Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
695 postów 1851 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Sri Lanka – kolejna tragedia katolików...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tylko w ubiegłym roku zginęło około 90 tysięcy chrześcijan, w większości katolików a od 2008 roku bywały i lata gdzie na świecie ginęło ich nawet 170-180 tysięcy rocznie.

 
(aktualizacja: 22.04.2019, godz. 10.00)
 
 
  Od niemal 20 lat jesteśmy świadkami  przyspieszenia procesu niszczenia chrześcijaństwa na świecie, zastraszania wiernych, mordowania ich w zamachach i podpalania oraz profanacji kościołów. A czego nie udało się zburzyć to się profanuje na różne sposoby miejsca święte lub zamienia je na hotele, jadłodajnie, domy dla bezdomnych, dyskoteki.
 
Tylko w ubiegłym roku zginęło około 90 tysięcy chrześcijan, w większości katolików a od 2008 roku bywały i lata gdzie na świecie ginęło ich nawet 170-180 tysięcy rocznie. Prześladowanych w różnej formie jest około 200 milionów chrześcijan, z czego zdecydowaną większość stanowią katolicy.
 
To przerażające dane i świadczą, że to własnie chrześcijaństwo jest na celowniku niemal wszystkich innych religii oraz światowego postmarksizmu,  ateistycznego lewactwa różnej maści.
 
Niszczy się nas nie tylko poprzez najczęściej okrutne zadawanie nam śmierci, ale też prześladując, szykanując, zniewalając, zastraszając, gwałcąc, zabraniając nam publicznego wyrażania naszej wiary czy też noszenia naszych symboli religijnych (np. widocznego krzyżyka na szyi, czy też publicznego czynienia znaku Krzyża) no a na końcu sprowadzając nas  - poprzez  niszczenie naszych świątyń – do przysłowiowych "katakumb". 
 
Działa tutaj swoiste sprzężenie zwrotne: z jednej strony wykorzenia się chrześcijaństwo a tym samym liczbę wiernych, by po tym usprawiedliwiać zmianę charakteru świątyń ze względu na malejącą liczbę wiernych. To najczęściej w tzw. Europie Zachodniej i Ameryce Północnej, gdzie jeszcze od niedawna (2015 roku) radykalnie zwiększyło się też zagrożenie ze strony wojującego islamu, ale przecież jesteśmy też od setek lat werbalnie, etyczno-moralnie i materialnie atakowani przez wszechobecny na wielu kontynentach judaizm a raczej syjonizm rabiniczno-talmudyczny. Z jednej strony niszczy nas lewactwo a z drugiej islam czy też syjonizm talmudyczno-rabiniczny...
 
W krajach islamskich, hinduskich czy buddyjskich też się nas pozbywa i to w sposób fizycznie brutalny, często poprzez zamachy, m.in. takie jak teraz w Sri Lance, gdzie poprzez wybuchy w trzech kościołach zamordowano m.in cześć katolików modlących się w swoich świątyniach z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Bomby zdetonowano też w hotelach, gdzie na pewno było też dużo katolików oraz na ulicach Sri Lanki. Takich wybuchów było aż osiem, w tym sześc niemal w jednym czasie. Ogólnie ofiar jest już około 300 i wielu zaginionych, 500 osób jest rannych, w tym 35 cudzoziemców... Kto dalej jest też w stanie uwierzyć, że pożar w katedrze Notre-Dame był przypadkowy... wszak miał też wybuchnąć w czasie mszy świętej i w okresie Wielkiego Tygodnia...
 
Wszystko wskazuje na to, że owych zamachów dopuścili się radykalni wojownicy islamscy, choćby dlatego, że już udowodniono po stronie zamachowców dwóch samobójców (prawdopodobnie islamskich męczenników za wiarę), ale nie ma jeszcze żadnych informacji na ten temat, choć podobno aresztowano już 7 osób. Zamachy mogły też być dokonane przez radykalnych buddystów.
 
Jak my, jako katolicy, powinniśmy reagować? Większość hierarchów niemal wprost zabrania jakiegokolwiek odwetu, ale zaleca skupienie się na modlitwie i rozmowach z przedstawicielami nienawidzących nas religii czy wojującego lewackiego ateizmu. Tak to przez ich część proponowany jest nam wszechstronny ekumenizm, pojednanie z innymi religiami i wszelkim lewactwem spod znaku marksizmu kulturowego.
 
Może i jest to droga długookresowo najwłaściwsza, ale czy tylko taka jest nam przeznaczona teraz, w dobie okrutnej walki przeciw nam? I walki nie tylko werbalnej i światopoglądowo-ideologicznjej, ale też walki poprzez fizyczną eksterminację?
 
Nie wiem, ale nasi przodkowie również walczyli za wiarę w okresach wojny, walczyli za wiarę w dobie najazdu na Europę islamskich wojowników (Bitwa pod Wiedniem) czy też hordy komunistycznych Sowietów (Cud Nad Wisłą), walczyli w czasie innych wojen wszelakich za wiarę, wolność, niepodległość naszej Ojczyzny. Walczyli w obronie własnej.
 
A - jak pisałem - teraz zaatakowali nas ze wszystkich stron. To też jest wojna, tylko inna niż poprzednie, inna bo jest inny sposób walki, ale jest to wojna z naszą wiarą, z nami. Czy mamy być obojętni i nie podejmować walki? Czy taka bierność nie jest postrzegana jako nasza słabość a nie dowód miłosierdzia? Czy wyznawcy innych religii i kultów ideologicznych rozumieją tą naszą bierność, czy uznają ją za dowód naszej zgody na wyniszczenie?
 
Oczywiście ta walka też nie może polegać na odwecie w postaci podobnych zamachów, ale są też i inne formy walki. W Europie, Ameryce czy nawet na świecie są sądy, policja, służby, jest też prawo. A prawo należy stanowić we własnym państwie i je drobiazgowo egzekwować.
 
Czy np. nie nakazywać grzebania wiernych, radykalnych "islamistów - zamachowców" razem z obciętą głową świni, czy nie należy prawnie aresztować wszystkich tworzących trzon "wysp - kalifatów islamskich" w krajach jeszcze do niedawna chrześcijańskich, czy nie należy np. zmuszać nie asymilujących się imigrantów do prac publicznych w zamian za pomoc materialną rządów a jeżeli unikaliby jej to należałoby ich deportować? To w naszej Europie...
 
A gdzie indziej... No cóż wojna z "Państwem Islamskim" niby została wygrana, ale pojawiły się tak zwane "samotne wilki" i nigdy nie wiadomo gdzie i jak zaatakują i tutaj jest potrzebna współpraca służb specjalnych wielu krajów.
 
Równie ważna jest też walka z wyniszczaniem nas ekonomicznie poprzez lichwę różnoraką i skrajnie negatywną wobec nas – mam nadzieję, że mniejszą – część syjonistów talmudyczno-rabinicznych, ale to jest tak szeroki temat, że nie starczyłoby tutaj miejsca w tak krótkim felietonie. Zresztą o takowym zagrożeniu pisałem wielokrotnie...
 
I zupełnie na marginesie owej strasznej tragedii w Sri Lance.
 
Przeczytałem taką oto informację na portalu wpolityce.pl: "Lankijskie władze zarządziły tymczasową blokadę portali społecznościowych i komunikatorów internetowych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się fałszywych informacji na temat serii eksplozji. Rząd poinformował, że „zdecydował o zablokowaniu wszystkich platform sieci społecznościowych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się nieprawdziwych i fałszywych informacji”. To jest środek jedynie tymczasowy - zapewniono w komunikacie cytowanym przez agencję AFP".
 
I tak kończy się wolność internetu. A gdyby nas wszystkich w jednej chwili od niego odłączono i nas zablokowano, oczywiście w imię "naszego dobra"? To tylko tak ku refleksji w odniesieniu do ACTA2 i innych tego typu pomysłach.
 
P.S. (z dnia 22.04.2019 roku, godz. 17.15), za: https://wpolityce.pl/swiat/443576-sri-lanka-wiemy-kto-odpowiada-za-zamachy
 
"Radykalna lokalna islamska organizacja o nazwie National Thowheeth Jama’ath (NTJ) jest odpowiedzialna za niedzielną serię ataków na kościoły i hotele na Sri Lance, poinformował w poniedziałek minister zdrowia tego kraju Rajitha Senaratne (...) Mało znana do tej pory NTJ jest wiązana z aktami niszczenia buddyjskich posągów na Sri Lance, co miało miejsce w zeszłym roku. Jak podała agencja AFP, szef policji na Sri Lance 10 dni temu przekazał ostrzeżenie czołowym oficerom, że zamachowcy-samobójcy z NTJ planują zaatakować „ważne kościoły” (...) W Niedzielę Wielkanocną zamachowcy-samobójcy dokonali serii skoordynowanych ataków na kościoły oraz luksusowe hotele na Sri Lance. Do pierwszych sześciu eksplozji doszło w niedzielę rano w przeciągu 30 minut w trzech kościołach w Kolombo i dwóch innych miastach - Negombo i Batticaloa oraz w trzech luksusowych hotelach w Kolombo. Siódmy wybuch miał miejsce w niewielkim pensjonacie na przedmieściach Kolombo, a ósmy nastąpił w dzielnicy mieszkalnej Dematagoda, również na obrzeżach tego miasta. Dziewiąty miał być przeprowadzony na lotnisku, ale nie powiódł".
 
 
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Tia........
  // Rząd poinformował, że „zdecydował o zablokowaniu wszystkich platform sieci społecznościowych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się nieprawdziwych i fałszywych informacji” //

  To dowodzi że istnieją jeszcze rządy (i ludzie) które z zachodzących zdarzeń potrafiący wyciągać właściwe wnioski.
  Zaś autor najwidoczniej nie potrafi skoro wygłasza takie opinie:

  // I tak kończy się wolność internetu. //

  10 lat po "arabskiej wiośnie" co do której wiadomo że "wybuchła" w socsieciach i rok po tym jak Mark Zuckerberg koncertowo kapował swoich klientów przed wszystkimi możliwymi komisjami,mówić o "wolności internetu" -to śmiałe a może nawet brawurowe.

  //wojna z "Państwem Islamskim" niby została wygrana, ale pojawiły się tak zwane "samotne wilki" //

  żadne tam "pojawiły się" a już zwłaszcza "samotne wilki".Info o tym że USA przerzucają bojowników ISIS z Syrii na Daleki Wschód ukazują się od roku.Żeby być boleśnie dokładnym to od lipca 2018 r.
  Jeśli autor się nie zetkną z takimi informacjami to znaczy że coś niedobrego dzieje się agencjami informacyjnymi.

  A tak między nami; kto tym razem zawinił? hary krysznowcy ? pytam z żywej ciekawości.
 • @ikulalibal 17:10:38
  "Info o tym że USA przerzucają bojowników ISIS z Syrii na Daleki Wschód ukazują się od roku.Żeby być boleśnie dokładnym to od lipca 2018 r.", "A tak między nami; kto tym razem zawinił? hary krysznowcy ? pytam z żywej ciekawości".

  Być może źle powiedziałem "pojawiły się", może powinno być "zintensyfikowały działania", ale to drobiazg.

  Nie wskazuję winnych a o tym, że USA też prowadzą operacje "fałszywej flagi" to wiem od dawna.

  Pozdrawiam
 • @ Autor
  5*

  "Ogólnie ofiar jest już powyżej 200, około 500 jest rannych..."

  Niech Zmartwychwstały Pan przyjmie ich do Swego Królestwa, a rannych i ich bliskich otoczy opieką.
 • To są straszne rzeczy
  200 tyś. ofiar. Ilu ludzi zabili krześcijanie w szczególności katolicy, protestanci.
  Ilu zabili naszych braci Słowian, Indian pół. amerykańskich Azteków, Inków, aborygenów Australijskich,ludów plemion afrykańskich. Ilu zginęło z wyzysku i głodu. Ilu zginęło z rąk inkwizycji, ilu zginęło katarów. Hipokryzja, hipokryzja i jeszcze raz hipokryzja.
 • Logika fałszywej flagi
  .


  Operacja fałszywej flagi – tajna operacja prowadzona przez rządy, korporacje i inne organizacje mająca za zadanie obarczyć winą za jej skutki kogoś innego niż faktyczny wykonawca, np. inne państwo, inną organizację itd.


  Przykład:

  W przeddzień wybuchu II wojny światowej Niemcy w ramach „Operacji Himmler” przeprowadziły prowokację gliwicką w czasie, której przebrane w polskie mundury oddziały SS opanowały niemiecką radiostację w Gliwicach.

  Ataku dokonano w czwartek 31 VIII 1939 roku o godzinie 8:00 po połódniu.

  Propaganda niemiecka wykorzystała „atak Polaków” jako główny „dowód polskich prowokacji”.

  W ten sposób nazistowska propaganda już 31 sierpnia o godz. 8:30 po połódniu obwiniła Rzeczpospolitą o rozpoczęcie wojny, a III Rzeszę przedstawiła jako ofiarę polskiej agresji.

  Dla Hitlera incydenty graniczne stanowiły alibi (od godziny 4:45 odpowiadamy ogniem), a dla Francji mogły stanowić pretekst do nieudzielenia Polsce militarnej pomocy.


  Pamiętajmy o tym, że wojny wybuchały w wyniku operacji fałszywej flagi.


  Obecnie również musimy być bardzo wyczuleni na tego typu działania.  Poniższy rysunek świetnie oddaje logikę operacji fałszywej flagi.


  http://piens.eprudnik.pl/wp-content/uploads/2016/04/logika-false-flag_660x330.png

  Bogumił Boguchwał
 • @goat Logika fałszywej flagi
  .

  https://www.youtube.com/watch?v=9ww8Im8vZbE

  https://i.ytimg.com/vi/9ww8Im8vZbE/maxresdefault.jpg
  ATAKI spowodowane przez fałszywą flagą

  https://static.webshopapp.com/shops/008525/files/111353195/false-flag.jpg


  Bogumił Boguchwał
 • Tak.
  "Sri Lanka – kolejna tragedia katolików..."
  ----------------
  Jednak ta tragedia wpisuje się w jednostronną wojnę dzieci diabła z ludzkością stworzoną przez Boga - gdzie wbrew pozorom - pierwszym celem dla dzieci diabła - jest biała rasa.
 • @Krystyna Trzcińska 00:33:48
  Może i fałszywa flaga. Jednak ja nie o samym fakcie, bo niewatpliwie jest to złe. Ja o samym artykule i podejściu jacy to krześcijanie są biedni i pokrzywdzeni. Przypomnę tu historie Saamów, jeśli ktoś jej nie zna to niech poczyta. Co uczynili krześcijanie z tym ludem. Krześcijanie wyrządzili tyle krzywd i tyle przelali niewinnej krwi, że takie wpisy przyprawiają o mdłości
 • Nam grozi to samo!
  Matka Boża:


  Trwa wielka wojna podjazdowa z wami, czyli z Moim Polskim Królestwem. Żydzi chazarscy chcą waszej o Polacy śmierci, by siłą wam odebrać waszą żyzną ziemię, by swobodnie móc korzystać z licznych bogactw znajdujących się w waszej ziemi. 80% polskich biskupów i kardynałów, poddało się naciskowi kościelnej masonerii i od tej pory bez oporów realizują w praktyce mistrzowski, masoński plan zniszczenia Kościoła Świętego od wewnątrz.

  (...)

  Jeżeli się nie opamiętacie, jeżeli się nie nawrócicie, już bardzo niedługo obficie poleje się Polska Krew, płynąc nie małym potokiem. Realnie wam zagraża to, że muzułmanie niszczyć będą kościoły, tak jak czynią to już na zachodzie. Zaczną się liczne niepowstrzymane mordy na katolikach, a zwłaszcza na kapłanach i biskupach. Nadgorliwe niektóre kraje Unii Europejskiej będą u was chciały nieść pomoc, lecz muzułmanom, na podstawie waszego chorego prawa, wejdą do Polski obce wojska, by zabijać tych, którzy są im nieposłuszni i walczą z wrogiem Polski i z muzułmanami.

  Przekaz z dn. 14.04.2019

  www.viviflaminis-deogratias.pl.tl
 • @Janisław 11:19:33
  Bóg nieposiada matki. A kościółki i pobielane groby, padną od wyroku Boga:

  «Upadł, upadł Babilon - stolica1.
  I stała się siedliskiem demonów
  i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego,
  i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt,
  3 bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody,
  i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu,
  a kupcy ziemi wzbogacili się ogromem jej przepychu».

  Nakaz ucieczki

  4 I usłyszałem inny głos z nieba mówiący:
  «Ludu mój, wyjdźcie z niej2,
  byście nie mieli udziału w jej grzechach
  i żadnej z jej plag nie ponieśli:
  5 bo grzechy jej narosły - aż do nieba,
  i wspomniał Bóg na jej zbrodnie.
  6 Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała,
  i za jej czyny oddajcie podwójnie:
  w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie!
  7 Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu,
  tyle jej zadajcie katuszy i smutku!
  Ponieważ mówi w swym sercu:
  "Zasiadam jak królowa
  i nie jestem wdową3,
  i z pewnością nie zaznam żałoby",
  8 dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi:
  śmierć i smutek, i głód;
  i będzie ogniem spalona,
  bo mocny jest Pan Bóg, który ją osądził.
 • @goat 22:18:54
  I pokazałeś swój prymitywizm. Nie zauważyłeś, że mamy XXI wiek? Azteków to chętnie pozbyły się lokalne plemiona, bez któych Cortesowi łatwo by nie poszło.
  A inkwizycja? Doczytaj sobie. Oczywiście, chrześcijaństwo ma swoje czarne karty, ale uciekać od kontekstu historycznego? I się chwalić wiarą w jakieś gusła, których tak naprawdę dobrze się nie zna? Tylko wymyśla się coś nowego? Tzw. rozdziomiwercy to nie żadna tradycja, ale zwykły new age.
 • @goat 09:40:32
  Ty dalej nic nie rozumiesz, a takie brnięcie w szczegóły (np. Samowie) to w zasadzie kazuistyka żydowska.
  Chrześcijanie mają swoje ciemne karty, ale zaczęli od bycia prześladowanymi i dzisiaj doszli do tego samego poziomu. Znowu są prześladowani a w Europie co najmniej szykanowani. Syjon walczy z chrześcijaństwem, któe było reakcją na judaizm. Jacyś rodzimowiercy to faktycznie sojusznicy syjonu, choć niskich lotów.
 • @Wican 18:14:34
  My nawet nie wiemy jakimi barbarzyńcami są w swoich rytuałach ideowo-religijnych syjoniści talmudyczno-rabiniczni. Rytualne zabijanie zwierzęcia to tylko wstęp do ich praktyk.
  Pozdrawiam
 • @Wican "Chrześcijanie mają swoje ciemne karty" - To nie Chrześcijanie, ale PRZYWÓDCY WSZYSTKICH ORDANIZACJI RETLIGIJNYCH oraz
  ich pracownicy etatowi jak również wszelkiego rodzaju zaślepieni lub przekupieni funkcjonariusze i inni aktywiści.  KULTY religijne takie jak: kościół kato-licki, prawosławny, ..., protestancki wraz z ich obrządkami / RYTUAŁAMI, nie mają NIC WSPÓLNEGO z naukami opisanymi w biblii "Nowego Testamentu" !!!


  Te KULTY religijne zostały wymyślone przez elity rządzące IMPERIUM ŻYMSKIEGO, które postanowiły zataić i przemycić w nich praktyki pogańskiego i równie zwyrodniałego Egiptu, Fenicji, Syrii, Asyrii, Persjii, Babilonu i Grecji - OKULT,
  Bogumił Boguchwał

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej