Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
628 postów 1667 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Żydzi znów chcą debatować nad roszczeniami ze strony Polski?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeżeli to jest prawdą, to oczekuję jasnego dementi polskiego rządu i ogólnopolskich mediów. Ostatnio przecież ustami J. Kaczyńskiego i M. Morawieckiego jednoznacznie Polska zadeklarowała, że nie zapłaci ani złotówki, więc po co jakieś negocjacje?

 Nie zwykłem reagować impulsywnie na ewentualnie niepewne doniesienia płynące od niewiarygodnych osób czy dziennikarzy, bo zawsze to może być jakaś celowo kłamliwa i fałszywa  informacja (tzw. fake news) czy też zwykła pomyłka wynikająca z niedoinformowania. Ale nie tym razem.

 
Autorem poniższej informacji jest szanowany przeze mnie dziennikarz tygodnika "Do Rzeczy", Pan Marcin Makowski, który w ostatnim numerze tegoż czasopisma napisał świetny artykułu dotyczący ustawy 447-JUST pt.: "Gra o najwyższą stawkę" (s. 16-20 w numerze 19/321 6-12 maja 2019). Jego słowa przedstawia portal n.czas.com.pl – https://nczas.com/2019/05/12/czy-kaczynski-i-morawiecki-znow-padna-na-kolana-przed-zydami-specjalna-delegacja-z-izraela-przyjezdza-do-polski-w-sprawie-roszczen/.
 
Chyba wszyscy moi i nie tylko moi czytelnicy wiedzą o czym tenże artykuł mówi: o ewentualnej możliwości zapłacenia przez Polskę nieprawnych żydowskich roszczeń za bezspadkowe mienie pozostawione w Polsce z czasów II WŚ, ale też - o czym się mało mówi - nie tylko te stracone w wyniku agresji niemieckiej, ale i sowieckiej. Kwota opiewa wstępnie na gigantyczna sumę 330 mld USD ( 1 bilion zł) i cały czas rośnie (sic!)
 
I też od zawsze mówię, że jedynym adresatem zwrotu jakichkolwiek żydowskich roszczeń są przede wszystkim Niemcy, ale też i Moskwa. My niczego i nikomu nie jesteśmy winni, ale winni są nam Niemcy i Sowieci.
 
Jeżeli to, co poniżej jest prawdą, to oczekuję jasnego dementi polskiego rządu i ogólnopolskich mediów. Ostatnio przecież ustami J. Kaczyńskiego i M. Morawieckiego jednoznacznie Polska zadeklarowała, że nie zapłaci ani złotówki, więc po co jakieś negocjacje? Czy powtórzą to po takim ewentualnym spotkaniu i po wizycie A. Dudy w Waszyngtonie?
 
-----------------------------
 
""(...) Z tego co słyszę formalna delegacja rządu izraelskiego uda się jutro do Polski w sprawie rozmów o JUST Act 447” – napisał na Twitterze Makowski (...)  Potwierdzają się może informacje o delegacji Izraela, która leci do Polski rozmawiać o restytucji i ustawie 447. Jakie będzie stanowisko @MorawieckiM, @PatrykJaki, @Jaroslaw_Gowin, @jbrudzinski? Bardzo poważna gra na polu międzynarodowym. ‫עקב הסירוב להשיב רכוש יהודי מהשואה: משלחת ישראלית תצא לפולין | החדשות 13
נציגי המשרד לשוויון חברתי ייפגשו עם בכירים בממשלה הפולנית, לאחר טענתו של מורבייצקי כי "אנחנו אלה שראויים לקבל פיצוי". השרה גמליאל: "קידום זכויות שורדי השואה הוא צו מוסרי מחייב"

W artykule izraelskiego portalu 13news.co.il czytamy:

„Delegacja Ministerstwa ds. Równości Społecznej, z dyrektorem generalnym ministerstwa Avi Cohen-Skali na czele, wyjedzie poniedziałek na serię spotkań z wyższymi urzędnikami polskiego rządu na temat powrotu żydowskiej własności z czasów Holokaustu.”

„Delegacja przyjdzie w cieniu weekendowych demonstracji skrajnie prawicowych działaczy wzywających polski rząd do nie wdrażania wniosków o zwrot mienia żydowskiego. Protestujący protestowali przeciwko ustawie zatwierdzonej przez Kongres USA w ubiegłym roku, znanej jako „Ustawa 447”, w której Departament Stanu monitoruje restytucję mienia żydowskiego w kilkudziesięciu krajach, głównie w Polsce.”

„Minister Gamliel powiedział, że „rząd Izraela uważa przywrócenie własności żydowskiej i promowanie praw ocalałych z Holokaustu za moralny imperatyw państwa żydowskiego, i żaden czynnik polityczny lub antysemicki nie powstrzyma nas przed wypełnieniem tego ważnego porządku. Czas się kończy i musimy działać energiczniej, zanim będzie za późno'''.

---------------------------------------

Naprawdę, chcę wierzyć, iż w końcu - jako Polska – zakończymy w tym względzie jakiekolwiek dyskusje. Jeżeli coś - to do Niemiec (w części do Moskwy) – a nie do nas, zdałoby się jasno powiedzieć?
 
P.S.
Ciekawe jest to, że w artykule powołują się na wczorajszy Marsz przeciw tej ustawie, który odbył się w Warszawie. Aż tak zabolał ewentualny sprzeciw Polaków przeciw grabieży naszego majątku?
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Fox News pisze m.in.:
  "Rafal Pankowski, a sociologist who heads the anti-extremist group Never Again, called the march "probably the biggest openly anti-Jewish street demonstration in Europe in recent years.""

  moje tłum. - Rafał Pankowski, socjolog który przewodzi antyekstremistycznej grupie "Nigdy Więcej" nazwał ten marsz "prawdopodobnie największą otwarcie antyżydowską uliczną demonstracją w Europie w ostatnich latach"

  Czyli nie można liczyć na uczciwą ocenę, że Polacy bronią się przed mafią (kimkolwiek by ona nie była), a przyprawia się im gębę ekstremy anyżydowskiej.

  cały artykuł:
  https://www.foxnews.com/us/polish-nationalists-protest-us-over-holocaust-claims
 • Chcesz dementi...
  masz dementi.
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/msz-wizyta-delegacji-izraelskiej-zostala-odwolana/qycdbm4
 • @SZS 01:00:42
  Ta delegacja miała zapewne za zadanie pokazanie swym kolaborantom z Polenratu kopii pogrążających kwitów (PDF) jakie na nich posiadają. Tym zamierzają ich zaszantażować i zmotywować spacyfikowania krnąbrnych Polaków i przekazanie bez dalszego ociągania żądanego haraczu. Jednocześnie pewnie odwołają Danielsa z funkcji dotychczasowego nadzorcy tego procesu gdyż jak widać zadanie to wyraźnie go przerosło.
 • To czysta żydowska desperacja.
  Mafia żydowska w desperacji ucieka do przodu.
  Globalnie imperium mafii żydowskiej się załamuje oni to widzą my zwykli ludzie mniej bo globalne media oczywiście ten stan pudrują jak mogą.

  W desperacji mafia żydowska wykonuje skoki do przodu... a to zagospodarowanie żydami wzgórz Golan, a to wymuszenie od Polski miliardów na podtrzymanie mafii, a to wymuszenie na Trampie albo bez jego woli wysłanie lotniskowców na Iran.. a to próba skoku na ropę w Wenezueli.
  W Emiratach Arabskich wysadzają(bombardują) tankowce pewnie za jakiś opór wobec ich jakichś żądań.
  W Polsce niestety może być tak samo jak Polska powie żydom nie ... to "coś" w Polsce wyleci w powietrze albo jakiś ważny samolot spadnie.

  Na tym tle Smoleńsk wydaje się "klasyką żydowskiej wypowiedzi"...
  gdyby nie to że dowody wskazują na katastrofę.
  Zaczynam rozumieć Macierewicza ... są silne a nawet bardzo silne poszlaki bardzo pośrednie poszlaki ale nie ma żadnych dowodów, są dowody na katastrofę.
  A ja dylematy wiara czy rozum rozstrzygam wg rozumu (dowodów).
 • CENZURA w TVPiS jak za komuny!
  W sobotę w W-wie odbył się wielotysięczny marsz przeciw ustawie 447 a PUBLICZNA TVPis nie raczyła się nawet na ten temat zająknąć.
  Jeśli jeszcze jakiś naiwny Polak myślał soe, że mamy polskie władze to teraz chyba już wszystko zrozumiał.
  Cenzurowanie takiej informacji przed polskim narodem jest bardzo wymowne.
  "Ostatnio przecież ustami J. Kaczyńskiego i M. Morawieckiego jednoznacznie Polska zadeklarowała, że nie zapłaci ani złotówkiNo i co z tego?
  Do kogo oni to mówili?
  Do polskich wyborców!
  A powinni wysłać oficjalne listy do Waszyngtonu i Tel Awiwu!
  Dlaczego kiedy były niedawno delegacje z obu wymienionych stolic w Warszawie i zwracały się wprost do polskiego rządu o "odszkodowania" nie otrzymały takiej odpowiedzi?
  Dlatego, że jest to zdradziecki, antypolski rząd który oszukuje Polaków a działa w interesie obcych.
 • @Oscar 08:04:22
  Bzdura. Są potężni jak nigdy. A symptomy upadku dopiero się pojawiają. Jednak to pewnie długo potrwa.
 • @Wican 18:53:01
  potężni tym Ogólnoświatowym mniemaniem faktycznie cieniasy. Wystarczy że świat sobie tą prawdę uświadomi

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej