Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 1881 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Współpraca lub rychły wspólny biznes? A czemu nie? Zapraszam

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powyższe prośby należy traktować jako pilne – „na wczoraj”. W związku z tym - jeżeli jakoś Was zainteresowałem – proszę, nawet już dzisiaj, o kontakt na mój e-mail: kjahog@gmail.com.

 

 
Jak informowałem w ostatnim swoim poście,  od lutego spędziłem większość swojego wolnego czasu na przygotowywaniu „biznes planu”, który miał mi zagwarantować uzyskanie w ramach tzw. unijnej pomocy „de minimis” bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie mojej działalności gospodarczej oraz wsparcie jej w pierwszym półroczu działalności.
 
Uczestniczyłem w takim projekcie po raz pierwszy i jak już wspomniałem cały proces był dla mnie zaskakująco długi, skomplikowany i absolutnie przeformalizowany, tym niemniej wytrwałem do końca i znalazłem się na ostatecznej liście rankingowej osób, dla których owa dotacja została przyznana i teraz mam otwartą drogę do zrealizowania swojego pomysłu na prowadzenie działalności gospodarczej.
 
Ponadto też osiągnąłem inny cel, który był i jest dla mnie – w kontekście m.in. uruchamianych od dwóch lat coraz większych możliwości uzyskania polskiej pomocy na rozwój innowacyjnych firm i ogólnie na rozwój polskiej przedsiębiorczości –  ważny: poznałem od środka jak to jest z tą pomocą unijną, jakie realnie są procedury, mechanizmy, sposoby i warunki jej uzyskania. A skoro przy okazji można było uzyskać bezzwrotną dotację na naprawdę dobry pomysł na własną firmę… to dlaczego nie miałem teraz skorzystać, aby później już próbować rozwijać się w większości raczej dzięki polskiej pomocy oferowanej przez obecne w dużym stopniu moje i propolskie  władze oraz agendy przez nie tworzone jak np. Polski Fundusz Rozwoju, ale nie tylko?
 
Onegdaj prowadziłem już własną firmę, byłem też wspólnikiem spółki cywilnej i oczywiście pracownikiem najemnym aż do funkcji dyrektorskiej w spółce skarbu państwa. Moje doświadczenia i przemyślenia zawodowe powoli przekształcają się w treść pisanej przeze mnie książki: „Dorosnąć do Lidera” – trochę prace nad nią musiałem odsunąć, ale będą też zawarte w niej konkluzje na temat tego, w jaki ogólnie sposób odnosić się do ewentualnego uzyskiwania zewnętrznej pomocy dla realizacji własnych celów, nie tylko w obszarze gospodarczym, jak np. uzyskiwanie pomocy finansowej… a przecież aby o czymś pisać, to trzeba to znać J.
 
Moja firma funkcjonowała będzie pod nazwą „Szczęście Pokoleń Grupa” i zajmować się będzie ogólnie tym, co zawarłem w jej misji:
 
„Firma SZCZĘŚCIE POKOLEŃ działa na rzecz szeroko rozumianej ochrony zdrowia fizycznego i psychicznego ludzi w każdym wieku oraz zajmuje się rehabilitacją społeczno-zawodową osób zagrożonych wykluczeniem społecznym a także prowadzi działalność na rzecz zwiększenia innowacyjności i konkurencyjności firm na rynku poprzez komercyjną implementację wiedzy i wyników badań naukowych oraz oferowanie im najwyższej jakości usług w zakresie optymalizacji zarządzania i społecznie odpowiedzialnego kształtowania wizerunku i portfolio asortymentowego z naciskiem na rozwój indywidualny i rodzinny ludzkich zasobów pracy wraz z promocją znaczenia dbania  przez  każdego człowieka  o zdrowie fizyczne i psychiczne dające poczucie codziennego  indywidualnego i zbiorowego szczęścia”.
 
Przyjąłem dla niej również motto jak i przesłanie jej działania, które Szanowni Czytelnicy i Komentatorzy mojego bloga znają od lat, a które stały się dla mnie wyznacznikami mojego osobistego funkcjonowania w życiu i chciałbym, aby też były takimi w czasie codziennej działalności mojej firmy :  motto firmy – „…Szczęście to codzienne odczuwanie własnego istnienia…”, przesłanie jej działania – „…Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślady…”.
 
A tak wygląda niemalże ukończony projekt loga firmy i jej znaku identyfikacyjnego:
 
(znaki słowno-graficzne oraz strategiczne teksty firmy znajdują się obecnie na drodze uzyskania zastrzeżeń patentowych)

Byłbym wdzięczny Waszych opinii na temat powyższych znaków słowno-graficznych. Jak je odbieracie?
 
Ogólnie w pierwszej fazie rozwoju firmy jej działalność polegała będzie na funkcjonowaniu platformy e-biznesowej: promocyjno-sprzedażowej witryny internetowej usług prozdrowotnych „SZCZĘŚCIE POKOLEŃ –  ZDROWIE”.  Witryna w formie serwisu prezentacyjno-promocyjno–sprzedażowego prezentowała będzie ogólnopolską ofertę w zakresie pobytów w uzdrowiskach i sanatoriach, ośrodkach SPA&Wellness i innych miejscach, gdzie można odzyskać lub poprawić swój stan zdrowia psychicznego i fizycznego oraz odzyskać poczucie radości i szczęścia w życiu. Będzie to niejako platforma  łącząca też funkcję promocyjną firm, produktów i usług a także całego sektora ochrony zdrowia i usług prozdrowotnych w Polsce.
 
To tak skrótowo…
 
Ale w związku z powyższym poszukuję do mobilnej lub realnej na miejscu współpracy dobrych informatyków lub tylko pasjonatów-amatorów, dla których tworzenie stron www, e-commerce, bieżące – techniczne administrowanie e-sklepem i inne działania związane np. z pozycjonowaniem i promocją stron www oraz ogólnie związane z siecią… są właśnie pasją, hobby i tym, co sprawia im radość, bo robią to, co lubią i chcą. A do tego takich, którzy w jakiś sposób podzielają moje wartości życiowe i światopogląd, bo wtedy będzie nam się po prostu dobrze współpracowało, też na niwie prywatnej a to również jest bardzo ważne (a’la „lemingi” a’priori odpadają J, ale nie do końca, bo zawsze mogą przecież przestać nimi być).
 
Poszukuję też przyszłego inwestora albo ważnego strategicznego partnera, albo jednego z pracowników zarządczych mojej firmy, bo jej - nie tylko biznesowe - cele są ambitne i wielokierunkowe i sądzę, że sam po prostu mogę nie być w stanie ich wszystkich zrealizować. Oczywiście a’la „lemingi” a’priori odpadają J, ale nie do końca, bo zawsze mogą przecież przestać nimi być.
 
Jeżeli też wśród moich czytelników i komentatorów lub pośród ich znajomych znajdują się innowacyjne firmy (lub osoby) zajmujące się innowacyjnymi projektami i wdrożeniami w zakresie szeroko pojętego pojęcia e-commerce (i ogólnie projektów i wdrożeń sieciowych), to też byłbym wdzięczny za pilny kontakt. Może wspólnie te projekty wprowadzimy w życie? Oczywiście a’la „lemingi” a’priori odpadają J, ale nie do końca, bo zawsze przecież mogą przestać nimi być.
 
Poszukuję też blogerów, dziennikarzy i wszystkich piszących o szeroko pojętym zdrowiu psycho-fizycznym (też w zakresie np. niepełnosprawności czy uzależnień) i interesujących się wszelkimi etycznymi sposobami i metodami jego naprawy lub poprawy, również w zakresie tzw. medycyny alternatywnej czy estetycznej (od dogoterapii, poprzez relaksację, ziołolecznictwo aż po …?) .  Planuję bowiem stworzenie w ramach mojej firmy prowadzenia pewnego rodzaju portalu o zdrowiu.
 
Powyższe prośby należy traktować jako pilne – „na wczoraj”. W związku z tym - jeżeli jakoś Was zainteresowałem – proszę, nawet już dzisiaj, o kontakt na mój e-mail: kjahog@gmail.com.
 
Odpowiem na wszystkie e-maile a z osobami (ewentualnie firmami), które również i we mnie wzbudzą zainteresowanie postaram się skontaktować poprzez Skype i e-meilem nawet dziś lub jutro… Tak to jest z tą pomocą unijną… czekasz, czekasz a jak już masz, to musisz szybko działać i wydatkować otrzymane środki dotacyjne, choć od dawna mam dużą już część rzeczy gotowych.
 
Krzysztof Jaworucki
krzysztofjaw
 
P.S.
Nie znaczy to, że zaprzestanę prowadzić swojego bloga polityczno-społecznego. Prowadzę go już 10 lat i nie mam zamiaru rezygnować :).
 
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @autor
  Być może powinienem to wiedzieć, ale niestety.. Zatem : jakie właściwie powsiada Pan wykształcenie (profil)?
 • @Autor
  Proponuję włączenie do programu wdrożenie automatycznego testera stanu podstawowych wskaźników stanu organizmu.
  Automat - na starcie w przychodni, przed wizytą u lekarza. Lekarz decyduje, czy leczyć, czy do specjalisty, bądź porady ambulatoryjnej pielęgniarki.

  To odciąży lekarzy od niepotrzebnych działań.
 • @Mariusz G. 12:24:19
  Technik - Mechanik, później magister ekonomii po UMK w Toruniu (ocena na dyplomie - 5), doktorant ekonomii, specjalista od marketingu i finansów (byłem dyrektorem ds. ekonomiczno-finansowych Uzdrowiska Solanki w Inowrocławiu oraz Product Managerem w Henkel&Co. Polska w Toruniu (dawny VINPOL i nie mylić z Henkelem od proszków - to zupełnie inna firma - alkoholowa - z siedzibą w Wiesbaden). Prowadziłem badania oglądalności dla TVP w Bydgoszczy, startowałem na medycynę (nie udało się), ale mam w rodzinie kilku lekarzy... stąd wybór branży medycznej.

  To tak w skrócie... :) Ku uzupełnieniu Pana informacji o mnie :)

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 15:21:10
  DZiekuję,. Będąc sceptykiem stawiałem na historię lub stosunki międzynarodowe. Życzę sukcesów.
 • @krzysztofjaw 15:21:10
  " Prowadziłem badania oglądalności dla TVP w Bydgoszczy"

  - ciekawe badania i co z tego wynikło ?

  pozdr
 • @Zorion 21:19:10
  No właśnie, bo widziałem i słyszałem, że telewizja w Inowrocławiu prowadzi bardzo patriotyczną stronę na YT !
 • Zdrowie kosztuje.
  Moja żona, pasjonatka zdrowia, mogłaby dać pańskiemu projektowi bardzo dużo, ale ceni się się, nie wiem czy byłoby pana stać, to nie są z mojej strony przechwałki, całkiem serio to artykułuję !
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:31:44
  Panie Krzysztofie

  Każdy pomysł jest dobry. Proszę o skonkretyzowanie pojecia "automatycznego testeru". Być może jest to też fajny pomysł.
  Pozdrawiam
 • @provincjał 23:03:29
  Proszę o kontakt na e-mail.
  Pozdrawiam
 • @Zorion 21:19:10
  To były czasy jeszcze dzienniczków pisanych, przed dekoderami Nielsena. \
  Pozdrawiam
 • @provincjał 22:58:00
  Z Inowrocławiem łączyła mnie praca oraz kujawskie pochodzenie. 25 lat mieszkałem natomiast w Toruniu.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 11:23:36
  większość diagnoz może dać wujek google trafniej od lekarza.. niestety..
  ludzie w większości chodzą do lekarza po L4, albo receptę na antybiotyk.
  Są też emeryci co po niedzielnej mszy nie mają na siebie pomysłu przez tydzień i chodzą do lekarza spotkać znajomych w kolejce..

  Jeszcze w latach 90-tych idąc do lekarza dostawałem skierowanie do laboratorium na morfologię i mocz, dopiero po tych wynikach lekarz wydawał diagnozę. Teraz to sami szamani wróżbici, albo raczej opłaceni handlarze farmaceutycznych gigantów :( każdemu przepisują to samo..

  Taki GSK w Hameryce wypłacił miliardy odszkodowań za skutki uboczne szczepionek, a i tak jego notowania akcji giełdowe wzrosły, bo zysk był większy niż kary..

  Nie rozumiem Pana modelu biznesowego, jest tak bezsensowny jak te granty z UE wypłacane m.in. z moich pieniędzy. Horoskop dla psów dostał ponad 100k zł dofinansowania..

  Pan nic nowego odkrywczego nie daje, kolejny portal o zdrowiu.. z przewagą konkurencyjną grantu jewrounijnego.. takie rzeczy ludzie robią propublicobono..

  "automatyczny tester" to moim zdaniem maszyna zastępująca lekarza pierwszego kontaktu, wypisująca L4, receptę i skierowanie do specjalisty, to byłby przełom, a Pan doi system na bezsensowny projekt :((

  Pozdrawiam i mimo powyższego sukcesu życzę,
 • @wk..ny 13:25:38
  mam podobne odczucia.
  Jakby coś trzeba było na obrabiarkach cyfrowych, czy drukarkach 3d to bym się pisał, ale na pieczenie chleba bez mąki to nie.
 • @Krzysztof J. Wojtas Już ONI wszystkich uprzedzili. - PAJĘCZYNA LOBBYSTÓW BAYSANTO.
  .


  http://www.mauigmomoratoriumnews.org/wp-content/uploads/2015/07/Monasanto_1306046184_n.jpg
  https://www.wakeupnz.net/wp-content/uploads/2016/08/ROUND-UP-EPA-NZ-750x400.jpg
  https://corporateeurope.org/sites/default/files/baysanto-infographics-03.png  .
 • Bayer + Monsanto = Połączenie Made in Hell
  .
  https://www.youtube.com/watch?v=khfdjPbecwM


  .
 • @wk..ny "automatyczny tester" - Czy firma produkująca, broń chemiczni-biologiczną oraz sztuczną, zatrutą chemicznie, genetycznie
  żywność i zabujcze szczepionki, produkuje zdrowe, pożyteczne biologicznie dla zdrowia lekarstwa??


  https://i1.wp.com/voiceofpeopletoday.com/wp-content/uploads/2016/11/Bayer-Monsanto-Is-A-Match-Made-In-Hell-Bayer-Monsanto-Photo.jpg
  https://www.ishn.com/ext/resources/900x550/agriculture-pesticide-900.jpg
  http://4.bp.blogspot.com/-9MmEc3B3GKw/UPTfPY1SzBI/AAAAAAAABbQ/2CUm1Zfc03U/s1600/538547_328103760631635_152542351_n.jpg

  .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej