Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
606 postów 1565 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Ważna deklaracja PMM i JK w sprawie roszczeń wojennych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cieszę się z tych słów i mam nadzieję, że i w tym przypadku obietnica PiS będzie spełniona i że - jak to mówi zwykle premier B. Szydło – formacja ta zawsze "dotrzymuje słowa".

 Całkiem niedawno apelowałem, aby premier i/lub prezes PiS-u jasno odnieśli się do amerykańskiej ustawy "447 - Just", która mogłaby w przyszłości dać podstawę wypłaty przez Polskę ogromnej kwoty jako zadośćuczynienia dla Żydów za mienie bezspadkowe na terenie Polski, okupowanej w czasie II Wojny Światowej przez hitlerowskie Niemcy [1]:

 
"Kończąc. Uważam, że to nie szef MSZ a jedynie premier i szef PiS-u powinni wypowiedzieć się na temat ustawy 447 JUST a nie jakiś minister, bo tu chodzi o przyszłość Polski. Idealnym momentem byłaby ostatnia konwencja ZP, której motywem (jak w przypadku Euro) byłby motyw stosunku Polski do tej ustawy" i do wysuwanych przez stronę żydowską  absurdalnych prawnie i obelżywych dla Polaków żądań roszczeniowych na poziomie przeszło 300 mld USD.
 
Wskazałem co prawda na ostatnią konwencję, ale już dzisiaj podczas patriotycznego pikniku w Pułtusku doczekałem się wreszcie jednoznacznej i publicznej wypowiedzi na ten temat. Cytuję wypowiedź premiera M. Morawieckiego, aby gdzieś po drodze się nie zagubiła w naszej pamięci:
 
"Nasza polityka historyczna musi być fundamentem prawdy i przyszłości. Na pewno będzie zawsze w interesie Polski, czyli w interesie prawdy historycznej. To znaczy, że my tu byliśmy najbardziej mordowanymi ofiarami w czasie II wojny światowej i nigdy się nie zgodzimy na jakiekolwiek wypłaty dla kogokolwiek z tego powodu, jakiekolwiek odszkodowania (...) najdziemy odpowiednie formuły prawne i tak długo, jak będziemy odpowiadali za życie polityczne, to ta legislacja, którą wdrożymy będzie odpowiedzią na jakiekolwiek roszczenia z jakiejkolwiek strony. Nie pozwolimy na to!" [2 i moje nagranie]
 
Wcześniej w podobnym duchu a nawet ostrzej wypowiedział się prezes PiS-u Jarosław Kaczyński:
 
"Przypisuje się nam niemieckie zbrodnie, rolę w trakcie II światowej dokładnie odwrotną od tej, którą odgrywaliśmy. Byliśmy pierwszymi, którzy stanęli do walki z bronią w ręku, a próbuje się z nas zrobić sojuszników Hitlera. Próbuje się stwierdzić, że Polska ma w związku z II wojną światową jakieś zobowiązania finansowe. Otóż proszę Państwa tak – są zobowiązania finansowe wobec Polski i wobec Polaków. Polska żadnych zobowiązań nie ma, zarówno z punktu widzenia prawa, jak i z punktu widzenia elementarnej moralności i przyzwoitości (...) To nam należy zapłacić. To nam niektórzy na zachód od polskich granic są winni może nawet ponad bilion dolarów. My nie jesteśmy nikomu nic winni. Nasza polityka musi być w tych sprawach zdecydowana". 
 
Cieszę się z tych słów i mam nadzieję, że i w tym przypadku obietnica PiS będzie spełniona i że - jak to mówi zwykle premier B. Szydło – formacja ta zawsze "dotrzymuje słowa".
 
Co prawda zarówno prezes J. Kaczyński i premier dyplomatycznie pominęli zwrot: "roszczenia żydowskie", ale przecież każdy wie, że jak na razie żadna inna nacja ani żaden inny kraj takich żądań wobec Polski nie wysuwa: tylko niektóre syjonistyczne środowiska żydowskie i państwo Izrael jako całość.
 
Wierzę też, że owa deklaracja nie wynikała li tylko z tego, że większość Polaków obawia się tych żydowskich roszczeń [3] i dzięki temu wzrastają notowania "Konfederacji" oraz z faktu, że coraz więcej Polaków staje się świadomymi obywatelami poszukującymi informacji w różnych miejscach, ale faktycznie z tego, iż premier tak naprawdę myśli.
 
 
[3] W sondażowym badaniu pracowni Social Changes dla wPolityce.pl aż 49% Polaków się jej obawia a przeciwnego zdania jest tylko 13%. Reszta jeszcze nie ma zdania na ten temat i wykluczając nich to ta proporcja wynosi 79 do 21%: za: https://wpolityce.pl/polityka/444385-sondaz-dla-wpolitycepl-polacy-mocno-obawiaja-sie-roszczen.
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Czegoś nie rozumiem
  Morawiecki mówi:
  /się nie zgodzimy na jakiekolwiek wypłaty dla kogokolwiek z tego powodu, jakiekolwiek odszkodowania/

  ale 447 nie mówi o "odszkodowaniach" a o "restytucji mienia" a to nie to samo.Z tego zaś wynika że wbrew fajerwerkom tutejszego autora Morawiecki nie złożył wyczekiwanej przez nas deklaracji.
  Pudło! panie krzysztofjaw.
 • Autorowi gratuluję dobrego samopoczucia
  Możemy spać spokojnie...

  Widać, że czczymi deklaracjami można uśpić nie tylko pisowski beton, ale i "konserwatywnego liberała". Proszę sobie przypomnieć oświadczenia z 1939 roku "nie oddamy ani guzika" i jak było w istocie...

  Poza tym premier Morawiecki jest w sprawie, o której mowa, bardzo słabo poinformowany - niedawno twierdził, że sprawa tzw. roszczeń - czyli bezprecedensowego rabunku, któremu ma zostać poddana Polska - została załatwiona umową indemnizacyjną między Polską a USA z 1960 roku, co jest oczywistą bzdurą.

  Ponadto premiera Morawieckiego nie ma nawet wśród osób strony polskiej w rozdzielniku notatki ujawnionej niedawno przez S. Michalkiewicza.

  Jeżeli jest tak dobrze, to czego dotyczą te rozmowy,które miały do wyborów pozostać w tajemnicy przed opinią publiczną?!

  Jeżeli jest tak dobrze, to do uchwalenia jakiego kompleksowego ustawodawstwa popędzał swoich pisowskich podnóżków Pompeo w lutym na antypolskiej konferencji?!

  Po jego wyjeździe przypomniała jego słowa botoksowa Żorżeta, mówiąc: "Nie sądzę, bym mogła to ująć jaśniej ".
 • @ikulalibal 16:43:40
  Na razie wystarczą mi te deklaracje, choć - jak zawsze mówiłem - będę uważnie obserwować scenę polityczną i poczynania PiS-u w tej sprawie. Bo akurat tutaj jestem bardzo ostrożny a odnotowałem ów fakt, z powodu tego, aby gdzieś to się w przyszłości nie pogubiło, bo wtedy będzie można porównać działania z deklaracjami.
  Pozdrawiam (też Mac.Ieka)
 • @krzysztofjaw 18:19:32
  Tutejszym blogerom bardziej pasowałoby, gdyby ani Morawiecki ani prezes Kaczyński nic w temacie ustawy 447 nie mówili.
  Wówczas można by na całego jechać na rząd, na PiS i na prezesa i głosić jak to Konfederacji są jedyną siłą i nikt inny tylko oni uratują Polskę.
  Podane wypowiedzi Morawieckiego i Kaczyńskiego zamieściłem także u siebie na blogu
 • @Oświat 19:16:30
  Tutejszym blogerom najbardziej by pasowało, żeby rząd PiS zachowywał się jak polski rząd a nie jak podnóżki Izraela i USA. Dotyczy to także totalnej opozycji. Jak widać PO-PiS to jedna wielka antypolska rodzina.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:27:03
  Izrael i światowe organizacje żydowskie twierdzą, że się im należą miliardy, rząd USA uchwala odpowiednią ustawę ( Just 447 ) a szef partii rządzącej Polką mów im w oczy i wprost

  ,, Polska żadnych zobowiązań nie ma, zarówno z punktu widzenia prawa, jak i z punktu widzenia elementarnej moralności i przyzwoitości (...) To nam należy zapłacić. To nam niektórzy na zachód od polskich granic są winni może nawet ponad bilion dolarów. My nie jesteśmy nikomu nic winni.

  Jasno, klarownie, jednoznacznie.
  Innymi słowy ,,Walcie się palanty”
  Coś tak w stylu Kima tego z Korei Północnej, mimo, że my broni atomowej nie mamy.
  Morawiecki w tym samym tonie i stylu.
  Więc Jarku, czego chcesz więcej? Żebyśmy wysadzili ambasadę USA czy Izraela w powietrze?
 • @Oświat 19:55:55
  Za pozwoleniem,użył pan zwrotu "mówi im w oczy i wprost" a konkretnie:

  // szef partii rządzącej Polką mów im w oczy i wprost //

  Co znaczy "im" .Kto to jest ten 'im"
  Bo z tego co wiem szef partii rządzącej mówił to na jakiejś imprezie bez większego (międzynarodowego ) znaczenia.Mówił do swoich fanów a to "tyle znaczy co Ignacy" jak głoszą słowa dawno zapomnianego szlagieru.
 • @Oświat 19:55:55
  "a szef partii rządzącej Polką mów im w oczy i wprost

  ,, Polska żadnych zobowiązań nie ma, zarówno z punktu widzenia prawa, jak i z punktu widzenia elementarnej moralności i przyzwoitości (...) To nam należy zapłacić. To nam niektórzy na zachód od polskich granic są winni może nawet ponad bilion dolarów. My nie jesteśmy nikomu nic winni."

  Szef partii rządzącej Polską mówi to nie IM, ale takim ufnym ludkom jak Pan i Pan krzysztofjaw (dziękuję za pozdrowienia) i inni zaczadzeni rzekomą boskością naczelnika państwa, a przed NIMI pada na twarz i bije japońskie pokłony (i to w sprawach drobnych), przy czym ten stan bycia wycieraczką do butów USraela określa jednocześnie jako stosunki najlepsze w historii.

  Natomiast w sprawie planowanego rabunku Polski na kwotę od kilkudziesięciu do kilkuset miliardów dolarów prowadzone są rozmowy z Departamentem Stanu USA - rozmowy, które do wyborów miały być ukrywane przed Polakami, ale sprawa się rypła, bo wyciekła notatka z tych rozmów. W których notabene stanowczości, którą Pan próbuje nam tutaj sprzedać, zupełnie nie widać.

  A jeżeli rzeczywiste stanowisko byłoby takie jak prezentowane na jakichś wiecach wyborczych czy tym podobnych imprezach, to te rozmowy NIE BYŁYBY PROWADZONE.

  Bo WALCIE SIĘ nie oznacza prowadzenia rozmów.
 • @ikulalibal 20:22:35
  To takie ,,cuś” jak efekt motyla, tu motylek machnie skrzydełkiem, a tam na ostatnim kontynencie zrywa się tornado.
  Słyszałeś o takim zjawisku?
  Podobnie jest z prezesem wszystkich prezesów, prezes pogłaszcze swojego kotka, a Dżordzeta sprawdza czy nie dostaje uczulenia na kocią sierść.
 • @Oświat 20:38:41
  Na tym kończę. Dobrej nocy.
 • Pan naprawdę jest tak naiwny?
  Przecież te wszystkie "napinki" są na użytek wewnętrzny. WObec USA, Izraela, czy Niemiec nawet nie bąkną odważnie. A jakie są realia? Za premierowania Szydło Mercedes dostaje 80 baniek na fabrykę w Jaworze.
  A reparacje? Popisywanie się przed elektoratem, a gdy pojawia się Merkel to "nie było to tematem rozmów".
 • @Oświat 19:55:55
  Komu to mówi szeregowy poseł Kaczyński? Frajerom, sekciarzom i funkcjonariuszom PiSiactwa. Bo wobec Trumpa, czy nawet Mosbacherowej, się nie ważą.
 • Autor
  Uwierzę jak uchwala ustawę w wersji zaproponowanej przez Michalkiewicza. Że mienie bezspadkowe jest państwowe i nie może być przekazywane obcym organiozacjom,
 • @Ślepa Mańka 03:54:41
  "Że mienie bezspadkowe jest państwowe i nie może być przekazywane obcym organiozacjom,"

  Nie taki jest sens ustawy Michalkiewicza. Bo taką regulację prawną już polskie prawo zawiera - nie byłoby więc sensu jej powtarzać innymi słowami.

  To trochę tak, jakby uchwalać, że 2+2=4, ale w postaci np. (1+1) + (1+1) =4

  Ustawa Michalkiewicza dotyczy tej konkretnej sprawy, to jest zamierzonego rabunku Polski przez małych wzrostem gangsterów z przedsiębiorstwa holokaust (z gangsterem przybocznym - Izraelem) i stojącego na ich usługach palanciarza "fizycznego" - kongresu USA - z wystruganą specjalnie na tę okoliczność pałą bejsbolową w postaci ustawy JUST 447.

  Swoją drogą są dowcipni i oczytani. Widać, że czytali Rok 1984 Orwella, który w nim pisał: wojna to pokój, wolność to niewola, ignorancja to siła. Nazwać bezprecedensowy w dziejach świata RABUNEK sprawiedliwością (just) to jest bez wątpienia dowcipna bezczelność.

  Mam nadzieję, że Pan krzysztofjaw pozwoli zamieścić tutaj tekst tej krótkiej ustawy (usunąłem 1 przecinek i 1 literówkę w stosunku do tekstu zamieszczonego na stronie SM):

  Ustawa o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej i własności obywateli polskich przed grabieżą

  Art. 1.1. Zobowiązuje się Radę Ministrów do oświadczenia, że Rzeczpospolita Polska nie zadośćuczyni żadnym roszczeniom, kierowanym pod adresem Polski przez środowiska żydowskie, a odnoszącym się do tak zwanej własności bezdziedzicznej.

  2. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1 powinno zostać ogłoszone niezwłocznie po wejściu w życie niniejszej ustawy.


  Art. 2. Kto wbrew postanowieniu niniejszej ustawy podejmie próbę zadośćuczynienia w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej roszczeniom, o których mowa w Art. 1, albo podejmie próbę obejścia wynikającego z niej zakazu, podlega karze jak za kradzież zuchwałą.

  Art. 3. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
 • @Mac.Iek 06:27:41
  Jestem w tym obszarze zwolennikiem owej ustawy Michalkiewicza.
  Pozdrawiam
 • @Ślepa Mańka 03:54:41
  Niczego takiego nie uchwała. Te ich deklaracyjki to taki bajer dla tubylców. Wystarczyło, żeby Żorżeta zmarszczyła brwi w sprawie TVN (chodziło o słynne wafle ss) i nikt z PiS nawet nie kiwnął palcem w bucie na znak protestu. Tym bardziej że po cichutku kombinują z departamentem stanu jak uciszyć sprawę 447 do jesiennych wyborów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej