Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

M. Morawiecki - nic nie dzieje się przypadkowo..

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wspomnę tylko, że nasz premier przez wiele lat był prezesem jednego z największych polskich banków a wszyscy na świecie wiedzą, że takie lukratywne stanowiska w sektorze banksterskim mogą mieć niemal tylko rodowici Żydzi

 Mateusz Morawiecki w Davos rozmawiał z szefową YouTube i  raczył był napisać na Facebooku: "Wpis z cyklu: Polaków można spotkać wszędzie. Chyba wszyscy w Polsce wiedzą co to jest YouTube, ale pewnie nie wszyscy wiedzieli, że jego szefową jest Suzanne Wójcicki. Na pewno Was zaskoczę, ale Susan jest moją daleką kuzynką z serca Świętokrzyskiego – jej rodzina mieszkała w Piotrowicach a moja rodzina w Nawarzycach i znały się świetnie. Te relacje potwierdziliśmy już na wielu przykładach. Spotkaliśmy się właśnie w #Davos. I wszystkich serdecznie pozdrawiamy" [1].

 
Onegdaj też stwierdził, że: ""członkowie jego rodziny” byli w stanie przeżyć niemiecką okupację dzięki pomocy polskich rodzin, lecz „żadna z tych osób, które narażały swoje życie nie została zaliczona w poczet tych najbardziej uhonorowanych, wielkich bohaterów – Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata”""W ten sposób Mateusz Morawiecki poinformował o żydowskich korzeniach swojej rodziny, co w polskiej polityce zdarza się rzadko. Albo wicepremier ma odwagę ignorować antysemickie uprzedzenia, albo te uprzedzenia w Polsce słabną, także w środowisku politycznym polityka. A może i jedno, i drugie" [2].
 
Wspomnę tylko, że nasz premier przez wiele lat był prezesem jednego z największych polskich banków a wszyscy na świecie wiedzą, że takie lukratywne stanowiska w sektorze banksterskim mogą mieć tylko rodowici Żydzi lub też korzeniami z tymi Żydami "zjednoczonymi".
 
Czy mi to przeszkadza? Raczej nie, bo takie są fakty... Oczywiście zawsze podchodzę z pewną dozą podejrzliwości do ludzi, którzy mają żydowskie pochodzenie lub też są filosemitami. Jednocześnie jednak - mimo krytycyzmu - uważam, że można być zawsze osobą, która jest przychylna Polsce.
 
Swego czasu pisałem o M. Morawieckim: "Jego życiorys zawodowy jest wszakże ściśle związany z UE oraz III RP i dotychczas świetnie - jako przedstawiciel "banksterstwa" - radził sobie w tym szemranym środowisku. Stąd rodzi się wiele uzasadnionej krytyki M. Morawieckiego wskazującej, że jest on zwolennikiem i beneficjentem europejskiej idei wielopłaszczyznowej i ponadnarodowej integracji państw w ramach UE. Wskazuje się w tym kontekście, że: ukończył on "unijne" studia w Hamburgu, bankową karierę rozpoczynał w Deutsche Bundesbank w Niemczech, był związany z Central Connecticut State University i  w 1998 roku został zastępcą Dyrektora Departamentu Negocjacyjnego i Akcesyjnego w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, czyli przygotowywał Polskę do członkostwa w UE. W sferze zarzutów wobec M. Morawieckiego jest też sprawowanie przez niego funkcji prezesa zarządu "banksterskiego" BZWBK czy ścisłe związki z Konfederacją Lewiatan, kojarzoną ze spec-kreatorami III RP i np. nazwiskami takimi jak Kostrzewa czy Bochniarz. Dla wielu ostatecznie przesądzającym o negatywnej ocenie M. Morawieckiego jest jego udział w Radzie Gospodarczej premiera D. Tuska. Wielu też wskazuje jednak, że swoje osiągnięcia zawodowe zawdzięcza tak naprawdę talentowi, wiedzy, doświadczeniu i ciężkiej pracy w niesprzyjającym mu - z powodu własnej opozycyjnej działalności jak również takowej jego ojca K. Morwieckiego - otoczeniu. Poza tym podkreśla się zaangażowanie finansowe jego banku (BZWBK) w różnorakie przedsięwzięcia patriotyczne w Polsce, których nikt nie chciał współfinansować... ani rząd PO-PSL ani też żadne gospodarcze podmioty państwowe czy prywatne" [3].
 
Pisałem to niespełna pięć lat temu i przez ten czas premier M. Morawiecki okazał się być jednak dobrym premierem, ale czy jego korzenie nie wpłyną niekorzystnie dla Polski w świetle ustawy 447 JUST? A poza tym, czy mając takie rodzinne konotacje nie powinien wpłynąć na cenzorską politykę YouTube, która na ten przykład zabrała telewizji internetowej wRealu.24 możliwość zarobkowania na reklamach?
 
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Jasne, że on jest Żydem
  Ale w Polsce, aby zostać prezesem banku, to właściwe pochodzenie narodowe nie wystarcza. Należy mieć jeszcze dobry życiorys w SB. Prasa podziemna w stanie wojennym ostrzegała przed jego ojcem, że jest on prowokatorem SB. Stanowiska Mateusza potwierdzają ówczesne podejrzenia.
 • Morawiecki kultywuje związki z tradycją żydowską, bo dzieci
  kształci w szkole gdzie uczą hebrajskiego.
  https://www.ekspedyt.org/2018/04/14/kulisy-koszernej-kolacji-premiera-morawieckiego-to-przestaje-byc-smieszne/?cn-reloaded=1
 • @jazmig 21:57:31
  Byłbym ostrożny w tak dalekiej insynuacji. Jak dotychczas nic nie wskazuje na jakąkolwiek współpracę seniora Morawieckiego ze służbami specjalnymi PRL. Warto więc nie powielać tych insynuacji.

  Tym niemniej jednak warto zastanowić się, czy nasz premier zanadto nie ulega środowiskom żydowskim i oczywiście wiedząc, że od czasu do czasu przyznaje się do tych żydowskich korzeni.

  Oczywiście takie korzenie nie muszą jednoznacznie oznaczać antypolskiej jego postawy, ale zawsze warto "patrzeć mu na ręce" i mówić prawdę, choćby niewygodną.

  Pozdrawiam
 • @Anna-PK 22:15:28
  Czytałem wcześniej ten artykuł. Jednak wierzę (może po prostu chcę wierzyć), że M. Morawiecki jednak jest propolski pomimo swoich żydowskich korzeni.

  Pozdrawiam
 • @jazmig 21:57:31
  No właśnie, tata taki antykomunistyczny opozycjonista, a synek studiuje w Europie i robi karierę bankowca. Gdzieś na YouTube dr. Kękuś
  rozmawiał z prokuratorem, doradcą pierwszej Solidarności (nazwisko wyleciało mi z głowy) właśnie o Morawieckich i padały w tym wywiadzie sugestie o powiązaniach starego Morawieckiego z bezpieką wojskową.
 • @krzysztofjaw 22:28:26 To właśnie takie ogólniki to jest polski
  problem. "Morawiecki jednak jest propolski pomimo swoich żydowskich korzeni."
  Co to znaczy "prapolski"?
  Czy Kaczyński jest "prapolski"? Jeżeli tak, to czemu doprowadził do tego, że Polska jest poniewierana?
  Każ
 • @zbig71 22:41:52
  Nic nie można stwierdzić autorytatywnie, dopóki aneks z raportu o likwidacji WSI nie ujrzy światła dziennego. A na to się nie zanosi, niestety...
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 22:27:03
  "od czasu do czasu przyznaje się do tych żydowskich korzeni."

  Przyznaje się naprawdę? Jego rodzice byli polskimi katolikami i spotkali się poprzez księdza. Chyba że jak jego ojciec zrobił doktorat z fizyki kwantowej, to musiał być Zydem, bo Polak by nie dał sobie rady ;)

  W takim razie Merkel, córka pastora luterańskiego, też musi być Żydówką bo zrobiła doktorat z chemii kwantowej.
 • @krzysztofjaw 22:54:35
  Dlatego podaję jako przykład tę rozmowę dr. Kękusia z tym prokuratorem. Niczego nie twierdzę, to tylko pod rozwagę. W poprzednich wyborach prezydent Duda obiecał innemu kandydatowi wyborów prezydenckich 2015, Grzegorzowi Braunowi, że ujawni aneks WSI. Za to GB dał poparcie dla Dudy. Duda Brauna i innych Polaków okłamał. To jeden z licznych przykładów, aby nie głosować na Dudę.
 • Dzisiaj nawet dobry żyd nie jest najlepszy.
  To sytuacja analogiczna do tej powojennych dotyczącej Niemców.
  Wtedy też nawet dobry Niemiec to jednak Niemiec..
  A wszystko przez ogrom zbrodni na narodach świata dokonanych za Hitlera przez Niemców a po wojnie przez żydów .
  Dzisiaj żyd jest jak kiedyś Niemiec, syjonista jest jak kiedyś nazista.
  Tak jak kiedyś naziści przegrywali wojnę tak dzisiaj syjoniści przegrywają.
  Świat i III wojna światowa z globalną mafią żydowską jest na etapie Stalingradu... tym "Stalingradem" jest dzisiaj Syria, za chwilę Irak...i cały Bliski wschód.
  Do zakończenia III wojny światowej jeszcze chwila.

  Tu trzeba ostrożności bo syjonistyczna małpa dysponuje brzytwą czyli bronią atomową oraz środkami przenoszenia.
  Hitler też dysponował bronią masowego rażenia (broń chemiczna) ale nie odważył się jej użyć.. bo bał się analogicznej odpowiedzi...
  Dzisiaj mamy identyczną sytuacje ...

  Dzisiaj dobry żyd jak kiedyś dobry Niemiec może pracować dla dobra kraju ale tylko jako podwładny specjalista.
  a niedobry żyd jak kiedyś niedobry Niemiec powinien trafić do Trybunału gdzieś w Norymberdze czy Jerozolimie czy innym Nowym Yorku.

  Morawiecki patrząc z zewnątrz to chyba dobry żyd... w sensie kompetentny...ale żyd.... w ogóle w BZWBK było ciekawe towarzystwo na poziomie zarządu ogólnie fajne ..ale czułem tam jakieś podwójne dno...jeden z szefów był nieskończenie wredny klasyka wrednego żyda... był moim szefem...przed Morawieckim płaszczył się jak glista a dla swoich ludzi był jak s...syn.
 • @Pedant 23:04:12
  A czy ja napisałem gdzieś, że Morawiecki jest judaistą lub syjonistą? Nie! Więc proszę mi nie przypisywać tego, że np. jakieś korzenie żydowskie świadczą o tym, że ktoś nie jest katolikiem. Może i w przypadku Morawieckiego tak jest, choć faktycznie jego ojciec Kornel był raczej daleki od instytucjonalnej formy KK.
  Pozdrawiam
 • @zbig71 23:08:44
  Od czasu do czasu słucham dra Kękusia, ale zawsze z lekkim dystansem odnoszę się do jego rewelacji dotyczącej M. Morawieckiego. Pan dr Kękuś ma po prostu z obecnym premierem osobiste animozje ,sięgające jego pracy w BZWBK. Wtedy tam był ostry konflikt między tymi panami i trudno nie zauważyć, że dr Kękuś reaguje zbyt emocjonalnie na nazwisko Morawiecki.
  Pozdrawiam
 • @Oscar 09:08:27
  Można i tak to interpretować, przy czym dziś sytuacja jest trochę inna. Światowe mocarstwa posiadają broń jądrową i wstrzymują się z jej użyciem. Dziś trwa III WŚ, ale w sferze ducha i psychiki a nie walki zbrojnej. To jest wojna z nami wypowiedziana nam przez kulturowych marksistów.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 22:27:03
  ,,Byłbym ostrożny w tak dalekiej insynuacji. Jak dotychczas nic nie wskazuje na jakąkolwiek współpracę seniora Morawieckiego ze służbami specjalnymi PRL.'' Panie Krzysztofie rozumiem że ma Pan swoje sympatie polityczne, ale naiwność to już inna sprawa. Nic nie znaleźli i nic nie znajdą. Nie takich tuzów teczki ginęły lub były preparowane po upadku PRL. Choćby niejakiej ,,Balbiny''. Nie ma się jednak czym przejmować, bo jeszcze mogą przyjść takie czasy, że będą się znajdowały te prawdziwe dokumenty. Wystarczy przypomnieć sobie kto buszował po archiwach 30 lat temu i nie byli to sbecy. Takie papiery to broń potężniejsza niż tony trotylu.
 • @krzysztofjaw 09:39:51
  Tak, ale to była rozmowa z prokuratorem. A nie osobiste animozje dr. Kękusia.
 • @marek500 10:02:40
  Należy pamiętać, że dokumenty SB zostały zmikrofilmowane pod koniec lat osiemdziesiątych.
 • Pan premier ,spotkał się w Davos ze swoją kuzynka Susanne Wójcicki, szefową Youtube.....
  https://dzienniknarodowy.pl/morawiecki-przyznaje-ze-szefowa-youtube-to-jego-kuzynka/
 • @zbig71 10:44:40
  Miałem wtedy kumpla w tamtych strukturach. Jak mi mówił to prócz tych teczek była cała masa nagrań z podsłuchów. Szczegółów mi nie mówił bo nie mógł, ale według niego uszy bi mi zwiędły, a o wielu zmienił bym swoje zdanie o 180 stopni. Ciekawe gdzie to teraz jest. Jedno jest pewne że te kwity zapewniają niektórym nietykalność do dziś. Ci z Magdalenki wiele by dali żeby położyć łapę na takim archiwum. Może to teoria spiskowa, ale tak na mój gust to Lepper w jakiś sposób uzyskał dostęp do cząstki takich kwitów. Tyle że nieumiejętnie to rozegrał.
 • @marek500 11:56:51
  Dokładnie tak jest. Sam znam SBka, z którym Rymanowski zrobił wywiad rzekę i ukazał się materiał książkowy pt: Ubek. To, co ten człowiek opowiadał przechodziło ludzkie pojęcie. Lepper poszedł z jakimiš papierami do Sakiewicza i do ludzi z Nowogrodzkiej i to chyba była jego zguba. Może chodziło o Klewki, może jeszcze o co innego.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej