także z medycyny pola walki.

  Harcerstwo Rzeczypospolitej Polskiej
  około tydzień temu
  W dniu 25 stycznia 2020 r. rozpoczęliśmy Harcerską Akcję Zimową. W tym roku zimowisko odbywa się na terenie Wielkopolski w Nekielce, malowniczej miejscowości położonej głęboko w lasach. W dniu dzisiejszym 26.01. niedzielny poranek rozpoczęliśmy od porannej rozgrzewki, następnie śniadanie, Uroczysty Pierwszy Apel, po nim zajęcia w terenie, dziś strzelanka i zajęcia na terenie strzelnicy. Popołudniu o 15.30 Msza Święta w kaplicy Szpitala Powiatowego we Wrześni. Wieczorem pierwsze ognisko obrzędowe i wspólne harcerskie śpiewanie. Całość pod linkiem

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/485288-gw-oburzona-zabawa-w-wojsko-byly-posel-zglupieliscie

  Ps..No cóż, jedni uczą się jak się bronić, a inni jak błagać o litość. A GW niech nie poucza gojów co mają robić, niech wykłady robi w macierzystym Izraelu. Alternatywa wg GW to zimowisko z sodomitami jako przewodnikami duchowymi? Narkotyki i seks analny - to byłoby dobre zimowisko według Gazety. Wg Wrońskiego powinni mieć wykłady na temat masturbacji, zmian orientacji płci, szycia spódniczek dla chłopców i suspensorium dla dziewcząt..Niestety kto za młodu był marksistą, na starość robi się zgredem. Wara od polskiej młodzieży, zboczki! Wszystka młodzież powinna być przeszkolona wojskowo. Każdy powinien umieć obsługiwać broń. W szkole najważniejsze są dwa przedmioty! Przysposobienie obronne, aby nauczyć się dobrze strzelać, i historia, żeby wiedzieć do kogo! Od najmłodszych lat należy dzieciom pokazywać kto jest wrogiem i jak wroga unicestwiać. Przyda im się to w przyszłości. Mnie uczono i ja uczę swoje dzieci i wnuki.
 • @kula Lis 69 13:46:41
  Co się dziwisz? Towarzystwo od Michnika po prostu dmucha na zimne i tyle. W końcu co by to dla nich było, gdyby, nie daj Boże, do władzy w Polsce zaczeliby dochodzić jacyś normalni Polacy, którzy jeszcze na dodatek strzelać potrafią i jeszcze wiedzą, do kogo. Czyli do nich. Także biją na alarm.
 • @Rebeliantka 13:42:10
  Wystarczy, ze chory poda dane tego,który może się dowiadywać. PiSiory już Gumisia usprawiedliwiają
 • @zbig71 14:08:57
  Dokładnie. A michnikowcy=kaczyści
 • @Rebeliantka 13:42:10
  W szpitalach tak.
 • @Wican 13:38:40
  I Putin im skasował jednym przemówieniem cały sztab kryzysowy!!!! Czyli to prawda, że słowa mocniejsze niż bomby i rakiety:)
 • @provincjał 13:42:41
  O genetyce jeszcze może być mowa. Przed nami rocznica wydarzeń marcowych, a w Kwietniu rocznica powstania w Getcie.
 • @zbig71 14:14:59
  Ale do dzisiaj nie wiemy jaki gamoń dał się wkręcić Gumisiowi. Może jakis licealistów powerbowali?
  A swoją drogą, to córka Gumisia wyjechała do roboty do Anglii. Ot, "znakomita" reklama dojnej zmiany
 • @Wican 14:22:55
  Załatwili jej robotę, przecież wiedzą, że to córka prezydenta. Pewnie dobrze płatną, bo córcia ma odpowiednie korzonki.
 • @zbig71 14:33:18
  Ale już w Polsce miała dobrze płatną. Słabo to wykląda gdy córeczka prezydenta, ucieka zagranicę
 • @Wican 14:39:57
  Przecież musi mieć ochronę. Czyli z ochroniarzami wyjedzie. A czy Brytole nie będą obserwować u siebie córki polskiego prezydenta? Chyba nie będzie pracować u Araba w kebabie? Zresztą korzenie by jej nie pozwoliły.
 • @Wican 14:39:57
  "Ale już w Polsce miała dobrze płatną. Słabo to wykląda gdy córeczka prezydenta, ucieka zagranicę"

  W Polsce będzie zawsze córką prezydenta, widzianą jako protegowaną. Za granicą może być sobą.

  zbig71" A czy Brytole nie będą obserwować u siebie córki polskiego prezydenta?"

  Minimalnie i do czasu, dzieci prezydentów z różnych krajów mają na kopy.
 • @Pedant 14:56:20
  Bez jaj. Zawsze będzie córą prezydenta. Choćona ponoć zdolna. Nie to co Ola Kwaśniewska czy dzieci premiera Turka. Ci to typowo na rodzicach bazowali
 • @Pedant 14:56:20
  I na pewno są pod okiem tamtych służb.
 • @kula Lis 69 13:25:15
  Oczywiście, że będzie cała masa, ale po co prezydent sam daje opozycji amunicję? To co najmniej nierozważne.
  Pozdrawiam
 • @zbig71 13:29:28
  Prezydent A. Duda winien postawić na twardy elektorat, bo umizgi do lewactwa sprawią, że przegra wybory. I tyle.
  Pozdrawiam
 • @Wican 13:38:40
  Ja pisze z pozycji PiS-iora (jeszcze) i drażni mnie jak prezydent sam sobie strzela w kolano. Gdy będę miał do wyboru jego lub kandydata totalnych to wybiorę jego, choć mam coraz więcej wątpliwości a takie się tylko pogłębiają po takich jego wypowiedziach.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 16:33:39
  To między innymi jest doskonała ilustracja, że Duda jest człowiekiem bezideowym, nastawionym na karierę. Zresztą jaka jest różnica między nim a Kosiniakiem, Kidawą, czy Hołownią? Bo różnica między Dudą a Biedroniem jest taka, że Dudą ma żonę i córkę, a Biedroń ma na razie tylko męża.
  Mam takie pytanie do pana, Czy będzie pan miał lepsze samopoczucie, jak Duda będzie się płaszczył przed Żydami, niż by mieli to robić Kosiniak, Kidawą, Hołownią, czy Biedroń? Bo dla mnie nie ma to żadnego znaczenia.
 • sztab wyborczy du...y
  Jaki kandydat taki sztab...

  Proponuję tutaj go stworzyć - "kadra" jest tam dostępna POD RĘKĄ cała dobę

  http://www.mscz.pl/
 • @Wican 14:39:57
  "Ale już w Polsce miała dobrze płatną. Słabo to wykląda gdy córeczka prezydenta, ucieka zagranicę"

  Zna przyszłość i przeciera tacie szlaki na zmywaki - bo jako "wykładowca" raczej dalej robił nie będzie
 • @Hades 18:26:14
  Marcinkewicz też był czerstwy a posadę w banku w Londynie dostał, to i Dudzie też coś załatwią.
 • @zbig71 18:36:37
  Szczególnie że płynnie posługuje się językiem angielskim:

  https://www.youtube.com/watch?v=rtlBc7Nx6UY

  https://www.youtube.com/watch?v=sp51656TUBs
 • Przerabiają nas na szatańskie odchody
  krok po kroczku.
  Dlaczego?
  Ano najpierw były tylko śluby kościelne - więc lewactwo zrobiło wyłom (mniejsza o to jak czym potrzebę zrobienia tego wyłomu tłumaczono) i powstały śluby cywilne i tzw. określenie ksiądz samica - kiedy urzędnikiem stanu cywilnego udzielającym tzw. ślubu - była kobieta. To jednak i tak nie wystarczyło - więc są następne żądania na zasadzie krok po kroczku.
  Wniosek?
  Daj palec - to za chwilę będą chcieć całej reki - natomiast pun prezydent jeżeli wystrugano z niego puna prezydenta - to nie po to aby służył on tubylcom.
 • @Hades 18:55:09
  E tam, czepiasz się..... .. Marcinkewicz też nie umiał, a robotę znalazł. :)
  A Duda przecież mówi :dysyz to, dysyz tamto, podstawy ma....
  :))
 • @kula Lis 69 13:46:41
  PAWEŁ RABIEJ - wielki przyjaciel Jarosława Kaczynskiego, nawet załatwił mu Jarosława pracę swego czasu u Lecha Kaczyńskiego w NIK, wtedy nawet mieszkanie mu NIK opłacał ale mieszkał razem w tym mieszkaniu z sp. Szczygło byłym MON.
 • @krzysztofjaw 16:37:33
  Po prostu takie są prawdziwe poglądy Dudy, Glińskiego czy Kaczyńksiego. To mentalni michnikoidzi
 • @zbig71 16:51:13
  Biedroń ma konkubinę. Bo to on chyba robi w tym układzie za faceta
 • @krzysztofjaw 16:37:33
  Duda powinien trafić przed Trybunał Stanu i byc skazanym, za realizacje polityki wasalnej wobec żydów amerykańskich oraz banderowców, za uczynienie z Polski - kraju satelickiego - USAIzrael, za zgodę na kupowanie uzbrojenia, drogo, bez przetargu, bez technologii na rzecz okupacyjnych wojsk usraelskich w Polsce za pieniądze podatników, za likwidację armii polskiej, za upadek polskiego przemysłu zbrojeniowego.
 • @Wican 20:44:13
  Fuu. Lepiej się nie domyślać nawet jak to wygląda.
 • @Wrzodak Z. 20:44:43
  Kandydatów do Trybunału Stanu mamy bez liku. Tak od 89 do dziś, to niezły stadion by się uzbierał.
 • @Wrzodak Z. 20:44:43
  https://t.co/a55nK7E8zl?amp=1

  taka sprawa.Rosnące obciążenia Polaków i wszelkie podatki,ZUSy,itp.
  https://www.polskapomoc.gov.pl/Ukraina,9.html#2019

  teraz Polska ponoć najważniejsza!!!

  Chorzy Polacy żebrzą o leki!!!!!

  https://zdrowie.radiozet.pl/Ciaza-i-dziecko/Ciaza-i-porod/Szpitale-nie-przyjmuja-rodzacych.-Na-porodowkach-brakuje-poloznych

  https://twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/psychika/news-psychiatria-dziecieca-na-skraju-wytrzymalosci-dramatyczne-br,nId,3346857

  https://tvn24.pl/polska/pacjenci-chorzy-na-raka-nie-dostaja-gwarantowanych-lekow-szpitale-bez-pieniedzy-ra915660-2285386


  https://www.politykazdrowotna.com/42060,fundacja-alivia-pacjenci-bez-dostepu-do-refundowanego-leczenia-bo-brakuje-pieniedzy
 • @zbig71 21:37:41
  Śmiszek
 • @zbig71 21:41:15
  Tylko co da TS? W wielu wypadkach powinny być sprawy karne i odsiadki
 • @Wican 22:08:32
  Plus KARY FINANSOWE - tak jak My/drobni prywaciarze: odpowiadamy CAŁYM swym majątkiem - a nie tylko "firmowym"
 • @Wican 22:08:32
  Kolonia karna. Przekopią mierzeję wiślaną i będzie po kosztach.
 • @Wrzodak Z. 20:44:43
  Duda powinien siedzieć za przekazanie kluczy do sejfu Lecha Kaczyńskiego bez aktu zgonu Prezydenta po 10 .04 .2010 . To że nie siedzi tylko jest teraz namiestnikiem świadczy tylko o tym jak Rzeczypospolita nisko upadła , aż do miana Polin . Salute .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej