Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Czy w najbliższym czasie czeka nas III WŚ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jednak moim zdaniem na razie nie grozi nam III Wojna Światowa, ale nie jestem specjalistą w tych obszarach więc pragnę zaprezentować trzy arcyciekawe filmy/wywiady/komentarze na YouTube,

 Od momentu, kiedy świat dowiedział się o skutecznej eliminacji przez amerykańskiego drona w Iraku irańskiego "terrorystycznego" generała Kassem Suleymani'ego, wszelkie media zastanawiały się się przede wszystkim nad możliwymi skutkami zabicia tego najważniejszego w Iranie przedstawiciela sił zbrojnych i wojsk specjalnych tego kraju.

 
Wysuwane były różne teorie o możliwych kontr-posunięciach Iranu wobec Amerykanów a może i całego świata zachodniego. Co niektórzy nawet wróżyli rozprzestrzenienie się konfliktu na cały świat a tym samym prorokowali wybuch III Wojny Światowej.
 
Jak na razie nic takiego się nie stało i obie strony chcą raczej deeskalować konflikt, bo zarówno Stanom Zjednoczonym jak i Irakowi nie zależy na otwartym konflikcie na Bliskim wschodzie a może nie tylko tam.
 
Po zamachu i śmierci generała Kassem Suleymani'ego, w Iranie wybuchła zdwojona nienawiść do USA i presja ludu na władze Iranu jakiegoś kontrataku, zemsty na Amerykanach. I ta zemsta nastąpiła w postaci nalotów na bazy amerykańskie.
 
Z tym, że jakoś tak się stało, że nikt nie zginął a skutkiem ataku były jedynie straty materialne. To jest stanowisko USA i uważam, że jest prawdziwe. Ale zauważmy, że władze irańskie w swoich mediach dla Irańczyków oświadczyły, że zginęło 80 Amerykanów (lub też wespół z sojusznikami), co miało świadczyć, że zemsta została dokonana. Jak widać tymi informacjami władze irańskie chciały uspokoić swoich rodaków i skłonić ich do zmniejszenia eskalacji konfliktu i zapewnić sobie w dalszej mierze popularność i sądzę, że to im się na razie udało.
 
Po tym ataku Irańczyków cały świat czekał na odpowiedź D. Trumpa. I znów co niektórzy wieszczyli, że zapowie - namawiany przez Izrael - wojnę z Iranem. Nic takiego się nie stało a D. Trump zapowiedział jedynie nałożenie sankcji na Iran oraz intensyfikację działań uniemożliwiających Iranowi wyprodukowanie broni jądrowej. Cała jego wypowiedź też była niemal koncyliacyjna wobec Iranu i skierowana była na osiągnięcie jakiegoś politycznego wzajemnego porozumienia pomiędzy oboma krajami.
 
Oczywiście taka sytuacja jest na dzisiaj i nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się w przyszłości wydarzy. W tym rejonie bowiem sytuacja jest tak skomplikowana, że bardzo trudna do przewidzenia.
 
Jednak moim zdaniem na razie nie grozi nam III Wojna Światowa, ale nie jestem specjalistą w tych obszarach więc pragnę zaprezentować trzy arcyciekawe filmy/wywiady/komentarze na YouTube, które mogą nas przybliżyć do zrozumienia o co w ogóle chodzi na Bliskim Wschodzie: 
 
1. Konflikt USA - Iran! Czy czeka nas wojna światowa?Jacek Bartosiak wRealu24 
https://youtu.be/Tiz0_8mPweo
2. Komentarz Tygodnia Witolda Gadowskiego: Perska wojna
 
https://youtu.be/JiYbkciiSgs
 
 
3. Wszystko co musisz wiedzieć o Irańskim Banku Centralnym 
 
https://youtu.be/dQl4f_uQLqQ
 
 
Mam nadzieję, że po ich obejrzeniu Szanowny Czytelnicy podzielą się swoimi opiniami.
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Kolego
  co z tymi durnowatymi tytułami, tak wszystkim śpieszno do kolejnej wojny??? I w dodatku światowej????
 • @MacGregor 14:43:17
  Mi nie jest śmieszno ani śpieszno do III WŚ. Rozwiewam takie wątpliwości, ale one są i różne teorie o tym mówią. Oczywiście, że jestem przeciw i zauważ, że wypowiedziałem się na ten temat dość późno i dobrze bo sytuacja się normalizuje.
  Pozdrawiam
 • 3 wojna światowa się toczy
  tyle, że autor jej nie dostrzega, bo będzie miała innych przebieg, niż autor sobie wyobraża.
  https://interesariusz.neon24.pl/post/152501,quo-vadis-vox-populi-24-wojna-o-nasze-dusze
 • głos
  Jak Gadowski zaczyna ,,perską wojnę” od filiżanki kawy, a później coś niezrozumiale mruczy pod nosem, najwidoczniej nie do nas, tylko sam do siebie, to sorrrrry, ale nie da się go słuchać.
  Robi filmy, to niechże ustawi głośność tak by i ci starsi z nas coś mogli usłyszeć.
  Niech weźmie przykład z tych śpiewających panienek.
  U nich dźwięk jest czysty i wyraźny i z przyjemnością można piosenki odsłuchać nawet ustawiając dźwięk na suwaku znacznie ciszej.
  https://www.youtube.com/watch?v=P5QVEEOuG8g
 • @Oświat 16:49:36
  cyt.. "to sorrrrry, ale nie da się go słuchać."

  Też tak uważam. Poza tym wygląda wyduźdany, jakby całą noc kopulował na stojąco w kibelku pociągu relacji Zakopane Kołobrzeg. :-)
 • nona
  Gadowski kompetentny jak zwykle. :)
  Trzeci film- rozumiem reklamówka- mógł Pan to zrobić lepiej- niekoniecznie przez killuminati bo to tak jakby nam Pan "polecał" tejemity" ;) :)
  Bartosik- trafnie, na BW trwa wojna 30-letnia...

  Niewątpliwie nakładają się na siebie jak kalki wydarzenia i nic dziwnego, że są tak: Armagedon"! "Apokalipsa"! rozczytywane. Myślę, że mamy do czynienia z procesem /PROCESEM- zdarzenia w czasie/ podobnym do Wiosny Ludów /najogólniej nazywając/. To jest czas przesilenia i zmęczenia- dłużej nie da się gotować żaby, ani robić "hiacyntowych, pudrowanych rewolucji"- to też dzięki internetowi. Kim czyta? ;) a powinien! :))) VelVet revolutions... Nie da się też w nieskończoność kroić procentów od wszystkiego- i teraz zaczyna to docierać za ścianę islamskiego namiotu. Wyciągnięta łapa zostanie odcięta- tak sądzę, ale zawsze mogę się mylić... Ja czekam co Chiny no i co na to KIM?! :)
  Gadowski jasno wskazuje rozbójniczych sprawców, bez dwóch zdań trafnie.
  Pozdrawiam
 • @Oświat 16:49:36
  Weź sprawdź kabelki. Czasami warto odkurzyć...
 • @Nibiru 17:03:30
  Nie pisz tak, wiesz?, byłeś?, widziałeś? Nie! nie jestem rzecznik p. Gadowskiego, ale opanuj się.
 • @interesariusz z PL 16:47:12
  A tu ma Pan rację- wojna trwa w najlepsze! To, że nie chodzimy w pasiakach- to znaczy, że nie chodzimy- jeszcze.
  Pozdrawiam
 • six
  https://www.youtube.com/watch?v=rSNnU4WaMwY

  a to wartość dodana. :)
 • @interesariusz z PL 16:47:12
  Oj... dostrzegam, dostrzegam, ale to nie jest akurat przedmiotem mojego tekstu i przedstawionych filmików. Ale ma Pan rację: wojna o dusze trwa.
  Pozdrawiam
 • @Oświat 16:49:36
  Nie czepiałbym się Gadowskiego. On już tak ma... ważniejsze co mówi, choć nie zawsze się z nim zgadzam, ale warto go nieraz posłuchać, może rozszerzyć ogląd rzeczywistości.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 17:40:45
  Ja się go nie czepiam, ja go po prostu nie słyszę. I tyle.
  Co nam na wstępie chciał pokazać, że ma w domu filiżankę?
  Jakaś profesja powinna być, a jak się już coś robi to winien poświęcić chwilę i sam wyłapać braki.
 • @JimA 17:30:26
  Próbuję się opanować, ale mi to ciężko przychodzi :-)
  Postaram się nie dowcipkować na temat Pana Gadowskiego, skoro dostrzegasz w Nim pewien majestat.
  PZDR
 • @Nibiru 18:24:56
  Nie "majestat" a po prostu widzę "człowieka z doświadczeniem", jeśli masz takie /?/ proszę- wykaż się. Nie namawiam! do popisów, proszę mnie źle nie zrozumieć!, ja wiem, że można deprecjonować WSZYTKO! /dosłownie/ tylko po co?! i z jakiej pozycji?! Powiedziałem: nie jestem rzecznikiem /prasowym, ani żadnym/ p. Gadowskiego, bazuję na własnym doświadczeniu i wierzę, w związku z tym, co mówi p. Gadowski na temat Kasima Sulejmaniego- przez porównanie. Proste. /?/ :)
  Salem Alejkum ;)
 • @krzysztofjaw
  Może lepiej Amigo , jak Ty podzielisz się z nami . https://www.youtube.com/watch?v=CFzmZiKpLss&list=PLByS6L-7yBE0zigUwkwefQSjpeIscVG2B&index=2&t=0s Salute .
 • III wojna światowa trwa od czasu napaści na Irak.
  USA podbija kolejne kraje na BW.
  Syria to dla USA i Izraela (siły proxy) "Stalingrad"... stracili cała armię terrorystycznych najemników.
  Teraz są zmuszani oddać Irak albo odjęć kolejną bitwę o Irak .. a nie mają środków.
  Dzisiaj broń atomowa jest tym samym co broń chemiczna za Hitlera .. obie strony ją miały i żadna nie użyła w obawie o skutki użycia jej przez drugą stronę.

  II wojna światowa się toczy... jesteśmy po "Stalingradzie" w Syrii
  Iran nietknięty (tylko ekonomicznie), Rosja w rozwoju, Chiny jeszcze nie weszły do wojny.... USA ledwo dyszy z powodu kosztów utrzymania zdobytych terytoriów na całym świecie (od czasów II wojny światowej). NATO już ma dość "zdobywania" nowych terytoriów...
  Izrael (animator tej III wojny światowej) zbroi się na potęgę ale nic nie znaczy bo jest mikroskopijny i do zdmuchnięcia w ciągu kilku godzin przez zjednoczone siły Arabskie. Broń atomowa Izraela nie ochroni.
  Mafia wie dobrze że użycie tej broni oznacza fizyczną likwidację żydów w Izraelu... a skutki użycia mogą być katastrofalne gdy by była ona użyta w trybie terrorystycznym tak jak to zrobiło USA w Japonii czyli atak na obiekty cywilne na miasta.

  Co dalej ... już pisałem.
  Irak wyprasza USA i NATO ze swojego terytorium.. grzecznie lub siłą.
  Powstaje Bliskowschodnie Międzymorze Iran-Irak-Syria.
  Razem to nowa jakość gospodarcza i militarna.
  Iran i Irak zyskują możliwość eksportu ropy do Europy rurami (niskie koszty).
  Irak, Iran dostają ruskie S300 czy S400 i ogłaszają strefę zakazu lotów nad własnymi terytoriami dla USA, Izraela, NATO.
  Do między morza przyłącza się Liban, może Jordania, Katar, Emiraty..
  Arabia Saudyjska zostaje sama otoczona "wrogami" z wsparcie USA i Izraela (ale zgodnie z własną religią nie pozwala obcym wojskom stacjonować na własnym terenie).
  USA mogą tylko Międzymorze bombardować ryzykując straty od S300, S400 oraz od ataków rakietowych na ich bazy w regionie.
  Izrael za chwilę doczeka się odpowiedzi ze strony Syrii i Iraku na ataki.

  Jedynym rozwiązaniem dla Izraela jest schować się pod "parasolkę" Rosyjską (pewnie już trwają rozmowy).. ceną jest pewnie oddanie władzy przez Bibiego na rzecz żydów Rosyjskich a następnie rozbrojenie się z broni atomowej oraz zaczepnej.
  W takim układzie Iran też nie będzie potrzebował broni atomowej (nowy układ anty atomowy na BW z Rosją jako arbitrem).
  Palestyńczycy odzyskują wolność wychodzą z "żydowskich obozów koncentracyjnych"..wracają na swoje ziemie.. uzyskują równe prawa w Palestynie jak żydzi... Powstaje coś wielowyznaniowego na kształt Syrii.
  Pod ruskim patronatem.

  I następuje spokój...cisza nikt nie strzela.
  Chiny włażą na wielką skalę w zakresie odbudowy Syrii, Iraku ..
  Powstaje kolejna nitka Jedwabnego szlaku... pod Ruską kontrolą.
  Iran wyśmiewa Amerykańskie embarga bo ma z Chin a może i z Europy wszystko czego mu potrzeba.

  USA cofa się do barłogu za oceanami.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej