Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
666 postów 1774 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Dwa pożary: katedry Notre Dame i meczetu Al-Aksa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W tym samym czasie (dosłownie) kiedy płonęła w Paryżu katedra Notre Dame, symbol spuścizny chrześcijańskiej Europy płonęła w Jerozolimie również część chyba największego i najważniejszego dla islamu meczetu Al-Aksa

Na wnioski przyjdzie czas, ale zastanawiające są fakty.
 
W tym samym czasie (dosłownie) kiedy płonęła w Paryżu katedra Notre Dame, symbol spuścizny chrześcijańskiej Europy płonęła w Jerozolimie również część chyba największego i najważniejszego dla islamu meczetu Al-Aksa a ściślej uważanego z jego część meczetu meczet El-Marwani, który w przeszłości nazywany był Stajniami Salomona.
 
Pożar został szybko ugaszony dzięki szybkiej reakcji strażaków, ale zastanawiająca jest ta koincydencja tych dwóch pożarów: symbolu chrześcijaństwa i symbolu islamu.
 
Trudno mi w tej chwili wyciągać jakiekolwiek podejrzenia, ale dowiedziawszy się o tym drugim pożarze jakoś od razu – tylko subiektywnie i może zupełnie bez sensu – przyszło mi do głowy pytanie: jaka religia z trzech największych nie uznaje Matki Bożej i Jezusa Chrystusa.
 
Oczywiście – naturalnie pomijając chrześcijaństwo – to z dwóch ostatnich tylko judaizm całkowicie odrzuca Matkę Boską oraz Jezusa Chrystusa, bo w Koranie są wersety nie negujące tych dwóch tak ważnych dla chrześcijaństwa boskich i świętych osób, chociaż duża część muzułmanów - zgodnie z tym, iż uważają, że ich religia jest jedyną – są do chrześcijaństwa zaskakująco wrogo nastawieni.
 
Tylko czy bardziej wrogo nie są nastawieni w stosunku do judaizmu i lewackiego ateizmu? Pytanie chyba retoryczne.
 
Idąc dalej tropem spiskowej teorii dziejów i może całkowicie się myląc, przed oczami stanęła mi wizja podjudzanej i wzajemnie wyniszczającej się wojny pomiędzy chrześcijaństwem i islamem, a gdy "dwóch się bije, tam trzeci korzysta", tym bardziej, że gdyby ta wojna była wyniszczająca to przy okazji polegliby w niej wszyscy, reprezentujący lewacki ateizm, w tym ruchy LGBTQ i inni reprezentujący postawę zwaną komunizmem kulturowym, którzy niszczą chrześcijaństwo w Europie jednocześnie niszcząc jej korzenie i tworząc bezwolną i pozbawioną wszelkich wartości lepką masę ludzką.
 
A ta masa wyjałowiona już całkowicie z chrześcijaństwa jest obecnie bezbronna wobec wojującego islamu i islam już niedługo zniszczy Europę. I zostaną tylko chrześcijańskie kraje i kraje muzułmańskie i wtedy wojna jest zapewne nieunikniona. Kto na takiej wojnie zyska? Pytanie wydaje się absurdalne, ale hipotetycznie retoryczne.
 
W takiej sytuacji zapanowałaby jedna, najwłaściwsza religia, dla uważającego się za wybrańców Boga narodu... 
 
To tylko tak i zupełnie subiektywnie, bowiem chyba się jednak mylę i chciałbym się mylić a wszystko to, co napisałem to tylko jakaś fikcja twórcza...
 
Pozdrawiam
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com 

KOMENTARZE

 • P.S.
  P.S.
  Według dra S. Krajskiego masoni na 32 stopniu wtajemniczenia (z 33) poznają gruntownie religię islamu, nawet do uznania ją za wiodącą.  
 • @krzysztofjaw 16:31:46
  A na 33 religię Bahometa?
 • @Lotna 18:06:47
  Raczej tak...
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 16:31:46
  Krajski dawno już odleciał. Obecnie rzuca różnymi tezami, nawet nie siląc się na ich udowadnianie.
  Ale mi też przyszła "teoria spiskowa", bo wiem że cała historia to ogromna ilość spisków.
 • @Wican 19:50:53
  "Ale mi też przyszła "teoria spiskowa"..."

  Podzielisz się?

  Pozdro!
 • @ Autor
  Nie wiem czy masz rację, ale to jest bardzo prawdopodobne.

  5*

  Ukłony
 • @krzysztofjaw 16:31:46
  "Według dra S. Krajskiego masoni na 32 stopniu wtajemniczenia (z 33) poznają gruntownie religię islamu, nawet do uznania ją za wiodącą."

  A prawosławie to... Plotyn.

  Uff.... ciężko mi to wszystko ogarnąć.
 • @Jasiek 20:08:26
  Komuś zależy na konflikcie muzułmanów z Europejczykami. Ja bym stawiał na Wielkiego Szatana zza oceanu. Bo czy żydowscy mesjaniści by coś takiego zrobili teraz? Bo współcześni żydzi wierzą w kolektywnego Mesjasza czyli we własny naród i w holocaust. Religijny tradycyjny żyd nie użyłby słowa holocaust, a shoah. To drugie słowo zaś, jest używane rzadko.
 • @Jasiek 20:10:22
  Kto wplątał prawosławie w Plotyna?
 • @Wican 19:50:53
  Tak szczerze to ja nie wiem co to jest teoria spiskowa, bo jak Pani (Pan) słusznie wskazał cała historia to teoria spiskowa. Wszystko zawsze zaczyna się od zacisza gabinetów, by później było to realizowane. A co do pana Krajskiego, to czytam jego książki i raczej stara się on udowadzniać swoje tezy dokumentami źródłowymi.
  Pozdrawiam
 • @Jasiek 20:09:04
  To może trochę rozwinę.

  Cała rewolucja roku 1968 rozpoczęła erę dechrześcijaństwa Europy. Francja jest tego wymownym przykładem.

  Totalitaryzm komunizmu kulturowego zebrał żniwo większe niż komunizm wojenny, bo dotknął psychiki i ducha całych zachodnio-europejskich społeczeństw.

  Teraz Żydzi sprowadzają do Europy islamistów, którzy wypierają wyjałowionych z wartości i korzeni bezbronnych Europejczyków i ich pokonają a wtedy ten cały laicki system wolności totalnej upadnie. To będą pierwsze ofiary. Zostanie islam i... kraje, które zachowały swoje korzenie.

  To będą dwie cywilizacje, które obok siebie nie mogą istnieć na terytorium innego a Europa wyrosła na chrześcijaństwie a nie na islamizmie.

  Musi dojść do konfliktu, konfliktu wyniszczającego obie religie na całym świecie i... zostanie judaizm jako obowiązujący.

  Czy do tego dążą od 2000 lat rabiniczni i talmudyczni Żydzi? Również pytanie retoryczne.

  Pozdrawiam
 • @Jasiek 20:10:22
  Prawosławie jest bardziej chrześcijańskie niż protestantyzm, który oddolnie też zniszczył chrześcijaństwo, Kościół Katolicki.

  A wszystko jest proste i zawarte w żydowskim Talmudzie, czyli zapanowanie nad Gojami (nie Żydami) i władza nad światem "narodu wybranego". Środki do celu nie mają znaczenia... oby tylko do niego dotrzeć.

  Pozdrawiam
 • @Wican 20:38:40
  Polecam

  https://krzysztofjaw.blogspot.com/2015/02/holocaust-czy-shoah-i-kogo-one-dotycza.html

  Pozdrawiam
 • @
  Ciekawe spostrzeżenia

  https://www.youtube.com/watch?v=khMBKkHqd6M

  Krzysztof Jackowski przepowiedział pożar w Katedrze

  https://www.youtube.com/watch?v=DyvKARuB_m8
 • @Jasiek 20:10:22
  "A prawosławie to... Plotyn."

  To tak jak powiedzieć "katolicyzm to Arystoteles" albo "protestantyzm to Ockham".
 • @ewinia 23:11:17
  Dzięki za linki :-)

  @----->>>>>>>>>>>--------------------
 • @Wican 20:39:13
  "Kto wplątał prawosławie w Plotyna?"

  Krajski :-) Mówił o tym w kontekście Łaski Bożej - KRK zakłada, że pochodzi ona od Boga, a w prawosławiu jest podobno jakoś inaczej - trochę mi się już ten wywiad z Krajskim zatarł w pamięci, ale mówił to zdaje się w kontekście wypowiedzi Dugina, że Polska ma szanse na przetrwanie tylko w sojuszu z Rosją, ale wg niego warunkiem jest porzucenie przez Polaków katolicyzmu... - już to widzę ;-) Dowcipniś z niego.

  Ps.
  Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam na Twój komentarz, ale tyram w fabryce na szlifierce na 3 zmiany i właśnie wróciłem z nocnej - czuję się świetnie - Auuuu! :-)
 • @krzysztofjaw 21:41:47
  "Musi dojść do konfliktu, konfliktu wyniszczającego obie religie na całym świecie i... zostanie judaizm jako obowiązujący."

  Jest jeszcze jedno wyjście. Przedstawiciele dwóch religii mogą się zorientować o co chodzi i rozwiązać tę kwestię raz na zawsze.
  Nie wiem czy to realne, ale kto wie.

  Ukłony
 • @Pedant 01:05:15
  "To tak jak powiedzieć "katolicyzm to Arystoteles"..."

  Też mi to tak wygląda, ale z drugiej strony co ja się nie naczytałem na Wolnej Polsce o prawosławiu... To było straszne.

  Ukłony
 • @Jasiek 05:50:32
  Bardzo cenię portal wolna-polska i dobrze, że jest, tyle tylko, że nieraz mają skłonność do wyolbrzymiania niektórych faktów, więc ich treści też trzeba weryfikiwać innymi źródłami.
  Pzdrawim
 • @Jasiek 05:46:20
  Brawo Jasiu, też wróciłem z nocnej!!!!
 • @krzysztofjaw 21:41:47
  Chyba raczej od 1789 roku to się zaczęło.
 • @Jasiek 05:46:20
  "Mówił o tym w kontekście Łaski Bożej - KRK zakłada, że pochodzi ona od Boga, a w prawosławiu jest podobno jakoś inaczej"

  Wyjaśnię. Na Zachodzie rozwinęła się doktryna, że Łaska Boża jest stworzona. Rozumowanie jest proste - "Tylko Bóg jest niestworzony, Łaska Boża nie jest Bogiem, więc Łaska jest stworzona".

  Ta nauka została odrzucona na Wschodzie, w pierwszej połowie XIV wieku ujęto to w następujący sposób - "Łaska Boża nie jest bytem tylko energią Boską. Bóg zawsze jest pełen łaski, która nie będac bytem nie potrzebuje być stworzona". Także; człowiek komunikuje się z Bogiem poprzez Jego energie, podczas gdy sama Boska istota jest jest niedotykalna i niepojmowalna. Można użyć analogii - Słońce jest obecne, aktywne i doświadczalne/widoczne poprzez energie światła i ciepła ale nie da się Słońca dotknąć bez ulegnięcia zniszczeniu.

  Praktyczne konsekwencje; jeśli Łaska jest częścią stworzenia, to może się łączyć trwale ze stworzeniem, także upadłym (np. łaska wyświęcenia na kapłana), ale jeśli Łaska jest świętą i czystą energią Bożą, to człowiek doświadczając Łaski ma bezpośredni i osobisty kontakt z Bogiem i z drugiej strony może tę Łaskę tracić gdy od Boga się odwraca.
 • @Jasiek 05:50:32
  "z drugiej strony co ja się nie naczytałem na Wolnej Polsce o prawosławiu..."

  Ludzie rzadko myślą na poważnie i rzadko dociekają jak naprawdę jest. Najczęściej powtarzają to co usłyszeli jeden od drugiego i reagują nerwowo, gdy słyszą coś co nie pasuje do utartych i wspólnych mniemań. To normalne i naturalne, tak utrzymuje się grupowa solidarność.
 • @zbig71 08:30:13
  "Brawo Jasiu, też wróciłem z nocnej!!!!"

  Kiedyś to nawet w takich okolicznościach "chodziłem pobiegać" ;-)
  To se ne wrati :-(
 • @zbig71 08:32:42
  "Chyba raczej od 1789 roku to się zaczęło."

  Podzielam ten pogląd.
 • @Pedant 08:38:45
  "Wyjaśnię."

  Dziękuję.
  To ważny wątek.
  Ale i tak intuicja podpowiada mi, że za wszystkim mogła stać jakaś polityka i osobiste ambicje. Oczywiście takie problemy jak co właściwsze mono czy diofizytyzm czy powody do schizmy są ważne pod względem teologicznym, ale nie wiem czy powinny prowadzić do podziałów.
  No ale trudno. Stało się.

  Ukłony
 • @Jasiek 10:19:49
  "Ale i tak intuicja podpowiada mi, że za wszystkim mogła stać jakaś polityka i osobiste ambicje."

  Zwykle tak się dzieje, nawet w naukach ścisłych, jak fizyka. Jednak dla ludzi wierzących np. taka kwestia czy człowiek ma bezpośredni dostęp do Boga, czy tylko zapośredniczony przez instytucję, ma podstawowe znaczenie i jest traktowana jako coś odnoszącego się do realnej rzeczywistości, do prawdy i fałszu.
 • @Jasiek 05:46:20
  A, bo było wyznanie: "Wierzę w Ducha Świętego (...), który od Ojca pochodzi", a potem wstawiono: "Wierzę w Ducha Świętego (...), który od Ojca i Syna pochodzi".
  Ale Plotyn? Chyba, że chodzi o "stawanie się.". Wg Plotyna byt nie jest niezmienny".
 • @Wican 12:21:28
  "potem wstawiono: "Wierzę w Ducha Świętego (...), który od Ojca i Syna pochodzi"."

  To było oficjalnym powodem schizmy. Papiestwo zażądało od wschodniego Kościoła wstawienia do Wyznania Wiary słowa "filioque" czyli "i od syna także". Patriarchat Konstantynopola odmowił, i za nim inne wschodnie patriarchaty. Nastąpiła wymiana ekskomunikacji i anatem.

  W ten sposób Wielka Schizma czy rozszczepienie się dokonało.

  Według tradycji wschodniej, źródłem w Trójcy jest Ojciec, zaś Syn i Duch z Niego się wywodzą (pierwszy przez wieczne zrodzenie, drugi przez wieczne pochodzenie), uczestnicząc w Jego istocie czyli będąc Jednym współistotnym Bogiem.

  Na Zachodzie w walce z herezją ariańską (odmawiającą Chrystusowi boskości, germańscy najeźdzcy byli zwolennikami Ariusza) pojawiła się formuła "i od Syna" aby podkreślić pozycję Syna. Zaczęło się to na soborze w Toledo (AD 589), rozeszło stopniowo do Gallii i Frankonii, Brytanii i Italii aż stało się w XI wieku argumentem w konflikcie między Rzymem a Konstantynopolem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej