Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

"PiSior" odpowiada na neonie24.pl

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PiS-PO to samo zło? Nie zgadzam się z takim stwierdzeniem

Ostatnio na forum portalu neon24.pl ukazały się dwa felietony krytykujące mnie jako niepoprawnego a nawet fanatycznego tzw. "pisiora", charakteryzującego się nawet "schizofrenią polityczną":

 

1) "Polityczna schizofrenia? Ad rem Krzysztofjaw" (https://wiktor-smol.neon24.pl/post/151439,polityczna-schizofrenia-ad-rem-krzysztofjaw)

2) "Wynurzenia PiSiora" (https://jantwardowski.neon24.pl/post/151457,wynurzenia-pisiora)

 

Jako, że owe posty można zakwalifikować - mimo nieraz niepotrzebnie "ostrego" języka ad personam - jako merytoryczne, obiecałem ustosunkowanie się do nich w formie odrębnej notki, co niniejszym czynię.  Dodatkowo do tejże odpowiedzi skłaniają mnie bardzo liczne komentarze do tych postów blogerów tegoż forum.

 

A tak ogólnie inspiracją całej dyskusji był mój post: "Co i jak prywatyzowano w latach 90-tych i kolejnych?" (m.in. tu: https://www.salon24.pl/u/krzystofjaw/997837,co-i-jak-prywatyzowano-w-latach-90-tych-i-kolejnych)

 

Odpowiedź trochę zajęła mi czasu, bo w międzyczasie dopadła mnie grypa a z gorączką trudno pisać.

 

-------------------------------------------------------

 

PiS-PO to samo zło. To partie, które wywodzą się z obrad Okrągłego Stołu i Magdalenki, gdzie komuniści dogadali się z tzw. konstruktywną, różową opozycją i zabetonowali na lata polską scenę polityczną, gdzie zamiennie rządzą od lat aż do dzisiaj, a to skanalizowanie owej sceny miało też za cel niedopuszczenie do odrodzenia się polskiej myśli i partii narodowej.

 

Jest jeszcze gorzej. Obie partie lub środowiska je reprezentujące tak naprawdę to efekt dogadania się żydo-komuny z żydowsko-lewicową częścią Solidarności i dziś Polska jest tak naprawdę pod władaniem żydowskim i można o niej powiedzieć, że to już nie jest Polska a żydowskie Polin albo już Judeopolonia. I niezależnie kto rządzi i tak zawsze rządzą w Polsce Żydzi lub ich marionetki:  szabes-goje/filosemici.

 

Żeby tego jeszcze było mało to wszystkie te środowiska są niejako nie tylko zarządzane przez żydowski zarząd powierniczy, ale przez szerszą grupę zwaną masonerią czy też jeszcze wyżej Iluminatami, gdzie większość to też Żydzi... W tym kontekście zdawać sobie trzeba sprawę z tego, iż po 1968 roku masoneria ulokowana we władzach PZPR zaczęła tracić nad nią kontrolę na rzecz skrzydła narodowego polskich komunistów. I ta komunistyczna masoneria przeszła do opozycji jako tzw. opozycja demokratyczna, której wytworem był m.in. KOR z mistrzem (czy jak mu tam w tej masonerii) Loży Kopernik J.J. Lipskim na czele a skutkiem przejęcie władzy w III RP.

 

Hierarchowie Kościoła Katolickiego to też Żydzi albo filosemici a sam KK jest tak naprawdę antypolski nie uwzględniający, że polskie państwo i Polacy (Lechici, Słowianie) żyli znacznie dłużej niż od Chrztu Polski w 966 roku a nasze prasłowiańskie korzenie predestynują nas do szerokiej współpracy ze słowiańskimi braćmi, takimi jak np. Rosja, która tak naprawdę nam nie zagraża, ale za to zagrażają USA i Izrael.

 

Dodatkowo też liderzy obecnie rządzących dalej podejmują działania na rzecz zniewolenia Polski przez USIsrael: stają się amerykańsko-żydowskim wasalem w Europie. PiS jest partią zdrady narodowej wprowadzając na polskie terytorium obce, okupacyjne wojska amerykańskie i kupując od USA uzbrojenie, przepłacając bez opamiętania. Z drugiej zaś strony wspiera i finansuje Muzeum Żydów Polskich Polin, czy też cmentarze żydowskie a czaru goryczy dopełnia fakt palenia chanukowych świec w Pałacu Prezydenckim oraz obrady Knesetu w Krakowie (PO) i obrad polskiego rządu wraz z izraelskim w Izraelu (PO i PiS).

 

Pozostaje też pytanie. Po co ta obecność wojsk amerykańskich w Polsce? Czyżby po to, aby spacyfikować Polaków, gdyby nie chcieli całkowitej dominacji USIsraela w Polsce? A może jest to tylko jakaś mistyfikacja obecności tej armii, która liczebnie jest bardzo mała i w razie zagrożenia jest zdolna po prostu ewakuować się,  pozostawiając nas na samotną walkę tak, jak było to podczas II WŚ, kiedy to nasi zachodni sojusznicy nie wypełnili swoich zobowiązań wobec Polski a później nas sprzedali Stalinowi? A może ma w swoisty sposób zabezpieczać interes żydowski, gdy Polacy zaczną spłacać wyimaginowane reparacje wojenne?

 

Dodatkowo jak to jest, że w Polsce para prezydencka jest niemal zawsze albo całkowicie żydowska (Kwaśniewscy) albo w żeńskiej połowie (Komorowski, Duda). Czy nie stać nas na prawdziwych Polaków na szczytach władzy?

 

No i jak może PiS być propolski skoro jednak ostro nie reaguje na antypolskie wybryki Żydów, w tym w zakresie ustawy 447, która może doprowadzić do realizacji żądań Żydów zapłaty przez Polskę reparacji wojennych za bezspadkowe mienie żydowskie utracone w Polsce podczas II WŚ, co przecież jest niezgodne z prawem międzynarodowym i polskim.

 

Innym aspektem jest też wykorzystywanie przez PiS samej tzw. religijności  Polaków i powoływanie się na wartości chrześcijańskie podczas, gdy np. sprawa aborcji i eutanazji jest przez tą partię "schowana pod dywan" i w ogóle nie ruszana pod względem ochrony życia poczętego. PiS optuje za zachowaniem status quo, czyli obecnych uregulowań dotyczących aborcji, chociaż środowiska pro life uważają, że jest to zgoda na zabijanie nienarodzonych dzieci...

 

Podobnie zachowawczo PiS odnosi się do zintensyfikowanej już do granic, propagandowej ofensywy w Polsce środowisk LGBTQ+ i całego tego lewactwa. A przecież cała postmarksistowska ideologia gender została właśnie wyeksportowana z USA, więc czemu tak nam zależy na tym sojuszu z "diabłem"?

 

No i... W czasie kampanii wyborczej w roku 2015 roku PiS obiecało ścigać przestępców ze szczytów władz poprzednich ekip rządowych a szczególnie PO-PSL. I co? Czy ktoś z nich dzisiaj ogląda świat zza krat? Pytanie retoryczne, które musi utwierdzać w nas podobno przyjętą podczas Magdalenki i OS zasadę: "wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych".

 

A przecież winno być inaczej. Polska wzorem Islandii, Szwajcarii czy Norwegii powinna być krajem neutralnym, w którym to tylko my podejmujemy decyzje i nie zależymy od nikogo.

 

Jeżeli zaś mielibyśmy sięgać do polskiej myśli politycznej ostatniego stulecia to naszym wzorem nie powinien być jakiś socjalista J. Piłsudski a narodowiec R. Dmowski.

 

Myliłby się ktoś, że PiS o zapędach socjalistycznych (socjaldemokratycznych) nam coś daje w postaci np. programu 500+ i innych. Tak naprawdę to równocześnie zabiera nam to poprzez podatki i omamia Polaków jakąś nieokreśloną czasowo budową państwa dobrobytu. Tak próbował robić E. Gierek w latach 70-76 tych ubiegłego wieku a jak się to skończyło to wszyscy wiemy: ogromnym zadłużeniem i kryzysem.

 

O wiele lepszym rozwiązaniem byłoby po prostu duże zwiększenie tzw. wolnej kwoty dochodu nie podlegającego opodatkowaniu, dzięki której  obywatele mogliby nawet zyskać więcej niż te 500+, przy czym niepotrzebna by była kosztowna administracja (biurokracja) zajmująca się redystrybucją dochodów państwa na ów program. Dotyczy to też innych reform socjalnych PiS-u.

 

-------------------------------------------------------

 

Powyższe to w skrócie tok rozumowania moich adwersarzy. Mylę się?

 

Oczywiście jest to tylko zarys poglądów i to wygładzony przeze mnie, z pominięciem ostrzejszych wypowiedzi w stosunku do PiS i "amerykańsko-żydowskich zbójców". Podobnie – poprzez eliminację występującego nieraz u nich "bełkotu" argumentacyjnego – starałem się skonkretyzować ich zarzuty tak, aby stały się czytelne i nie zaprzeczały jedne drugim oraz stanowiły jakąś spójność merytoryczną.

 

Zanim przejdę do mojej interpretacji tych poglądów wyrażonych między innymi w moich komentarzach do tych tekstów, to polecam wpierw obejrzenie niniejszego filmiku:

 

 

 

 

Mnie mierzi Państwa krótkowzroczność polityczna sprowadzana tylko do polskiego poziomu. "Na złość i nienawiść do PiS-u chcą Państwo odmrozić nasze polskie uszy". Tak po prostu nie można, bo polskie państwo naprawdę znów zniknie z mapy świata. Należy sobie postawić pytanie: Z kim nam po drodze i co da nam najwięcej korzyści przy oczywistych warunkach brzegowych? Musimy myśleć przyszłościowo, strategicznie a nie operacyjnie czy taktycznie.

 

Nie jesteśmy samotną wyspą i nigdy nie będziemy. Czy nam się to podoba czy też nie. Tak jest i nic na to nie jesteśmy w stanie poradzić. Nie mamy nawet broni jądrowej, a tylko takie kraje liczą się w geopolitycznej rozgrywce.

 

Naszymi atutami są tak naprawdę: położenie, liczebność i zasoby naturalne oraz kreatywność młodych Polaków. I pod tym względem winniśmy ukierunkowywać nasze działania. Jakby nie osądzać źle PiS-u to w tych obszarach dokonuje najwięcej w ostatnich 30 latach.

 

Czy państwo naprawdę nie widzą i nie zauważają, że na dzień dzisiejszy władzę może objąć jedynie PiS albo skrajnie antypolska PO z akolitami? Danie znów władzy PO wiązałoby się już z fizycznym rozbiorem Polski na regiony np. poprzez likwidację urzędów wojewódzkich, czyli władzy państwowej w terenie. Tego Państwo chcą? To proszę to napisać oficjalnie: Nie chcemy PiS-u, wolimy PO a tym samym następny rozbiór i likwidację Polski (na zawsze?)!

 

Taktycznie dziś tylko taki mamy wybór, co nie znaczy, że musimy akceptować politykę PiS w całości. Owszem nie, ale należy przez najbliższe lata budować (choćby na fundamencie Konfederacji) propolska formację, która będzie umiała i będzie w stanie rządzić, ale realnie a nie teoretycznie.

 

Państwu marzy się jakaś neutralność Polski. Naprawdę Państwo uważają, że dziś jest to możliwe?

Podają Państwo przykłady takich krajów jak Islandia, Szwajcaria czy Norwegia. Islandia jest małym krajem wyspiarskim, który tak naprawdę nie ma znaczenia dla wielkich mocarstw i ich sojuszy. Szwajcaria jest bankiem banków dla całego świata i jako taka zawsze była neutralna i może na to sobie pozwolić. Norwegia też funkcjonuje na obrzeżach Europy, choć ma mocny zasób w postaci bałtyckich złóż ropy naftowej.

 

Czy mi się podoba to wszystko? Owszem nie! Też bym chciał aby Polska jak dawniej była mocarstwem, ale tak nie jest. To jest realizm i niestety musimy wybierać między kondominium niemiecko-rosyskim a kondominium amerykańsko-izraelskim. Jeżeli ktoś tego nie zauważa, to wedle mnie jest "krótkowidzem" i winien iść do propolskiego "okulisty"... może ta wizyta nakłoni wreszcie moich adwersarzy do przeczytania o naszej historii, w której od wieków mieliśmy i zapewne mamy tak naprawdę tylko dwóch wrogów: Niemców i Moskwę.

 

Jak współcześnie wygląda kondominium niemiecko-rosyjskie to widać na przykładzie North Stream 2, gdzie Niemcy w celu ratowania tej inwestycji gotowi są nawet łamać traktaty unijne. I właśnie tego się boję: współpracy Niemiec i Moskwy ponad naszymi głowami a tak naprawdę przeciw nam. Znamy to - powtarzam - przecież z historii a cele Niemiec i Moskwy się nie zmieniły: wspólna między nimi granica, która wyklucza istnienie państwa polskiego.

 

Mierzi mnie też zauważany przez Państwa widok Żyda na każdym "rogu polskiej ulicy". W Żydach upatrują Państwo niemal jedynego zła dla Polski a współpracę z USA uważają za budowę w Polsce owego żydowskiego Polin czy też Judeopolonii.

 

Tak nie jest chociaż zdaję sobie sprawę z faktu głębokiego uzależnienia polskiej polityki od zdania dużej części Żydów i Izraela. Ale trzeba też zaznaczyć, że nie tylko Polska jest pod ich wpływem. Są niemal wszyscy a wynika to z prostego faktu: Żydzi mają pieniądze i mogą oddziaływać na międzynarodowy rynek finansowy kreując albo prosperity albo kryzys. Powiedziano i napisano o tym już wiele. Także musimy się liczyć z ich głosem, bo jako państwo o czym wspomniałem - jesteśmy za słabi, aby być neutralnym mocarstwem. Stąd należy szukać globalnych sprzymierzeńców.

 

Należy też zdawać sobie sprawę, że Izrael może funkcjonować tylko dlatego, że otrzymuje rocznie gigantyczne pieniądze z USA i nie tylko pieniądze, ale też uzbrojenie aż do bomby jądrowej. Dlatego tak Żydzi chcą i im się to udaje wpływać na USA.

 

Musimy się z tym pogodzić a jak z nimi współpracować to zawarłem w swoim całym cyklu (jeszcze nie ukończonym) o Żydach i Talmudzie - część pierwsza: https://krzysztofjaw.blogspot.com/2018/03/nie-da-sie-zrozumiec-duzej-czesci-zydow.html i część szósta (na razie ostatnia): https://krzysztofjaw.blogspot.com/2019/06/nie-da-sie-zrozumiec-duzej-czesci-zydow.html. Ta współpraca musi być, ale na poziomie dwóch podmiotowych krajów. Ale żeby to osiągnąć należy wpierw odbudować państwo w takim zakresie w jakim jest to realnie możliwe. A powrót do władzy PO zniszczyłby już całkowicie te nikłe jeszcze fundamenty odbudowy naszego państwa. Tego chcecie moi kochani adwersarze?

 

Oczywiście zgadzając się jednak na współpracę z USA winniśmy od nich żądać konkretów i jak się wydaje powoli takie dostajemy. Świat liczy bodajże przeszło 160 państw a Polska jest tylko jednym z nich i największy dotychczas gracz międzynarodowy jak USA musi walczyć o swoją dominację a my możemy do tego się przyczynić.

 

A'propos natomiast obrad Knesetu w Krakowie i posiedzeń polskiego rządu w Izraelu wypowiadałem się i wypowiadam bardzo krytycznie. Pierwszy taki spęd izraelski był w 2001 roku za rządów D. Tuska a drugi już za rządów B. Szydło. Doprawdy nie wiem o co w tym wszystkim chodzi, ale przyznaję Państwu rację: to polityczne harakiri i jeżeli ta sprawa byłaby nagłośniona to nie wiem, czy PiS miałby taką większość w wyborach, ale też gdyby ta sprawa była nagłośniona za rządów PO też by nie uzyskali większości. W tej sprawie ze wszystkich stron słychać tylko milczenie, powtarzam ze wszystkich. Podobnie jest z 447 JUST, której jestem przeciwnikiem.

 

Wiem, że tego typu spotkania implikują wiele podejrzeń o to, że PiS to żydowska partia podobnie jak wszystkie pozostałe. Jeżeli nawet przyjmiemy takie założenie, to dla dobra Polski winniśmy popierać tych, którzy choć trochę działają w interesie Polski a dziś nie widzę nikogo innego jak PiS. I wcale to nie jest jakaś schizofrenia polityczna tylko realizm.

 

My w większości poruszamy się na gruncie rodzimym zapominając, że mamy dziś do czynienia z kształtowaniem się nowego porządku światowego (nie mylić z NWO, chociaż i to można wziąć pod uwagę) a my jesteśmy tylko pionkiem w tej grze. I nawet jakby zaklinać rzeczywistość tym pionkiem na razie zostaniemy, ale z możliwością przyszłego zaszachowania i to się liczy.

 

I jeszcze jedno. Kondominium niemiecko-rosyjskie doprowadziłoby do likwidacji Polski, ale też zgodnie z żądaniami Żydów z roku 1915 na części Polski stworzona byłaby ta sławetna Judeopolonia. Tak uważam, że właśnie to kondominium oddaje nam Polskę Żydom a nie współpraca z USA. Można się ze mną nie zgadzać, ale warto prześledzić historię idei Judeopolonii, żeby przyznać mi rację. To właśnie niemieccy Żydzi zaproponowali tą ideę zamiast całkowitej niepodległości Polski.

 

Wracając na polski grunt. Programy społeczne PiS spowodowały radykalne obniżenie ubóstwa Polaków i dały godność wielu rodzinom. Emeryci dostali coś, czego nie mieli nigdy dotąd. Ogólnie zaś (nawet dzięki wzrostowi płacy minimalnej) Polakom dziś żyje się lepiej. Nie mogę zgodzić się z Państwem, iż "ten mit socjalizmu wybrzmiewa za każdym otwarciem ust gadających głów ze strony obozu władzy, który przywdział się w piórka patriotyczne: daliśmy 500 plus, 13 plus i tak w kółko i w kółko powtarzają; ten hit sezonu powtórzyli co najmniej tysiąc razy tak, że kłamstwo stało się w końcu prawdą".

 

Uważam, że Polacy doskonale pojmują sens tego "rozdawnictwa" a przecież on nie odbiega od zasad występujących w starych krajach UE. To tam jest i dlaczego nie mogło być u nas, dlaczego rząd PO-PSL kradł zamiast dawać... To pytania pozostające bez konkretnej odpowiedzi.

 

Uważam, że cała dziś totalna opozycja jest antypolska. Jeżeli zaś chodzi o PiS tak bym nie powiedział, choć i ja też nie jestem fanatycznym zwolennikiem tej partii. Ale myślę racjonalnie i na dziś nie ma innej realnej alternatywy, która mogłaby objąć władzę a dodatkowo chociaż być w części propolska. Może za cztery lata tak będzie, ale nie teraz. Stąd się bierze moje poparcie dla tej partii.

 

Musze się jeszcze przeciwstawić Państwa tendencjom negowania pozytywnego wpływu KK i cywilizacji łacińskiej na Polskę i jej wielowiekowy rozwój. Nie byłoby Polski bez chrześcijaństwa, nie byłoby Polski bez jej Chrztu w 966 roku, nie byłoby Polski bez naszej wiary. I proszę mi w tym zakresie nie bredzić o jakiś prasłowiańskich plemionach, do tradycji których winniśmy się jako Polacy odnosić. To jest jakaś aberracja i tyle. 

 

Obliczam transformację/prywatyzację na wszystkie sposoby, ale przede wszystkim skupiam się na polskich aktywach roku 1989 roku oraz generowaniu przez nich zysków po sprzedaży (wyprzedaży) ich przez III RP firmom międzynarodowym. Jest to bardzo trudne i wielu ekonomistów pracuje nad, aby ustalić właśnie wartościową kategorię tzw. utraty przyszłych dochodów z aktywów posiadanych przez państwo polskie u schyłku 1989 roku.

 

Innym elementem godnym badań jest to ,ile zarobiły te firmy eliminując naszą konkurencję. I to wbrew pozorom można zmierzyć przychodami tych firm na rynku polskim, tej części jaką pozyskali na polskim rynku sprzedaży. To jest prostsze, ale i trudniejsze, bo zyski firm międzynarodowych trafiają do córek matek a nasz fiskus tego nie ogarnia i brak wiedzy na ten temat.

 

Na koniec powiem tak: gdybyśmy nie realizowali tzw. "Planu Balcerowicza", ale opcję inną, narodową, to dziś Polska byłaby minimalnie na poziomie Francji, biorąc też pod uwagę nasze złoża mineralne, zasoby naturalne.

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com 

KOMENTARZE

 • Autor
  Sorry ale już mnie mdli od tej gadki w mediach o podzielonym narodzie i zasypywaniu podziałów. Na tym polega demokracja. Ten kto wygrał rządzi i ma w poważaniu opozycję. Z kim mam się jednać ? Z Gawłowskim, Jachirą, Kwiatkowskim, Czarzastym ?
  PIS- orać ich i to szybko.
  Amen.
 • @Husky 23:03:59
  Dokładnie, więzienia miały być pełne POpaprańcow. I co?
  Goowno.

  Ale przynajmniej Winnicki zaorał dziś magdalenkową hołotę. Tak trzymać!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:24:08
  Błyskotliwy pryszczaty "zaorywacz" Bosak, znów złożył rączęta w łódeczkę i zaczął swój porywający wywód, w którym udowadniał, że nie poparli Marszalek Witek , bo......... PiS nie dał im wicemarszałka.

  Poseł PiS opowiedział, krótko: "Nie zgłosiliście swojego kandydata, bo nie macie 15 posłów".

  Kurtyna.
 • @Autor
  *1
  Stracił Pan czas na ten bełkot bezpowrotnie.
  Nie odpowiada Pan na pytanie, jak katolik może się swatać z ludobójcą i złodziejem.
  Reszta to zacięta płyta.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:24:08
  Winnicki i Bosąk właśnie negocjują z synem rabina formę spłaty 300 mld nic nie wartych dolarow

  https://1.bp.blogspot.com/-7HwWwYSW4dI/WoDWZqT9_3I/AAAAAAAAADo/NxxdPPaCID81jZ99Ao61G-29QH0GdioUQCLcBGAs/s1600/26174687_557356547949360_1291217592_n.jpg
 • PIS i PO TO TO SAME ZŁO.
  Jak najbardzej jest to prawda. To partie przeżarte Żydami i Ukraińcami.

  Anty POLSKIE i z maską przykrywającą ich fałszywe chrześcijaństwo bo pod nią kryją się anty chrześcijanie. Brunatna zaraza.

  Judzą do wojny z Rosją, miliardami z naszych podatków wspierają bandytów jak nazi AZOV i reżim który na Ukrainie pobudował pomniki banderowcom tym zwyrodniałym bestialcom którzy mordowali Polaków.
  Reżim który został zainstalowany po krwawym zamachu stanu a przewrót byl finansowany przez żydo USA i zachodnich wasali w tym przez Polskę. Ten reżim dziś tam rządzi nie demokratycznie i nie samodzielne bo jest wykonawcą amerykanskich sponsorów i żywicieli.

  Tak PIS i PO to to samo zło. Wywodzą się z tego samego korzenia AWS.

  Im szybciej Polacy dostrzegą kogo interesy reprezentuje PIS i PO tym lepiej będzie dla dobra Polski i dla Polski nas Polaków bezpieczeństwa.

  Sprowadzając i to bez referendum w narodzie na Polską Ziemię obce wojska USA, pis dokonał zamachu na bezpieczenstwo i na życie nas Polaków. Bo wrazie agresji NATO czy choćby USA na Rosję, Polska stanie się celem rosyjskich atomowych głowic, rakiet. A to jest równe z biologiczną zagladą nas Polaków i unicestwienie naszego kraju.

  Putin wyraznie powiedział, że Rosja nie będzie tolerować i dokonywać selekcji bo napadnięta przez NATO czy USA cały swój nuklearny potencjał skieruje na te kraje w których są bazy USA obojętnie czy są tam z bronią atomową czy nie. Rosja by chronić swój wielonarodościowy naród nie zawaha się by zniszczyć definitywnie wroga, agresora.

  A poza tym, USA okupuje Syrie, rabuje tam złoża ropy naftowej, jest bez zgody ONZ, od 2001 roku morduje ludność w Afganistanie, terroryzuje i szantażuje kraje które nie chcą być neokoloniami USA.

  A PiS i PO bez wstydnie popierają nie tylko banderowską Ukrainę która ma ba sumieniu tysiące zabitych w Donbasie ale i ten światowej sławy bandycki kraj zwany USA.

  Tak więc Polacy głosujcie na Polaków dla których dobrem jest Polska i nasze Polaków bezpieczeństwo a nie na polskojęzycznych żydow i ukrainców.

  Niech w końcu otworzą się tym Polakom zaślepionym nachalną POPIS propagandą już nie tylko oczy ale też głównie umysły !!!
 • @Jan Twardowski 23:35:11
  Dokładnie, i ja to też w komentarzu wyraźnie wyraziłam.

  Niestety do zamurowanego mózgu betonem autora tego bełkotu i propagandy popisu, nic nie może dotrzeć. A
 • @Husky 23:43:02
  Leopold Tyrmand nie był rabinem.
 • Szanowny autorze, w żadnym przypadku nie chcę cię obrazić
  Ale niestety jesteś propagatorem PiS ślepym na zło jakie PiS daje Polsce. Ale najpierw przetłumaczmy na język polski słowa, które przyciemniają ci jasność widzenia ""Na złość i nienawiść do PiS-u chcą Państwo odmrozić nasze polskie uszy" w języku Polaka patrioty to brzmi, dla dobra Polski zrobimy wszystko by ograniczyć destrukcję kraju jaką prowadzi polityka PiS.
  Bardzo słusznie stwierdzasz, że nie jesteśmy krajem, który może być państwem neutralnym, zieloną wyspą na oceanie świata, tylko, że już okulary PIS powodują iż nie widzisz iż polityka zagraniczna PiS sprowadziła nas do roli klauna europy z którym nikt się nie liczy, polityka w USA sprowadziła nas do roli państwa kolonialnego, które cieszy się iż pan powiedział "Dobry James" i czasem jakiś ochłap rzuci. Naszą rolą wynikającą z wielkości kraju i liczebności jest tworzenie koalicji wśród państw europy środkowej i wschodniej. Przypominnie żalów między narodami, do których powstania również się nie raz przyczyniliśmy powoduje, że nikt w obszarze gdzie powinniśmy szukać koalicji z nami nie chce rozmawiać, nawet Węgry z nas się śmieją, budując własną politykę i to znacznie skuteczniej niż nasze dyplomatołki.

  Kraj z którym będą się liczyć musi mieć sprawną armię, my za sprawą działań Macierewicza rozbroiliśmy się, zamiast kupować sprzęt, który będzie nam służył zarówno w działaniach wojskowych jak i cywilnych, choćby helikoptery, kupujemy myśliwce o wyraźnie zaczepnych charakterystykach, które mogą służyć tylko w działaniach na rzecz interesów USA. Nasze siły lądowe pozbawione sprzętu próbujemy wesprzeć rozwiązaniami z lat 60-tych ubiegłego wieku. Brak wozów bojowych, brak transporterów dla Wojska. Nasi żołnierze na misje jeżdżą pojazdami opartymi rozwiązania Tarpana.

  Napisałeś, że nie lubisz określenia PiS-PO to jedno zło, jest to prawda, którą wie każdy myśliący po polsku, przy czym PiS to gorsza strona tego medalu. Z pewnością do kolejnych spraw, tego tekstu trzeba by się odnieść, ale to wymagałoby napisania jeszcze dłuższej odpowiedzi na miarę artykułu, nie komentarza. Z mojej strony ocena tego tekstu to w pełni zasłużone *1.
 • Autor
  13 listopada 2015 r. Prezydent RP Andrzej Duda desygnował na urząd premiera Beatę Szydło.
 • Autor
  Braun powiedział, że siła większości chce brać udział w podziale łupów...tak się obraził, że nic nie dostali to będą przeciw... Znaczy, że jakby ich przedstawiciela wybrali to też by brali udział w tym podziale łupów?
 • Autor
  Ilość przygłupów w nowym Sejmie przeraża!
  Będą tabuny kołtunów, chamów i warchołów. Przed nami wieczne kłótnie, wycie, wrzaski i popisy głupoty.

  Prawi i Sprawiedliwi......pozostaje nam ... orać, bronować, a co niektórych łajnem nawozić!
  A ja nie mogę sie doczekać reakcji totalnych na każde - Szczęść Boże - Brauna z mównicy.
  Jednym słowem: Będzie się działo!
 • @Husky 07:14:35
  Przor-ają Polaków kryzysem.
 • @Husky 07:04:05
  Hysky, "wyj" sobie, szukaj pajaców ile chcesz, ale na portalach dla trolli, tu dyskutujemy po polsku, nie trollsku.
 • @
  13 listopada 1949 r. urodził się Stasiek Wielanek, wokalista, instrumentalista, założyciel Kapeli Czerniakowskiej.

  ''Pałeczkę po Stanisławie Grzesiuku przejął z sukcesem Stasiek Wielanek; też jak tamten swojak, rdzenny chłopak z Warszawy..''
 • 13 listopada 1924 roku Szwedzka Akademia Nauk
  uhonorowała Literacką Nagrodą Nobla za powieść "Chłopi" Władysława Reymonta . Pretendentami do tej samej nagrody w tym samym roku byli również : Tomasz Mann, Maksym Gorki, Thomas Hardy i Stefan Żeromski.
 • @
  Środa, 13 listopada
  Dzień Niewidomych, Święto Służby Uzbrojenia I Energetyki......oraz Dzień Placków Ziemniaczanych. Mógłbym to połączyć, ale może jednak nie.

  http://www.smakizycia.pl/upload/694c3aac3577907d147fbcdcb48c30c4_normal.jpg
 • @Husky 07:14:35
  Znowu muszę się z tobą zgodzić. Magdalenkowa hołotą wystawia coraz większych durniów. Całe szczęście że ma kto ich zaorywać.
  Daję temu Sejmowi dwa lata.
 • @Husky 07:29:14
  Fajnie trollujesz u swojego kolegi.
 • @Zawisza Niebieski 07:18:48
  Slychac wycie ?
  Ja sie czuje znakomicie


  ps.
  To wam nie przejdzie przez głowę i palce na klwiaturę, wszak stan podwyższonej gotowości ideologicznej musi trawć wśród lemingów!

  Zaorane
 • @Oracz 07:17:05
  Jednym słowem: Będzie się działo!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:34:10
  Znam takiego eksperta, portalowego (e)geniusza co w 2015r dawal im 6 m-cy
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:35:20
  Wiem... bo my to bolszewicka dzicz
 • Autor
  Ja niedawno czytalem tu żeby zlikwidować Senat bo to niepotrzebne koszty bezużyteczna izba darmozjadow. A teraz Ci sami ludzie przekonują mnie że Senat to ostoja demokracji izba zadaumy i najwyższych wartosci
 • @Husky 07:41:23
  Nie wiem kto to był ale z pewnością nie ja.
  Gdyby w Polsce była demokracja i uczciwe liczenie głosów to PiS już by był na aucie. Ale ta zbójecka metoda jeszcze się przeciwko nim obróci i wtedy dopiero będą wyć.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:52:55
  Fałszerstwa wyborcze to wizytówka i domena PIS-u
  Ważny wynik końcowy
  Więc TKM !!!!!

  Nie damy się


  Miłego dnia
  to już jeden dzień mniej do kolejnych wyborów, a ile pozostało....ho,ho,ho albo i wiecej
 • @Husky 07:59:49
  Nie mówię o przekrętach, choć te też z pewnością są, tylko o metodzie liczenia głosów.

  Raz sierpem raz młotem magdalenkową hołotę!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:03:25
  Poranna sesja zakończona.Muszę iść po nowe wytyczne oraz odebrać zaległą kasę. Do zobaczenia za parę godzin

  8-))))))))
 • @Husky 08:10:56
  Pozdrów Kaczora, kiepsko ostatnio wygląda.
  Mało jebiedaczek? :))
 • @Husky 23:03:59
  Pełna zgoda z tobą. 100/100! Pzdr!
 • @Husky 23:43:02
  i pedała dodam.
 • @Husky 07:14:35 100/100!
  http://niezalezna.pl/forum/296967-lewica-zglosila-swoj-pierwszy-postulat-usuniecie-barierek-wedlug-nich-to-fundamentalna-rzecz#komentarze

  Barierki to faktycznie sprawa, którą trzeba poruszać na forum sejmu. Gratuluję "rozumu" wyborcom, którzy na takich osłów zagłosowali.
 • @Husky 07:14:35 jedna z tych przygłupów.
  http://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15735998721d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3723e8aad935e1a1006aa5b442a54a36e91.jpg

  Przyszła do Sejmu w szaliku „Konstytucja” i twierdzi, że... „PiS nie przestrzega zasadów”.
  http://niezalezna.pl/297001-przyszla-do-sejmu-w-szaliku-konstytucja-i-twierdzi-ze-pis-nie-przestrzega-zasadow
  Przekleństwem Polski jest następstwo wycięcia przez Niemców i Rosjan elit-elitarne stanowiska z konieczności są obsadzane przez motłoch i niestety nie dotyczy to tylko polityki. Ludzie z tytułami doktorskimi, profesorskimi itp. nie potrafią się nawet wysłowić w ojczystym języku publicznie wiec jak wysławiają się potocznie? Poziom studiów tylko pogłębia ten stan.
 • @Husky 07:14:35
  Osiągnięcia" nowego marszałka senatu nomen Grodzkiego to zadłużenie szpitala gdzie "zarządzał" na prawie 100 mln zł, i po zwolnieniu pójście w politykę zamiast do celi+ z kolegą Gawłowskim i paru innymi senatorami z POKO!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:34:10
  Będziesz bardzo zawiedziony, będzie pełna kadencja a potem następna PiSu. Tego doczekasz o ile dożyjesz.
 • Autor
  Dostrzegam jakieś dziwne rozdwojenie jaźni. Niby polemizujesz ale w sumie się zgadzasz. Niby nic nie można zrobić bo to czy tamto. Tak to może pisać Kaczor a nie bloger, który uważa się za wolną osobę. Takie postawy są szczególnie szkodliwe bo usprawiedliwiają wszelkie qrestva magdalenkowej hołoty.
  Niestety 1*
 • @kula Lis 68 09:11:23
  Następna kadencja? Nie ma takiej opcji.
  Może dociągną do końca kadencji, nie będę się upierał ale to wszystko.
  Ten czas należy dobrze wykorzystać na budowę polskiej siły politycznej, coś na wzór Konfederacji tylko dużo lepiej.
  A czy tego dożyję? Daj Boże! W każdym razie mam chyba większe szanse niż Ty :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:12:44
  Skoro wizyta w sanktuarium w pewnych określonych dniach, zmywa grzechy (odpust całkowity), to.. wszystko się zgadza.
 • @Husky 07:52:49
  No właśnie, schiza ich dopadła.
 • @Husky 23:43:02
  Leopold Tyrmand nie był rabinem. Oj, nieładnie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:28:09
  Nie powiedziałbym, bo ja z rodziny długowiecznych, Dziadek miał 100 lat, Mama ma 92 i bardzo dobrze się trzyma choć po Syberyjskich wywczasach, widać zimno konserwuje..
 • @Zawisza Niebieski 07:18:48
  Żydolewactwo i  Lewactwo szabesgojskie trzeba tępić jak karaluchy, pluskwy, czy inne insekty ich dziadków i tate metodami a potem dół z wapnem, układać warstwowo(czyli żydokomuna warstwowa). Lewak nie człowiek. Gan Ganowicz mówił, że on nie zabijał ludzi tylko lewaków/komuchów bo to nie ludzie, tylko zbrodniarze i złodzieje. Przydałby się dziś Rafał Gan Ganowicz, oj przydał! Wiele by miał jeszcze do "zrobienia"!

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180ZGU1OS9wL3BpY3R1cmVzLzIwMTQvMTEvMjIvODMwLzQ5OC9nYW5vd2ljei5qcGc=.jpg                                                                                                            
 • W tym kraju nie da się niczego zreformować, żadnych urzędów, służb ani sądów.
  Postkomuna czuwa i stosuje wszelkie metody fizyczne, psychiczne i finansowe żeby nic nie zostało zreformowane. Pamiętam za rządów AWS jaki się rozległ pisk i kwik jak zaczęto reformować urzędy, służbę zdrowia, system edukacji, po prostu był jeden wielki kwik, który ustał dopiero jak AWS zdechł. Towarzysz Miller po dojściu do władzy zaczął natychmiast wszystko w panice odkręcać, i wszystko wróciło do swojej zatęchłej normy - wszędzie na swoich miejscach pozostały postkomusze kliki i koterie, trzymające wszelkiego rodzaju służby, media, sądy i urzędy w łapkach. Żeby przypadkiem nikt przypadkowy nie miał żadnego wpływu na działanie tych instytucji, w nazwie tylko polskich. PiS na razie tylko gada i się w panice wycofuje ze swoich nieśmiałych prób reformowania, i na razie jedzie tylko na 500+. Komuna się dogadała z zagranicznymi inwestorami, zapewniając im bezkarne i bezgraniczne dojenie Polski (jak to się mówi wspólny cel zbliża), a ci im pomagają jak mogą w Brukseli i w światowych korpo-mediach, do których mają dojścia. PiS musi mieć świadomość że jak nie zaczną się konkretne reformy, to zostanie zmieciony na śmietnik historii jako kolejna żałosna próba uniezależnienia się Polski od robotniczo-chłopskiej mafii postkomunistycznej, osiadłej na wszystkich instytucjach, a której patronem jest Urban który nakreślił im jasny kierunek: "władza wyżywi się sama".
 • @Husky 07:14:35
  Tak wyglądają "młodzi, wykształceni z wielkich miast". Wykształceni przez profesorów Sadurskich i Hartmanów według najnowocześniejszych zasadów. Brak słów. Gomuła rządzi. Gomułkowszczyzna. Ustroje się zmieniają, a ludzie PO nich POzostają, i ich dzieci i wnuki. No Jachira, no Tomczyk, "PÓKI" jest posłanka od "ZASADÓW", to wasze POzycje do "ig-Nobli" są..zagrożone!!! Myślałem, że głupszych już nie będzie...myliłem się!!!
 • @Husky 07:14:35 Kto głosował na takich idiotów ?
  Tacy sami idioci, wychowani na tvn-nie, polszmacie i gównianej gazecie. Jakaś mała maturę powinni przeprowadzać dla kandydatów na posłów i senatorów. Tych debili z ograniczonym intelektem wybrały takie same ułomki intelektualne..z kadencji na kadencję coraz gorszy się sort zbiera się w polskim parlamencie..wydawałoby się, że nic nie przebije Nowośmiesznej.. jakież to było błędne myślenie..mam nadzieję, że po tej kadencji lewica i wszelkie lewactwo pójdzie tam gdzie ich miejsce..na cmentarz historii. Zastanawiam się czy lewacki tłuk Sowińska nie powinna być usunięta z parlamentu. Ślubowanie w jej wykonaniu nie miało nic wspólnego z przyjętym protokółem zaprzysiężenia. Czyli sama pozbawia się bycia posłem i zrezygnowała z zasiadania w ławach poselskich. Pozdrawiamy wyborców lewaczki i tłuka Anity Sowińskiej z Tomaszowa Mazowieckiego, która wychowywała się w dzielnicy Nowy Port nad Pilicą.
 • @Wican 10:57:26
  Ale był żydem i to prawie to samo, bo każdy "UCZONY" w Talmudzie, Torze żyd nim zostać. No i tylko jednego syna i w dodatku pedała spłodził, coś nie tak po żydowsku. Na tym pedale gałęź Tyrmandów się kończy i dobrze.
 • @kula Lis 68 10:57:48
  A skąd wiesz jak długo żyją mężczyźni w mojej rodzinie? Poza tym mam ze 20 lat mniej.
  Bez sensu ta licytacja.
 • @kula Lis 68 11:02:33
  //trzeba tępić jak karaluchy//
  Nie rozpędzaj się tak bo z PiS nic nie zostanie :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:23:07
  Sam wilka z lasu wywołałeś, to ci odpisałem.
 • Grodzki nomen omen...temu panu palma odbiła 1-go dnia,co będzie dalej? Popatrzcie na jego twarz. Zła i paskudna!
  Dajcie temu pajacowi mikrofon i w błyskawicznym tempie się skompromituje. Mam wrażenie że sitwa targowicka wyznaczyła największego bufona wśród swoich po to żeby ośmieszyć senat i uPOkorzyć Polaków. Czy on został Prezydentem, że chce orędzia wygłaszać? Im tam na łebki padło chyba w tym Senacie. Grocki może bredzić do woli u siebie w domu. Jest demokracja. Ale niech nie zmusza Polaków do słuchania swoich bredni i wyPOcin w senacie - tam ma pracować, bo po to go wybrano. Marszałek Karczewski był spokojny, kulturalny, zrównoważony, a ten zaczyna chuliganić i skupia się na mało istotnych sprawach. Marszałkiem Senatu się bywa. Na zdjęciu poniżej dwa chazarskie pomioty

  https://media.wplm.pl/thumbs/MzAweDE1MC9jX2MvdV8xL2NjX2YzYTE5L3AvMjAxOS8xMS8xMy84MjUvNTUwLzVmZjViYmRiMDk4NjRjODlhNDM3M2U0MjRiYzM2NGNkLmpwZWc=.jpeg
 • Nowy marszałek Senatu: Miałem wiadomości z przytoczeniem epizodu z Gwiezdnych Wojen "Nowa nadzieja".Nic już będzie tak, jak było
  https://wpolityce.pl/polityka/472671-nowy-marszalek-senatu-nic-juz-nie-bedzie-tak-jak-bylo


  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kNDY1ZS9wLzIwMTkvMTEvMTMvODI1LzU1MC81ZmY1YmJkYjA5ODY0Yzg5YTQzNzNlNDI0YmMzNjRjZC5qcGVn.jpeg
  Człowiek, który został wybrany głosami kolesi z zarzutami prokuratorskimi. Raczej teraz będzie "imperium kontratakuje". Siły zła zjednoczyły się przeciwko dobrym zmianom. Zacznie się obstrukcja dobrych zmian i niszczenie POLSKI. Perfidia i gnidostwo będzie myślą przewodnią.

  Współczuję rządów PiSowi, współczuję Polsce. To straszny czas dla nas. Wystarczy spojrzeć na to zdjęcie dwóch chazarskich marksistów! Towarzysze Grodzki? i Berman vel Borowski zatroskani Polską, jak Gomułka, który bardzo się martwił o Polskę. Gdyby żył "Jaruzelski" i Moczar to też by byli w PO czy POKO. PiS sam sobie ponownie wyhodował lewicę w sejmie i senacie. Polacy dostrzegają, że to lansowanie lewicy w TVPinfo przez Kurskiego dało efekt 49 posłów w Senacie, PiS na własne życzenie kopie sobie grób. Niestety żydowskie lobby w PiS nie służy Polsce. PIS owi nie udało się podkupić wroga, to sygnał jak POKOzycja jest zdeterminowana, PiS jeszcze taki nie jest, dopiero gdy POKOzycja podkupi kogoś z PiSu może zauważą reguły gry.
  Pytam i zastanawiam się kto na tego pana głosował? czy on potrafi zarządzać? jak rozliczy się z zadłużonego na prawie 100 mln zł szpitala? czy już koniec wycieczek na koszt podatników czy dopiero początek ?
 • @Husky 23:03:59
  Witam serdecznie

  Masz rację, ale mimo różnic winniśmy mieć jeden wspólny cel: dobro Polski. Niestety po stronie PO nie chodzi o Polskę, ale jej utratę suwerenności i niepodległości. Jej działalność nosi znamiona antykonstytucyjnego zamachu na jedność, suwerenność i niepodległość naszego państwa i jeżeli byśmy tak do tego podchodzili to PO winna być już dawno rozwiązana. Wiem, że jest to niemożliwe, ale tak uważam. W czasach II RP była możliwość współpracy dla dobra Polski i Dmowskiego i Piłsudskiego, i Pendereckiego czy Witosa i Korfantego, ale to byli mężowie stanu a dziś po stronie opozycji takich nie ma.
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 68 12:40:04
  Zaczynasz uprawiać typową dla PiS "mowę nienawiści".
  Nowy marszałek jeszcze nic nie zdążył zrobić a ty już go ocenileś.
 • @krzysztofjaw 13:14:52
  Tak tak... Tylko jakoś dziwnym trafem ci prawdziwi Mężowie Stanu trafili do Berezy.
  Zgadnij kto ich tam wsadził i gnoił?
  Podpowiem tylko, że ci, do których tradycji odwołuje się PiS.
 • @kula Lis 68 12:56:57
  Ten szpitalny kanciarz zapowiedział ,że poleci do amerykańskiego senaty,żeby senatorom podziękować za wspieranie demokracji w Polsce.
  To początek.
 • @kula Lis 68 11:02:33
  A co zaproponujesz na "żydoprawacwo", Prusakolep?
  Co powiesz na to, jak PiS (Przekręty i Szmal) napluł nam w twarz, forsując na marszałka seniora seryjnego kłamcę smoleńskiego, który nawet nazwisk gości zapamiętać nie potrafił? Musieli go inni ratować? Co powiesz na kolejną akcję, że sędziego stanu wojennego i idiotkę o poziomie Niesiołowskiego forsują do Trybunału Konstytucyjnego? Całe szczęście, że nie mają już większości w senacie, nie będzie śmiechu w kraju, gdzie przepychali kolanem ustawy z rażącymi błędami a senat to klepał.

  Co nazywasz "reformą" sądów? Przejmowanie ich przez mr, Zero, człowieka bez grama honoru wraz z jego trollami, w celu zamiatania pod dywan afer PiSowskich, przykład podkarpacka (alfonsko-pedofilska), jak ci się podoba kupler i mafiozo z mafii VAT na stanowisku szefa NIK?
 • @Zawisza Niebieski 14:09:38
  Nie znęcaj się już tak nad Kulą...
  To w sumie poczciwy facet tylko otumaniony pislamem. Zobaczysz, że się jeszcze naprostuje. Zwłaszcza jeśli maliniak wygra i PiS zacznie realizować to do czego został wyznaczony - 447.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:16:34
  Boję się, że nawet to doświadczenie Kuli nie otrzeźwi. No ale co ja się mam martwić, ktoś przecież na PiS głosował, przecież nie sami, którzy dali się kupić za 500+, świnka +, krówka+. Było kilku niepoprawnych ideowców. Siedzę sobie pod palemką, soczek wzmocniony arakiem popijam, więc na razie mi to rybka :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:16:34
  Jak jeszcze nie skasował to poszukaj Pan, mojej polemiki z jaśnie hrabią Kula Lisem Dla niego ktoś z plebsu czyli my, bo Pan się raczej nie przyznaje do szlacheckiego rodowodu, to paproch. Pełna analogia do talmudu względem goim, jednak ka-to-lic-ka.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:16:34
  Znalazłem: http://gps65.neon24.pl/post/150763,dlaczego-warto-glokonfederakonfederacje#comment_1585703

  ,,@Oracz 16:44:47
  Ależ ja ciebie mam głęboko w dupie, nie jesteś mi partnerem do dyskusji miernoto. Gdyby nie żydokomuna to byś pasał krowy lub świnie w majątku mych dziadków. To samo mówił lewak Czarzasty, że pasał by krowy."
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:33:07
  Zdążył zadłużyć szpital w którym "rządził' na prawie 100 mln zł. On powinien zasiedlać z Burym, Gawłowskim, Neumanem i paru innymi z senatu i sejmu celę + a nie być senatorem i to marszałkiem.
 • @Husky
  Marszałek Grodzki szokuje włażąc z buciorami w kompetencje Prezydenta, Premiera i Min. Spraw Zagr., i testuje, na ile bezczelności i chamstwa może sobie pozwolić w politycznych prowokacjach. Co my na to?
 • @kula Lis 68 15:02:41
  Zadłuzył? Widocznie szpital potrzebował tych pieniędzy.
  No chyba że masz wiedzę, że ukradł te pieniądze to idź do prokuratora albo nie powtarzaj głupot od Sakevycza.
 • @krzysztofjaw & @kula Lis 68
  Przybyłem,zobaczyłem,poczytałem i wiecie co?
  Tak naprawdę to ten Twój wpis Krzychu oraz komentarze Kuli spowodowały ......zwiększone zapotrzebowanie tutejszych totalnych na....
  papier toaletowy.

  A idę o zakład że w ciagu dnia zrobili dodatkowe zapasy bo do wieczora daleko

  Prawi i Sprawiedliwi orać to towarzystwo wzajemnej ...konfederacji

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:28:09
  //Następna kadencja? Nie ma takiej opcji.//

  Tu pełną zgoda.Kaczynski za ok.2 lata wskaże następcę i dlatego będzie nim Ziobro.
  PIS odda władze.....Solidarnej Polsce.
 • @kula Lis 68 11:02:33
  //Przydałby się dziś Rafał Gan Ganowicz, oj przydał! Wiele by miał jeszcze do "zrobienia"!//


  BINGO
  zaorane
 • @Husky 17:10:50
  Posrany to jest Kaczelnik :))))
  Starczy na niego spojrzeć. A może za mało jebiedaczek? :)))?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:24:08
  "więzienia miały być pełne POpaprańcow. I co?"

  I NIC
  Kilku Dudalay ułaskawił zanim jeszcze uprawomocniły się ich wyroki skazujące
  Póki co do sprawy Misia wypuścili z aresztu
  Berczyński zwiał za granicę i się schował aby nie być przesłuchiwanym na temat nieuprawnionego dostępu do informacji niejawnych, matactwie, oraz nielegalnym "lobbingu"
  Sprawy o doprowadzenie utraty mienia Brejszwanca przez kaczelnika nawet nie zaczynają
  Tak samo jak prowadzenia przez niego nielegalnej działalności w sumie gospodarczej na terenie partyjnym oraz będąc urzędującym p'OSŁEM
  Sprawa Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego za wyłudzenia funduszy zamieciona pod dywan a oni schowani na ciepłe posadki
  Kogut ochroniony poprzez utrzymanie ochrony immunitetem poselskim
  Sprawa lewej kasy dla Ojca krzywoustego, oraz wydutkania budowlańca za remont nigdy się nie zaczęła - teraz z przyczyn "naturalnych i smutnych" nigdy się już nie zacznie
  Afera Podkarpacka, PCK, burdeli Rysiczów i PIS'owskich mundurowych oraz sexu z nieletnimi przez kuchcińskiego zamiecione pod dywan
  Milionowe wydatki kuchcińskiego na prywaty zamiecione pod dywan
  Afera KNF i chrzanowskiego zamieciona pod dywan
  Afera banasia zamieciona pod dywan
  .............

  Itd. itd
 • @Hades 17:27:05
  No co ty! Toż to kryształy kaczelnika som :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:34:46
  Ale też popaprańcy :))
 • Do hymnu powstań!
  https://twitter.com/i/status/1194650553986490370
 • @Hades 17:27:05
  Ojej i co na to Onet i Lisu...i inni dziennikarze
 • @Husky 18:26:12
  Wolę to... tak bez żadnego trybu

  https://www.youtube.com/watch?v=3PVBeKLEvtc

  ale to jest najlepsze

  https://www.youtube.com/watch?v=qifu9znhd48
 • @Husky 18:20:34
  Ten dureń to chociaż się tekstem z telefonu podpierał ale pierwszą zwrotkę znał. Kaczelnik nie zna nawet jednej :))
 • Ufffff. Przebrnąłem.
  Mimo wszystko to kawał tekstu a jeszcze trzeba podać fakty, linki, ustawić kropki oraz przecinki:)
  Nie spodziewam się żeby Szanowny Autor został pozytywnie doceniony. Taka jest obecna struktura autorów na NEonie24. Mamy nadreprezentację poglądów typu Konfederacja. Obyło się raczej bez osobistych wycieczek- znaczy sputnikowcy i polskojęzyczni krasnoarmiejcy śpią lub dostali premie i świętują.

  Jedno mnie zastanawia, zauważyłem to dawno: Portal nie jest zbyt wielki, hmm nawet zbyt duży nie jest. Skąd więc zainteresowanie gdy mamy raczej takie sobie liczby odsłon? Widzę też jak Autorzy publikujący gdzie indziej te same teksty są ścigani jak bure suki przez stada trolli.
  Czyżbyśmy mimo wszystko mieli jakiś anty... potencjał. Ktoś Ważny uznał nas za niebezpiecznych, jak napisałem w notce "Nobilitacja"?
  https://tomo.neon24.pl/post/144971,nobilitacja
  Po liczbie gwiazdek widzę- znaczy robota jest robiona i spełnia się zasada: najlepsze notki to te z małą lub maksymalną liczbą gwiazdek.
  Dlatego Krzysztofie, dawaj, dawaj i na maksa, gratulacje. Ave.
 • @brian 23:03:56
  Jest 7 -53 rano a średnia ocena 2,2 przy 13 oceniających na ok. 300 czytających.
  2,2 znaczy zabolało kogo trzeba.
  Tak trzymać. No koniec, muszę paru tumiwisistów złapać przed Radą Gminy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej