Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
695 postów 1851 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Dosyć! Już dosyć antykatolickiego ataku na Polskę i Polaków!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szanowni Katolicy! Nie możemy nadstawiać w tej sytuacji "drugiego policzka"! Nie możemy pozwolić na profanowanie naszych świętości, naszej Matki Boskiej i jej Syna Jezusa Chrystusa.

 Kiedyś, w styczniu 2017 roku napisałem bardzo osobisty i ówcześnie chyba skrajnie emocjonalny tekst pt.: "Dosyć! Już dosyć... tej prymitywnej i zdradliwej totalnej opozycji SKR!". Użyłem w nim po raz drugi, w mojej 10-letniej historii blogowania i ponad 1300 wpisów, słów uznawanych za niecenzuralne, które wtedy zostały skierowane do teraźniejszej obecnej opozycji.

 
Dzisiaj jednak uważam, że i tak moje słowa są niczym w porównaniu do dzisiejszego perfidnego i knajackiego ataku na kościół katolicki. Podtrzymuję zatem to wszystko, co napisałem i parafrazując tamten swój tekst muszę stwierdzić to, co poniżej, przy czym jakiekolwiek skróty nie muszą oznaczać lekceważenia lub obrażania osób nimi dotkniętych.
 
Dosyć SKR! (SKR - może oznaczać: SKuRwieli; Swędy Knurów Radykalnych; Sarkastycznych Kreatorów Realizmu... skłaniam się do tego ostatniego)
 
Już po prostu nie mogę!
 
Jestem człowiekiem impulsywnym, ale zawsze starałem się nie pisać zbyt emocjonalnie o antypaństwowej, zdradliwej i kryminalnej działalności dzisiejszej totalnej opozycji w Polsce.
 
Politycznie przecież można się kłócić i nawet wyzywać, ale atak na nasze katolickie świętości musi skłonić nas do ostrej reakcji. Nas - Polaków, bo spuścizna katolicka ukształtowała nasz naród i ten, kto gremialnie atakuje naszą wiarę jest a'priori antypolakiem. Dla takich osób nie ma miejsca w Polsce. Wypieprzajcie do Berlina, Niemiec lub na Magasaskar. Polska was nie potrzebuje i wy nie potrzebujecie Polski, bo dla was jest nienormalnością. Jeszcze raz: Nie podoba się wam polskie społeczeństwo? To wypieprzajcie stąd, na zawsze! Tylko... kto was przyjmie... sądzę, że ludzkich zdrajców i kanalii nikt... Wobec tego, skundleni odejdźcie w niepamięć historii...
 
Jasno widać, że zdrajcy z tzw. totalnej, radykalnej opozycji w Polsce realizują interesy naszych wrogów ze wschodu i z zachodu, są kryminalistami, warchołami i najgorszym sortem ludzi niegodnych nawet splunięcia... tylko czy polskim?
 
To antypaństwowe i antypolskie kanalie, współcześni targowiczanie opłacani zapewne przez wrogie nam i obce siły. Są spadkobiercami najgorszych zdrajców w historii Polski, którzy też zrywali sejmy, atakowali naszą wiarę i doprowadzili do upadku Polski i jej zaborów. Wcześniej jednak kreującymi wśród naszego narodu antagonistyczne postawy, nas wszystkich bezsensownie emocjonalnie skłócające.
 
Opozycja nie ma programu i chce doprowadzić nas wszystkich do jakiejś wojny religijnej aby zmobilizować swój elektorat na zasadzie emocjonalnej reakcji "psów Pawłowa". Dziwię się zwolennikom tej opozycji... Że tak można Was łatwo i wolicjonalnie zdegradować i otumanić. Żal mi Was, naprawdę.
 
Tego upadku Polski też chcą im współcześni targowiczanie spod znaku Tuska, Schetyny, Petru, Rabieja, Jażdżewskiego, Biedronia (tego od homosia, bo jest więcej Biedroniów), Michnika, Frasyniuka, Smolara, Trzaskowskiego, Hartmana i innych a G. Soros wespół z A. Merkel i całym demoliberalnym lewactwem pełni ukrytą rolę dawnej Carycy Katarzyny II... tylko z kim obecnie śpią? Caryca kurwiła się z Poniatowskim... To z kim rozkoszuje się łóżkowo np. G. Soros czy R. Biedroń?  Bo z kim np. antypolski zdrajca Tusk to już wiemy a Angela codziennie strząsa jego brud ze swoich bucików, ale  pozostali rodzimi zdrajcy?...
 
Miejsce tych wszystkich zdradliwych i łasych jedynie na kasę parszywców jest w więzieniu lub właśnie na sławetnym Madagaskarze. Albo jeszcze w innym odosobnieniu w pomieszczeniach bez klamek. Polska jest dla nich za szlachetna i są jej niegodni. D. Tusk to zrozumiał i zwiał przed odpowiedzialnością karną pod skrzydła swojej krajanki A. Merkel. Jednej antypolskiej szumowiny było mniej, ale teraz wydaje się, że chce wrócić, bo nikt go nie chce w Europie!
 
Ale chyba nadszedł już moment, aby te warchoły niszczące polską państwowość, polską wiarę katolicką, niszczące nasz kraj, naszą Ojczyznę zostały potraktowane przez polskie władze i Polaków tak, jak na to zasługują. Nie może być tak, żeby zdrajcy paraliżowali nasze państwo i ośmieszali je na arenie międzynarodowej. W USA już by dawno oglądali świat zza krat. Zresztą jak w wielu innych państwach. To, co oni wyprawiają to niszczenie podstaw naszej egzystencji, demokracji, sprowadzanie polityki na dno szamba, to - cytując klasykiem - himalaje hipokryzji i kretynizmu.
 
Szanowni Katolicy! Nie możemy nadstawiać w tej sytuacji "drugiego policzka"! Nie możemy pozwolić na profanowanie naszych świętości, naszej Matki Boskiej i jej Syna Jezusa Chrystusa. Bo jakoś nikt nie zauważył, że jednocześnie z profanacją Matki Boskiej Częstochowskiej został sprofanowany jej Syn, czyli nasz Mesjasz Jezus Chrystus, któremu też dołączono flagę anaturalnych odmieńców.
 
Nie nawołuję do żadnej siłowej reakcji, ale wzywam wszystkich do jednoznacznego protestu, również hierarchów KK w Polsce a nawet w Rzymie. Nie może być tak, że można nas tak obrażać bez żadnej konsekwencji. Na to nie ma zgody.
 
Kiedyś Jezus Chrystus w gniewie z Synagogi rozpędził lichwiarzy, my musimy rozpędzić totalnych grzeszników, którzy chcą zniszczyć Polskę i jej korzenie istnienia.
 
Współczuję jedynie moim rodakom, którzy im uwierzyli i głosowali na nich. Ale nie ma co rozpaczać. Dziś widzicie co sobą reprezentują i zawsze jest przecież czas na otrzeźwienie, na co mam wielka nadzieję. Polska w Waszej większości Was potrzebuje i wierzę, że Wy potrzebujecie wolnej, suwerennej i niepodległej Polski, co udowodnicie w najbliższych wyborach.
 
DOSYĆ! Ile można ścierpieć infantylną, zdradliwą, antypolską, antykatolicką i destrukcyjną totalną opozycję, która jest po prostu SKR i niszczy naszą Polskę.
 
Trzeba walczyć!
 
P.S.
A tej Pani od profanacji naszych, katolickich świętości i jej podobnych życzę psychiatrycznego olśnienia i sprofanowania Mahometa!
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
 

KOMENTARZE

 • Ja tylko zapytam:
  A czy z główką wszystko w porządku?
  Może by sobie zafundować jakieś prześwietlonko, czy rozmowę "z kimś" - leżąc sobie wygodnie na kozetce"?
  Życzę zdrowia
 • Autor
  Nie można atakować jednych totalnych, a drugim dawać spokój. Oni w każdej chwili się mogą zamieniać rolami, a zgodną antypolską działalność jak prowadzili tak prowadzić dalej.
  To już są bandy rozbójnicze, nie żadni politycy. Ich tolerować nie można.


  "Nie możemy nadstawiać w tej sytuacji "drugiego policzka"! Nie możemy pozwolić na profanowanie naszych świętości, naszej Matki Boskiej i jej Syna Jezusa Chrystusa".

  Tylko idiota by przebaczał w takiej sytuacji.
  Przebaczenie dotyczy zaznawanych niesprawiedliwości, a ma chronić nasze wartości wyższego rzędu: prawości, moralności czy świętości.
  Kiedy następuje atak na te sfery nie ma czasu na oddawanie sprawy do sądu tylko trzeba podejmować obronę konieczną siłami moralności. Nie mówię że każdemu profanatorowi trzeba od razu nogi z D powyrywać, ale zdecydowana akcja powinna być niezwłocznie. Tu jest atak bestii na nasze świętości.

  Mamy tutaj też test na "praworządność" naszych "władz państwowych".
 • @Hades 20:23:36
  Mam wrażenie,że u ciebie coś z główką
  Przecież te nieustające ataki na podstawy naszej cywilizacji,która była i jest oparta o naukę syna Bożego która to dała podwaliny całemu chrześcijaństwu są prawdą.. Jeżeli nie będziemy tego bronić to co nasz czeka ?
 • @dalmichal 21:29:12
  "naukę syna Bożego która to dała podwaliny całemu chrześcijaństwu są prawdą.. Jeżeli nie będziemy tego bronić to co nasz czeka ?"

  NORMALNOŚĆ - samodzielne rozumowanie, samodzielne wyciąganie wniosków, równość w każdej dziedzinie, suwerenność............ itd. itp.
 • @Hades 20:23:36
  Kompletnie Pana nie rozumiem. jakieś konkrety merytoryczne? Proszę.
  Pozdrawiam
 • @miarka 21:15:05
  Władze władzami, ale my sami musimy reagować. Nie wiem jak, ale na pewno nie możemy sobie pozwolić na taka hańbę. Ja bym zebrał katolików w Polsce i pozwał do sądu profanatorów w pozwie zbiorowym.

  Pozdrawiam
 • @dalmichal 21:29:12
  Znów: pozew zbiorowy katolików. To chyba najlepsza obrona.
  Pozdrawiam
  P.S. Pozew na razie cywilny z odszkodowaniem sięgającym milionów!
 • @Hades 21:33:31
  http://www.katoliban.pl/upload/images/large/2015/12/papiez-zmagal-sie-z-o-wiele_1851132275.jpg
 • 1*
  Za calosc i szczegoly.
  Trzymaj swoje zwieracze pod kontrola.
 • Jest taki fajny dowcip, myślę, że pasuje do tego tekstu
  Pyta syn ojca, tato, za co zabili Jezusa? Za obrazę uczuć religijnych synku, za obrazę...
 • @krzysztofjaw 21:52:07
  -"Kompletnie Pana nie rozumiem"-

  Wcale sie nie dziwie.
 • @krzysztofjaw 21:52:07
  "Kompletnie Pana nie rozumiem. jakieś konkrety merytoryczne? Proszę."

  Ależ proszę bardzo:

  Totalnie omamiony SEKCIARZ - na dodatek w amoku
  (lada chwila gotów: łapać, wyrywać paznokcie, łamać kołem, rozrywać końmi, palić na stosach, ............)
 • @Hades 23:40:19
  Zero merytoryki. Zero... Proszę jednak powqiedzieć cos sensownego
 • @Hades 23:40:19
  Tez nie zrozumie.
 • @Zawisza Niebieski 23:13:15
  Szanowny Pan w tym anty–katolicyzmie już się Pan zapętlił, że nawet mi się nie chce dyskutować... Tyle tylko, kogo i jakimi słowami Jezus Chrystus obraził swoich zabójców?
  Pzdr
 • @krysz 23:07:45
  :) Wyszło szambo? Jak zawsze...
 • @rabszak 22:41:39
  Nie jestem fanatykiem. Akurat biskup Pieronek nie jest z mojej bajki, tak samo jak wielu innych hierarchów KK w Polsce. Ja bronię wiary a nie księży, którzy niestety odchodzą często od wiary. Pedofilia? A owszem jest i to jest smutne, ale faktycznie jest wszędzie. Trzeba być twardym i relegować takich z każdej dziedziny życia, w tym księzy. Z tym, że wiara pozostaje wiarą i ja ją mam i nie godzę się z jej profanowaniem.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 21:53:40
  "Władze władzami, ale my sami musimy reagować. Nie wiem jak, ale na pewno nie możemy sobie pozwolić na taka hańbę. Ja bym zebrał katolików w Polsce i pozwał do sądu profanatorów w pozwie zbiorowym".

  To żadna reakcja. Musztarda po obiedzie. Rozlane mleko.

  To tak jak w Anglii przed II wojną jedna pani protestowała przeciwko ich udziałowi. Zapytana co zrobi jak Niemcy wejdą na jej posesję odpowiedziała że wezwie policję.

  Hańba to NATYCHMIAST nie przerwać profanacji. Hańba to nie przerwać ataku na nasze człowieczeństwo, na naszą godność dzieci Bożych, na naszą moralność, na naszą naturę.
  Hańba to pozwolić aby profanator nabrał poczucia bezkarności, aby obrastał w bezczelność i zwolenników, z którymi już trzeba będzie sobie radzić z przelewem krwi, bo w tych warunkach żyć się nie da.

  Hańba to liczyć że ktoś załatwi za nas sprawy dla nas podstawowe, może i żył i dzieci płodził oraz wychowywał będzie za nas.
  Hańba to nie rozumieć że w tych tematach szkoda się dzieje natychmiast, albo zaraz i jest to szkoda nieodwracalna bo żyjemy w czasie, a on jest jednokierunkowy.
  Hańba to nie rozumieć że to już jest wroga agresja, że to już jest wojna, i tu pierwszym obowiązkiem jest podjąć NATYCHMIASTOWĄ obronę.

  Takie sprawy nie tylko że muszą być natychmiast przerywane i ścigane do wytępienia takich tendencji, a to się osiąga po najsurowsze kary odstraszające potencjalnych naśladowców. Jak ktoś myśli że to się da załatwić na drodze prawnej to jest naiwny.
 • @rabszak 22:41:39
  "Papież zmagał się z o wiele większymi tematami niż pedofilia. Dbał o to żeby ludzie żyli zgodnie z przykazaniami bożymi [błąd gramatyczny - pisze się Bożymi]. Jest to o wiele ważniejsze zadanie niż ukrócenie sprawy pedofilskiej, która była na świecie, jest i będzie" (Biskup Tadeusz Pieronek).

  Bardzo dobre skojarzenie z tematem profanacji świętości. Jest dokładnie odwrotnie jak głosił Pieronek.
  Pedofilia jest nawet gorsza jak zabijanie, jak każda niemoralność. To już atak na istotę człowieczeństwa. To gwałt na dzieciach, na przyszłości ludzkości, to antywychowanie i antyprzykład. To już satanizm wojujący.

  Ja myślę że Dziwisz nałożył na kontakty JP II taką cenzurę, że nie mógł się on o pedofilii w Kościele dowiedzieć.
 • @krzysztofjaw 23:56:59
  Nie podoba mi się pańskie stanowisko.

  Widzi Pan, że postawy takich katolików jak Pieronek - są sprzeczne z polskością, a jednocześnie utożsamia Pan polskość z KK.

  Na takim podejściu - nie da się niczego zbudować (odbudować).

  Albo trzymajmy się wartości - szukajmy (jeśli już) źródła ich pochodzenia, albo trzeba być niewolnikiem i poddać się wpływom KK.
  Nie da się być "trochę tak, a trochę tak".
 • Nie należy mieszać Polski z katolicyzmem.
  Polska to państwo ze swobodą wyznaniową.
  Utożsamianie Polski z katolicyzmem jest budowaniem państwa wyznaniowego.
  Państwa wyznaniowe nie są z definicji demokratyczne to religijne dyktatury.

  Żeby było śmieszniej KK ma swoją stolicą w rangi państwa w Watykanie.
  Polska jako państwo wyznaniowe katolickie podlega wprost Watykanowi na zasadzie czystej hierarchii...takiej jak: lud, rząd, kościół, Watykan.. żydowski Bóg którego nikt nie widział i nie słyszał a znany wyłącznie ze spisanych opowiadań największych miłośników prawdy na świecie czyli żydów.

  Takie relacje o które tam mocno teraz różne siły walczą są w istocie antydemokratyczne i anty Polskie.

  Polska to powinno być Państwo świeckie czyli rozdział kościoła od państwa i państwowej kasy. KK to obca wroga Polsce agentura Watykanu to chyba oczywiste. Urzędnicy Pana żydowskiego Boga są urzędnikami Watykanu a nie jakichkolwiek Polskich rządowych struktur.
  Soros ma w Polsce swoich agentów i Watykan tak samo... jedni i drudzy utrzymują swoje agentury oficjalnie zarejestrowane.
  Na czyją korzyść działają te agentury to łatwo zgadnąć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:35:48
  Dokładnie.
 • Tak.
  "Szanowni Katolicy! Nie możemy nadstawiać w tej sytuacji "drugiego policzka"!"
  ---------------
  Należy to odczytać w ten sposób - że jakąś wartością jest także odporność na prowokację czarciego pomiotu. W państwie okupowanym przez czarci pomiot - nic się nie dzieje ważnego bez wiedzy tego pomiotu. Natomiast to - czy mamy do czynienia z prowokacją - świadczy grzanie konkretnego tematu przez czarcie media.
  Wniosek?
  Bardziej czarci pomiot - denerwuje odporność tubylców na prowokację - niż jakakolwiek, oczekiwana reakcja owych tubylców - na zapodaną im prowokację.
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:35:48
  Cała nasza historia jako państwa opiera się na KK. I nieważne czy dziś może mieć odmienne zdanie a może. Nawet Bogurodzica miała być hymnem polskim.

  To są fakty, ale przecież to nie jest tak, że trzeba być niewolnikiem kościoła i zgadzać się na wszystko bez protestu i oporu.

  Osobiści np. mam mieszane uczucia w stosunku do II Soboru Watykańskiego jak również do niektórych obecnych słów i działań papieża Franciszka.

  Jestem za pełną transparentnością i wyrzucaniem z kapłaństwa księży popełniających grzechy najcięższe, w tym pedofilię, ale nie może być tak, że pedofilia dotyczy tylko księży a jednostkowe przypadki mają rzucać cień na wszystkich pozostałych kapłanów i ogólnie na KK.

  I na koniec: każdy prawdziwy katolik jest polskim patriotą, ale nie każdy patriota musi być katolikiem. Znam wielu agnostyków czy ateistów (juz mniej), którzy są polskimi patriotami.

  Pozdrawiam
 • @dalmichal 21:29:12
  Teraz nastał czas cywilizacji islamskiej. Kanadyjka zrobiła eksperyment: akcję "Allach to gej"- w UK grozi jej więzienie i zakaz wjazdu. Jeszcze niedawno tęczowi propagowali hasło "Jezus był gejem" -to przeszło bez echa.
  https://wprawo.pl/2019/05/09/grozba-wiezienia-i-zakaz-wjazdu-do-uk-za-akcje-allah-to-gej-wideo/
  Hades idzie z duchem czasu.
 • @krzysztofjaw 23:52:53
  Panie Krzysztofie, widzę, że doszukując się "walki z Kościołem" nie rozumie Pan sensu tego dowcipu. Nie chodzi o to, czy Jezus kogoś obraził, uraził czyjeś uczucia, bo oczywiście tak nie było. Jezus wystąpił przeciw pewnym wynaturzeniom judaizmu dającym saduceuszom opiekującym się Świątynią duże dochody, stąd oni nie mogąc powiedzieć prawdy głosili, że Jezus wystąpił przeciw Bogu, przeciw ich uczucim religijnym. Nie raz obrazą uczuć religijnych, wrogami Kościoła ci co bronią zła, którego należałoby jak najszybciej wyplenić dla dobra Kościoła chroni się to zło i ludzi występnych w Kościele.

  W wypadku aureoli "święte oburzenie" "obrońców kościoła" promuje pewną grupę, która gdyby po prostu o tę sprawę zbyto milczeniem prowokacja nie odniosła by żadnego skutku. Pan swojm "świętym oburzeniem" idzie w kierunku którego oczekiwali autorzy prowokacji. Nie ważne, jak się mówi, ważne by się mówiło. Oczywiście osoby o podobnym myśleniu jak Pan również zapalają "świętym oburzeniem" ale czy one zagłosują na środowiska LGBT, zaś nagłośnienie tej sprawy, za którym Pan również stoi spowoduje mobilizację nie tylko środowisk LGBT, ale również przysporzy im sympatyków wśród osób o poglądach liberalnych. Po prostu dał się Pan złapać w pułapkę, którą środowiska LGBT na Pana i wielu innych nastawiły.
 • @Zawisza Niebieski 23:13:15
  To nie jest dowcip. To czysta prawda...
 • @ Autor - pańska ekscytacja jest oparta na niewiedzy, jest więc niepoważna
  Historia KK to nie tylko historia zgnilizny moralnej jego kierownictwa, ale także historia największego w dziejach świata ludobójstwa.

  „W czasach średniowiecza istniały domy publiczne, które bywały prowadzone przez miejscowy kościół” - str. 85, "Sól ziemi" - kard. Joseph Ratzinger, 1996r.

  Żeby odrzucić ewentualny zarzut uprawiania specyficznej historiozofii przytoczę współczesne przykłady:

  1. encyklika "Censtisimus annus" - pochwała liberalizmu gospodarczego i negacja socjalnych funkcji państwa, a więc pochwała żydowskiego kapitalizmu, globalizacji, NWO - autor JPII,

  2. encyklika "Laudato si" - pochwała zrównoważonego rozwoju w trosce o ekologiczną równowagę, która jest do uzyskania jedynie poprzez zmniejszenie zaludnienia, a więc pochwała depopulacji – celowego, świadomego, ludobójstwa -, podpisana przez papieża Franciszka.


  Proszę także pamiętać, że te katolickie "świętości" jak i sama instytucja KK leżą u podstaw zniewolenia naszego narodu i upadku naszego państwa. Proszę przeanalizować rolę KK w upodlaniu Polski i Polaków tylko w ostatnim 40-leciu.

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/01/10274305_642701815797749_2723391722581501626_n.jpg
 • @SZS 13:35:47
  Jest to czysta prawda, pod warunkiem, że się dowcip zrozumie.
 • @Zawisza Niebieski 12:48:09
  Rozumiem, że była to prowokacja, ale dlaczego mamy milczeć? Nie można milczeć, gdy zło zaczyna się panoszyć.

  Ale ze względu na być może oczekiwany atak po prowokacji, to starałem się wyrazić swoje oburzenie a w jednym komentarzu mówię o reakcji w postaci pozwu zbiorowego katolików, bo w prawie są odpowiednie paragrafy za obrazę uczuć religijnych.

  Dla mnie też osobiście jest to sprawa wielkiej wagi. Dwa razy uczestniczyłem w pieszej pielgrzymce do Częstochowy i dla mnie Matka Boża Jasnogórska jest świętością, tak jak dla wielu Polaków, którzy poczuli się obrażeni.

  Pozdrawiam
 • @Oscar 07:35:51
  "Państwa wyznaniowe nie są z definicji demokratyczne to religijne dyktatury." Akurat jest całkowicie odwrotnie a to wypisujesz jest przejawem twojego skrzywienia ideologicznego lub niewiedzy!. Władza która dąży do wyparcia kościoła z państwa ma zapędy totalitarne i zbrodnicze. Przykłady można mnożyć: Niemcy, Rosja, Francja, Anglia... Księża podlegają Watykanowi ale nie sprawują funkcji publicznych i rządowych. A co z agentami obcych państw którzy piastują takie funkcje?
 • @scorpio 15:31:23
  Jakieś kuse i ciasne te pańskie "teorie" przeto nie mają żadnego ogólniejszego zastosowania.Parafiańszczyzna drogi panie.

  // Władza która dąży do wyparcia kościoła z państwa ma zapędy totalitarne i zbrodnicze.//

  A ponoć świeckie państwo Izrael? czy Izraelczyk może ożenić się wedle własnych gustów jednocześnie licząc na to że państwo Izrael zaakceptuje jego wybór poprzez ,dajmy na to przyznanie obywatelstwa współmałżonkowi ?
  Zarówno władza wypierająca kościól jak i kościół minimalizujący wpływy władzy świeckiej są tak samo totalitarne.Czy zbrodnicze to kwesta dyskusyjna.Dla mnie dyskusyjna bo ja w przeciwieństwie do pana nie jestem funkcjonariuszem frontu ideowego.
 • @krzysztofjaw 11:19:38
  Proszę przeczytać moją notkę "Polska - Jaka?. czy warto być polakiem?"

  Bo twierdzenie, że nasza bytowość jest związana z KK - uniemożliwia polemikę.
 • @krzysztofjaw 15:13:28
  Spróbuję to Panu wytłumaczyć, tak jak ja to rozumiem. Czy idąc na Jasną Górę szedł się Pan modlić do obrazu? Czy dla Pana obraz jest święty, czy też Matka Jezusa? O ile jeszcze dla Polaka, katolika Pana oburzenie jest w jakiś tam sposób zrozumiłe, choć jak pan widzi nie dla wszystkich o tyle dla nawet dla katolików na świecie zrozumiałe nie będzie. Dla żadnego katolika obraz (ikona) nie może być święta, bo tego zabrania nasza religia.
  Niech Pan popatrzy na tę grafikę. Tu też ma Pan użycie ikony w pewnej kompozycji graficznej, czy ona jest obrazą uczuć religijnych Polaków?

  https://www.google.com/search?q=matka+boska+kode%C5%84ska&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjMju79oZHiAhVspIsKHSRNAmAQ_AUIDigB&biw=1920&bih=969#imgrc=thcewX69nIZL7M:

  Z pewnością, użycie kolorów tęczy w wizerunku było prowokacją, ale gdyby nie święte oburzenie części katolików, prowokacja spaliłaby na panewce. Dzięki "świętemu oburzniu" w świat poszła informacja o Polaku, fanatyku religijnym, i tak to przedstawiają nieprzychylne nam media.
  Czy zastanawiał się Pan kiedyś na znaczeniu biblijnej przypowieści o nadstawieniu drugieo policzka? W jakimś celu Jezus użył tej przypowieści. Chciał nam powiedzieć,że nie wolno dać się prowokować byle głupocie bo wtedy my wychodzimy na tym znacznie gorzej.

  Ale nie Pana oburzenie jest tu istotne a zachowanie naszych władz, dokładnie Brudzińskiego. Aresztowanie "artystki" za taką rzecz z miernej artystki, prowokatorki zrobiono męczennicę.
 • @scorpio 15:31:23
  ""Państwa wyznaniowe nie są z definicji demokratyczne to religijne dyktatury." Akurat jest całkowicie odwrotnie...".

  W pełni się zgadzam. Demokracja to nie tylko sposób dokonywania wyborów władz państwowych, ale i sprawiedliwość relacji międzyludzkich w państwie oraz służebność tych relacji na rzecz ludzkiej natury, w tym dobra wspólnego, moralności i człowieczeństwu.
  W te sprawy służebne władza państwowa ingerować bo zgodnie z tym co piszesz jest odwrotnie - ma wobec nich obowiązki za które ma płacone, a nie władzę.

  Oscar się tu zapędził bo myli to co jest dzisiaj przez lewactwo nazywane demokracją (a co jest rzeczywistym faszyzmem i władzą odgórną, dyktaturą uzurpatorską wykraczającą poza ramy prawa wewnątrz którego ma działać) z demokracją faktyczną.
  - Demokracją o której to nauka Kościoła daje prawdziwe pojęcie - nie urzędnicy czy partyjniacy najmowani na drodze korupcji czy "haków" motywowanych niemoralnością, czyli szantażu przez ciemne siły zakulisowe, czy zafasadowe demokracji faktycznie tylko fasadowej.
 • @ikulalibal 16:03:41
  "// Władza która dąży do wyparcia kościoła z państwa ma zapędy totalitarne i zbrodnicze.//
  A ponoć świeckie państwo Izrael? czy Izraelczyk..."

  Widzę że chcesz coś powiedzieć ale zmieniasz temat.
  Najpierw zwróć uwagę, że władza w Izraelu nie walczy z władzą religijną, bo w Izraelu jest cywilizacja sakralna która dyktuje jakie ma być prawo wewnątrz którego funkcjonuje władza państwowa według wskazań religii, a dokładniej to kasty kapłańskiej, a demokracja jest ogłoszona tylko dla formy, pod publikę, dla picu pod zagranicę, dla propagandy której celem jest domaganie się "demokratyzacji" wyborów władzy w innych państwach.

  A teraz Izraelczyk. On na prawo wpływu nie ma chociaż w demokracji jako członek narodu powinien mieć. Nie ma bo nie ma demokracji.


  "Zarówno władza wypierająca kościól jak i kościół minimalizujący wpływy władzy świeckiej są tak samo totalitarne".

  Tu znowu przeskakujesz z synagogi na Kościół. Kościół w demokracji ją wspiera a nie zagłusza.

  W demokracji władzę zwierzchnią nad władzami państwowymi ma naród którego państwo jest własnością i dobrem wspólnym, niezbywalnym, a podlegającym przekazywaniu z pokolenia na pokolenie narodu.

  Władza jest cywilna i wcale nie musi patrzeć na wolę Kościoła w kwestiach politycznych.
  Kościół ma jedynie oddziaływanie na swoich członków, w tym sprawujących władzę od strony moralności. Moralność polityce nie podlega.

  Jednak polityk niemoralny nie ma racji bytu w sferze polityki. Wobec takiego obowiązuje obywatelskie nieposłuszeństwo, bo tam gdzie nie funkcjonuje moralność musi być coś nie tak i z dobrem wspólnym i z celami realizowanymi przez ludzi polityki, a ze sprawiedliwości, w tym demokracji robione są kpiny a do głosu dochodzą bezkarne patologie.
  To dlatego antypolitycy zmierzają ku zniszczeniu Kościoła, a pełnienie jego funkcji w sferze moralności kłamliwie nazywają wtrącaniem się do polityki.
 • @Zawisza Niebieski 17:33:25
  "Czy dla Pana obraz jest święty, czy też Matka Jezusa? (...) Dla żadnego katolika obraz (ikona) nie może być święta, bo tego zabrania nasza religia.
  Niech Pan popatrzy na tę grafikę. Tu też ma Pan użycie ikony w pewnej kompozycji graficznej, czy ona jest obrazą uczuć religijnych Polaków?"

  Niech Pan nie czaruje grafiką, bo ta jest tutaj nieważna. I sam Pan mówi że nieważna a za chwilę do niej wraca. - Gdzie logika?

  Idzie o treść duchową.

  To właśnie ten dodatek wrogiej duchowości robi całą profanację, nie poszczególne elementy graficzne.
  Przecież LGBT to forma satanizmu, to już z założenia kierowanie się ku bożkowi szatanowi. Skojarzenie brudu kojarzonego z LGBT i pochwały satanizmu z czystością, doskonałością i świętością Maryi i Jej Dzieciątka przypisuje Maryi i Dzieciątku intencję iż chcą się obracać w takim towarzystwie.
  "Kto z kim przestaje, takim się staje". Starczy bierność.

  I bez naszej aktywności ta bierność by była. Po to mamy świętości żebyśmy to my ich w życiu realnym bronili. Nie obrazków czy rzeźb, a wartości, idei, ideałów.
  - Nie tylko że była by bierność to i by była ukryta zgoda, bierne przyzwolenie, akceptacja. Jednak tu idzie o satanizm, a więc to jest nawet w intencji demoralizacja (i to publiczna), oraz pochwała zła .

  Istotą tej profanacji jest "Maryja to pochwala, Jezus to pochwala", a nawet "Maryja i Jezus z nami" (a w ukryciu chichranie" "Aleśmy ich utytłali").

  Nie! Nie Maryja i Jezus tego na pewno nie pochwalają. To jest coś przeciwnego do Ich duchowości.
  Tu z ich strony w realnym życiu na pewno by była jak najgłębsza separacja, a przy okazji bez napomnienia się nie obyło.


  Co do "drugiego policzka". "W jakimś celu Jezus użył tej przypowieści. Chciał nam powiedzieć,że nie wolno dać się prowokować byle głupocie bo wtedy my wychodzimy na tym znacznie gorzej".

  Nie proszę Pana. Przebaczenie to nie jakieś cwaniakowanie "co mi się bardziej opłaca". Za przebaczeniem zawsze idzie branie na siebie winy naszego krzywdziciela, a często i skutków winy jeśli nikt nie wyegzekwuje żeby on je naprawił.
  Przebaczenie to akt miłości, łaska która ma zawsze mieć swój ważny cel wspólny i dla łaskawcy, i dla tego któremu jest udzielane przebaczenie. Przebaczenie to poświęcenie jakichś dóbr, ale dla dóbr wyższego rzędu.
  Ponadto w te sfery przebaczenie nie sięga.
  Pisałem o tym powyżej:
  //krzysztofjaw.neon24.pl/post/148834,dosyc-juz-dosyc-antykatolickiego-ataku-na-polske-i-polakow#comment_1547337

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej