Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Co pokolenie to wyborcza, wyborcza.pl

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tytuł zaczerpnąłem z jej reklamy w necie, bo obecnie tylko na to ją stać. To koszmarnie prymitywna i infantylna reklama dla nieuświadomionych z wyprutymi synapsami ludzi.

Jak ja się cieszę, że wreszcie szmatławiec pod nawą Gazeta Wyborcza już ma tylko tyle zysków, że stać ją tylko na reklamę w internecie. Przychody spadają, kurczy się jej nakład i może w końcu upadnie, mimo pomocy G. Sorosa a A. Michnik zaszyje się pośród drzew Białowieskich, które zeżarły korniki i zawsze będzie go widać.
 
To naprawdę wspaniała wiadomość zważywszy, że jeszcze niedawno, ale też przez całe 30-lecie była opiniotwórcza dla wielu Polaków. Teraz zeszła na "psy". Stała się bulwarową gazetą, tak jak jej portal.
 
Tytuł zaczerpnąłem z jej reklamy w necie, bo obecnie tylko na to ją stać. To koszmarnie prymitywna i infantylna reklama dla nieuświadomionych z wyprutymi synapsami ludzi. Może jednak jeszcze wysupłają jakieś rezerwy finansowe na reklamę w TV. Może. Na razie postawili na tańszy internet.
 
Pamiętam kiedyś, że nawet ją prenumerowałem i do tej pory mi wstyd i chyba wstyd odczuwa wielu jej dawnych czytelników. To brukowiec dla Polaków. Postkomunistyczna, promująca lewacką
ideę oraz rewolucję kulturową. Oby zniknęła w końcu z rynku, czego bym sobie życzył z całego serca a A. Michnik przeszedł w polityczny niebyt. Zbigniew Herbert opisał go jako intelektualnego komunistycznego potwora i miał rację. Nie, niestety za tą opinię nie dostał Nagrody Nobla, która mu się należała jak nikomu. W. Szymborska nie dorastała mu "do pięt". Szkoda, ale podziwiam Herberta za szczerość.
 
Mimo reklamy obecne pokolenie już nie czyta Gazety Wyborczej ani jej portalu. Są owszem i tacy, którzy uważają je świętość, ale to są ludzie zaczadzeni i wyjałowieni z myślenia. W życiu realnym potrafią mówić tylko i wyłącznie językiem GW i TVN. Oni już są straceni dla Polski, bo nieraz próbowałem do nich dotrzeć argumentami merytorycznymi. Odzew był taki, że reagowali agresją i krzykiem. Też smutne.
 
Ja osobiście uważam, że ten który głosuje na obecną opozycję tak promowaną przez GW jest albo zdrajcą, albo robi to koniunkturalnie, aby utrzymać jakąś tam pozycję przynoszącą mu zyski w dniu codziennym. To są ludzie wyprani z polskości jak u Tuska, dla którego "polskość to nienormalność" a może... sam jest a'la nienormalny, skora my Polacy szanujący polskość uważani są przez niego za nienormalnych? Skłaniam się osobiście do tego ostatniego, bo te nienawistne i zacietrzewione nienawiścią lisie oczy zdenerwowanego Tuskusia mówią wszystko... Dla niego liczy się tylko leniwa władza: "Panowie policzmy głosy" gaworzył podczas Nocnej zmiany w 1992 roku.
 
GW upada, czego nie mogą znieść jej włodarze. Skończył się jej wpływ - dzięki internetowi - na Polaków i dobrze. Młodzi ludzie dziś mają dostęp do różnych informacji i różnych portali, czego my w latach 90-tych nie mieliśmy i wierzyliśmy jedynie w to, co napiszą w GW a już później powiedzą  w TVN. Niestety jest wielu ludzi, którzy pamiętając te lata dalej są skłonni do akceptacji wszystkiego podawanego przez gazetę A. Michnika. Żal mi ich, bo nieraz to naprawę kiedyś wartościowi ludzie. Wiem to z autopsji.
 
Na pogrzeb GW nie pójdę, niech sami sobie wykopią grób i mam nadzieję, że nastąpi to dość szybko, nawet Soros nie pomoże.
 
Będę ukontentowany, gdy zobaczę te miny ich redaktorów, którzy przez tyle lat kształtowały umysły wielu Polaków. Ja zakończyłem z nią "współpracę" w 1992 roku i od tego czasu nieraz ją czytam "z drugiej ręki", co by znać ich poglądy. Jest to lektura, która wprawia mnie w stan obrzydzenia, ale zawsze warto znać, co myślą wrogowie polskości a ona taka jest.
 
Tylko szkoda mi tych moich rodaków ciągle ją czytających i na jej podstawie wyrabiających sobie opinię o świecie i Polsce. Naprawdę nie warto. Lepiej poszukać w internecie innych informacji, aby wyrobić sobie opinię i własne zdanie, tyle tylko, że ci Polacy już nie potrafią myśleć samodzielnie. 30 lat skutecznie ich z tego "wyleczyło". Jeszcze raz szkoda.
 
Nadzieja jest w młodych Polakach, dlatego  GW tą internetową reklamę kieruje przede wszystkim do nich, ale nie martwmy się, bo młodzi więcej dziś wiedzą niż my w swoich czasach i nieraz potrafią myśleć! I to jest moja radość.
 
Ostatnio dyskutowałem z około 65 letnim mężczyzną, który kupował GW. Zapytałem dlaczego. Odpowiedział mi, że ją kupuje od początku i nie wyobraża sobie dnia bez niej. Na moją krytykę jego zakupu "wsiadł" na mnie krzykiem. Tych ludzi już nikt nie jest w stanie uratować. "Jak koń, klapki na oczach". Trudno, ale rośnie nowe pokolenie i z ich postawy jestem w części dumny. Naprawdę duża ich część wie dużo, mimo, że nieraz krytykujemy ją za buźki w smesach, czy czytanie tylko skrótów książek. Takie czasy a co tu mówić o propagandowych tekstach GW. Nie czytają. I dobrze! Po co sobie zatruwać umysły jej wypocinami.
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła na bloggerze: https://krzysztofjaw.blogspot.com/ i e-mailową informacją o tym fakcie. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych. 

KOMENTARZE

 • Najlepiej
  Określiła GW p.Engelking-Boni jako żydowską gazetę dla Polaków. To było na jakimś spędzie gazety, chyba to było 30lecie wyborczej. Także swój trafił w samą 10tkę. I cała sala na werdykt Engelking-Boni zareagował śmiechem i oklaskami, łącznie z Michnikiem.
 • @zbig71 07:55:15
  Bo to jest naprawdę żydowska gazeta dla gojów, którymi Żydzi gardzą. Gardzą Polakami i ta infantylna reklama tylko to potwierdza.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 08:11:12
  Lubnauer: Córka znajomych nie je bananów. Wie, że w ten sposób zabija się orangutany.

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iYTBhMy9wLzIwMTkvMDYvMjQvODI1LzUxOS8yNjIyZTBmNDY5YTU0ODg2YWExNzYwNWNmNjRkNjNjMi5qcGVn.jpeg

  https://wpolityce.pl/polityka/452221-lubnauer-corka-znajomych-nie-je-bananow-bo-gina-orangutany

  I tak oto 500+ przyczyniło się do pogromu orangutanów na Borneo, bo coraz więcej ludzi stać na kupno bananów dla swoich dzieci.
  A swoją drogą ciekawe co ginie w Polsce ze względu na zjadanie polskich jabłek i truskawek w Europie?
 • @Husky 08:54:27
  Orangutan jest mądrzejszy od Lubnauer. Ale i tak ta pani nie przebije pana Rysia
 • @
  To jest edytorka Vogue, która twierdzi, że Melania Trump jest katastrofą mody.

  //This is the Vogue editor that claims our beloved Melania Trump is a fashion disaster.//

  https://pbs.twimg.com/media/D9zPm0OVAAIrT5N.jpg
 • @Husky 09:06:54
  Melania to taka wybotoksowana Barbie akurat dla kogoś takiego, jak ten psychopata Tramp.
 • @zbig71 09:16:28
  Gretkowska w amoku:
  „Polacy lubią dawać d**p każdemu kto ją posmaruje, 500 plus albo obietnicą zbawienia"

  https://pbs.twimg.com/media/D92G-4nX4BErBCF.jpg

  https://t.co/f6epJA1fvN

  A Gretkowska lubi dawać d**p każdemu, nawet jak jej nie posmaruje.
 • Pamiętajcie IIWŚ rozpoczęła się 25.06.1939 roku w Gdańsku a nie na Westerplatte.
  Aleksandra Dulkiewicz

  https://twitter.com/Dulkiewicz_A/status/1143383493109436417

  W @gdansk 80 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa, która przyniosła reżim i zniewolenie, ale też tu dzięki solidarnej postawie wielu rozpoczęły się przemiany demokratyczne w Polsce...

  https://pbs.twimg.com/media/D94dONNWkAA82B6.jpg
 • @zbig71 09:16:28
  Znowu jakieś dziwadło. Rzygać się chce jak się na nich patrzy. To jakiś aberracyjny koszmar. Tych ludzi należy alienować w zamkniętych ośrodkach psychiatrycznych. To całe LGBT i jeszcze kilkadziesiąt innych płci nadaje się tylko do takiego leczenia. Jeszcze raz: Rzygać się chce.
  Pozdrawiam
 • Autor
  Gazeta Koszerna Szechtera to taki talmud z codziennymi nowymi rozdziałami dla ich wiernych uczniów,,,,,,,
  dziennikarzy społecznych
  8-))))
  pzdr
 • @krzysztofjaw 09:39:16
  Tego się już wyleczyć nie da, przypadki beznadziejne, tylko utylizacja po ichniemu eutanazja.
 • @Husky 09:24:35
  Matko, kolejna Kopaczowa/Lubnauer/Wielgus w jednym. Wojna przyniosła nam reżim! Co za gimbaza w tym Ratuszu! W dodatku Naziści napadli na Niemców mam wrażenie czytając ten wpis. Wolne miasto Gdańsk nie było polskie. Polska to tu była poczta. Westerplatte nie było częścią Gdańska tylko polskie.

  https://pbs.twimg.com/media/D94yXTlWsAAfhrF.jpg

  Człowiek czyta takie idiotyzmy i momentalnie kończy się mu cierpliwość i kultura ! Jak można takie nienormalne osoby wybierać na odpowiedzialne stanowiska?! Z tą mentalnością to praca tylko w najstarszym zawodzie świata lecz i na to za stara i za brzydka ta ukrożydówka. Dlatego Westerplatte doprowadzono do ruiny, bo był już niemiecki inwestor który chciał kupić teren i przeznaczyć go na tereny portowe i mieć z tego olbrzymie zyski.
 • @Husky 09:06:54
  Następne dziwadło. Ich trzeba leczyć po prostu.
  Pozdrawiam
 • @Husky 09:45:51
  Ja wiem o kogo ci chodzi, jest tu takich paru.
 • @Husky 09:45:51
  Poznaję Talmud jak tylko mogę. Jest to porażająca i rasistowska 12 tomowa księga rabinów. Takich wypocin jeszcze nie spotkałem. Takich rasistów jeszcze nie spotkałem. Izrael to najbardziej rasistowskie państwo na świecie. To ich mitomania "narodu wybranego". Nie mogą zrozumieć, że Bóg ich pokarał i odrzucił słowami Jezusa Chrystusa. W sumie to mi ich żal, bo też chorzy z nienawiści ludzie, tzn. Ci talmudycni Żydzi, bo jest wielu, którzy tego Talmudu nie mogą znieść.
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 68 10:01:43
  Też nie rozumiem. PO jako partia niemiecko-rosyjska winna maksymalnie uzyskać jeden procent głosów. I tyle.
  Pzdr
 • @kula Lis 68 10:04:13
  8-)))))))))

  Pozdrawiam
  Miłego dnia

  ps.
  A u nas jak zwykle
  czyli leje
 • @krzysztofjaw 10:11:46
  jest nadzieja !
  ... w Katowicach zaobserwowano wielkie wymieranie lemingów ...
  do jesieni powinno być po wszystkim ..

  8-)))))

  https://pbs.twimg.com/media/D92Zi1qX4AAWvp-.jpg
 • @krzysztofjaw 10:04:06
  Gretkowska powiedziała, że Polacy lubią staropolsko w słomianych łapciach i gaciach.

  To mąż Gretkowskiej,
  Piotr Pietrucha.
  Idealnie pasuje do tych słomianych łapci i gaci, taki nie za miejski

  https://pbs.twimg.com/media/D92isz_WkAcWKPz.jpg


  8-)))))
  pzdr
 • @kula Lis 68 10:04:13
  I Ty możesz zostać dziennikarzem z wykształceniem !!!!!
  Tanio sprzedaje
  Chętny?
  8-)))))
  pzdr.

  http://www.introligatorlublin.pl/static/b24/2015/12/e549141a96e192c8b96c3498c7e42726.png
 • @Husky 09:20:20 Szczególnie trafne w odniesieniu do Gretkowskiej.
  To takie podretuszowane zdjęcie. W realu to zużyta raszpla! Starość nie radość, a o dupczeniu może tylko pomarzyć. Gretkowska swoją głęboką wypowiedź oparła o swoje własne doświadczenia z dawaniem dupy na lewo i prawo. To spluwaczka! Ta jej publiczna prostytucja jest powszechnie znana! Każdy w miarę ogarnięty wie skąd się wziął jej pseudonim "artystyczny" Emanuelle . Jej życiorys zaczyna się od ukończenia studiów. "Lać kurwy i złodziei.." Józef Piłsudski.. i miał rację..!
 • @Husky 09:20:20 wszystkie trzy to eskimoski, podretuszowane i pofarbowane.
  Raz szczeka Nurowska, raz Gretkowska, raz Janda, w zależności, która aktualnie może, bo nie leży akurat martwym bykiem po libacji alkoholowej. Ale żadna na 100% na trzeźwo.
 • @Husky 10:19:01
  Akurat pasuje do niej, tak jak ćpun i alkoholik Sipowicz do Kory.
 • @Husky 09:20:20
  Jej byłym mężem jest Cezary Michalski.
 • @kula Lis 68 10:40:14
  Na tym zdjęciu Gretkowska wygląda jakby pieron w rabarbar strzelił albo w szczypiorek
  8-)))))
 • @kula Lis 68 10:46:52
  Zapamiętajcie te twarze,bo to one stoją za wyginięciem orangutanów.

  https://pbs.twimg.com/media/D94W74rXkAAbmHo.jpg
 • @kula Lis 68 10:45:10
  Małpa +
  Nowy program POKO na wybory!!

  https://pbs.twimg.com/media/D948DZ7XYAA1yZW.jpg
 • @Husky 10:19:01
  https://www.gala.pl/media/cache/default_view/uploads/media/default/0001/46/ed41ec97cb6fe37980f253e56956b0ff64a941e9.jpeg
  My chyba się ładnie uzupełniamy. Ja jestem bardziej kobiecy, Manuela jest bardziej męska, tworzymy dobry człowieczy tandem” mówi „Gali” ...Pietrucha o 10 lat młodszy od tej zużytej kurwy 55letniej..
 • @kula Lis 68 10:45:10
  Zabójcy orangutanów.

  https://pbs.twimg.com/media/D95IRnfXYAAG2hC.jpg
 • @kula Lis 68 10:46:52
  Wredny PiS zakupił do obrony F-35, a Dulkiewicz w odpowiedzi zakupiła za jedyne 150 tysięcy .......rydwan

  https://pbs.twimg.com/media/D94os-1XkAIOyYL.jpg
 • @krzysztofjaw 10:09:45
  "Poznaję Talmud jak tylko mogę. Jest to porażająca i rasistowska 12 tomowa księga rabinów. "

  Raczej biblioteka niż księga. Sprzed tysiąca kilkuset lat.

  Które z ksiąg Pan przeczytał? W jakim tłumaczeniu? Czy w tym?:

  https://www.jewishvirtuallibrary.org/babylonian-talmud-full-text
 • @Husky 08:54:27
  Jedzmy dużo bananów to może ta małpa z polityki zniknie. A może ktoś nakręci komedię o totalnej opozycji. Raz każą żreć banany w proteście przeciwko rządowi. Później każą nie jeść bananów w proteście przeciw rządowi, bo od jedzenia bananów giną orangutany. Oczywiście orangutany giną na innym kontynencie niż rosną banany. Ale od czasu odkrycia Morza Azorskiego przez najwybitniejszego komika totalnej opozycji, kto by się geografią przejmował.
 • @Husky 10:55:29
  Ta małpa ma mądrzejszy wyraz pyszczka niż to całe towarzystwo.
 • @Husky 09:20:20
  Gretkowska jest idiotką a do tego infantylną jak mało kto.
  Pzdr
 • @kula Lis 68 10:01:43
  Po skierowaniu na nazizm teraz przyszło wybielanie Niemców. Smutne, ale i groźne.
  Pzdr
 • @kula Lis 68 10:53:26
  Nie wiem, czy daje dupy, ale pewnie tak a ten facet chce od niej wyciągnąć po prostu kasę i tyle. Zdzira parszywa.
  Pzdr
 • @Husky 10:55:29
  Nie pokazuj mi więcej tej Róży von jakieś tam . Nie znoszę jej i nawet nie mogę na nią patrzeć.
  Pzdr
 • @Pedant 11:09:02
  Po łacinie.
 • @krzysztofjaw 13:04:07
  "Po łacinie."

  Które wydanie? I które księgi Pan przeczytał?
 • @Pedant 13:08:19
  Nie bądź za ciekawy bo kociej mordki dostaniesz.
 • @krzysztofjaw 13:04:07
  Najlepiej by było, żebym czytał po arabsku lub w jidisz, ale tych języków nie znam.
  Pzdr
 • @Pedant 13:08:19
  Wydanie przedwojenne napisane przez księdza prof. Pranajtisa.
  Pzdr
 • @Pedant 11:09:02
  Ksiądz profesor, specjalista arabistyki został zamordowany, bo " goj, który zgłębia Talmud zasługuje na śmieć" i tak też się stało. Jest jeszcze jedno wydanie po polsku, ale ocenzurowane przez rabinów.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 14:22:16
  "Wydanie przedwojenne napisane przez księdza prof. Pranajtisa."

  Przykro mi, ale Pranajtis nie przetłumaczył Talmudu, tylko przytoczył jego fragmenty.

  Aby przypomnieć, Talmud był spisany w pierwszej połowie pierwszego tysiąclecia, i nie jest to odpowiedznik katechizmu, czyli nauk w które religijny Żyd ma obowiązek wierzyć.

  Jest to kolekcja protokołów debat rabinów i uczonych w Piśmie (jej odpowiednikiem w katolicyźmie byłby zbiór komentarzy i debat scholastyków na średniowiecznych uniwersytetach). Można znaleźć tam rozmaite poglądy i sprzeczności, odległość czasowa i cywilizacyjna sprawia, że często trudno jest je intepretować, tak jak do tej pory trwają spory na temat starożytnych tekstów greckich, które przecież są nam bliższe.

  Osądzanie dzisiejszego katolicyzmu na podstawie średniowiecznych wypowiedzi na tematy jak np. jak traktować heretyków lub zatwardziałych pogan, byłoby anachroniczne i krzywdzące.
 • @kula Lis 68 13:54:27
  "Nie bądź za ciekawy bo kociej mordki dostaniesz."

  To jakaś groźba, czy zwykłe zakłamanie?
 • @Pedant 14:57:02
  Talmud to jest swoista instrukcja obsługi Żyda i podlegała przez wieki i podlega obecnie ciągłym interpretacjom, dostosowujących instrukcję obsługi Żyda do aktualnych w danym czasie okoliczności na świecie w którym żyją.
 • @Pedant 14:58:16
  A gdzie tu widzisz jakaś groźbę?
 • Tak Dulkiewicz przypomina o II wojnie światowej! Jak ognia unika słowa "Niemcy". Oburzeni internauci odpowiadają
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184MjcwOC9wLzIwMTkvMDYvMjUvOTAwLzUxOS80NGRmNTZiMTZmMTg0YzM1OTJlMDFjNjdiOThkZmE0Mi5qcGVn.jpeg


  Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, 25 czerwca postanowiła przypomnieć o… 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wprawiła tym w osłupienie internautów. Równie duże zaskoczenie wzbudził fakt, że przypomniała o tej ważnej rocznicy bez użycia słowa „Niemcy”. Prezydent Gdańska na dość specyficzne podejście do historii. W @gdansk 80 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa, która przyniosła reżim i zniewolenie, ale też tu dzięki solidarnej postawie wielu rozpoczęły się przemiany demokratyczne w Polsce…napisała prezydent Gdańska na Twitterze. Całość pod linkiem

  https://wpolityce.pl/polityka/452335-dulkiewicz-unika-jak-ognia-slowa-niemcy

  Ps... Bardzo podobna do Azari wiec niczemu się nie dziwię jacy mieszkańcy taki prezydent, ktoś to to wybierał? totalna ignorantka, absolwentka gimnazjum i kłamca. II Wojna Światowa NIE zaczęła się w Gdańsku tylko w Wieluniu, Solidarność NIE zaczęła się w Gdańsku tylko w Świdniku k. Lublina. Łże "elita". Sama się rozpoczęła, w czerwcu, w Gdańsku, od złego słowa. Według tępej alkoholiczki i ukrożydówki Dulkiewicz 25 czerwca 1939 roku gdzieś jakiś Polak powiedział złe słowo wobec Niemca i wywołał II WS. Może miała na myśli Mariana Kociniaka w filmie Jak rozpętałem II Wojnę Światową. No, i nie całkiem 80 lat temu, mamy dopiero czerwiec. Proszę się nie wyrywać przed orkiestrę, niczym galerie handlowe, które zaraz po 1 listopada rozpoczynają świętowanie Bożego Narodzenia.
 • Nastąpiło przegrzanie *kociołka* Konfederacji i........... pękł
  Koń-federaci wszystkich krajów łączcie się czyli jednoczenie przez podział
  Co na to Godek, Dagunie, Międlar, Braun, Rola i Michalkiewicz, że o Bosakach nie wspomnę?
  Da radę nawalać w PiS na 6 piszczałkach i 3 tamburynach czy nie, jak myślicie


  Jakubiak i Liroy-Marzec odchodzą. Powód? "Brak transparentności i dobrej woli"

  https://niezalezna.pl/277037-to-juz-koniec-konfederacji-jakubiak-i-liroy-marzec-odchodza-powod-brak-transparentnosci-i-dobrej-woli
 • @Husky 10:57:15 Powiedzcie, że chociaż gwoździe są ze złota, bo w taki przewał nie mogę uwierzyć...
  A może ten rydwan został zakupiony dla cezara Tuska ? Pewnie z przodu miał być przypięty biały koń. Nie zostawili tego złotego, wyśnionego, pojazdu dla Donalda T.? On ma już białego konia, tylko mu złotej dwukołówki brakowało na tryumfalny powrót do „tego kraju”. W Gdańsku wystarczy tylko mieć kaprys. Za te pieniądze to można mieć dwa latające dywany. Sądząc po napisach jest to rydwan trojański, z którego wysypią się ciemną nocą jacyś nachodźcy. Rydwan rajfura funduje za 150tyś., a Westerplatte w odchodach tonie! Czas zatrzymać szaleństwo lewackiej Platformy Oszustów! Polska przez nich umiera! Ludzie, daliście władzę w samorządach dewiantom! Zauważyliście napis na rydwanie "mbs the best"? Przypomnę, "MBS" to potoczny skrót nazwiska Mohammada Bin Salmana Al Saud, następcy tronu saudyjskiego, zleceniodawcy zabójstwa Jamala Khashoggi. "The best" znaczy najlepszy. "MBS the best" mona by przetłumaczyć jak "MBS to nasz chłop" albo "Nie takiego drugiego jak MBS". Zapewne Rajkowska i rada miejska Gdańska są w Kółku Przyjaciół MBS i uwiecznili ich sympatię na tym pojeździe. Na swojej stronie internetowej Rajkowska podaje, że jest "Członkinią Zespołu Redakcyjnego Krytyki Politycznej". No i wszystko jasne. Przecież swoich należy sowicie wspomagać. Czy do Gdańska nie powinna się udać jakaś komisja w celu zbadania celowosci wydatków publicznych. Ta Rajkowska to ma łeb do interesów. Palma w Warszawie, sedes w Bydgoszczy i teraz ten rydwan. Jaki nowy samochód można kupić za mniej niż 147 600 tys? Może chcą postawić w Gdańsku Bramę Brandenburską, ale jeszcze drewniane konie trzeba dokupić. Tępa o IQ ameby ukrożydówka, alkoholiczka Dulkiewicz niczym Ben Hur? Urzędnicy z Gdańska odjechali. Zapłacili prawie 150 tysięcy złotych za... rydwan. Kupili rydwan a że krówki Doopcykiewicz do ciągnięcia rydwanu się nie nadają to "ubity" Adamowicz będzie musiał wrócić z fisher island i ciągnąć rydwan bo w ciąganiu ma wprawę. Widzę we śnie i marzeniu prezydętkęm Dulkiewicz na rydwanie ciągnionym przez Adamowicza zza światów z waginą królewską! Rzeźbią głupków i im to świetnie wychodzi szczególnie z kasy miasta! Tam jest potrzebny nie rydwan, tylko taczka - prosto do celi+. Tak hołota wydaje publiczne pieniądze dla swojaków. Lepszy rydwan można kupić u Chińczyka za 300 dolarów. Czy ktoś powinien posadzić do więzieniu a za marnotrawstwo naszych pieniędzy? Dziwię się Gdańszczanom, że takie zera wybierają na włodarza miasta. Miasto, zaniedbane, brudne ale polityka i ideologia w tym mieście na pierwszym miejscu. Czyżby nienawiść do PiS odebrała im rozum? Sowieckie POmioty żydowskie usiłują reaktywować "Freie Stadt Danzig".
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wolne_Miasto_Gda%C5%84sk
 • @kula Lis 68 17:48:01
  Przed śmiercią Adamowicza była jego zastępczynią. Ale myślę, że gdyby nie ta śmierć, a potem mianowanie jej przez prem. Morawieckiego komisarzem - nie została by prezydentem. A nepotyzm? Bez znajomości byłaby najwyżej dyrektorką jakiegoś wydziału w urzędzie, a i to niekoniecznie.
  8-)))
 • @kula Lis 68 12:29:28
  https://pbs.twimg.com/media/D96SGL4WwAAbSOw.png

  Przed wyborami obiecają wszystko, byle dostać się do koryta. Jak Czaskoski w Warszawie obiecywał nowe linie metra i inne cuda na kiju, a skończyło się c*pą na patyku i tramwajem dla pederastów.
 • @Husky 18:25:47
  "Przed wyborami obiecają wszystko''
  Wypisz wymaluj gnoje z PiSraela.
 • @Pedant 14:57:02
  Wspomniałem, że jest polskie wydanie całego Talmudu w zbiorach zastrzeżonych bibliotek uniwersyteckich. Ale jest ocenzurowane przez rabinów. Ale nawet fragmenty dużo mówią o idei Talmudu, który do dzisiaj obowiązuje. Talmud jest zaprzeczeniem Pięcioksięgu, czyli Tory. Stał się dla Żydów nową religią oderwaną od Słowa Bożego. I obowiązuje naprawdę do dzisiaj.
  Pzdr
 • @Husky 10:57:15
  Teraz przynajmniej wiemy, że Tusek nie na białym koniu ale w rydwanie ciągnionym przez uroczych arabów. No i może Arabski też założy homonto. Jak to możliwe, że PiS ma większość Sejmową, ma prezydenta a taka Doopkiewicz, Czaskofski i im podobni "patrioci" robią w miastach co chcą? Gdańszczanie to albo tępe bezwolne barany albo są czymś oczadziali. Innego wytłumaczenia na to co się w Gdańsku wyprawia nie widzę. To towarzystwo wokół Ratusza Gdańskiego jest pod silnym wpływem krypto satanistycznych lóż masońskich i stąd te babilońskie elementy jak rydwan.. https://twitter.com/sbalcerac/status/1140993288163532800
 • @35stan 15:11:22
  Talmud jest pełny wzajemnych nieścisłości. Jedne "przykazania" przeczą innym. Nie zmienia to jednak faktu, że jest księgą na wskroś rasistowską.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 18:31:57
  Ja mam na dysku, poszukam to wkleję.
 • @kula Lis 68 17:48:01
  Dulkiewicz jest jeszcze bardziej głupia niż jej poprzednik. I tyle w tym temacie.
  Pzdr
 • @Husky 18:22:11
  To był błąd, czy? Morawieckiego nie do odrobienia.
 • @Husky 18:15:05
  Konfederacja miała wielką szansę na powodzenie. Niepotrzebnie wzięli JKM a teraz ta struktura już się rozsypała.
  Pzdr
 • @kula Lis 68 18:18:48
  A odebrała im rozum, ale nie tylko, odebrała im chęć do życia. I dobrze. Reszta to na piątkę.
  Pzdr
 • @Husky 18:15:05
  Akurat niezależna wie to najlepiej. Niezależna od prawdy?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:29:55
  A co nam obiecują pryszczate gnoje z RN
  Mają jakiś już program
  Tworki+ ???

  8-)))))))
  pzdr.
 • @kula Lis 68 18:32:54
  Tusk nawet na rydwanie nie jest w stanie dziś cokolwiek zamącić w Polsce.
  Pzdr
 • @Husky 18:47:25
  Mają, dużo lepszy od Pisrelczykow.
  PiS to żydowskie podnóżki.
  Ty też jesteś żydowskim podnóżkiem?
 • @Husky 18:47:25
  Zawrócenie na Watykan w ramach hasła ,,Wol-na Pol-ska ka-to-lic-ka". A JKM to też dla ,,profanów" jest katolik.
 • @krzysztofjaw 13:03:35
  Dziękuję Lubnauer za otwarcie oczu na ten dramatyczny problem.
  Ale co z obrońcami wolności sztuki?

  https://pbs.twimg.com/media/D95UbMSXYAARhPR.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/D95UbMYXYAEQ2El.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/D95UbMZXoAAKmO8.png
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:51:12
  PiS też był lepszy gdy był z daleka od władzy.

  Po co się łudzić. Trzeba było wstąpić do LPRu i zobaczyć ten wszechobecny chaos.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:51:12
  Żaden rząd nie zrobił tyle dla Polski i Polaków w tak krótkim czasie, jak rząd PIS-u .

  Trzeba być mocno zaślepionym nienawiścią, by tego nie dostrzec
 • @krzysztofjaw 18:31:57
  "Wspomniałem, że jest polskie wydanie całego Talmudu w zbiorach zastrzeżonych bibliotek uniwersyteckich."

  Pierwsze słyszę. Mogę dostać dostęp do "resów". Proszę tylko podać datę wydania i jakieś informacje.

  Wcześniej powoływał się Pan na Pranajtisa a przecież to tylko bardzo mały tendencyjny wybór. To tak jak wąski wybór katolickich fragmentów encyklik, bull, zaleceń i komentarzy od XII do XVII wieku na temat traktowania innowierców, heretyków i krnąbrnych pogan. Szczególnie wyrywanie z kontekstu może to fajnie przyprawić.

  (Z Talmudem trochę się zaznajomiłem w angielskim tłumaczeniu.)
 • @krzysztofjaw 18:34:23
  "Talmud jest pełny wzajemnych nieścisłości. Jedne "przykazania" przeczą innym."

  Bo to nie jest wykład doktryny, tylko zapis debat, interpretacji i sporów na przestrzeni wielu pokoleń i w różnych krajach.
 • @Husky 19:03:34
  Ja jestem akurat realistą.
  Ile jeszcze te żydowskie pachołki obiecają? A jak dadzą to z naszych pieniędzy.

  Powiedz mi jedną rzecz PiSraelku, jak was tak jadą od tyłu to obrzezany fiut mniej boli?
  Tak z ciekawości się pytam...
 • @Husky 19:03:34
  Żaden rząd nie zrobił tyle dla Izraela i Żydów w tak krótkim czasie , jak rząd PiS-u.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:26:08
  Przyznam że fajny ten komentarz
  no....
  taki fajny
  8-)))
 • @Husky 19:03:34
  Zgadzam się z Tobą. To jest najlepszy rząd od 1989 roku.
  Pzdr
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:26:08
  Niepotrzebne zupełnie inwektywy. Ja nie jestem obrzezany i Husky też pewnie nie.
  Pzdr
 • @kula Lis 68 10:45:10
  "Czasy są takie, że chamem może być każdy, nawet profesor uniwersytetu, bośmy chamów wprawdzie wyedukowali, ale nie udało się ich wychować".
  /Maciej Rybiński/
 • @krzysztofjaw 20:48:01
  Z fb.

  Jprd.

  https://pbs.twimg.com/media/D97fu70WsAErhwF.jpg
 • @Husky 20:34:00
  Czyli co? Boli was czy nie boli?
  Czy już tak się przyzwyczailiście, że nie czujecie?
 • @krzysztofjaw 20:49:25
  Jakie inwektywy?
  Stwierdzenie faktu.
 • @
  Synek Adasia Szechtera Antoni Michnik wie jak elegancko się ubrać niebieski sweterek i czarna spódnica

  https://pbs.twimg.com/media/D96pxhVX4AERMn-.jpg
 • @zbig71 20:33:27
  43 lata temu na ulice Radomia, Ursusa i Płocka wyszli robotnicy upominający się o swoje prawa.
  Może wtedy wydawało się, że protestujący przegrali bitwę, ale z perspektywy czasu widać, że wygrali wojnę.

  https://pbs.twimg.com/media/D94-f1KXUAAJWjR.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:51:12
  Naprawdę. Też jestem przeciw syjonistom z talmudyczno-rabinicznego nadania, ale nie zwalnia mnie to od realizmu politycznego.
  Pzdr
 • @Pedant 19:10:35
  Postaram się dotrzeć do tego polskiego wydania, choć jest to trudne. Ale chociaż dam info o dacie wydania i określonego wydawnictwa. Napiszę na PW.
  Pzdr
 • @Husky 22:15:05
  Wtedy ,,dobra zdrada nie powiodła się. Ale teraz in się udało.
 • @krzysztofjaw 23:27:06
  "Postaram się dotrzeć do tego polskiego wydania, choć jest to trudne. Ale chociaż dam info o dacie wydania i określonego wydawnictwa. Napiszę na PW.
  Pzdr"

  Proszę się nie krępować, piszcie publicznie.
 • Były senator i jego syn zatrzymani przez CBA
  CBA w Szczecinie zatrzymało 4 osoby w związku z powoływaniem się na wpływy w prokuraturze oraz udzielaniem korzyści majątkowej prokuratorowi. Zatrzymani to były senator i burmistrz Świebodzic Jan Wysoczański , jego syn Tomasz oraz dwoje adwokatów: Ryszard B. i Agnieszka G.
  Sprawa dotyczy korupcji we wrocławskim wymiarze sprawiedliwości, której badanie doprowadziło do ujawnienia afery hazardowej. Do zdarzeń będących przedmiotem śledztwa doszło w latach 2009-2010. Wówczas śledztwo prowadziło CBA we Wrocławiu.
  W. Podejrzani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Krajowej, gdzie usłyszą zarzuty. Wskazane przestępstwa są zagrożone karą 8 lat pozbawienia wolności.

  ps.

  Senator Jan Wysoczański W 2003 został skazany na karę dwóch lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na trzyletni okres próby za handel kradzionymi samochodami, a w 2004 na karę 10 miesięcy z warunkowym zawieszeniem na trzyletni okres próby za przekroczenie uprawnień podczas sprawowania funkcji burmistrza.
 • @Husky 11:41:09 To były senator żydowskiej Unii Demokratycznej
  W 2003r. Nasze Miasto pisało o nim: "Jan Wysoczański zna wszystkich: polityków, prokuratorów i sędziów, policjantów i wpływowych księży, nawet złodziei. To wystarczy, by nie obawiać się niczego. Ani skarbówki, ani powolnych i łagodnych sądów."
 • Dziennikarze społeczni - ratujta, bo na ryj padamy !!!
  Nie chcemy, by zniknęło prawdziwe, rzetelne lewacko-zydowskie dziennikarstwo.
  Dlatego powstała Fundacja "Gazety Wyborczej"....imienia STEFANA MICHNIKA.

  https://pbs.twimg.com/card_img/1143817564902035456/UdpuKAfX?format=jpg&name=600x314

  Ale wcześniej niech zorganizują jakieś wypasione Dni Cipki i rzetelnie potwierdzą, że "aborcja jest o.k."
  Nieeee!!!
  To się Qr*a nie dzieje!!!
  Że co??
  Rzetelne dziennikarstwo i GoWno??
  Chyba udar cieplny *******ął was w kałmuki?!

  Fałsz, obłuda, zakłamanie... ale za to jaki tupet
 • @krzysztofjaw 12:57:52
  Ta tępa o IQ ameby ukrożydówka Dulkevych vel Dulkiewicz powinna być wypędzona nie tylko z Gdańska ale z kraju! (Używanie przez nią spolszczonego nazwiska jest dla zmylenia przeciwnika. Przez to ludzie myślą, że to Polka.) To jest antypolskie ukrożydowskie ścierwo, sterowane zza niemieckiej granicy! Dulkiewicz nie ma żadnych ani moralnych kwalifikacji, aby pełnić funkcję publiczną. Tak to jest, jak garkotłuk i zwykła bladź dająca dupy Adamowitzowi i pijący wódę z Biedronki zostaje prezydentem. Tylko głupota elektoratu pozwala jej pajacować w roli prezydenta miasta. Ona teraz sama przyznaje się, że jest Ukrainką. Jej ojciec był dyrektorem Hali Targowej w Gdańsku za żydokomuny. Dulkiewicz to V kolumna Niemiec. Ona niszczy polską pamięć historyczną. Na Prezydenta Gdańska na pewno nie wybierali jej Polacy. To co zacytował pan Pietrzak z wypowiedzi Dulkiewicz [krótki fragment z niedawnego wystąpienia Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Chcę zacytować fantastyczne zdanie: "w Gdańsku 80 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa, która przyniosła reżim i zniewolenie, ale też dzięki solidarnej postawie wielu rozpoczęły się przemiany demokratyczne w Polsce.” Czyli to co zaczęło się 80 lat temu w Gdańsku, napaść na Polskę, właśnie rozpoczęło przemiany demokratyczne. Poza tym co znaczy "rozpoczęła się"? Sama się rozpoczęła? pytał gość M. Rachonia. Niemcy nie istnieją w wypowiedzi pani prezydent. Jaki reżim? Jakie zniewolenie? Ilość bzdur w jednym zdaniu jest fascynująca. To jest sprawa, która wpisuje się w szerszy kontekst podkreślił Jan Pietrzak.] dyskredytuje ją w sprawie zajmowania w Polsce jakichkolwiek stanowisk oprócz sprzątacza śmieci na Westerplatte. To samo jest w wielu miastach Polski. W Krakowie 83 tysiącami głosów wybrano folksdojcza co od lat szkaluje Polskę. Co to za naród i co to za ludzie to robią?
 • @Husky 10:57:15 W #Jedziemy przedstawiono grafikę na tę okazję. Rydwan z jednorożcem i pasażerem.
  W #Jedziemy o połączeniu trzech eksponatów. „Rydwan zaprzężony w jednorożca. Złociutki niech powozi”

  https://niezaleznacdn.pl/imgcache/550x100/w/uploads/cke/1561615306_rydwan.jpg
 • @Husky 21:30:10
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182NTEyYi9wLzIwMTkvMDYvMjcvODI4LzQ3My82YTc3NGNhYjU3NGI0NDVlYWIyNDczYzcwYzNkNWZiNC5qcGVn.jpeg
  Samorządy w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu powinny być rozwiązane ponieważ są to organizacje mafijne Tuska, Merkel i Schetyny należy wprowadzić komisarzy.
 • @Husky
  Uwaga quiz! Weź na pulpit fotografie Dulkiewicz i Schering-Wielgus. Przyglądaj się tym fotografiom uważnie przez co najmniej 10 minut. Znajdź choć jedną różnicę między idiotkami. Następnie zrób to samo z fotografiami Brejzy i Nitrasa, oraz Gajewskiej i Pomaski. Za wskazanie "chociaż jednej różnicy" przyznaj sobie Nagrodę Breszczatego Oka i zgłoś się do okulisty.
 • Dulkiewicz „przymierzyła się” do stołu. Nie wierzycie? A ona tak na poważnie...
  https://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15616495711d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3726414131fa39729c7cd1e93b45a0977ef.jpg
  W Gdańsku radni zebrali się, by debatować nad aktualnymi potrzebami miasta, ale okazało się, że równie ważna jest dla nich... przymiarka do "okrągłego stołu", który wcale okrągły nie jest. Pochwaliła się tym w mediach społecznościowych prezydent Aleksandra Dulkiewicz. Internauci skwitowali to śmiechem. "Właśnie rozpoczęła się bardzo ważna sesja Rady Miasta. Za nami przymiarki do wakacyjnych spotkań z mieszkańcami przy okrągłym stole, który towarzyszył nam podczas obchodów rocznicy 4 czerwca. Pierwszy przystanek 10 lipca na Oruni" napisała na Twitterze prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
  https://pbs.twimg.com/media/D-DPliHWkAAaFsO.jpg https://pbs.twimg.com/media/D-DPliHWsAEQjaP.jpg https://pbs.twimg.com/media/D-DPliIW4AAnxgS.jpg

  Ps..Kobitka musi się zakręcić, bo na ogół obraca się w sferach raczej waginosceptyczych, a latka lecą...Ona ma dopiero 39 lat, a tylko wygląda na podstarzałą emerytkę. Może z geometrii nie byłem geniuszem, ale nigdy bym nie powiedział, że ten stół jest okrągły. Kopacz woziła meble, pani prezentuje prostokątny stół, mający pełnić rolę okrągłego. Pytanie: jakim sposobem pani i pani Kopacz zaszły tak wysoko? To chyba świadczy o waszym elektoracie?! Żeby jeszcze ten stół był suto zastawiony apetycznymi potrawami byłoby się do czego przymierzać. Do takiego stołu może przymierzać się jedynie głodny kornik...
 • @Husky 11:41:09
  Kradzione tuczy...Jasiowi nikt nie podskoczy. On jest nie do ruszenia.

  Grzegorz Żurawiński

  http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/kradzione-tuczy,102957,art,t,id,tm.html
  Jan Wysoczański zna wszystkich: polityków, prokuratorów i sędziów, policjantów i wpływowych księży, nawet złodziei. To wystarczy, by nie obawiać się niczego. Ani skarbówki, ani powolnych i łagodnych sądów. Dla niego milion złotych to nie jest kwota, o którą spierałby się w wycenie swojego majątku. Czy burmistrz Świebodzic jest najbogatszym reprezentantem władzy lokalnej w Polsce? To wielce prawdopodobne. Pewne jest natomiast, że on sam ma poważne kłopoty z doliczeniem się, co posiada.

  Liczymy miliony

  Mam 3 mln złotych i 600 tysięcy dolarów oszczędności, BMW z 2002 roku, dom w Świebodzicach i mieszkanie w Kołobrzegu, działki na Bielanach Wrocławskich i zespół magazynów o powierzchni 5 tys. m2. Nie mam długów, udziałów ani akcji w spółkach mówił nam Jan Wysoczański kilka tygodni temu, już wówczas wprawiając czytelników gazety w zdumienie. Tak mówiłem? Wasza reporterka musiała się przesłyszeć, albo coś źle zanotowała mówi dziś, gdy orientuje się, że znamy już jego oświadczenie majątkowe, które obowiązkowo wypełnił.
  Najprostszy szacunek określa wartość zasobów i dóbr burmistrza na grubo ponad 20 milionów złotych. Nawet oszczędności nieco przybyło. To już 3,5 mln złociszy i 800 tysięcy baksów Dom? Owszem, 370 metrowa chałupka za milion lekką ręką. Niedoszacowane nadmorskie mieszkanko to tylko skromne 300 tys. zł. Magazyny? Raczej potężne hale warte 2 mln euro (prawie 9 mln złotych).

  Spółki i limuzyny

  Większy problem mamy z doliczeniem się burmistrzowskich limuzyn.
  Ma ich dziewięć plotkują w mieście. To bzdura. Coś się ludziom pomieszało twierdzi nasz bohater, który w oficjalnym dokumencie podaje tylko dwa auta: lexusa (2002) i sportowego merca (2001). To co z tym BMW? dopytujemy. Nieporozumienie. Owszem, mam takie auto i jeszcze cztery inne. To własność spółek, które mam słyszymy po raz kolejny kompletnie zaskoczeni. Miało przecież nie być udziałów w spółkach... Jednak są. Oficjalnie to tylko 49 procent w spółce KAJA, która w ubiegłym roku przyniosła Wysoczańskiemu skromne 106 tys. złotych (ponadto: 83 tys. zł zarobił w zbankrutowanym świdnickim ŚWUP-ie i 10 tys. na burmistrzowskiej posadzie). KAJA to od imion? Jan i... - Karolina. To córka. Ma pozostałe 51 procent udziałów - słyszymy wyjaśnienie. Po chwili dowiadujemy się, że jest i inna spółka, która przez „zapomnienie” nie trafiła do oświadczenia majątkowego. Smal-luke. Czy jakoś podobnie...

  Dolary z Chicago
  Kiedy zdecydowałem się kandydować na fotel burmistrza miałem świadomość, że finansowo na tym stracę, bo będę jako burmistrz (8.600 zł miesięcznie, brutto) pracował za kilka razy mniej pieniędzy, niż jako przedsiębiorca. Jednak odpowiedzialność za los mieszkańców miasta, którym zarządzałem przez osiem lat (dwie kadencje lat 1990-1998 - red.), wzięła górę - tłumaczył Wysoczański naszej reporterce. Niewiele brakowało, by minionej jesieni wygrał wybory już w pierwszej turze.
  Niezwykła kariera tego 54-letniego postawnego, łysiejącego mężczyzny zaczęła się banalnie. Lata siedemdziesiąte to ośmohektarowe gospodarstwo rolne, siedmioro rodzeństwa, matura (dużo później zaoczne studia) i etat kierownika administracji w zaopatrzeniu. No i ośmiomiesięczny pobyt w Chicago. Zarobione za oceanem dolary wystarczyły, by pójść na swoje. W latach 80-tych jego sklepy, chemiczny i z mrożonkami (to zapomniane już czasy kartek i octu na półkach), były czymś niezwykłym. U Wysoczańskiego było kilka rodzajów mydła, proszek do prania i papier toaletowy. Luksusy rozsypującego się PRL-u.

  Senator i paser

  W kapitalizm nasz bohater wszedł pewnie, z przytupem. Za przyjacielską namową księdza Stanisława P. wszedł w biznes samochodowy. Merce i ople kradli w Berlinie i Bochum członkowie rodzącej się polskiej mafii: Emilian J. , Krzysztof O., Cezary F., Zygmunt K. Na parafię, do biznesowego duetu księdza z burmistrzem, auta trafiały jako, zwolnione z cła, kościelne dary. Potem szybko zmieniały właściciela. Wśród sfałszowanych dowodów sprzedaży znalazł się nawet taki, wystawiony na fikcyjnego radzieckiego oficera. Biznes kręcił się doskonale, aż do wpadki jaką zaliczyli gangsterzy. Niemiecka policja i polscy celnicy wskazali wówczas na Świebodzice. Okazało się, że zarówno Wysoczański, jego żona, syn i przyjaciel w sutannie jeżdżą kradzionymi mercami. Śmierć jednego z gangsterów urwała mafijny wątek rozwojowej sprawy. Wysoczański był już burmistrzem, a dzięki rozdającemu wówczas karty w wałbrzyskim Janowi Lityńskiemu, członkiem Unii Demokratycznej i jej senatorem. Senatorski immunitet na długo zablokował możliwości szefów świdnickiej prokuratury.

  Jak pan z plebanem

  Jasiowi nikt nie podskoczy. On jest nie do ruszenia mówiono w mieście. Nie bez podstaw. Na bankietach burmistrza byli wszyscy, którzy powinni: prezydent Wałbrzycha, prokurator wojewódzki, wojewoda, prezes sądu, przewodniczący świebodzickiej rady, komendant policji. Wszyscy po imieniu, rzecz jasna. Bogactwo Wysoczańskiego kłuło jednak w oczy. Z jego pochodzeniem nie mógł się pogodzić ówczesny szef prokuratury Marek Gabryjelski. Marek, nie podskakuj radził mu ks. Stanisław P. z parafii św. Józefa w Świdnicy. Biznesowy wspólnik Wysoczańskiego wiedział co mówi. Prokuratorski wniosek o uchylenie senatorskiego immunitetu pięciokrotnie wracał do prokuratury. To prywatna wojna prokuratora. Zaczęli go szczypać, gdy przegrał wybory. Rozmawiałem o sprawie z Aleksandrem Bentkowskim (ówczesny minister sprawiedliwości) przechwalał się ksiądz-biznesmen. Jakie są dowody, że kupiłem jakiś samochód w złej wierze. Jestem w tej sprawie spokojny przekonywał dziennikarzy Jan Wysoczański. Słyszałem, że Wysoczański jest dobrym gospodarzem. Ale ja tu występuję w obronie uczciwości replikował Marek Gabryjelski. Ulica stała murem po stronie burmistrza. Jak rządzili komuniści, to w mieście było dno. Teraz jest fajnie, kawiarnie, kluby bilardowe, oświetlone parki. Nasz burmistrz to równy gość - wysłannicy „Wyborczej” Anna Bikont i Adam Gierak słyszeli te słowa na okrągło.

  Winny i skazany

  Akt oskarżenia musiał czekać, aż do... niedyspozycji żołądkowej pewnego posła i ministra. Gdy rząd Suchockiej padł jednym głosem, prezydent Lech Wałęsa wykorzystał to jako okazję do rozwiązania parlamentu. Immunitety wygasły i akt oskarżenia przeciwko burmistrzowi, jego żonie, synowi i księdzu mógł wreszcie (w grudniu 1993 roku) trafić do sądu. Na pierwszą rozprawę trzeba było jednak poczekać niemal trzy lata. Na wyrok kolejne cztery. Ten prawomocny zapadł jeszcze później. Dopiero w kwietniu 2001 roku. „Jan Wysoczański świadomie handlował kradzionymi samochodami” - orzekł wrocławski Sąd Okręgowy i skazał ówczesnego radnego świebodzickiej opozycji na dwa lata pozbawienia wolności zawieszając wykonanie kary na trzy lata (skazano także księdza-wspólnika). W prokuraturze trwały tymczasem dwa kolejne śledztwa związane z burmistrzowaniem naszego bohatera.
 • Roszady w spółkach nad Motławą. Dulkiewicz betonuje w nich „elitę” gdańskiego układu
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182ZmQ1NS9wLzIwMTkvMDYvMjkvOTAwLzYyNi84MWRhOTllODg1MWI0N2ZkYWRkNTcyYzNkNTVlNmUwOC5qcGVn.jpeg
  Ale poczwara! 7-me dziecko czarownicy!

  Kariery w radach nadzorczych gdańskich spółek miejskich przypominają telenowelę „Moda na sukces”. Niewiele o niej wiem, poza tym, że się nie kończy. Czyli dokładnie tak jak ustawianie przedstawicieli lokalnego układu nad Motławą w przedsiębiorstwach należących do miasta. Przez lata tę praktykę do perfekcji wyszlifował Paweł Adamowicz, na najlepszych posadach obsadzając samego siebie. Nie zapominał jednak o swoich najbardziej zaufanych ludziach (wiceprezydentach, skarbnikach miasta, innych zasłużonych). Aby choć trochę ukrócić tę patologię, Sejm w ubiegłym roku zmienił ustawę o samorządzie i zabronił zasiadania w radach nadzorczych komunalnych spółek prezydentom, skarbnikom, radnym. Ci, którzy w nich się znaleźli mieli trzy miesiące od złożenia ślubowania na wyjście z rad. Czy to zrobili? W Gdańsku nie. Aleksandra Dulkiewicz wciąż zasiada w radzie Areny Gdańsk. Podobnie jak Teresa Blacharska, miejska skarbnik. I nie zakładam, że ich obecność to wynik jakiejś opieszałości w aktualizowaniu danych w KRS. Bo okazuje się, że niektóre podmioty już mają świeżutkie informacje, uwzględniające ostatnie decyzje pani prezydent. Pisze o tym portal wybrzeze24.pl:

  Od maja tego roku, zarządzeniem prezydent Dulkiewicz, funkcje przewodniczącego rady GOT (Gdańska Organizacja Turystyczna – przyp. MP) objął Marek Bonisławski, dyrektor biura prezydenta ds. marki, ponadto prezydent delegowała do pracy w tym organie dyr. Iwonę Bierut z UM i dyr. Pawła Golaka z Hevelianum. Z kolei do rady nadzorczej pomorskiego „Renku” (Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze SA – przyp. MP) prezydent Gdańska podtrzymała delegację dla Jacka Bendykowskiego, partnera w znanej kancelarii Misiewicz, Mosek i partnerzy, b. radnego gdańskiego i pomorskiego, b. szefa klubu radnych PO w sejmiku, który dość sensacyjnie przegrał ostatnie wybory samorządowe. Bendykowski, jeden z działaczy Ruchu Młodej Polski, wywodzi się z tej samej strefy konserwatywnej PO co A. Dulkiewicz, był m.in. działaczem związku Verbum, zasiadał też w biurze politycznym Europejskiej Partii Ludowej, a od pewnego czasu społecznie zarządza Fundacją Gdańską, której administracja Gdańska zleca rozmaite czynności, ostatnio koordynację imprez czerwcowych za 50 tys. złotych. Praca w Renku warta jest ponad 40 tys. złotych rocznie. Niewiele jak dla radcy prawnego, który za rok 2017 wykazał w oświadczeniu majątkowym 1,23 mln złotych przychodów, które dały 758 tys. zł dochodu. Według tego oświadczenia mecenas Bendykowski wciąż pozostaje właścicielem 1000 udziałów w kancelarii JB Consultants Ltd. zarejestrowanej na Cyprze. Firma ta, wzmiankuje mecenas, pozostaje w zawieszeniu. Ale jest. W organach korporacyjnych spółek gdańskich b. opozycjonista z RMP nadal będzie mógł się spotykać z b. funkcjonariuszem administracji stanu wojennego, zasłużonym działaczem ORMO, kawalerem medalu Janka Krasickiego, Andrzejem Schulzem. Ten b. sekretarz wojewódzkiej komisji ds. walki ze spekulacją i dyrektor gabinetu wojewody gdańskiego gen. brygady Mieczysława Cygana, wedle zarządzenia prezydent Gdańska, nadal będzie sprawował funkcję przewodniczącego rady nadzorczej MTG SA wartą ponad 50 tys. zł rocznie. I można by tak długo. Gdańsk ma udziały w 26 spółkach prawa handlowego (ich aktualna lista dostępna jest tutaj). W każdej z nich, ale to w każdej w zarządach bądź radach nadzorczych znajdziemy ludzi z układu lokalnej władzy, a jeśli prześledzimy historię tych organów na przestrzeni dwóch dekad, lista niebotycznie się wydłuży. To księstewka, w których rządzą (i nieźle dorabiają) wyłącznie przedstawiciele tejże kamaryli. Losy władz i nadzorów tych spółek kojarzą mi się z okrągłym stołem, z którym Dulczessa (prawa autorskie: twitterowy Pan A.D.) jeździ po gdańskich dzielnicach. Towarzystwo jest hermetyczne, dobrze dobrane, poklepuje się po pleckach, ssie miejską kasę i śmieje się mieszkańcom w twarz. Czasem dla niepoznaki przesiądzie się na krzesło obok. I tak w kółko. Wzór samorządu, po prostu wzór! https://wpolityce.pl/polityka/452898-dulkiewicz-w-spolkach-betonuje-elite-gdanskiego-ukladu
 • @Husky
  J. Międlar: Koń trojański zadaje ostateczny cios! Jeszcze kilka miesięcy temu, przed wyborami do europarlamentu, internetowi działacze Ruchu Narodowego i szeroko pojętej Konfederacji wylewali na mnie wiadro pomyj, gdyż miałem czelność przestrzec przed Markiem Jakubiakiem, politykiem o wątpliwej wiarygodności. Browarnik, za którym wciąż ciągnie się parlamentarny smród tj. głosowanie za dofinansowaniem żydowskiego cmentarza i wypłatą emerytur dla żydów, oraz sprzeciw wobec normalizacji prawa do życia, był jednym z liderów koalicji, do której pasował jak garbaty do ściany. W formacji Korwin-Mikkego, Winnickiego i Brauna, u boku swego doradcy Andrzeja Bugajskiego, byłego agenta WSW, przesiedział wiele miesięcy. W tym czasie poznał zakulisową politykę Konfederacji, namieszał i podważył wiarygodność liderów tzw. koalicji pro-polskiej, z którymi miał być „na dobre i na złe”, a którym teraz zadaje ostateczny cios. Co dziś, gdy Jakubiak i Liroy porzucają Konfederację powiedzą ci, którzy jeszcze niedawno, za krytykę konia trojańskiego wylewali na mnie wiadro pomyj? Całość pod linkiem

  https://wprawo.pl/2019/06/24/j-miedlar-kon-trojanski-zadaje-ostateczny-cios/


  Ps...Konfederaci z tego co już zauważyłem, dalecy są od jakiejkolwiek działalności wspierających działania patriotyczne…na końcu tunelu widzą tylko korytko, o którym nieśmiało nie wspominają, a jak już to tylko w kontekście konkurencji. Niestety ale wydaje mi się, a raczej jestem pewien na 100%, że Konfederacja na jesieni dostanie nie więcej niż jeden procent.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej