Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
666 postów 1774 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Wołodymyr Zełenski – zwycięzcą wyborów na Ukrainie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak naprawdę jest z punktu widzenia politycznego zupełnie nieznany. Pojawił się w polityce pół roku temu i pogrążył dotychczasowego prezydenta, który upatrywał swojego konkurenta jedynie w osobie Julii Tymoszenko.

 
Wołodymyr Zełenski zwycięzcą wyborów na Ukrainie. Według badań sondażowych "exit poll" przewaga Zełenskiego jest ogromna i wynosi dla niego około 75% w stosunku do 25% uzyskanych przez dotychczasowego prezydenta Petrę Poroszenko. Żaden sondaż "exit poll" nie miał na świecie takiego błędu statystycznego, więc zwycięstwo młodego aktora jest już pewne.
 
Tak naprawdę jest z punktu widzenia politycznego zupełnie nieznany. Pojawił się w polityce pół roku temu i pogrążył dotychczasowego prezydenta, który upatrywał swojego konkurenta jedynie w osobie Julii Tymoszenko. Nikt nie sądził, że jest w stanie wygrać dzisiejsze wybory. Było to raczej zamanifestowanie przez Ukraińców niezadowolenia z dotychczasowej elity politycznej. Uwierzyli w młodość i jego aktorskie umiejętności komika grającego prześmiewczo m.in. prezydenta kraju.
 
Nie znam w ogóle poglądów nowego prezydenta, ale za cały komentarz niech służy to zdjęcie z satanistycznym pozdrowieniem, być może dopuszczalnym dla komika (z czym się nie zgadzam do końca), ale dla prezydenta kraju już nie:
 
Źródło:  PAP/EPA za - https://wpolityce.pl/swiat/443511-kandydatura-zelenskiego-niezgodna-z-prawem
 
To mi wystarczy, żebym nie miał do niego krzty zaufania.
 
Niemniej jednak prezydentem został i jest to fakt trudny do zrozumienia dla niemal wszystkich obserwujących międzynarodową politykę, a może raczej kiedyś ją obserwujących, bo dzisiaj w sumie nawet i "koń" w niektórych ugruntowanych demokracjach mógłby zostać prezydentem, byle się dobrze medialnie sprzedał i dobrze wyglądał jak m.in. Emmanuel Macron. Trzeba jednak dobrze obserwować Francję, by zobaczyć, że nowicjusz lub tylko zwycięski kandydat "liznąwszy" jedynie polityki może doprowadzić państwo do kiepskiego stanu i nie umieć po prostu rządzić.
 
Sytuacja z nowym prezydentem Ukrainy jest jeszcze gorsza niż z prezydentem Francji. W. Zełenski nie ma w ogóle pojęcia na czym polega rządzenie i w tej sytuacji będzie musiał zdać się na grono najbliższych współpracowników i doradców.
 
I sądzę, że poznamy poglądy "kukiełki" wtedy, gdy szczegółowo poznamy jego otoczenie, bo to one będzie nim kierowało, instruowało i faktycznie rządziło Ukrainą.
 
Warto więc w ciągu najbliższych kilku miesiący obserwować kto pojawi się wokół nowego prezydenta Ukrainy.
 
Pozdrawiam
 
P.S.
Tekst pisany wczoraj 21.04.2019 roku a dzisiaj uzupełniony.
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com 

KOMENTARZE

 • Wyborów nie wygrał Zelenski
  wybory wygrał Wasylij Pietrowicz Gołoborodko bohater serialu "Sługa narodu".Skromny nauczyciel który wplątany przez przypadek w wielką politykę zostaje prezydentem i mimo niesprzyjających okoliczności,zawirowań i trudności nie do pokonania, wyprowadza państwo z impasu i czyni je takim jakim wymarzyli je sobie Ukraińcy.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Servant_of_the_People

  Dobrze zrobiony serial.Dowcipny.Doskonale skarykaturyzowana ukraińska scena polityczna.
  To na nauczyciela Gołoborodko a nie na aktora Zelenskiego zagłosowali Ukraińcy.

  PS
  doskonała scena,nauczyciel Gołoborodko po wyjściu z więzienia gdzie zaprowadziły go serialowe zawirowania,dowiaduje się że już istnieje 28 Ukrain .A wszystkie "wielkie" i "wolne" :)))

  https://www.youtube.com/watch?v=4nOBO1C0PRg
 • @ Autor, All
  "Warto więc w ciągu najbliższych kilku miesiący obserwować kto pojawi się wokół nowego prezydenta Ukrainy."

  Stawiam na... telefon ;-)

  5*
 • @ikulalibal 17:47:47
  "...wybory wygrał Wasylij Pietrowicz Gołoborodko bohater serialu "Sługa narodu" "

  I w sumie to by określało czym jest teraz Ukraina.
  Oraz pokazuje za czym plasuje się nasze państwo :-(
 • @Jasiek 18:22:31
  Osobiście nie wiem, dlaczego aż tak nasz rząd z prezydentem jest proukraiński. Co z tego mamy? Ano nic oprócz gloryfikowania przez Ukraińców morderców z OUN-UPA.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 18:25:23
  "Osobiście nie wiem, dlaczego aż tak nasz rząd z prezydentem jest proukraiński."

  Przecież to oczywiste. Mocodawca zza oceanu tak każe i tak jest.
  I nawet jak do władzy powróci PO to niewiele się zmieni, bo banderowska agentura w krainie U albo pozostanie w części pod kuratelą usraelską, a na nią polszewicy są za krótcy, albo przejdzie pod wpływy niemieckie i wtedy plszewicy też będą im włazić...
  Źle myślę?
 • Ten wynik pokazuje jedno
  Iż Ukraińcy są w rozpaczy. Poprzednia władza nic dobrego nie zrobiła, wybrali kogoś nieznanego, bez zaplecza, ale byle nie z poprzedniej władzy. Teraz grupa trzymająca władzę winna pójść na rozwiązanie polskie. Jeśli nie PiS to PO, jeśli nie PO to PiS. Zasada dziel i rządź. Ludzie będą sobie skakali do oczu, by udowodnić który koniec PO-PiSowego kija jest lepszy i pokornie pójdą do urny zagłosować na to mniejsze zło.
 • @Zawisza Niebieski 18:49:50
  "wybrali kogoś nieznanego, bez zaplecza"

  A ja od zaplecza czuję czosnek ;-)

  Pozdro!
 • @krzysztofjaw 18:25:23
  Wołodymyr Zełenski jest Żydem i satanistą. Poglądy? Żydowsko-satanistyczne, czyli Nowy Porządek Świata. Kolejny sukces organizacji Progressive International (uprzednio: Comintern).
  Jeszcze jeden „z nich” potrzebny w USA, i restauracja Komunizmu w Rosji gwarantowana. Resztę świata już mają w kieszeni.
 • @Zawisza Niebieski 18:49:50
  Za nim stoi Kołomojski. M.in. obywatel Izraela (poza tym posiada też paszporty Ukrainy i Cypru-o innych nie wiem).A Kołomojski to ponoć inna frakcja niż Poroszenko, ale też wiara handlowa wyznanie prawnicze
 • @Zdzich 19:12:57
  "(uprzednio: Comintern)"

  Celnie.

  Ukłony
 • @Jasiek 19:06:44
  Kołomojski
 • @Wican 19:17:31
  I wszystko jasne.
  To na pewno prawdziwy Ukrainiec ;-)
 • @Jasiek 19:29:54
  nawet był szefem jakiegoś stowarzyszenia Żydów ukraińskich. Właścieil klubu Dnipro. Dorobił się na przekształceniach własnościowych po upadku ZSRR
 • @Jasiek 19:06:44
  To co czujesz, to wrażliwość twojego powonienia. Ja nie mówię o tym co czuje ktoś zainteresowany polityką, o doświadczeniach jakie mamy my Polacy po iluś tam latach rządów Magdalenki, czyli PO-PiS. Ja mówię o zwykłym wyborcy z Ukrainy. Uciekali od zła, tyle, że nie wiedzą iż to deszczu pod rynnę.

  Zapytam, czemu to tak duże wsparcie finansowe dla Ukrainy udzielił nasz prezydent, dlaczego "nasz skarb narodowy" pod łokciem pewnego boksera w Kijowie protestował? Ostatecznie jako przedstawiciele US-raela na obszarze Pollin wsparcie dla Ukrainy musieli zapewnić.
 • @Wican 19:15:52
  A czyż ja nie pisałem o "grupie trzymającej władzę" na wzór grupy trzymającej władzę nad PO-PiSem?
 • @Wican 19:15:52
  To, że jest Żydem to bardzo prawdopodobne, bo goja tak ochoczo by Kołomojski nie zapraszał do siebie i by nie ustalali, co ma być.
  Pozdrawim
 • @krzysztofjaw 20:32:53
  Dobrze pan to ujal... Demokracja zwyciezyla..zreszta symboliczna sprawa w Wielki Piatek obchodzilismy Dzien Demokracji!
  Na pamiatkje tego, jak to dyskretnie kierowani przez odpowiednio ustawionych Zydow, jednoglosnie zglosowali- zeby uwolnic I uniewinnic lotra i zloczynce Brabasza, i zabic Syna Bozego bez dochodzenia winy... Wszystko legalnie przy jedynym wstrzymujacym sie prokurtorze, ktory dodatkowo umyl rece....
 • @Zawisza Niebieski 20:10:55
  Kelnerzy wydali polecenie. A polecenia w lot rozumieją Duda i Kaczyński. Ten pierwszy to nawet nie ds się nikomu wyprzedzić, jeśli idzie o wypełnienie poleceń. Pewna pani z ambasady marszczy brwi i Ubera i wafli ss nikt nie ruszy. PO ujawnionej notce z Października 2018 chyba nie ma co ukrywać, na jakiej smyczy trzymany jest p.prezes.
 • @Zawisza Niebieski 20:10:55
  "Ja mówię o zwykłym wyborcy z Ukrainy."

  Teraz przyszło mi do głowy, że zwykli wyborcy z krainy U po prostu mogą sobie wybrać tylko tego, co ma być wybrany.
  Podobnie jak u nas :-(
 • Tzw. demonkratura
  to gra w trzy karty. Zawsze grając z dzieckiem diabła - wtopisz.
 • Za to ,polski podatnik ścigany zewsząd podatkami i daninami , zaharowany do granicy wytrzymałości
  wypłaci 13 emeryturę Ukraińcom!!
  https://t.co/5Pl7wjgaex

  Prawo i Sprawiedliwość
  23.04.2019 WIADOMOŚCI KRAJ POLITYKA Prawo i Sprawiedliwość
  POLITYKA PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ SEJM PREMIER RZĄD EMERYTURY KRAJ IZABELA LESZCZYNA RZĄD PIS
  Aktualizacja: 23.04.2019, 06:45 Publikacja: 22.04.2019
  "Piątka PiS": Cudzoziemcy też dostaną trzynastą emeryturę


  Fotorzeoa/ Jerzy Dudek
  Izabela Kacprzak
  Izabela Kacprzak
  PiS chciał kupić głosy polskich emerytów przed eurowyborami. Ale tak napisał ustawę, że tysiąc złotych dostaną także cudzoziemcy.
  Za kilka dni ruszy wypłata świadczeń dla emerytów i rencistów oraz osób pobierających świadczenia przedemerytalne w ramach programu Emerytura+. Intencją rządu, jak podkreślał premier, była „poprawa losu polskich emerytów". Okazuje się jednak, że rząd wypłaci trzynastki także tysiącom cudzoziemców, którzy nawet nie mieszkają w Polsce, m.in. Ukraińcom.

  Ustawa nie postawiła bowiem przed beneficjentem ani obowiązku mieszkania w Polsce, ani posiadania polskiego obywatelstwa.

  BRAAAAAAAAAAAAAAAAAWO!!mamy kolejnego pana po 2 jest i 3.
  Do roboty niewolnicy,poza weteranami UPA z wysokimi dodatkami kolejni benficjenci w kraju czekaja....czekają!
 • @trojanka 11:39:15
  PS. Nie musza nawet mieszkać w Polsce, braaaawooooo.
  trzeba jeszcze im wysłać i opłacić przekazy!!
 • @trojanka 11:39:15
  Widziałaś GBrauna na konferencji w Sejmie? W sprawie wstrzymania ekshumacji w Treblince?
 • @zbig71 13:13:30
  Niee..masz link??
 • @krzysztofjaw 20:32:53
  A w polskiej POlityce to kto znał niejakiego Dudłaja??
  Ten sam "królik z kapelusza".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej