Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
666 postów 1774 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Brawo Towarzyszu Broniarzu!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór...

Do ZNP i FZZ oraz strajkujących nauczycieli...
 
Koniec:
– z łamaniem prestiżu nauczyciela,
– z nauczycielskim dorabianiem do pensji poprzez kosztowne korepetycje,
– z Kartą Nauczyciela w obecnym kształcie,
– z pensum na poziomie 18 godzin miesięcznie,
– z niedouczonymi nauczycielami,
– z wystawianiem nauczycieli na pośmiewisko,
– z komunistyczną postawą i jazgotem oraz lewacką ideowością,
– z debilnym śpiewaniem coverów na temat strajku,
– z a'ala debilami w szkolnictwie,
– z bezmyślnością,
– z pogardą dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców,
– z nieudacznikami życiowymi,
–  z marnym systemem oświaty,
– z marnym poziomem nauczania,
– z pogardą dla swojego zawodu,
– z tym bagnem zatruwającym umysły naszej młodzieży,
– z promowaniem środowisk LGBTQ,
– z pedagogiką wstydu wtłaczaną młodym Polakom,
– z ostracyzmem i piętnowaniem normalnych nauczycieli,
– z wykorzystywaniem dzieci i młodzieży w walce politycznej dorosłych,
– z hipokryzją niektórych nauczycieli i niektórych związków zawodowych...
 
...a wtedy wróci prestiż nauczyciela a jego zarobki ukształtują się na poziomie przeszło 8 tysięcy złotych brutto miesięcznie a rozwiązaniem systemowym stanie się bon oświatowy do dyspozycji rodziców.
 
Brawo Towarzyszu Broniarzu! To tylko Twoja zasługa, z czego się bardzo cieszę. I cieszyć się winni normalni nauczyciele. Nikt nie mógł bardziej skutecznie pokazać degrengoladę polskiego systemu nauczania i degrengoladę dużej części nauczycieli. 
 
"Miałeś, chamie, złoty róg,
miałeś, chamie, czapkę z piór:
czapki wicher niesie,
róg huka po lesie,
ostał ci się ino sznur,
ostał ci się ino sznur".
S. Wyspiański
 
dzierżącym w swej dłoni "ino sznur" a dobrzy nauczyciele będą pracować dla dzieci i młodzieży, czyli pracować zgodnie z misją i etosem zawodu... Bo to do nich należy wykształcenie narodu... 

I na koniec w sprawie matur. Większość uczniów zdających matury będzie miała skończone 18 lat albo tylko trochę mniej. Nic nie szkodzi więc, aby oni wspólnie z rodzicami przygotowali sądowe pozwy zbiorowe o odszkodowanie za roczną utratę części swojego edukacyjnego życia. Ile można uzyskać... A no na pewno więcej niż ma majątku ZNP i poszczególni nauczyciele uchylający się od wystawiania ocen i przeprowadzenia matury!

P.S.
Przepraszam za tą moją nadaktywność związaną ze strajkami nauczycieli, ale do tej pory nie jestem w stanie zrozumieć jego terminu i formy. Jestem zbulwersowany i emocjonalnie zdołowany i zły.
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Bardzo sensowne uwagi.
  Tylko, że to nie nauczyciele są winni zapaści oświaty. Teraz są jedynie ofiarą polityki i politykierow. Choć walczą w słusznej sprawie to nie podoba mi się to. Dzieci nie mogą być zakladnikami polityki. Już byłoby bardziej w porządku gdyby nauczyciele w wakacje przykuli się do ławek naprzeciw Kancelarii premiera i głodowali. Nawet do 1 września.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:02:12
  ,,Choć walczą w słusznej sprawie to nie podoba mi się to. ,, , no ciekawie to ująłeś . Salomon by nic lepszego nie wymyślił .

  Wiadomo , zawsze chodzi o kasę ... tyle że ten strajk jest raczej szantażem i planowanym działaniem politycznym .
  Szkoda dzieciaków , bo jeśli nie będzie promocji do następnej klasy ... maturzyści nie będą mogli ubiegać się o przyjęcie na uczelnie ...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:02:12
  ZNP tez walczy o podwyżki dla sprzątaczek, księgowych, sekretarek. A strajk jest skuteczny wtedy, gdy jest dokuczliwi. Ale już przegrali, skoro udały się egzaminy gimnazjalne. A dziećmi to zasłaniają się PiSiory, stosując moralny szantaż.
  A co komu daje przykuwanie się do ławek? Kompletnie nic.
 • Jeśli chcemy przetrwać.
  Już prawie pięćset lat temu Frycz Modrzewski napisał „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” słyszę te słowa prawie co rok przy okazji Dnia Nauczyciela. I widzę ogromną aktualność tych słów. W XVI w Polska Zygmuntów była krajem budzącym co najmniej uznanie u swoich sąsiadów, ale też był to czas z jednej strony prób wzmocnienia państwa (ruch egzekucyjny ze swoim przywódcą Janem Zamojskim) a z drugiej wykorzystywanie potencjału Korony (1551 to jeszcze czas przed Unią Lubelską) do obrony słabnącej Litwy, która samotnie nie była w stanie opierać się wzrastającej potędze Moskwy, którą Iwan Groźny przemianował na "carstwo" a siebie ogłosił carem wszech Rusi. Innym ważnym rysem tej epoki jest reformacja. Pod koniec XVI w ogromna większość szlachty należącej do "obozu reform" była kalwińska. Zygmunt III objął władzę nad krajem, któremu zagrażało dwóch sąsiadów - Turcja (przed, którą drżała Europa) i Rosja dążąca do zbierania ziem ruskich.
  Co postanowił zrobić młody król? Niemal wszystkie urzędy w państwie obsadzał katolikami. Dlaczego było to ważne, ba najważniejsze posunięcie tego władcy? Ano dlatego że (podobnie jak w starożytności z Konstantyna czy na ziemiach podbitych przez mahometan) ludzie chcący objąć urzędy wypierali się swojej wiary i zostawali katolikami. To właśnie zadecydowało o ujednoliceniu szlachty Rzeczpospolitej (Polak = katolik) i stało się spoiwem, na którym opierało się państwo polsko-litewskie.

  Jeśli chcemy na wzór króla Zygmunta uczynić tę część społeczeństwa polskiego, która jest wiodącą (aż się prosi dodać z dawnych czasów "siłą przewodnią narodu" ;) to warunkiem sine qua non jest stworzyć takie kryteria przyjmowania do pracy w oświacie aby nie był zatrudniany byle łachudra (zięć, synowa, kochanka, kuzyn szwagra, siostrzenica czy jeszcze jakiś inny pociotek ale naprawdę patriotyczna i ideowa elita, która jest adekwatnie opłacana.

  Trzeba stworzyć takie warunki aby każdy kto chce pracować w szkole chciał być patriotą bo to mu/jej najzwyczajniej się opłaci.

  Zdaje mi się że tak możemy powstrzymać a potem odwrócić "marsz przez instytucje".
 • a ty
  chamie miales kiedys konto na pardonie
 • #
  obrona zachodnich "demokracji" patrz imperiow w swiecie gdzie cala oswiata podporzadkowana jest judupowi i zydowskiemu portalowi - czy to panie 'kjaw' to nie jest jakas propaganda - pan ze na pardonie zpodawal propagande zachodnia, teraz tu na neonie dalej...
 • #
  jestes zdolowany i zly?
  wyjedz do Irlandii - tam twoi mocodawcy zbudowali dla polskich robotnikow raj na ziemi...ponoc!
 • @siwekperu 05:15:18
  Oj...
  Byłem na pardonie.pl. Od niego zaczynałem blogowanie a dlatego tam, bo lubiłem z nimi dyskutować a mnie wprost nienawidzili. Był to portal stworzony z myślą o wyborach dla PO-PSL-SLD. Ja im pokrzyżowałem szyki i nie ukrywam, że w sposób pośredni przyczyniłem sie do upadku tego portalu :)
  Pozdrawiam

  P.S.
  Więcej ad meritum niż ad personam
 • @krzysztofjaw 10:34:07
  Jeśli przyczyniles się do upadku takiego POpapranego portalu to chwała ci!
  Teraz czas na uzdrowienie niepoprawni. pl, zagniezdzila się tam grupka syjonistycznych szkodników, komuchow i zaprzancow. A taki to był kiedyś porządny portal...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej