Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
627 postów 1659 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Dlaczego rodzice masowo nie protestują? I kilka refleksji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po części dlatego, że i Ci rodzice są również dotknięci przez ten komunizm kulturowy, ale przede wszystkim ze strachu o los swoich pociech

Pamiętam – jako 12 latek – okres pierwszej Solidarności, później czas Stanu Wojennego i lata osiemdziesiąte XX wieku. Pamiętam te strajki, okres powstawaniu ruchu, który w dużej mierze przyczynił się do obalenia komunizmu na świecie.
 
Przynajmniej tak się wydawało, bo nie znaliśmy jego innej formy – komunizmu kulturowego drożącego i wyjawiającego umysły ludzi i w ten sposób niszczącego ich intelektualnie, duchowo (w tym etyczno-moralnie) a nawet fizycznie.
 
Oczywiście były namiastki takiego w naszej części Europy, ale raczej postrzegaliśmy komunizm jako totalitaryzm przemocy fizycznej, totalitaryzm wprowadzany siłą i zbrojnie, natomiast nie zdawaliśmy sobie sprawy, że na tym wyczekiwanym przez nas pięknym i bogatym Zachodzie rodzą się długotrwałe procesy anihilujące indywidualizm oraz wspólnoty ludzi i tworzące nowego człowieka – bez indywidualizmu, bez umiejętności właściwego zrozumienia kategorii aksjologicznych, bez kośćca  moralnego, gdzie zaczęły królować idee: niszczenia człowieka w jego naturalnym człowieczeństwie; konsumpcjonizmu; koniunkturalizmu; nihilizmu, pozbawiania ludzi historii i pamięci historycznej, czyli korzeni własnego istnienia; wyjaławiania osobowości; multikulturowości zabijającej odrębność i tradycję; poprawności politycznej; totalitarnej tolerancji dla wszystkiego co antynaturalne i nakierowanie jej w jedną stronę... ku lewactwu i lewackich "wartości"; cenzury i społecznej oraz indywidualnej autocenzury; niszczenia wiary i nadziei, i miłości; niszczenia rodziny i wszelkich form zbiorowej wspólnoty jaką jest naród, państwo czy wspomniana rodzina, LGBTQ, eutanazji, aborcji na życzenie, uśredniania wykształcenia na niskim poziomie, tak aby można było łatwo manipulować i zarządzać ludźmi; relatywizmu wszystkiego we wszystkim,  itd.
 
Pisałem o tym wielokrotnie przywołując filozofie takich postaci ja: Friedrich Wilhelm Nietzsche, Altiero Spinelli, Karl Marx (Karol Marks) czy też Antonio Gramsci.
 
Nie czas pisać o tym szeroko, ale wydaje mi się, że ogromna część obecnych nauczycieli już jest właśnie przesiąknięta tym kulturowym komunizmem, który połączony z postawami określanymi jako homo sovieticus (indywidualno-osobowościowy rezultat spuścizny po okupacji Sowietów w Polsce) daje przerażające efekty w postaci: strajkujących nauczycieli przebranych za świnie czy krowy i wyjących pod szkołą odgłosami tychże zwierząt, jakieś infantylne pieśni strajkowe, jakiś ostracyzm wobec normalnych nauczycieli, pogardy dla swojego zawodu i pogardy dla dzieci, młodzieży czy ich rodziców.
 
W pierwszym akapicie wskazałem, iż pamiętam te wszystkie strajki lat osiemdziesiątych XX wieku. W tym czasie nikt by nawet nie pomyślał, że mogą strajkować nauczyciele oraz odmawiać nauczania i opieki nad uczniami oraz szantażować ich utratą możliwości zdawana wszelkich egzaminów. Taka myśl nawet nie świtała im się w głowie, podobnie jak lekarzom czy pielęgniarkom. 
 
Teraz jest już inaczej o czym piszę od kilku dni.
 
Dlaczego więc nie ma szerokich protestów rodziców tych dzieci i młodych ludzi w sytuacji, która np. może prowadzić do tego, iż młodzież może mieć zabraną możliwość zdawania egzaminów maturalnych?

Po części dlatego, że i Ci rodzice są również dotknięci przez ten komunizm kulturowy, ale przede wszystkim ze strachu o los swoich pociech i ostracyzm nauczycieli wobec uczniów, których rodzice przystąpiliby do takich protestów.
 
Ale "kochani" Totalniacy, "kochany" Panie Broniarzu... Poszliście za daleko i strzeliliście sobie w stopę. Rodzice Was ocenią przy urnach wyborczych i to na niekorzyść Was. Nawet sobie nie zdajecie sprawy jak bardzo... chociaż nie... Wy już o tym wiecie...
 
I jeszcze jest jeden efekt tego strajku i Waszej pogardy dla rolników (świnie i krowy): całkowicie straciliście już elektorat wiejski, który jak dotąd w wyborach do Parlamentu Europejskiego raczej uczestniczył śladowo a teraz będzie to znaczny wzrost tej liczby i to też na Waszą niekorzyść jako całości, i niekorzyść dla PSL-u jako partii, która przystąpiła do piewców LGBTQ i piewców postaw antykatolickich. To też wiecie...
 
Nic Wam nie wychodzi. Nawet jakiejś namiastki programu wyborczego dla Polski i Polaków nie jesteście w stanie przygotować. Jedynym jest anty-PiS i tyle, co potraficie to odnosić się do pomysłów Zjednoczonej prawicy i zawsze mówicie NIE!
 
Przykre... a ja się uśmiecham...
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com 

KOMENTARZE

 • Szanowny Panie....
  jako że pisze pan o komuniźmie w Polsce, to zachęcam do przeczytania jai to był ten komunizm w Polsce :
  http://gibson.neon24.pl/post/147108,przestancie-likwidowac-ten-socjalizm-bo-go-juz-dawno-nie-ma
 • @Jan Paweł 21:10:55
  Ne omieszkam przeczytać. Przejrzałem pobieżnie i nad odpowiedzią musze się zastanowić jutro po pracy.

  Pozdrawiam
 • Autor
  Ależ protestują, w drugą stronę ;-)

  https://beskidzka24.pl/wp-content/uploads/2019/04/IMG_0051-1040x780.jpg

  każdy z tych ludzi ma plakietkę "popieram strajk nauczycieli"
 • Autor to hipokryta.
  Najpierw sam ochoczą brał udział w nagonce na belfrów, ale teraz to oni winni? Autor w kolejnych tekstach podważał autorytet, a teraz znowu oni winni? Czyli homo sovieticus, a tak naprawdę to eurokomuch (bo nawet u Sowietów takiego zakłamania nie było i ludzie widzieli zakłamanie systemu).
  Bo tworzą złośliwe piosenki? Czy złośliwie się przebierają? Akurat nauczyciele w podstawówkach powinni takie rzeczy potrafić i to atut.
  Kolejny dzień nagonki. Każdy był prymitywny, ale ten szczególnie. Kończą się pomysły? PiSIackie kadry ze szkoleniem sobie nie radzą?
 • Bierność rodziców podczas strajku nauczycieli
  Jak najbardziej świadczy o tym, że komunizm doprowadził do zaniku solidarności społecznej. Atomizacja społeczeństwa widoczna jest na każdym kroku a tu mamy jaskrawy przykład.
  Strajk nauczycieli powinien OD RAZU otrzymać szerokie wsparcie rodziców, jednak tak się nie stało i to źle wróży nie tylko nauczycielom ale w ogóle przyszłości polskiej oświaty.
 • @Autor
  Nauczycielki udające krowy?

  Toż nic tylko trzy razy dziennie takie za cycki ciągać i do byka zaprowadzić.
 • @Autor
  Jak pokazują sondaże większość społeczeństwa jest przeciwna strajkowi w szkołach i przedszkolach.Tylko ta milcząca większość zamiast wziaść laski i parasolki i przetrzepać skórę tym nierobom zwanych przez pomyłkę nauczycielami z niewiadomego dla mnie powodu siedzi cicho.
 • Broniarz i reszta bandy terrorystów jest już kompletnie skompromitowali
  Terroryzm to jak wiadomo wymuszanie jakiś własnych korzyści poprzez zastraszanie np władz że zostaną pokrzywdzeni niewinni ludzie ..
  Gdy ta krzywda ma dotyczyć choćby jednego zakładnika to terrorystów należy zlikwidować tak by zakładnikowi krzywda się nie stała.
  Gdy zakładnikami są dziesiątki tysięcy dzieci to takich terrorystów należy więcej niż zlikwidować.
  To jest obowiązek państwa.

  I oczywiście cała sytuacja stworzona przez animatorów tych terrorystów to prowokacja przeciw rządowi.
  Ta prowokacja ma na celu zmuszenie rządu po właściwych działań .. czyli do likwidacji ewidentnych terrorystów.. po to by oskarżyć rząd o "atak na społeczeństwo" i obalić rząd i przejąc władzę.
  Plan ewidentnie autorstwa mafii żydowskiej.. przebija to klasyczne dla mafii , widoczne w jej mediach i przekazach zakłamanie i ten żydowski podstępny ale w istocie dziecinnie naiwny "spryt".

  Rząd musi się z tej prowokacji bezkolizyjnie wyślizgać.
  Terroryści już się skompromitowali i jak nie dojdzie do zadymy jak rząd przeprowadzi egzaminy wbrew woli terrorystów to terroryści zostaną z niczym z łatką terrorystów i nikt z nimi nie będzie rozmawiał.
  Rząd powinien wdrożyć porozumienie w odniesieniu od Nauczycieli którzy nie strajkowali i zaakceptowali porozumienie.

  Los Broniarza jest przesądzony.
  Mafia przegrała i jeszcze jedno może zrobić to zwykle robi podczas zamachów stanu w innych krajach ... zamordować Broniarza (bo t już bezwartościowy dla mafii pionek) w sposób wskazujący na PIS jak na sprawców. (tak jak na Majdania strzelali swoim w plecy oskarżając rząd, jak robią to zawsze gdy "rewolucja " nie idzie do przodu)

  Tak tak mamy w Polsce to czynienia z kolejną kolorową rewolucją (kolorowa od tęczy gender i multikulti) ... PIS jest na celowniku globalnej mafii żydowskiej Sorosa... a to dobrze świadczy o PIS.
  W swojej obronie PIS chwyta się amerykańskiej brzytwy... czym strasznie drażni wielu ludzi .. i mnie też...
  ale gdyby nie ta amerykańska brzytwa to już by nie było PIS było by PO gender, bufetowa, jajogłowy schetyna, cofnięte 500+, piniendzy ni ma i ni bendzie", .... .

  Coraz bardziej tak to widzę.
 • Autor przedstawia tutaj dożo racji - jednak
  założenia są niewłaściwe. Otóż to Broniarzem wywija okupant atrapy Polski a nie odwrotnie. Broniarz z kolei z nadania okupanta Polski pilnuje aby szkoły nie uczyły a ogłupiały i demoralizowały. Dowodem na to jest strajk tylko o kasę a nie o o to aby przywrócić nauczycielowi właściwą rangę - jaką miał on w szkole czy w społeczeństwie - jeszcze przed II WŚ. Aby nauczyciele mieli większy wpływ na konstruowanie programu nauczania - który naucz a nie ogłupia i demoralizuje.
  Czarci pomiot sięga już bez ogródek po ludzkie dzieci (WHO nakazuje nauki masturbacji dzieci już od czwartego roku ich życia) - i stąd ta zadyma z nauczycielami, która ma na celu przygotować szkoły do wytycznych WHO.
  Wniosek?
  Rodzice nie obronią już swoich dzieci przed dalszą demoralizacją i ogłupianiem - ponieważ czarci pomiot ich też wcześniej ogłupił i zdemoralizował.
  Na koniec - Budowa Piekła na Ziemi przez czarci pomiot - dla ludzi stworzonych przez Boga - idzie pełną parą i nic nie wskakzuje na to - aby ludzie potrafili jeszcze odmienić przyszły, nieuchronny los - swoich dzieci.
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:15:13
  Uśmiałem się. Dziękuję i pozdrawiam
 • @Wican 21:31:38
  "Najpierw sam ochoczą brał udział w nagonce na belfrów, ale teraz to oni winni?"

  Zdanie znaczeniowo sprzeczne. Autor komentarza rozumie, co pisze?

  Ale skoro tak to wytłumaczę.

  Pierwsza część zdania: ""Najpierw sam ochoczą brał udział w nagonce na belfrów" mówi dobitnie, że nie podoba mi się strajk nauczycieli w takiej formie i to jest prawda. Od momentu strajku biorę udział w "nagonce" jak Pan to określił.

  Druga część zdania: "ale teraz to oni winni?". Tak winni i to nie za przyczyną nagonki, ale formy strajku. Więc to kolejna taka sama "nagonka" z mojej strony.

  Więc całe zdanie jest alogiczne. Skoro tak to nie ma sensu analizować innych.

  Pozdrawiam
 • @Asgard 22:27:50
  Poparcie rodziców? Wolne żarty. Gdyby strajk był za reformą szkolnictwa w jakimś kształcie to rozumiem, ale tylko o kasę i to w dodatku biorąć dzieciaków za żywe tarcze. A fu...
  Pozdrawiam
 • @Oscar 07:30:28
  "gdyby nie ta amerykańska brzytwa to już by nie było PIS było by PO gender, bufetowa, jajogłowy schetyna, cofnięte 500+, piniendzy ni ma i ni bendzie", .... Coraz bardziej tak to widzę".

  Zgadzam się.

  Pozdrawiam
 • @demonkracja 08:31:27
  W Polsce jest szansa na sprzeciw wobec NWO i stąd wyjdzie przecież światło odrodzenia człowieka. Te procesje palmowe... w jakim innym kraju tak jest?

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 16:22:07
  "W Polsce jest szansa na sprzeciw wobec NWO i stąd wyjdzie przecież światło odrodzenia człowieka."
  ---------------
  Odrodzenie ale już w tzw. judeochrześcijaństwie - czyli w praktyce - zalegalizowanie przenicowywania chrześcijaństwa przez czarci pomiot od jego zarania - dla swoich, diabelskich potrzeb.
  Wniosek?
  Powyższe jest bardziej zabójcze od ateizmu.
 • @Asgard 22:27:50
  Oczywiście.
 • @krzysztofjaw 16:22:07
  Tak długo, jak długo będą w Polsce te procesje palmowe, tak długo w Polsce na lepsze się nie zmieni.
 • @demonkracja 08:31:27
  „Dowodem na to jest strajk tylko o kasę a nie o o to aby przywrócić nauczycielowi właściwą rangę - jaką miał on w szkole czy w społeczeństwie - jeszcze przed II WŚ.”

  Tak się składa, że nauczyciel wraz z większą rangą miał o wiele lepsze uposażenie. Zupełnie bez porównania do pensji dzisiejszych, czy głodowych w PRLu. W PRLu nie wyróżniały się te pensje za bardzo, bo wszyscy byli źle opłacani i nie było blondynek zarabiających setki tysięcy złotych, czy bogaczy kupujących wioski.

  Wysokie uposażenia, wysoki poziom edukacji, wysoka ranga nauczyciela i koło się zamyka. Tak to działa. Jeśli jakiś mędrzec stawia za przykład nauczycieli w USA, gdzie ponoć dobijają do płacy minimalnej, to niech sobie porówna poziom szkolnictwa, poziom wykształcenia uczniów, których ci źle opłacani nauczyciele uczą; tam to już tylko siąść i płakać.
 • @krzysztofjaw 16:18:57
  Jeśli protest nauczycieli otrzymałby od początku silne wsparcie rodziców to rządzący w mig przeliczyliby to na głosy wyborcze i byliby bardziej skłonni zaspokoić słuszne moim zdaniem żądania nauczycieli. Jakby rząd miał dobrą wolę to mógł tą kwotę zbijać, rozkładać w czasie a nie proponować cynicznie wyższe pensum lub kazać pracować dla idei. To rząd robi z dzieci "żywe tarcze" bo przesuwa rozmowy na odległy czas. Wyobrażam sobie jak cierpią strajkujący bo są rozdarci wewnętrznie między zobowiązaniem strajkowym, które osobiście podjęli w słusznej sprawie a nauczycielskim poczuciem obowiązku i troską o uczniów, z którymi są emocjonalnie związani.
  Kilkanaście lat temu zrobiono duży błąd odsuwając rodziców od szkoły. Dawniej większość rodziców czuła, że szkoła dzieci to także ich rodziców szkoła a pracujący w niej nauczyciele to przyjaciele a w każdym razie dobrzy znajomi. Wraz z nowymi przepisami( jakiej maści diabeł je wymyślił ?) rodzice musieli np. zniknąć ze szkół w czasie matur (niegdyś przygotowywali poczęstunek dla dzieci i nauczycieli). Oczywiście wszystko wytłumaczono odpowiednimi wymogami ale coś wtedy pękło i nie ma już tej pięknej wspólnoty jaką kiedyś tworzyli nauczyciele z uczniami i ich rodzicami. Jesteśmy atomizowani jako społeczeństwo, zanikają w nas uczucia wyższe, stajemy się jakimiś cyborgami. Rząd z łatwością rozgrywa każdą grupę zawodową. Za poniżenie polskich nauczycieli zapłacimy wszyscy bardzo wysoką cenę.
 • @Oscar 07:30:28
  W końcu przeszedłeś na jasną stronę Mocy.
  Witaj.
  Lepiej późno, niż wcale.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej