Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
670 postów 1787 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Zakidjałłanie M. Kidawy-Błońskiej...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeżeli ktoś już decyduje się na jakąkolwiek rolę publiczną winien mieć chociaż cień rozumienia realiów, które rządzą Polską i światem

 Proponuję wszystkie słowne kompromitacje kandydatki na prezydenta Polski Pani M. Kidawy-Błońskiej nazywać zakidjałłaniem.

 
Mało tego! Może też każde jej gesty i zachowania takoż tak nazywać się powinno. Któż to wie... A ja namawiam.
 
Żeby być dobrze zrozumiany.
 
Nic osobiście nie mam do tejże osoby, ale trudno mi znieść jej ograniczony ogląd rzeczywistości społeczno-politycznej.
 
Jeżeli ktoś już decyduje się na jakąkolwiek rolę publiczną winien mieć chociaż cień rozumienia realiów, które rządzą Polską i światem, a przecież ta Pani rości sobie prawo bycia Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Prezydentem czy też - wedle lewackiej nowomowy - Prezydentową.
 
Każdy z nas maluczkich chciałby, aby reprezentowali nas na arenie społeczno-politycznej ludzie godni naszego zaufania, ludzie posiadający jakąś wiedzę i kościec etyczno-moralny, ludzie, dla których my i Polska są najważniejsze.
 
Jak więc można drwić sobie z tego, że dla J. Kaczyńskiego to Polska i polskość jest najważniejsza? A jednocześnie uważać, że to, co myśli o nas zagranica ma determinować nasze wewnętrzne postępowanie. To jest pogląd wbrew naszej racji stanu. Powiem więcej! To jest zdrada stanu.
 
Wczorajszą więc wypowiedź Pani M. Kidawy-Błońskiej (którą wczoraj wyśmiałem), w której raczyła była powiedzieć, że Panu J. Kaczyńskiemu nie zależy na Europie i na świecie a tylko na Polsce uważam - z jednej strony - jako pochwałę dla naszej PiS-owskiej drogi do prawdziwej wolności, ale też - z drugiej strony i wziąwszy pod uwagę intencje jej wypowiedzi - jako zdradę stanu  wobec nas Polaków i wobec Polski.
 
Nie może być być tak, że najważniejsza jest opinia o nas artykułowana przez zagranicę. Już kiedyś to przerabialiśmy i straciliśmy naszą państwowość na 123 lata. Jeżeli dziś ktokolwiek myśli, iż ważniejsza jest opinia o nas płynąca z zewnątrz niż to, do czego winniśmy wewnętrznie dążyć, to jest po prostu targowickim zdrajcą. I tak winniśmy oceniać wypowiedź Pani M. Kidawy-Błońskiej - jeżeli mielibyśmy ją traktować poważnie...
 
Ja osobiście tej Pani nie traktuję poważnie i uważam, że totalna opozycja spod znaku PO-KO - z jej punktu widzenia - popełniła błąd wysuwając ją na kandydata na Prezydenta RP. Oczywiście ubolewam, że jednak przejdzie do drugiej tury a wybór Polaków będzie plebiscytem: "wszyscy kontra PiS" a tym anty-PiSem będzie jednak ta Pani.
 
Niestety przez ponad 30 lat III RP wychowała pokolenie lemingów, których IQ jest zbliżone do Pani M. Kidawy-Błońskiej. Mogę tylko nad tym ubolewać, ale dalej wierzę, że jednak wśród nas jest zdecydowana większość ludzi logicznie myślących i polskich patriotów.
 
I wierząc w to... nawołuję aby a'priori pogrzebać politycznie zdrajców a a'posteriori, żeby zwyciężyły: patriotyzm, Polska i my wszyscy.
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

  • Autor
    Amerykańscy naukowcy udowodnili, że co 4-ty członek Platformy Obywatelskiej jest tak samo pierdolni....y ..... jak trzej pozostali.
  • @Husky 22:26:18
    Tu pełna zgoda, a o PISklakach nic nie powiedzieli ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej