Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
666 postów 1774 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Wymiana premiera? Bardzo zła decyzja PiS-u!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Uważam odsunięcie Pani premier B. Szydło za duży błąd. Oby jego konsekwencje nie były takie same jak w 2007 roku, gdzie na własne życzenie PiS stracił władzę, by ją oddać antypolskim zdrajcom na całe 8 lat.

Miesiąc temu apelując do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o pozostawienie Beaty Szydło na stanowisku premiera [1] pisałem m.in.:

„Uważam, że w ogromnej mierze – o ile nie decydującej – dzięki niej PiS i cała ZP wygrała wybory parlamentarne w 2015 roku i to ona była czynnikiem sprawczym wyboru Pana A. Dudy na stanowisko prezydenta. I to właśnie w dużej mierze dzięki Pani premier B. Szydło dziś – po dwóch latach – PiS ma niespotykane w historii wysokie notowania sondażowe. Nie może Pan tego zmarnować i wierzę, że te pogłoski o Jej dymisji są tylko „chciejstwem” i wydumaną „fantasmagorią” tzw. „totalnej opozycji” (…).

Nie może Pan – apeluję jeszcze raz – dać zdrajcom takiej broni… Apeluję i proszę. Bo przecież Pan niczego już nie musi udowadniać a pani premier jako wiceprezes PiS-u i okresowo jego skarbnik okazała się być bardzo lojalnym wobec Pana i partii politykiem a jej cechy osobiste predestynują ją idealnie do roli premiera Polski w obecnych, trudnych czasach dla naszej Ojczyzny, jak i całej Europy.

Przez te dwa lata Pani premier okazała się konsekwentnym politykiem, który poważnie traktuje swoich wyborców, ale i wszystkich Polaków i także samo poważnie traktuje swoje słowa i złożone obietnice w kampanii wyborczej. Jest polską patriotką i osobą jednoczącą ludzi a nie ich skłócającą. Prowadzi swój rząd w poczuciu odpowiedzialności za Polskę i polski naród oraz pracuje ciężko nie zaważając na ujadanie niemal całej unijnej „wierchuszki” i polskich zdrajców z „totalnej opozycji”. Nie daje też wciągnąć się w jałowe spory, które mogłyby pochłaniać cenny czas, który Pani premier i jej rząd poświęca na pracę merytoryczną. Szefowa polskiego rządu doskonale też radzi sobie na arenie międzynarodowej skutecznie broniąc Polski przed atakami i mocno przyczynia się do odzyskania przez Polskę międzynarodowej podmiotowości. Zostało to też zauważone na świecie, czego skutkiem jest 10 miejsce w rankingu najbardziej wpływowych kobiet w polityce oraz 31 miejsce wśród 100 najbardziej wpływowych kobiet świata. Jest jeyną Polką w tych rankingach opracowywanych przez magazyn „Forbes”. Wyprzedziła m.in. Hillary Clinton czy piosenkarkę Beyonce.

Oczywiście to tylko subiektywny ranking magazynu i pewna zabawa, ale jednak jest on szeroko komentowany i przedstawiany w mediach jako miarodajny i opiniotwórczy, mający pokrycie w rzeczywistości. „Ten, kto nic nie robi, nie popełnia błędów” i takich błędów też nie uniknęła Pani premier, ale bilans jej działań jest dla niej korzystny i z każdym tygodniem ta wspaniała Polka staje się prawdziwym „mężem stanu”.

Mam wrażenie, że ostatnie dwa lata Pani premier wykorzystała zarówno dla dobra Polski , jak i własnego politycznego rozwoju. Przykrym byłoby przerwanie jej misji. Mało tego! Aby dać odpór wszystkim zdrajcom i fałszywym przyjaciołom oraz ich podszeptom namawiam, aby Pan prezes jednoznacznie „namaścił” Panią premier Beatę Szydło na przyszłego szefa PiS-u.

Byłoby to mistrzowskie posunięcie, o ile oczywiście Pani premier na to by się zgodziła a wierzę, że w poczuciu obowiązku za Polskę i polski naród jej decyzja byłaby zdecydowanie pozytywna. Moim zdaniem warto to zrobić szybko, aby Pan miał czas (m.in. ze względu na wiek) na wdrożenie Pani premier B. Szydło w obowiązki szefa partii i aby nie dopuścić do jej rozpadu w razie walki o sukcesję po Panu, wtedy kiedy – oby jak najpóźniej – już Pana nie będzie. Wydaje mi się też, że Pana doświadczenie mogłoby być ogromnie przydatne np. gdyby objął Pan funkcję honorowego prezesa Prawa i Sprawiedliwości”.

Odnosząc się do wicepremiera M. Morawieckiego, w kilku komentarzach do tekstu napisałem mniej więcej to co poniżej. M. Morawiecki jest – przynajmniej w polityce – nie tylko młodym człowiekiem z racji wieku, ale też jest nowicjuszem w funkcjonowaniu na arenie politycznej. Sama, nawet wspaniała, kariera biznesowa czy banksterska nie musi automatycznie oznaczać takiej samej w polityce a nieraz może też przeszkadzać. Przecież aby coś w danym obszarze osiągnąć to trzeba się wiele uczyć, być bardzo sprawnym intelektualnie i organizacyjnie, posiadać odpowiednie i unikalne talenty, które koniecznie należy w całym życiu maksymalnie rozwijać, należy też oczywiście nabrać doświadczenia oraz dojrzałości społecznej i emocjonalnej.

To takie ogólne wymagania, ale oczekiwane w polityce cechy indywidualne szefów różnią się pod względem ich ważności i natężenia od cech wymaganych np. od premiera. O ile w firmach najczęściej jest zarządcza struktura hierarchiczna, gdzie najczęściej mamy kilkuosobową Radę Nadzorczą i też kilkuosobowy Zarząd oraz maksymalnie kilku dyrektorów to w przypadku premierowania mamy ogromną machinę nadzorczo-zarządczo-administracyjną: począwszy od prezydenta poprzez partie polityczne (ew. ich koalicje) desygnujące premiera poprzez parlamentarzystów, różne komitety polityczne, komitety stałe, ponad dwudziestu dyrektorów (ministrów), dziesiątki wicedyrektorów (wiceministrów), itd. Bycie premierem wymaga więc umiejętności zespołowego działania oraz posiadania ogromnego doświadczenia, umiejętności interpersonalnych i koncyliacyjnych, niesamowitej empatii i zdolności godzenia różnych interesów. Ponadto od premiera (też jako polityka) wymaga się również umiejętności zdobywania sobie sympatii wyborców, obywateli danego państwa…bo jej nie można nakazać tak jak można ją nakazać w formalnej strukturze organizacyjnej przedsiębiorstwa! Firma to zespół ludzi od jednego do najczęściej kilkudziesięciu tysięcy, którzy tak naprawdę pracują tylko i wyłącznie dla dobra indywidualnego przedsiębiorstwa a ich los zależy od „widzimisię” przełożonego a ostatecznie od kierownika, dyrektora a na końcu prezesa… państwo a w tym przypadku Polska to „firma” 38 milionowa, gdzie „pracownicy” są wolnymi ludźmi a premier i jego rząd winni działać dla dobra wspólnego, gdzie ważne są zarówno sprawy gospodarcze, społeczne, bezpieczeństwo, zdrowie, edukacja i wiele innych pozostałych obszarów funkcjonowania państwa i narodu!

Premier powinien o tym wszystkim pamiętać! Pan M. Morawiecki z racji posiadanego doświadczenia może i jest dobrym ekonomistą czy finansistą oraz hierarchicznie sprawnym zarządcą, ale – wedle mnie – powierzenie mu już dzisiaj funkcji premiera jest przedwczesne i to z różnych powodów. Dwa z nich wymieniłem: w miarę młody wiek (już prezydent A. Duda udowadnia, że za wcześnie został prezydentem) i brak doświadczenia politycznego. Dodatkowo obciążeniem może być też to jego doświadczenie związane z zarządzaniem firmą czy bankiem. Jest też postrzegany jako mało empatyczny technokrata i jak na razie nie posiada umiejętności zjednywania sobie ludzi: zarówno wyborców, jak i też prawdopodobnie współpracowników.

M. Morawiecki był to tej pory bardzo ważnym wicepremierem w dziedzinach, na których się zna i dla niego osobiście nowa funkcja może też okazać się przekleństwem, czego oczywiście mu nie życzę i skoro już taka decyzja zapadła to mam nadzieję, iż sobie poradzi.

Natomiast chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby utrzymanie B. Szydło na stanowisku premiera do końca obecnej kadencji oraz przez pierwszy rok drugiej oraz wystawienie jej z ramienia ZP (PiS) na kandydata na prezydenta w 2020 roku a wtedy można by, po ociepleniu wizerunku M. Morawieckiego oraz nabraniu przez niego odpowiedniego doświadczenia, desygnować go na funkcję premiera.

Po wczorajszych decyzjach Komitetu Politycznego PiS, który zdecydował jednak o odwołaniu premier B. Szydło nie zmieniam swojego zdania. Wedle mnie to decyzja błędna i może zakończyć „dobrą zmianę” i pozbawić PiS wygranych wyborów: samorządowych, parlamentarnych czy prezydenckich. „Nie zmienia się zawodników w drużynie wygrywającej a już na pewno nie zmienia się w takiej sytuacji kapitana… chyba, że chce się przegrać”.

Rząd Pani premier B. Szydło był najlepszym rządem od 1989 roku a może i w całym okresie powojennym i w ogromnej mierze zawdzięcza to Pani premier. Nie rozumiem tej decyzji. Może i faktycznie na arenie międzynarodowej dzieje się coś niedobrego dla Polski i Polaków, co skłoniło prezesa J. Kaczyńskiego do takiej decyzji, ale czy na pewno? Niestety śmiem wątpić i znów w PiS-e zwyciężyła stanowiskowa wojna podjazdowa... Oby jednak nie!

Pan J. Kaczyńskli wielokrotnie pokazał, że jest świetnym strategiem i politycznym wirtuozem oraz polskim patriotą, ale niestety nieraz popełniał błędy przede wszystkim w jednym: doborze ludzi. Nie pora teraz wymieniać nazwisk, choć cisną się na usta nazwiska Kaczmarka, Sikorskiego, Marcinkiewicza, „miśka” Kamińskiego, Migalskiego, Poncyliusza, Jakubiakowej, Kluzik-Rostkowskiej, Dorna, Ujazdowskiego, Zalewskiego, i wielu innych. Być może wynika to z jego ufności do ludzi i myślenia, że tak jak on i patriotycznie po polsku myślą też inni jego współpracownicy. Śmiem twierdzić, że wybór Pani B. Szydło był tym z tych dobrych decyzji personalnych J. Kaczyńskiego, które podjął a która okazała się chyba najlepszą w jego karierze politycznej. Tym bardziej nie rozumiem tej zmiany i to w sytuacji, gdy wybór Pana A. Dudy okazał się znów prawdopodobnie pomyłką J. Kaczyńskiego a teraz pozbywa się najbardziej lojalnego od lat swojego współpracownika. Dziwne to wszystko jest i dla mnie niezrozumiałe… chyba, że Pani premier była niewygodna dla tych którzy faktycznie zarządzają Polską lub uzurpują sobie prawo do takiego zarządzania i „namaszczania” polskich prezydentów i premierów, jak chociażby udział obecnego prezydenta podczas sławetnego posiedzenia przeszło połowy izraelskiego Knestetu w Krakowie w styczniu roku 2014 czy ostatnia kolacja z przedstawicielami innego niż polski naród narodu Pana M. Morawieckiego w jarmułce na głowie. Ale to tylko poboczna uwaga, bo może – w co wierzę - wcale tak nie jest…

Powtarzam.

Uważam odsunięcie Pani premier B. Szydło za duży błąd. Oby jego konsekwencje nie były takie same jak w 2007 roku, gdzie na własne życzenie PiS stracił władzę, by ją oddać antypolskim zdrajcom na całe 8 lat. 8 lat, które stworzyły z Polski „teoretyczne państwo z chu…em, dupą i kamieni kupą” i które teraz musimy odbudowywać.

Na koniec jeszcze dwie uwagi.

Po pierwsze. Pani premier B. Szydło pokazała jak należy rządzić i jakim można być uczciwym oraz ciężko pracującym dla dobra Polski premierem, prawdziwym mężem stanu godnym tych największych np. z okresu międzywojnia. Pokazała nam wszystkim czym jest patriotyzm, honor i czym jest służba Polsce i polskiemu narodowi. Wreszcie też całemu światu pokazała czym jest tzw. „klasa” polityka, czym jest etos publicznej działalności i dbałość o interesy własnego państwa i własnych obywateli. Sposób jej rządzenia, realizacja obietnic wyborczych, skuteczne przeciwstawienie się wewnętrznym i zewnętrznym wrogom naszej Ojczyzny zjednało jej wielu Polaków, którzy ufają jej do dzisiaj i żałują oraz nie rozumieją decyzji władz PiS-u. Panu M. Morawieckiemu bardzo trudno będzie takie zaufanie uzyskać i sądzę, że raczej straci wysokie dotychczasowe poparcie. Czy będzie potrafił choć trochę dorównać Pani premier i rządzić z takim poświęceniem dla dobra Polski i Polaków i klasą jak ona? Nie wiem i mam duże wątpliwości, choć chciałbym się mylić a tych pomyłek ostatnio coś za dużo… a zaczęło się od prezydenta A. Dudy…

Po drugie. Nie rozumiem też okoliczności w jakich władzę straciła pani premier B. Szydło. Zarówno forma jak i cała „otoczka” jej dymisji jest dla mnie obrzydliwa i na pewno uwłaczająca samej Pani premier. Najpierw kilkumiesięczne jej „zmiękczanie” i zmniejszanie jej znaczenia oraz ta cała i ciągła dyskusja o tym, że tym premierem przestanie być. I w końcu ta wieczorna wczorajsza dymisja i to w dniu, w którym wcześniej pani B. Szydło obroniła siebie i swój rząd przed odwołaniem na podstawie haniebnego i kuriozalnego wniosku o votum nieufności złożonego przez zdrajców z antypolskiej partii PO. Doprawdy: takiego majstersztyku poniżenia przez własne środowisko polityczne najlepszego od dziesiątek lat premiera, który w dodatku był do ostatnich chwil całkowicie lojalny wobec własnej formacji nie mógłby chyba wymyślić nawet najlepszy literat czy scenarzysta tragifarsy. Nie można było – o ile naprawdę było to konieczne – przyjąć dymisję od Pani premier chociażby w poniedziałek a wczoraj pisać i mówić tylko o kompromitacji PO i G. Schetyny… Hmm… Kompletne dno!

I nawet w tej sytuacji Pani premier wykazała się niebywałą klasą polityczną i to od samego rana (naprawdę chyba dla niej ciężkie osobiście przemówienie w obronie własnego rządu z posiadaną wiedzą, że zaraz tym premierem nie będzie), jak i wieczorem, gdy została zdymisjonowana. Mam nadzieję, że były naprawdę bardzo ważne powody owej zmiany o których się dość szybko dowiemy, bo na razie z tego, co mówią przedstawiciele PiS-u ja ich nie zauważam. Dodam jednak, że o tej zmianie prezes PiS J. Kaczyński mówił już trochę w lipcu tego roku, więc argument, iż nagle coś się wydarzyło w ostatnim czasie (np. pozwanie KE do TS Polski za nie przyjmowanie uchodźców), co wymagało natychmiastowej zmiany premiera jest bezzasadny i naciągany.

Pozdrawiam

Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

[1] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2017/11/apel-panie-j-kaczynski-tylko-b-szydo.html

P.S. Niestety obawiam się, że w najbliższym czasie stanowiska mogą stracić: dwaj najlepsi ministrowie w rządzie czyli Z. Ziobro i A. Macierewicz oraz bardzo dobry minister J. Szyszko. Mogą niestety pozostać: J. Gowin, P. Gliński czy K. Radziwiłł. W takiej sytuacji może okazać się, że w koalicji ZP partię Z. Ziobry zastąpi partia K. Morawieckiego, która powoli i systematycznie pozyskuje członków parlamentu, których chyba ma już ośmiu, czyli tyle samo, co partia Z. Ziobry. Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Autor
  //Niestety obawiam się, że w najbliższym czasie stanowiska mogą stracić: dwaj najlepsi ministrowie w rządzie czyli Z. Ziobro i A. Macierewicz oraz bardzo dobry minister J. Szyszko.//

  To akurat byłoby bardzo dobre, to są najwięksi szkodnicy.

  Trochę mi żal wyborców PiS... Ale tylko trochę :)

  Pozdrawiam
 • hmm...
  Doczytałem do tego momentu...//Uważam odsunięcie Pani premier B. Szydło za duży błąd. Oby jego konsekwencje nie były takie same jak w 2007 roku, gdzie na własne życzenie PiS stracił władzę, by ją oddać antypolskim zdrajcom na całe 8 lat.//

  i dalej nie czytam pobożnych życzeń Autora...widocznie sympatycy PiSu są nieformowalni, taki beton, który nic nie jarzy, ma klapki na oczach...PiS niczym nie odbiega od Platfonsów, są tak samo antypolscy, albo nawet bardziej...oddać tekę premiera sługusowi, wtyce City of London, aby ten łupił Polaków w świetle prawa jest najwyższą formą zdrady, bo rzuca w lichwiarską niewolę finansową następne pokolenia Polaków...przez dwa lata nie potrafili się zebrać i wpierw zmienić zapis Kwaśniewskiego https://forumemjot.wordpress.com/2015/02/26/konstytucyjny-szwindel-kwasniewskiego-czyli-polakow-zdazymy-wydoic-zanim-sie-polapia-o-co-w-tym-wszystkim-chodzi/...tylko markowali jakąś "reformę sądownictwa", której nikt nie widział...niestety Prezes Kaczyński znów okazał się małym, złośliwym karzełkiem...
 • Autor
  "Wymiana premiera? Bardzo zła decyzja PiS-u!

  Uważam odsunięcie Pani premier B. Szydło za duży błąd. Oby jego konsekwencje nie były takie same jak w 2007 roku, gdzie na własne życzenie PiS stracił władzę, by ją oddać antypolskim zdrajcom na całe 8 lat".

  Co do tytułu to zgoda, ale już rozwinięcie to kręcenie się wokół treści: "masło jest maślane".
  Nie ma bowiem czegoś takiego jak "zła decyzja", czy "błąd". To nie są jakieś byty obiektywne.

  "Zła decyzja", czy "błąd" mogą być tylko z określonego punktu widzenia, czy z określonej narracji rzeczywistości.
  Inaczej będzie się patrzyło z punktu widzenia przyszłości Polski i Polaków, a inaczej z punktu widzenia partokracji, czyli partyjniactwa i prywaty, oraz gry interesów doraźnych, a więc z zamknięciem na wizję przyszłości i celów postrzeganych trzeźwo.

  Inaczej będą patrzyli Polacy, a inaczej ci, co chcą sobie Polskę podporządkować, a Polaków wywłaszczyć ze wszystkiego i zniszczyć, przejmując nawet ich tożsamość.
  Uderza, że nie zauważasz całej żydowskiej otoczki tego co się dzieje - zwłaszcza nie widzisz, że Żyd Morawiecki już kradnie polską tożsamość, choć wyraźnie gra w antypolskiej drużynie.

  Zdecyduj się więc, czy Ci zależy na "dobrej decyzji" i "bezbłędności" decyzji PiS dla Polski i Polaków, dla Państwa Polskiego i Narodu Polskiego i jego dóbr wspólnych i przyszłości, czy raczej dla partii PiS i ludzi oraz sił z nią powiązanych swoimi interesami partykularnymi.

  Moim zdaniem takie unikanie jednoznacznego spojrzenia na rzeczywistość sugeruje że raczej jesteś po stronie partokracji.
 • @trybeus 15:17:52
  źle się wkleił link...https://forumemjot.wordpress.com/2015/02/26/konstytucyjny-szwindel-kwasniewskiego-czyli-polakow-zdazymy-wydoic-zanim-sie-polapia-o-co-w-tym-wszystkim-chodzi/
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:45:19
  Co się dzieje z tobą, Jarek? Przestań odwalać niebieskiego i czyraka! Stać cię przecież na własny, trzeźwy osąd!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:45:19
  "//Niestety obawiam się, że w najbliższym czasie stanowiska mogą stracić: dwaj najlepsi ministrowie w rządzie czyli Z. Ziobro i A. Macierewicz oraz bardzo dobry minister J. Szyszko.//

  To akurat byłoby bardzo dobre, to są najwięksi szkodnicy"

  Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym Szyszko? Ja go uważam za Polaka, fachowca i największą poczciwinę w tej bandzie łobuzów i sprzedawczyków.
 • @trybeus 15:17:52
  Żółć zatruwa szare komórki? Skąd ta choroba? Otrzeźwij przyjacielu i przestań pisać bzdury.
 • Bo najważniejsza jest Polska!
  Dziś należy podziękować Pani Premier Beacie Szydło za dzielną walkę dla Polski oraz życzyć wiele sił i powodzenia w służbie Rzeczypospolitej nowemu Premierowi - Mateuszowi Morawieckiemu

  Za te dwa lata ciężkiej pracy dla Polski bardzo dziękuję

  https://pbs.twimg.com/media/DQeFopbXUAA2Acd.jpg

  5*

  Pzdr.
 • moim zdaniem
  Panie autorze, to że PiS stracił by władzę było by wspaniałą wiadomością. Drugi szkodnik po PO wyleciał by z obiegu. Problem jest w tym że oprócz
  tych partii nie ma na scenie nikogo. Mamy kilka małych szrotów i podlizuchów ale żadnego prawdziwego i konkretnego zastępstwa. W przestrzeni nie ma prawdziwej pro polskiej politycznej siły która mogła by podźwignąć gospodarkę oraz zmienić struktury państwa na modłę polskiej wizji. Nad tym trzeba ubolewać. W kraju nadal będą się działy polityczno-gospodarcze cyrki jak i prawne skandale. Ludzi w polityce z planami na naszą wielką Polskę, chcących rządzić z nurtem naszej racji stanu po prostu nie ma. Tu jest największy problem. Poszło PO, pójdzie PiS, przyjdzie inne sprzedajne dziadostwo.
 • Nie rozumiesz, bo nie chcesz zrozumieć
  Jeśli nadal nie wiesz, o co w tym wszystkim chodzi, to poczytaj tutaj:
  http://lotna.neon24.pl/post/135738,szpak-i-bocian-czyli-postmagdalenkowa-kolej-rzeczy

  Beata Szydło miała słuchać rozkazów i zmiękczyć obraz okupanta biorąc udział w kampanii wyborczej zarządzając narzuconym jej gabinetem, a okazała się premierem bardziej oddanym sprawie polskiej niżby się ktokolwiek spodziewał. Faktycznie, między innymi kilku jej przemowom, Polska zaistniała na arenie międzynarodowej, co wyraźnie się daje odczuć w międzynarodowych, prawicowych mediach społecznościowych, nie tylko w głównych ściekach. Pomimo tego, że w międzyczasie przepchnięto multum ustaw niekorzystnych dla Polski i pomimo tego, że te najgorsze, między innymi 1066 i ustawa o szczepieniach nie tylko - nie zostały zniesione, ale były jeszcze "ulepszone". Teraz już jak na dłoni widać, dlaczego i możesz się nareszcie przestać dziwić, dlaczego to ten wspaniały PiS jeszcze nie odwołał takich okropnych ustaw. Nie odwołał, bo nie jest wspaniały i są mu one na rękę. Od stycznia, jak się nie poddasz szczepieniom, kiedy ci będą kazali, to dostaniesz 50 tys. mandatu, a jak nie zapłacisz, to cię zlicytują, albo wsadzą do więzienia, jeśli nie będzie czego licytować.

  Teraz ten okres zmiękczania wizerunku się skończył i PiS zakasuje rękawy i przechodzi do biznesu, czyli bezwzględnego łupienia Polaków do gołej skóry, w biały dzień i w majestacie prawa, pod pozorem, że żyd Morawiecki noszący jarmułkę wyprowadzi Polskę w świetlaną i bogatą przyszłość gospodarczą. Koń by się uśmiał.

  W międzyczasie parchów w Polsce coraz więcej, a to jakaś loża, a to jakieś stowarzyszenie, a to jakiś bank, a i dookoła Izrahella robi się coraz goręcej, a Izraelici dostają polskie paszporty bez przeszkód. Wizerunek Polski i Polaków jest ocieplany w Izraelu, żeby się żydzi nie bali przyjeżdżać, bo Daniels w jarmułce czuje się w Polsce bardziej bezpieczny niż w jakimkolwiek kraju Europy. Pobożni żydzi mają po 10 dzieci, więc 500+ będzie jak znalazł dla nowych polskich obywateli, podczas gdy Polacy będą uciekać z Polski, żeby nie zostać ogołoconym ze wszystkiego, czego się przez 3 pokolenia po wojnie dorobili.

  Znasz powiedzenie: modli się pod figurą, a diabła ma za skórą? Ilustrację masz patrząc na PiSowski rząd, ktory jest rządem okupacyjnym, budującym w siłę i dostatek Polin, nie Polskę, coraz bardziej jawnie i bez ogródek. Nie ma żadnej prawicy i lewicy, jest jedna zadaniowa grupa okupacyjna od 89 roku i dopóki tacy jak Ty tego nie zrozumieją, dopóty Polska będzie grabiona, a Polacy będą się tułali zagranicą.
 • @miarka 15:28:06
  100% racji.
 • @Casey 15:31:26
  A co jest nie tak z moim komentarzem?
  Napisałem przecież wyraźnie jacy ministrowie mi się nie podobają, zapomniałem jeszcze dodać Waszczu Escobara.

  A PiSlamistów naprawdę mi trochę szkoda...
  W poprzedniej notce dałem wyraz mojej opinii na ten temat to po co mam się powtarzać?
 • @miarka 15:33:59
  //Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym Szyszko?//

  To trochę z rozpędu, miałem na myśli Waszcza Escobara. O Szyszce nie mam wyrobionego zdania, zmroził mnie tylko jego pomysł odstrzału łosia.
 • @Husky 15:55:53
  Rozumiem Husky, że przeżywasz ciężkie chwile rozczarowania ale uważaj z tą wazeliną. W nadmiarze jest szkodliwa :)
 • Ponowne przestawienie wajchy
  "zmb – Grudzień 07, 2017 19:08

  to jest już drugie przestawienie wajchy

  pierwsze było ponad 2 lata temu i wyglądało tak:

  https://youtu.be/K92R4X6peus

  (za kontrowersje.net)
 • @Lotna 16:26:57
  Jak jesteśmy łatwo rozgrywani niech posłuży fakt z sytuacją "głaskania" przez Rabina głowy polskiej Premier. Po takich perfidnych zabiegach było wiadomo że część elektoratu odwróci je od pani Szydło i nie będzie tyle hałasu o zmianę Premiera. Tak spreparowana intryga świadczy tylko o słabości patriotycznego ducha Polaków oraz głębokości z jaką żydowskie macki wszczepiły się już w polski krajobraz. PiS-u i Szydło nie należy opłakiwać. Opłakiwać należy nasza słabość bo zamiast Polaków przejmujących w Polsce stery przejmują go banksterzy i żydzi.

  (według logiki działania, aby zając głowy Polaków, niedługo powinniśmy zobaczyć w Warszawie grupki muzułmańskich uchodźców)
 • PiS już na równi pochyłej
  Kaczyński to mistrz autodestrukcji, jak dobiera ludzi na wysokie stołki widzieliśmy w osobach Marcinkiewicza, Kluzikowej, PADa i innych. Morawiecki forsował CETA, gnębi polskie firmy, nawet mikro, jednocześnie zwalnia z podatków zachodnie montownie, chce 5 mln. Ukraińców w Polsce, no i był doradcą Tuska, nagrany u Sowy. Dlaczego nikt nie przypomina, jak "pięknie" brzmiał w tych podsluchanych rozmowach. Jedyna sprawa jak pozwalała mi przychylnie patrzeć na PiS to sprzeciw zalewania Polski muzułmanami. A co po PiS ? nie ma żadnej pro polskiej siły na scenie politycznej, wystraczyło, że pstryknął jakiś Daniels i zmiany stały się błyskawiczne, nawet Rydzyk chyba nie protestuje.
 • Polskie pozory skończyły się!
  .
  Palestyna przejdzie wkrótce w ręce Palestyńczyków, a z Polski zrobi się całkiem jawny Israhell!
 • @trybeus 15:17:52
  U mnie identycznie :) i w pełni podzielam Twoje zdanie.
  Ukłony
 • @finka 16:58:46
  //Jedyna sprawa jak pozwalała mi przychylnie patrzeć na PiS to sprzeciw zalewania Polski muzułmanami.//

  A mi się zdaje, że ten "sprzeciw" ma drugie dno.

  Izrael już się praktycznie kończy, chazarzy szykują sobie szalupę ratunkową i moim zdaniem padło na Polskę. Gdyby tak było a obawiam się, że tak jest to logiczne, że chazarzy nie chcą w Polsce islamistów. Oni mają dużo większą wprawę w rozpoznawaniu chazarów niż Polacy i są bardziej nerwowi. Już teraz chazarzy uciekają z zachodniej Europy do Izraela. A jak Izrael padnie to gdzie będą uciekać?
  Obym był kiepskim prorokiem...
 • @miarka 15:28:06
  Ot i to. Wielu myślę, że zbyt wielu liże (od)byty partiokracji, nie mają wyczucia lub są po prostu po drugiej stronie.
  Makaron owszem, ale tylko czterojajeczny - bez-jajeczne są do niczego
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:37:46
  Spokojnie Damy Radę - PIS rządzi i będzie rządził jeszcze wiele,wiele lat
  Spokojnie.
  Na dziś to jest najważniejsze :

  Sejm uchwalił ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa

  Za całością ustawy, wraz z przyjętymi poprawkami, głosowało 239 posłów, 171 było przeciw, a 24 wstrzymało się od głosu. Wcześniej przyjęto wszystkie poprawki PiS; odrzucono zaś poprawki opozycji, z jednym wyjątkiem, oraz wnioski mniejszości.
  Teraz ustawa trafi do Senatu.

  A tymczasem :

  Na wieść o uchwaleniu ustaw o KRS i SN sędziowie masowo rzucają pracę i wyjeżdżają za granicę

  https://pbs.twimg.com/media/DQiWUrqX4AAugW6.jpg

  pzdr.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:08:57
  .
  une do dyscyplinowania Polaków mają upaińców... une dostosowują pionki do sytuacji lokalnej... dlatego muzułmanie nie są im w Polsce potrzebni!

  a upaińcy mogą stać się wielkim biczem dla Polaków, nieporównywalnym z najazdem islamców na Europę Zachodnią, jeżeli żydy poszczują!

  zagrożenie jest, jak napisałem, NIEPORÓWNYWALNIE POWAŻNIEJSZE!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:08:57
  Izrael nie padnie
  USA nie padnie
  Dolar nie padnie
  a i PIS nie padnie..........

  pobożne życzenia powtarzane dość regularnie od dziesiątków lat
  ps.
  a o czym byśmy pisali gdyby tak się stało , o czym
  o pogodzie ?
  8-)))))
 • Największym zaskoczeniem i sensacją
  tego tygodnia jest niewątpliwie wiadomość, że Grzegorz Schetyna nie został Premierem

  co za pech
 • @Husky 17:31:26
  Gdybym cię zbójnicki tak nie lubił to bym napisał "spadaj chazarze" ale, że cię lubię to nie napiszę :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:08:57 Pan jest w błędzie.
  "Izrael już się praktycznie kończy"

  - Pan jest w wielkim błędzie. Nie tylko się nie kończy ale dostaje siły nie tylko gospodarczo-politycznej ale i militarnej. Bibi kiedyś publicznie wyraził się o wrogach Izraela że zanim Izrael upadnie obróci wrogie państwa w proch. Kilka dni temu skończono przekształcać i oddano do użytku pierwszy wybudowany w Niemczech podwodny okręt wyposażony w głowice atomowe. Niedługo będą posiadać trzy takie bestie. Jeżeli ktoś myśli że zadrży im ręka aby na przykład posłać Iran do "nieba" ten jest w wielkim błędzie.
  W Izraelu brakuje "prawdziwej" populacji tego państwa. Jak wiadomo to współczynnik ilości i potencjału ludzkiego wpływa na wielkość
  i bezpieczeństwo państwa. Izrael dzisiejszą sytuację na świecie wykorzystuje bezbłędnie. Pod pretekstem gróźb i antysemityzmu przemieszcza Żydów z każdego zakątka świata do Izraela budując na tamtych ziemiach solidne, skonsolidowane i z władzą w rękach tylko Żydów silne państwo. Proszę pamiętać że także w Izraelu są banksterzy i robotnicy. Banksterzy potrzebni są aby doić gojów i wyciskać dla Izraela fundusze. Ci obsadzają struktury obcych państw. Robotnicy istnieją po to aby państwo Izrael pilnować i ciągle fizycznie powiększać.
  Polska dla Żydów zawiera dwie wartości. Historycznie sentymentalną i strategiczną. Dla tego też nie możemy ich wygnać i się od nich odczepić.
  Z tym że od razu zaznaczam, jeden Żyd od drugiego Żyda się różni. Jeden może być zdrajcą swojego obywatelskiego państwa i "żołnierzem" Izraela a drugi dobrowolnym i całkowicie oddanym obywatelem na przykład Polski.
 • No i mamy ciekawostkę, nagle Kaczyński połączył Polaków
  Bo bez względu na to, czy ktoś jest za PiS, za PO, czy tak jak ja ani ani (no może wyłączmy twardogłowych,, bo dla nich ratunku już nie ma) mamy pełna zgodę, Morawiecki jest złym wyborem. Po pierwsze ukręcono opowiastki Szydło, przez ostatnie 8 lat... Morawiecki brał udział w tych 8 latach, "ośmiorniczki" Morawiecki też występował u Sowy itd. itp. ale zostawmy rzeczy niepoważne.

  Morawiecki przy zaciskaniu podatków, przy rabunkowej gospodarce Szyszko, przy ograniczeniu inwestycji zadłuża Polskę w sposób zastraszający. Prawda, dług zmienia strukturę z zagranicznego na wewnętrzny, ale zawsze dług jest długiem i spłacić go trzeba. Inne pomysły Morawieckiego, jak skok na nasze pieniądze odkładane na emeryturę itd. itp. Z dużym prawdopodobieństwem można spekulować, że Morawiecki wysadzi Kaczyńskiego z siodła.
  Z pewnością Morawiecki poprawi wizerunek Polski na świecie jednak opłacając się Banksterom. Czy wywali najbardziej szkodliwych ministrów Macierewicza, destruktora wojsk polskich, Szyszko prowadzącego rabunkową gospodarkę leśną, czy destruktora polityki zewnętrznej Waszczykowskiego, czy po prostu wymieni ministrów twoiszych na swoiszych? Zobaczymy.

  To człowiek inteligentny, mający wiedzę, doświadczenie, tylko czekać, aż zakręci całym wiernopoddańczym PiS, że ani oni ani Polacy nie będziemy wiedzieli, kto i gdzie nas tak obrobił.
 • @Husky 17:25:05
  PiS rządzi i będzie rządził - jasne, że tak, a jak nie PiS to PO, bo to jedno i to samo dziadostwo. Morawiecki był w rządzie Tuska, a teraz jest PiSowskim premierem
  https://youtu.be/L-0Ki2NjSo4
  Popiera UE i politykę Angeli Merkel.
  Jest po prostu fantastycznie.
 • @Husky 17:38:54
  Widzisz Husky, twój ukochany zwykły poseł przeczołgał twoją ukochaną "etnograf" tak, że sama prosiła o zmiłowanie i posłał do Brzeszczy. Tak kończą ci, co swe zamki budują z wazeliny. A teraz będziemy patrzyli jak grillować będą Kaczyńskiego. Z polską gospodarką zrobią co będą chcieli, przecież Kaczyński to analfabeta ekonomiczny, przepraszam "człowiek roku forum ekonomicznego" :) Będziemy mieli cuda nad cudami, a potem rękę w nocniku.
 • @Stara Baba 17:48:10
  .
  to nie jest nowość! ... od dawna to mają!
 • @RAM 18:08:18
  No nie za bardzo. Oddany do czynnej służby, nowiutki pierwszy wyposażony w broń nuklearną izraelski okręt podwodny to nowina z ostatniego miesiąca.
 • @Zawisza Niebieski 18:00:56
  Jeśli już, to ta ręka będzie w nocniku ale Twoja
  A nie wiesz przypadkiem czy PIS i Kaczynski dalej rządzi czy już nie

  ps
  . a co Wy nagle tacy troskliwi o Szydło,Kaczynskiego czy PIS.
  Co takiego się stało.
  Szok
  Nie zamartwiajcie sie tak
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:41:18
  8-)))))
 • @Lotna 16:26:57
  @Lotna

  100/100.
 • @Husky 18:51:04
  Spokojnie, spokojnie, procesy dzieją się powoli. Dziś opozycja jest za głupia, by zdobyć władzę, nie mają przywódców, ale to co się dziś dzieje, to zwrot, na bazie PiS powstaje nowy twór o zupełnie innych znacznie groźniejszych dla Polski cechach. Pomyśl trochę, Morawiecki przemawia w RM, jak to odczytasz, jak nie ukłon w kierunku... i krok Kaczyńskiego na taczkę. Jego droga szlakiem Szydło właśnie się rozpoczęła. A Szydło, jak trzeba nie mieć honoru, by dać się przeczołgać a potem stać się podwładnym swego podwładnego.

  Poczytaj sobie, co napisało resortowe dziecię Ziemkiewicz, "Serial "rekonstrukcja rządu Beaty Szydło" znajdzie swoje poczesne miejsce w historii politycznego pijaru, w tomie poświęconym szaleństwu, absurdowi i nieudacznictwu." Praktycznie większość Polaków, poza twardogłowymi ponad podziałami ma jedno zdanie.
 • @Lotna 17:54:12
  Masz rację, to jedno i to samo dziadowstwo o tyle większe, że PiS nie ma kadr, w sprawie finansów zawsze sięgał po ludzi PO. Gilowska, teraz Morawiecki. Powstaje nowe rozdanie, teraz PO (Morawiecki) z "najdroższym patriotą". Będzie "wesoło". Banksterzyy chciaeli dość do władzy przez Petru, ten okazał się kompletnym idiotą, skompromitowanym, doszły przez Morawieckiego. Dziś ta opcja sięga po koryto.
 • @Zawisza Niebieski 19:20:14
  Muszę Cię zmartwić , tylko nic sobie nie zrób

  //Zbigniew Ziobro jest osobą z misją, będzie dla niego miejsce w rządzie. Mam nadzieję, że przyjmie moją propozycję. Ze strony kierownictwa politycznego mamy zapewnienie pragnienia współpracy dla dobra Polski - powiedział premier. //

  Słychać już wwwwycie ???
  Znakomicie
 • Nowy premier o ....
  // Moja mamusia pochodzi z Kresów, opowiadała mi, co się działo na Wołyniu, z tym ludobójstwem Polaków - zdradził Morawiecki
  To gwóźdź do naszych relacji. Nie odstąpimy od prawdy historycznej - mówił o pomnikach na Ukrainie. //  //Bardzo wysoko oceniam pracę wszystkich ministrów, zmian nie trzeba robić pochopnie - przyznał premier. //  //Będziemy mieć rekordowy rok. Dług przyrośnie minimalnie, albo nawet będzie oscylował wokół zera - zdradził premier.//  //Luka w VAT została załatana. W tym roku z samego VAT-u będziemy mieć więcej o 30 mld zł niż 2 lata temu - zaznaczył.//  //Morawiecki dodał, że raczej na pewno powstanie komisja ds. wyłudzeń VAT.//

  //Szczyt klimatyczny, który odbędzie się w Katowicach, to wielka zasługa ministra Jana Szyszko. Bardzo zabiegał o szczyt, będzie 30 tys. działaczy z całego świata - stwierdził Morawiecki.//  //Chcemy się uniezależnić. Jesteśmy w stanie przyjmować transporty gazu łupkowego z USA - powiedział o Nord Stream II//  //Polska jest dumnym narodem, nie pozwolimy sobie na szantaże z zewnątrz.//
 • @Husky 19:39:05
  Chazarskie bajania.
  Tylko się zbóju nie posikaj z radości :)
 • @Lotna 17:54:12
  //Morawiecki był w rządzie Tuska,//  Tusk przed chwila w wywiadzie dla TVN24 o Premierze Morawieckim

  // był uczestnikiem rady, nie był moim doradcą, nie był w rządzie//
 • @Husky 19:49:56
  „Profesor Donald Tusk był dziś państwa gościem” - zakończyła wywiad Kolenda-Zaleska.  Ja pierdykam kolejny Bartoszewski sie narodzil
 • @Zawisza Niebieski 19:20:14
  Tymczasem w Waszej krainie miłości, szacunku i tolerancji, wśród tych lepszych i mądrzejszych, Europejczyków i obywateli świata, biorących lekcje demokracji na spędach KOD i opozycji pod hasłami ‚Hejt stop’,

  głos zabrała :

  Olga Szymkiewicz radna PO


  https://pbs.twimg.com/media/DQiqMAvWsAAAd8W.jpg
 • @
  Andrzej Czyżewski, dr Zbigniew Kękuś: Czy WSI przygotowały Mateusza Morawieckiego na Premiera RP?

  https://www.youtube.com/watch?v=BLTq7a756eM

  Prokurator Andrzej M Czyżewski: Kariery panów Morawieckich są związane z oficerami WSI

  https://www.youtube.com/watch?v=rrzzqY3V_Rw

  Dr Zbigniew Kękuś o Mateuszu i Kornelu Morawieckich

  https://www.youtube.com/watch?v=WrNJ1ek8Avg
 • Krzysztof,
  Naiwny i niereformowalny Krzysztofie, twój ,,wuc" z pod Odessy koczownik z Żoliborza, kolejny raz wykonał zadanie w interesie Leyby Fogelmana lub mu podobnych. Twój ,,wuc" jest zakładnikiem swojej przeszłości, jest słupem do wykonywania poleceń osób i organizacji, które budują NWO.
  A wiec oczyszcza przedpole dla tych co będą wykonywać polecenia zewnętrznych struktur.
  Szydłowa była dobra dla PIS, ponieważ dość dobrze prezentowała sie w oczach takich prostych, dobrych polaków, dała większe miskę, by ten elektorat siedział cicho by JK mógł realizowac narzucone mu obowiązki wynikające z polityki.
  Teraz te wszystkie zmiany mają nabrać przyspieszenia, chodzi o to aby jak najwięcej i jak najszybciej powiązać finanse polskie, gospodarkę z potężnymi korporacjami globalnymi, polską złotówkę uzależnić od światowych mafii finansowych, tak by w sprawach ekonomii i gospodarki lokalny Rząd w Polsce nie miał nic do powiedzenia czyli realizacja wyprowadzania Polski z Polski na rzecz światowej mafii.
  Wystarczy posłuchać nagrań u Sowy gdzie Morawiecki i Jagiełło są uzależnieni od ich mocodawcy Fogelmana. teraz Morawiecki ma anioła stróża Danielsa. To są efekty działań słupa Kaczynskiego, czyli wyprowadzania Polski z Polski.
 • @Wrzodak Z. 21:59:22
  Gen.Sikorski miał Retingera,Jaruzelski(Gomułka itd.) Breżniewa,a pisowcy mają Danielsa z Israela... tfu.
 • @Husky 20:40:56
  O jakiej "waszej" krainie piszesz?

  Widzisz zbóju, dopóki jeszcze popierałeś B.Szydło to ok. to w końcu Polka.
  Ale jak już zachwycasz się chazarskim banksterem, kumplem Tuska to...
  Żenada :(
  Ja nie wiem, czy ty jesteś tylko taki goopi czy udajesz?
 • Wszyscy
  Dziękuję za wszystkie komentarze i przepraszam za milczenie. Jutro podpowiadam. Pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 21:59:22
  W istocie rzeczy ta zmiana niczego nie zmienia nadal mamy "dobrą zmianę"w pełnym tego słowa znaczeniu.

  Jeśli rzucisz kamieniem w życio i miododajne drzewo na którym siedzą żarłoczne ptaki, to one się zerwą i podfruną po to, by po chwili znowu na nie wrócić , lecz w nieco innej konfiguracji.

  https://opolczykpl.wordpress.com/2017/12/09/pisraelska-karuzela-stanowisk-czyli-wszystko-pozostaje-po-staremu/

  A poza tym na działkach nic się nie dzieje.
  .https://www.youtube.com/watch?v=z6-EGeS_mEk

  A gdybym był premierem , to co byś powiedziała…
  .https://www.youtube.com/watch?v=od84O8sV7t0
 • @ireneusz 12:30:14
  Opinia znanego blogera Andrzeja Szuberta z Niemiec

  Morawiecki jest beneficjentem okupacji Polski. Służy okupantowi jak
  Szydło i inne "ważne" marionetki. Ale decyzje zapadają ponad nim. On
  je tylko wciela w życie. Tą zmianą na fotelu premiera nie zmieniło się
  nic. Nie jest ani lepiej ani gorzej.
 • @Stara Baba 16:19:49... ale i wszyscy
  Często spotyka mnie zarzut, iż jestem niereformowalnym zwolennikiem PiS-u. Jeżeli ktoś mnie uważnie śledzi to wie, iż do PiS-u nie należę i wielokrotnie go krytykowałem. Bliżej mi do myśli endeckiej, narodowej. Tyle tylko, że ja staram się być racjonalny.

  Czy ja bym nie chciał, aby Polska była mocarstwem światowym i była taką, w której sami Polacy rządzą i kształtują swoja suwerenność i niepodległość? Oczywiście, że tak! Czy nie chciałbym, aby inne nacje (w tym Żydzi) byli tolerowanymi przez polaków gośćmi, ale tylko gośćmi, którzy powinni dostosowywać się do Polaków a nie wpływać na naszą rzeczywistość, negatywnie wpływać. Też tak bym chciał. Czy ja nie chciałbym aby Polska była równoprawnym partnerem Niemiec, Rosji, USA, Chin, Izraela, Francji, UK i innych państw? Też bym chciał...

  Ale na razie to są mrzonki. Polska może się odbudować i ma taką szansę. Tyle tylko, że teraz sama nie jest w stanie i dziwią mnie takie iluzje wygłaszane przez wielu z Was, że Polska dzis samodzielnie może coś zrobić. Otóż nie i takie są realia.

  Oczywiście musimy odbudowywać propolskie elity. Koniecznie, ale to są ;ata... oże 10 a może i 15. W tym czasie jednak musimy zrobić wszystko, co jest mozliwe dla dobra i rozwoju Polaków.

  Jakie więc mamy alternatywy?

  Pierwsza, którą przerabialiśmy niemalże od 1989 roku a już koszmarnie w latach 2007-2014/2015. Opcja podległości kondominium niemiecko (UE)-rosyjskiego pod komisarycznym nadzorem chazarsko-żydowskim z opcji masonerii francuskiej, tej od G. Sorosa, A. Michnika i innych neomarksistów, wyznawców Gramsciego, Spinellego, Szkoły Francuskiej, Marksa, czyli ogólnie lewaków demoliberalnych.

  W tej opcji rządzą włąsnie lewacy (też chazarscy) oraz odbudowywana jest koncepcja niemieckiej Mitteleuropy, gdzie Polska stałaby się landem niemieckim oraz wasalem rosyjskim (powrót kondominium rosyjsko-niemieckiego). To juz przerabialiśmy i w tej konfiguracji odbudowa Polski i polskich elit jest niemożliwa. I ta opcja to też WSI.

  Druga opcja to postawienie na USA/Izrael, ale też syjonistów ogólnie opcji masonerii szkockiej. I tu Polska na dziś może skorzystać najwięcej.

  Po resecie resetu USA z Rosją USA/Izrael (CIA - afera podsłuchowa) doprowadziła do podwójnego zwycięstwa PiS-u. Jest inny rząd a USA nie zgadzają się z niemieckim kształtem Europy. Stąd Międzymorze, brak "sorosowego", finansowego ataku na Polskę przez ostatnie 2 lata, stąd ostatnie ocieplanie wizerunku Polaków na świecie.

  PiS postawił na D. Tumpa, USA i Izrael. Ja uważam, że na dziś to dla Polski jedyny wybór i przy takim wyborze mamy jedyną szansę na spokojne budowanie naszej Polski.

  Warto bowiem zwrócić uwagę, że po smierci Dawidka Roceffelera doszło do wojny dwóch opcji syjoistycznych. Na dziś wygrywa opcja będąca w konkurencji do G. Sorosa, który nawet ma zakaz wjazdu do Izraela, bowiem G. Soros chciałby aby Izrael zniknął a syjonistyczną wyspą była Europa Środkowo-Wschodnia, czyli przede wszystkim Polin, czyli Judeopolonia, czy judeoukraina. I dobrze, że ta opcja (w naszym wypadku jeszcze z korzeniami żydo-komuny, m.in. A. Michnika) przegrywa. Bo gdyby wygrał G. Soros to z Polską, ale i z Europą możnaby się pożegnać, bo mielibyśmy kalifat europejski z wyspą Judeopolonii.

  Druga opcja to m.in. Jack Daniels, który zastąpił w Polsce Fogelmana (marksistę antypolskiego) oraz włąsnie D. Trump i niestety Izrael w tej konserwatywno-prawicowej formie.

  Czy mamy inne wyjście? Tak! To BRICS, czyli Brazylia, Rosja, Indie (?), Chiny, RPA. No tak... tyle tylko, że to opcja nierealna na dzisiaj, szczególnie w przypadku Rosji. Chiny mogą jakoś tak być korzystne, ale tu trzeba lawirować między nimi a USA.

  Nie podoba mi się, że musimy wybierać, ale jakie mamy wyjście? Na dziś żadnego, bo w Polsce nie mamy nawet silnej partii propolskiej, narodowej. A ja wolę PiS od PO czy .N, czyli neomarsistowskich lewaków, globalistów chcących świata multi-kulti, bez narodów i państw, bez religii i bez wartości.

  Korzystajmy wię z danej nam w tej chwili szansy, bo sytuacja międzynarodowa może się rychło zmienić. Korzystajmy a nie bujajmy w obłokach o wilekiej Polsce lub jakiejś słowiańskiej hybrydy pod nadzorem Rosji... w konsekwencji i tak kondominium rosyjsko-niemieckiego... Mało wiedzy z historii? Znów mamy się poddać Rosji?

  Pozdarwiam
 • @krzysztofjaw 12:53:21
  Też uważam, że tylko przy wspólnocie interesów z amerykańskim zbójem możemy spróbować odbudowywać Polskę. Sami nie jesteśmy w stanie obronić swojej państwowości. Nie mamy żadnych szans mimo najlepszych chęci. Po prostu jeszcze nie ta liga by samemu decydować o swoim rozwoju. Brak ludzi sił i środków . Ale może tutaj jest trochę racji?

  https://www.salon24.pl/u/loremipsum/827475,wiem-kim-pan-jest-panie-morawiecki

  Może właśnie wdrażany jest mityczny plan Friedmana?
 • @detektywmjarzynski 12:37:00
  Andrew Szubert z Niemiec takie farmazony, że nie jest lepiej ani gorzej po objęciu stanowiska premiera przez Mazowieckiego zamiast Szydło, może wciskać idiotom, bo dla każdej osoby mającej chociaż kilka zwojów mózgowych w użyciu jest jasne jak słońce, że wtyka banksterów na stanowisku i z uprawnieniami premiera może o wiele więcej niż gdyby był tylko ministrem finansów albo doradcą. Polska została podana banksterom na srebrnej tacy z głębokim ukłonem i pocałowaniem w rękę.
 • @trybeus 15:17:52
  "...widocznie sympatycy PiSu są nieformowalni, taki beton, który nic nie jarzy, ma klapki na oczach...PiS niczym nie odbiega od Platfonsów, są tak samo antypolscy, albo nawet bardziej...oddać tekę premiera sługusowi, wtyce City of London.."

  >> otóż to.
 • nowy faktor
  i tak oto my naród pańszczyźniany otrzymaliśmy nowego faktora zarzydzającego folwarkiem polin
 • @zadziwiony 18:03:57
  masz racje
  pzdr.
 • Rząd Szydło już się skompromitował...
  Brak reakcji babeczki Szydło na osobnika Szyszkę i jego zbrodnie w Puszczy Białowieskiej dowiodły, że pani premier przestała rządzić.. Myślę że mieli tragiczne wyniki badania opinii publicznej. Światła, nietępa część narodu, w tym artyści co odwazniejsi, zaczęła wątpić w te władze. Tak jak podejrzewałem podmiana premiera na Jarosława nie udałaby się, premier Kaczyński ma bardzo nędzną opinię w społeczeństwie... może pomogłoby mu zrobienie prawa jazdy... Morawiecki jest jakąś małą nadzieją na porządną zmianę w kraju. No ale jeśli nadal będzie trzymać przestępców typu Szyszko w rządzie, to bardzo wątpię, czy ktoś normalny temu rządowi pomoże w czymkolwiek. Morawiecki ma bardzo trudne zadanie, ale może mu się udać. Żeby mu się udało, Jarosław musi przestać bawić się w swoje gierki i dać mu wolną rękę we wszystkim. Opowiadanie, że premier nie ma zaplecza politycznego, to nieprawda, ludzie z taką klasą jak on są sami sobie zapleczem politycznym.. Moim zdaniem Morawiecki powinien zacząć od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno stopniowo narastać xD ... niestety z tego co słyszę, ponoć rząd Szydło może przetrwać w nowej oprawie. Mieli paru dobrych ministrów, cyfryzacja była naprawdę - jestem pod wrażeniem pomysłów.
  Szydło stworzyła dosyć dobry rząd z paroma ekstra ministrami. Rządzić nie potrafiła. To moim zdaniem kolejny przypadek, aby się zastanowić, czy babkom udostępniać wysokie funkcje kierownicze, one po prostu do tego się nie nadają mentalnie. Najgorszym premierem też nie była. Spodziewałem się że wykrzesze z siebie coś więcej. Zmiana premiera była wprost konieczna wobec tego, co to towarzystwo zaczęło wyprawiać w kraju a i za granicą też. Zaiste dziwne jest oburzenie lemingów na nowego premiera, w końcu to też katolik, tak, to po co na swojego się tak nadymać? Że bogaty, że to tamto? Trzeba mieć łeb katolika, żeby napastować swoich ludzi i nadawać przeciw premierowi... Miejmy nadzieję, że Morawiecki będzie się trzymać kursu poprzedniego rządu, ale że przy okazji ruszy ten kraj do przodu, zamiast gadania że będzie jakaś pozytywna robota, nie tylko same deklaracje. Mierzeja jak nie przekopana tak nie przekopana, a lata lecą cholernie szybko... W grę wchodzi oczywiście tworzenie nowej partii, tak jak to jakiś bloger (blogerka) proponował. Ale dajmy rządowi parę miesięcy niech pokaże jak działa.. czy coś robi czy mówi że robi... A potem będzie można wyjeżdżać.... i tak pewnie wyjedziemy... polska nie jest krajem, w którym można żyć.. biurwokracja, państwo policyjne, bezprawie prawne.... pan Morawiecki ma przed sobą teraz wielką katolicką stajnię ostro zawaloną łajnem, nie tylko tę w Janowie, chociaż podobno tam chcą niszczyć pulę genową stadniny teraz... Zamiast narzekać trzeba mu życzyć powodzenia. Biedroń w niego nie wierzy, kto wie, może ma rację, przytaczał niezłe argumenty na to, że nie ma nadziei na zmianę w Polsce..
  Mam też nadzieję że Morawiecki nie bedzie latać bezmyslnie jak Szydło do domciu helikopterem... raz że to głupie, dwa że naprawdę nie wypada....
 • @PREDAkTOR 02:11:44
  Czy Twoje zdanie o wycince puszczy oparte jest na opiniach leśników znających sytuację w puszczy czy na gazetowych relacjach i politycznych emocjach?
 • @krzysztofjaw 12:53:21
  Spotkałem się z opinią , że fakt iż jeszcze mamy swoją państwowość wynika z gry interesów mocarstw światowych. Skłaniam się ku opinii, że rzeczywiście tak jest. I chyba jest prawdą, że interesy amerykańskie zabezpieczają nas puki co przed rozbiorem niemiecko - rosyjskim. Można też przypuszczać, że także Chinom jest na rękę nasza państwowość zabezpieczająca przed powstaniem giganta Eurazji. W takim rozdaniu bylibyśmy bowiem tylko regionalnym dostarczycielem taniej siły roboczej.
  W zmaganiach światowego kapitału mającego decydujący głos w jakim kierunku świat podąża jesteśmy praktycznie nikim i cząstkę suwerenności możemy zachować jedynie sprzymierzając z jakimś wielkim rozbójnikiem.
  Chęć wybicia się na samodzielność nie mając w ręku siły do jej obrony skazuje nas w najlepszym wypadku na wprowadzenie w życie ustawy 1066. Możemy mieć wielkie ambitne plany rozwoju naszej wizji cywilizacyjnej, gospodarczej i społecznej. Na tę chwilę gdy będzie się to kłóciło z interesami wielkich zostaniemy po prostu zarżnięci. Trzeba mieć siłę by takie plany obronić.
 • @krzysztofjaw 12:53:21
  Kiedy podjebałeś wnukowi jak spał plastikową krótkofalówkę, szwagrowi lutownicę, żonie ubijarkę do jajek i idziesz na wojnę z Kaczyńskim.
  (txt: Paweł Wojnowski-FB)

  https://pbs.twimg.com/media/DQnb0aLX0AAmm9O.jpg

  Jakim cudem służby 40 mln panstwa są bezradne wobec garstki wynajętych awanturników.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej