Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 1881 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Ideologia nie jest nauką ani wiarą, ani filozofią!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bądźmy ludźmi a nie zmanipulowanymi i odmóżdżonymi pacynkami poruszanymi przez innych!

Ideologia jest - najogólniej mówiąc - zbiorem poglądów i osądów, które w przekonaniu określonej grupy społecznej wyrażają jej interesy i o tyle są akceptowane w ramach tej ideologii, o ile pozostają w zgodzie z subiektywnym odczuciem tej grupy społecznej i współprzyczyniają się do osiągnięcia przez nią - stawianych właśnie jedynie przez nią - celów głównych czy pośrednich prowadzących do celów głównych.

Takie ujęcie sprawia, iż ideologia nie może być oceniania w kategoriach teoretycznych, w tym aksjologicznych. Nie można do niej odnosić kategorii: prawdy czy kłamstwa, piękna czy brzydoty, miłości czy nienawiści, dobra czy zła, realizmu czy odrealnienia, mądrości czy głupoty, rzeczywistości czy utopii, normalności czy szaleństwa, nieba czy piekła, człowieczeństwa czy antyczłowieczeństwa, obiektywizmu.

Dla zwolenników i propagatorów danej ideologii to właśnie jedynie ona jest niebiańsko piękna, całościowo prawdziwa (w tym naukowo), miłościwa, dobra, realna, mądra, obiektywna, humanitarna, ludzka, normalna, rzeczywista i jedyna. I dla takiej grupy społecznej wszystko inne jest odwrotnością tych kategorii i winno być unicestwione, zwalczone. Ideologia więc tworzy duchowy, psychiczny i fizyczny totalitaryzm, co jest a'priori antyludzkie, anormalne i nietolerancyjne, bowiem odbiera człowiekowi wolność ducha, myśli i działania.

I takie ideologie jak: rewolucjonizm, demokracja, marksizm, feminizm, komunizm wojenny, nazizm, socjalizm, komunizm kulturowy, konsumpcjonizm, nihilizm, liberalizm, demoliberalizm, politpoprawność, wartości humanistyczne, LGBTQ, gender, islamizm...są kwintesencją antyludzkiego zła w czystej postaci.

To wyżej to zwykłe ideologie oderwane od nauki, wiary i filozofii, oddalone od istoty człowieczeństwa, to chronologicznie przedstawiony upadek indywidualizmu człowieka, to powolny upadek - powtórzę - człowieczeństwa .

Nie ma żadnej korelacyjnej zależności między wiarą, filozofią i  nauką a tymi wyżej wymienionymi ideologizmami.One są totalitarnie antyczłowiecze i takie pozostaną, i z nimi każdy normalnie myślący (homo-sapiens!) oraz czujący człowiek powinien walczyć wszelkimi dla niego możliwymi metodami.

To takie ludzkie: odczuwanie, logiczne i abstrakcyjne myślenie, tolerancja, odmienność jednostki - indywidualizm w każdym obszarze, wiara, miłość, wiedza, poczucie piękna i dobra, umiejętność postrzegania zła i brzydoty, poszukiwanie i zdobywanie wiedzy oraz informacji, akceptacja prawdy i negacja kłamstwa... Bądźmy ludźmi a nie zmanipulowanymi i odmóżdżonymi pacynkami poruszanymi przez innych!

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @Autor
  " Bądźmy ludźmi a nie zmanipulowanymi i odmóżdżonymi pacynkami poruszanymi przez innych!" No to Waszmość pojechał po Antonim . :)
 • To takie bujanie w obłokach.
  ,,I takie ideologie jak: rewolucjonizm, demokracja, marksizm, feminizm, komunizm wojenny, nazizm, socjalizm, komunizm kulturowy, konsumpcjonizm, nihilizm, liberalizm, demoliberalizm, politpoprawność, wartości humanistyczne, LGBTQ, gender, islamizm...są kwintesencją antyludzkiego zła w czystej post ,, .

  Nie żebym się czepiał ..

  http://nowe.kresy.pl/wydarzenia/papiez-franciszek-komunisci-mysla-jak-chrzescijanie/

  Chcesz tym powiedzieć że Franciszek jest....,, kwintesencją antyludzkiego zła ,, .
  A czymże były pierwsze komuny chrześcijańskie .. listy św. Pawła .

  Tam na Twojej tarczy na górze wieją chrześcijańskie sztandary kościoła katolickiego . Pytanie zasadnicze ..należysz do niego ..czy to tylko dekoracja .
  Fajnie że piszesz.. ale jak to czytam ..to nie widzę tam wolnego człowieka . Z daleka czuć propagandowy smród ,oczywiście ładnie zapakowany w sreberko .
 • @Repsol 13:44:25
  ...fakt, ostatnio Autor tak zawazelinował Antonio Trotylewiczowi, ze mnie aż zemdliło...wyglądało to na czystą ideologię:)))
 • @Repsol 13:44:25
  Akurat do dzisiejszego mojego tekstu wizerunek A. Macierewicza jako ilustracja do artykułu jest trochę niefortunny i niezgodny z moimi intencjami. Ale trudno. Nie ja decyduję, choć uważam takie zobrazowanie za niezgodne z moimi intencjami i samej treści notki.

  A Macierewicz? No cóż. Mam o nim taka a nie inną pozytywną opinię, choć też zauważam wady. Być może jest czymś w rodzaju agenta amerykańskiego czy brytyjskiego, ale ja nawet to wolę niż gdyby reprezentował Moskwę i kondominium niemiecko-rosyjskie. Ma to swoje ogromne wady... ale nie jesteśmy światowym mocarstwem.

  Największą pretensję będę miał do Macierewicza, gdyby okazało się, iż faktycznie zablokował w Polsce chiński Jedwabny Szlak. Ale nie jest to na razie nic potwierdzonego.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 18:37:19
  Witam .Proszę w takim razie obejrzeć .Pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=7gqX57MDcuY
 • @krzysztofjaw 18:37:19
  ""Największą pretensję będę miał do Macierewicza, gdyby okazało się, iż faktycznie zablokował w Polsce chiński Jedwabny Szlak. Ale nie jest to na razie nic potwierdzonego. "

  (...)Podczas czwartkowej debaty w Sejmie nad expose szefa MSW Witolda Waszczykowskiego głos zabrał m.in. b. wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski (PO). Odnosił się on m.in. do kwestii współpracy Polski z Chinami.

  „Pan prezydent, pani premier, minister Waszczykowski mówili jakie Chiny są dla nas ważne, i mówiliście o tej ważnej inicjatywie jaką jest Nowy Jedwabny Szlak i co? I okazuje się, że minister Macierewicz torpeduje wszystkie chińskie inwestycje” – mówił Trzaskowski.

  Do tych słów postanowił odnieść się Macierewicz.

  „Chciałbym się odnieść do nawet nie fałszywego, tylko wynikającego z absolutnej niekompetencji stwierdzenia pana Trzaskowskiego” – powiedział.

  Macierewicz tłumaczył, że to co zostało przez polityka PO określone jako działanie ministra obrony narodowej przeszkadzające realizacji Nowego Jedwabnego Szlaku polega na tym, iż zostają „podjęte wszelkie starania, by +suchy port+, który ma być lokowany w Łodzi, był w dyspozycji spółki z większością Skarbu Państwa, a nie ludzi o niewiadomej konduicie”.

  „Na tym polega to przeszkadzanie” – dodał.

  W ocenie Macierewicza Platforma nieustannie dąży do tego, by w przedsięwzięciach między Polską a zewnętrznymi podmiotami „były realizowane interesy obcych państw i innych przedsiębiorstw, a nie Skarbu Państwa”.(...)

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/a-macierewicz-zrobie-by-doszlo-budowy-suchego-portu-lodzi/
 • @35stan 20:16:37
  //iż zostają „podjęte wszelkie starania, by +suchy port+, który ma być lokowany w Łodzi, był w dyspozycji spółki z większością Skarbu Państwa,//

  a w zarządzie spółki Misiewicz, Jeniger albo inny Grey:)))

  skoro pan Antoś wspomniał o ludziach o niewiadomej konduicie, to powinien powiedzieć co to są za ludzie, a nie trzymać w napięciu jak film Hiczkoka...ale pan Antoś jest z tego znany, ze urywa w pół zdania pozostawiając słuchających w atmosferze ruskiego spisku...taki "stosunek przerywany"...

  oczywiście Platfonsy realizują interesy niemieckie, ale Pisiory analogicznie jankeskie...obydwa gremia nie służą interesom Polski i Polaków
 • @trybeus 20:48:56
  Pozdrawiam. https://twitter.com/dane_publiczne/status/854328537259663360
 • @krzysztofjaw
  Co może Tuskowi i jego kolesiom Trybunał Stanu zrobić? Podpowiem: NIC! może im nakukać i palcem tylko POgrozić! Tylko Trybunał Narodowy złożony z prawych i prześwietlonych z V pokoleń wstecz, a wyrok może być tylko taki jak jego i jego kolesi osadzenie na żardzie z sękami i to na sucho.(żarda - zaostrzony pal wysmarowany łojem)
  Proszę słuchać od 6 min 35 sek co nam czerwoni zdrajcy
  szykują. Podawać dalej. To musi wiedzieć każdy Polak.
  https://youtu.be/RCK0eeKNlmI
 • @Repsol
  Cały czas Jarosław Kaczyński, PiS, premier Szydło, Rząd, PK i minister Ziobro mówią, że Polska za PO i PSL okradana przez mafie, skoro tak, to gdzie są te miliardy złotych i gdzie te mafie (gdzie postępowania, procesy, więźniowie)? Minęło już 1,5 roku i jakoś ich nie widać..Polska nadal i za PiS jest okradana, a żaden złodziej jeszcze nie siedzi. Co robi w MF niejaki Alwyn Jacobus De Lange? (https://mojepanstwo.pl/dane/krs_osoby/199311,de-lange-alwyn-jacobus) Z licencjatem na University of South Africa?
 • Dziś ponownie sobowtór Lenina w Warszawie.
  Tusk: czuję się współojcem Pendolino. Nie dość, że mesyjasz charyzmatyczny, to jeszcze ociec narodu jak Lenin.. https://images81.fotosik.pl/514/317a275fbfdfbc61med.png
 • @krzysztofjaw 18:37:19
  A Macierewicz? No cóż. Mam o nim taka a nie inną pozytywną opinię, choć też zauważam wady. Być może jest czymś w rodzaju agenta amerykańskiego czy brytyjskiego, ale ja nawet to wolę niż gdyby reprezentował Moskwę i kondominium niemiecko-rosyjskie.


  Przynajmniej w kwestii pryncypiów: bardziej bliskie mi to, że Macierewicz pisze nieoficjalnie do Kukiza i tej korespondencji nie ujawnia, iż to, że Kukiz to upublicznia.

  Oczywiście że windowanie pensji Misiewiczowi było chore... niemniej jakieś uzasadnienie powinien Macierewicz przedstawić.
 • @trybeus 20:48:56
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/04/19/835/360/c820d5bacd36465eabc07c8c55072157.png Wiceminister Dworczyk prezentuje wykres ws. odejść z wojska: "Mamy do czynienia z wieloma mitami, które narosły wokół MON" Muszę powiedzieć, że jestem nieco zaskoczony - choć może to naiwność - brakiem odpowiedzialności u kolegów i koleżanek z opozycji, którzy w imię bieżącej walki politycznej deprecjonują działania ministra obrony narodowej. A to bardzo ważny resort z punktu widzenia wszystkich Polaków. A część osób przyjęło taktykę: deprecjonujemy wszystkie działania ministra obrony narodowej tylko po to, by uderzyć w obóz polityczny, do którego należy Antoni Macierewicz mówił wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk w rozmowie z radiową Trójką.

  Polityk Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował przy tym specjalny wykres dotyczący odejść generałów w poszczególnych latach.

  Mamy do czynienia z wieloma mitami, które wokół tego narosły. Mówiło się w ostatnich miesiącach, że odeszło wielu oficerów, żołnierzy. Nic bardziej mylnego. Odeszło 25 generałów, ale nie jest to sytuacja nadzwyczajna. Dziwi mnie, że koledzy i koleżanki posługują się hasłami, a fakty są takie: w 2010 roku odeszło 28 generałów, w 2007 - 38. To wykres odejść generałów z polskich sił zbrojnych - nie mamy do czynienia z nadzwyczajną sytuacją przekonywał wiceszef MON.

  Jak tłumaczył Dworczyk, osoby, które odchodzą w ostatnim czasie to - w dużej mierze - postaci, które ukończyły jeszcze sowieckie szkoły.

  Dużo lepszą sytuacją jest sytuacja, w której Polskę reprezentują osoby, które skończyły akademie NATO podkreślił.

  Wiceminister Dworczyk odniósł się również do korespondencji między Pałacem Prezydenckim a Ministerstwem Obrony Narodowej.

  Z mojej wiedzy wynika, że wymiana korespondencji trwa. Na wszystkie kolejne pisma pan prezydent sukcesywnie otrzymuje odpowiedzi od ministra Antoniego Macierewicza. (…) Ostatnio uczestniczyliśmy jako kierownictwo MON w dwóch spotkaniach: jedno miało miejsce w BBN, drugie to odprawa roczna. Wymiana informacji istnieje, ale to kolejny mit, który narósł. Chyba lepsza jest sytuacja, że wymieniane są dokumenty, jest pewna pamięć instytucjonalna. A nie jak w latach 2015, gdy nie ma żadnych notatek z aktywności prezydenta Komorowskiego ocenił. Ps..Panie Macierewicz i Dworczyk nie dajcie się zepchnąć do defensywy atakujcie ten lewacki motłoch ! Dobrze, że odchodzą fachowcy od wielkiej wojny ojczyźnianej. Z szańcami w Żaganiu obsadzonymi 20% wojska. Sami zaś w Woroszyłówce nauczeni wazelinowania i musztry. No tak, szkoła szkołą, pozostawia w głowie, ale ideologia tkwi w sercu majora lub generała. Nie będzie walczył z tym co kocha, ale z wrogiem. Komunizmu. W 2010r za miernego i od śrubki ministra psychiatry Klicha odeszło ok. 7 tysięcy wojska dobrze już wyszkolonego, bez perspektyw dalszego rozwoju do rezerwy i nie było lamentu.
 • @maharaja 15:16:37
  Z tym windowaniem pensji Misiewiczowi to bzdury wyssane z palca Szechtera, PO, etc..i potem powielane. Też nie ze wszystkim się z Macierewiczem zgadzam, zaciętą rusofobię u niego uważam za błąd, lecz za czyszczenie wojska z niepewnych i szykujących pucz, przewrót lub do niego namawiających vide trep i morderca Mazguła, czyli komuszych złogów, ich pomiotu, zwiększanie armii, etc..to go szczerze popieram.
 • @kula Lis 67 15:29:47
  jeśli tak jest, że to faktycznie bzdury, to dlaczego się nie bronią???

  Jeśli uważają, że Misiewicz jest wart stanowisk, niech po prostu to uzasadnią.... wystarczyłoby jedno słowo: nasz zaufany człowiek. I nikomu nic do tego. Władza ma prawo do posługiwania się zaufanymi ludźmi. Niektórzy robią karierę przez języki, włazidupstwo i doktoraty, inni przez odwagę, narażanie się na ryzyko i zdobycie zaufania. /Czasem jedno z drugim się miesza/

  Mi się coś wydaje, że tu (przynajmniej w dialogi korespondencyjnym i przyjętej strategii) działa tu mechanizm z przysłowia: "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie", czyli:

  Jak Antek Dudzie, tak Kukiz Antkowi.
 • @kula Lis 67 14:47:30
  To jest właśnie cały "ciepły" Tusk. Potrafi zrobić zmieszanie wokół siebie. Leń rozgrzebał masę spraw w czasie swoich "wakacji" w Polsce i nić później nie dokończył! Ale "sioł" zrobił dla polakopodobnych. Donek lubi być kadrowany i wychwalany przez natchnionych lemingów, witali go czerwoni KODowcy i ci z PO, towarzycho wzajemnej adoracji hahaha. Po prostu kamery i mikrofony mają latać za Donkiem a ON łaskawie da się ponieść fali uwielbienia swojej osoby! A "głupi naród" łyka to jak świeże bułeczki! Donek iluzję ma we krwi! Zakup Pendolino = poparcie Włochów, Carakale = poparcie Farancuzików i tak posada w UE załatwiona... Ciekawe ile jeszcze kieszonkowe wynosiło ? Czy z tym zakupem drogiego Pendolino w sytuacji, gdy Polskie firmy produkują (i sprzedają z powodzeniem do innych krajów!!!) bardzo dobre i tańsze pociągi, wszystko było tak OK? Przyznawanie się zatem do "współojcowstwa" w sprawie zakupu Pendolino raczej nie przynosi mu chluby? Patrzy na to "wiekopomne wydarzenie" nienormalna Polonia, nienormalna Ameryka, nienormalne NATO, nienormalny Tadeusz Kościuszko i nienormalny Mikołaj Kopernik razem z nienormalnym gen.
  Pułaskim z nienormalnych pomników na nienormalnej Alei "Solidarności" i z dziesiątek innych nienormalnych pomników w nienormalnej Ameryce, w samym nienormalnym geopolitycznym centrum nienormalnego świata .. .. tak lemingi, cała nienormalna polskość patrzy sobie na waszą "normalność" z oruńskich slamsów .. niedorozwiniętego moralnie i umysłowo półgłówka, żywe świadectwo waszej degeneracji i głupoty ...
  https://www.google.com/webhp?s...
  http://4.bp.blogspot.com/_zJpn...
  https://s3.amazonaws.com/gs-wa...
  http://media3.trover.com/T/553...
 • @maharaja 15:38:51
  Kukiz okazał się glistą, mendą stojącą w rozkroku, ja co do niego nie miałem wątpliwości. To zwykły nic nie znaczący tępy zapiewajło. Powstał jego ten cały ruch jak N. z inicjatywy b. i części obecnych służb, (dlatego czyści je tak Macierewicz jak i Kamiński) by rozbić elektorat, odebrać głosy PiS także przez oszustwa wyborcze, PiSowi odjęli a w/w i PSL dopisali by nie mieli większości konstytucyjnej którą tak po prawdzie zdobyli. Oni jeszcze nie istnieli a w sondażach mieli już po kilkanaście procent! To ewenement w skali globu, coś czego jeszcze nie ma ma już poparcie i elektorat. Pzdr!
 • @kula Lis 67 15:54:20
  Dziękuję za ciekawe komentarze.

  Też mam wiele pretensji wobec niepotrzebnej rusofobii, ale czyścić wojsko i słuzby z gnid trzeba i goraco popieram. Stąd taka nagonka. A chłopcy z WSI coś tam szykują. Czekają nas ciekawe rozgrywki. Nie wiem, czy nie bedzie aresztowań. Oby.
  Pozdrawiam
 • @maharaja 15:38:51
  BBN to hodowana przez Dudę składnica ludzi Komorowskiego. Z ruskimi agentami się nie rozmawia, więc to oczywiste, że pan Macierewicz ignorował ich pytania. Nie podoba mi si ę, że PAD zniża się do takich medialnych wycieczek lub robi to jego Kancelaria, a on to akceptuje. Nad wojskiem powinna roztaczać się cisza, a nie rwetes, bo PAD na tym nie zyskuje, a MON na tym nie traci. Ponieważ gdyby nie Macierewicz i jemu podobni to nie byłoby Prezydenta Dudy, nikt by o nim nigdy nie usłyszał, nie byłoby nawet w części jak dzisiaj wolnej Polski !! Ale to są sprawy drugorzędne ! Po po prostu jak ostatnio widzimy pan Prezydent zdaje się tracić kontrolę (a jeżeli jest to świadome to tym gorzej dla niego) nad swoją Kancelarią !! Znajdziesz tam parę kwiatków, które moim, czy naszym zdaniem nie powinny się tam znaleźć i to z różnych powodów! (Soloch, etc..) Jedni bo znamy ich z wcześniejszej działalności jako dziennikarzy a inni bo okazali się zdrajcami wspólnej sprawy !! Koleżeństwo jest dobre, ale bywa i kłopotliwe ! Przeglądnij dzisiaj strony wpolityce.pl ! Pełno tam materiału na ten temat ! A sprawa miała być już ponoć definitywnie zamknięta! Widocznie komuś bardzo zależy żeby nadal ją wałkowano !
  A p. Misiewicz robił dobrą robotę, a zarzuty o których słyszymy i czytamy są na poziomie zwykłego magla ! "Niedojrzałość"!? A na czym ona miałaby polegać!? Na braku studiów!? Na młodym wieku!? Czy na tym, że miał przy sobie telefon MON-u odwiedzając (i to krótko) klub studencki (nie burdel, nie klub nocny)!? A gdzie miał ten telefon zostawić !? W szatni czy pokoju hotelowym !? Przecież przyjechał do Białegostoku w imieniu ministra otworzyć biuro WOT i musiał być dyspozycyjny przez 24 godziny ! No mógł nie iść do tego klubu, ale robienie z tego afery !? Po prostu był za skuteczny i wielu miernotom przeszkadzał !! I wykorzystano ich kompleksy do ataku na najważniejszego polityka (!) PiS-u pana Macierewicza! I szkoda, że biorą w tym udział "nasze "(czy aby na pewno!?) media!! A wracając do wykształcenia to historia zna wiele przypadków ludzi którzy poświęcili swoje plany zawodowe (wykształcenie choć to minimum jak matura mieli) "służbie sprawie"! Choćby twórca potęgi hotelowego imperium Kempinski ! Ale ten problem, tej dyskusji nie zamkniemy na tym forum! Przy kawie czy drinku byłoby lepiej bo mielibyśmy do dyspozycji więcej czasu i argumentów, które możemy wymieniać ! A tak swoją drogą to popatrz z nieznanego nikomu urzędnika (z polityką nie miał wcześniej zbyt wiele do czynienia), powiedziałbym z trzeciego, czwartego rzędu został Prezydentem RP dzięki pracy tysięcy "misiewiczów" i co !? Mamy z kogo być dumni!!! A to, że krytykujemy ma służyć tylko i wyłącznie temu, żeby nie dał się wkręcić w intrygi swojej kancelarii bo wtedy straci zaufanie i poparcie wielu ludzi z naszego środowiska! A czy będziemy na niego głosować!? A dlaczego nie!? Wyboru jak na razie nie mamy i robi swoją robotę całkiem dobrze, ale to nie on rządzi i nie on ponosi konsekwencje decyzji, które ważą na przyszłości naszego kraju ! Chyba wiesz co mam na myśli? Zupełnie nie rozumiem całej tej hecy z panem Misiewiczem. Uważam, ze to zdolny młody człowiek - pan Macierewicz razem z nim dobrał się do tyłka kacapskim szpiclom z SKW i dla tego teraz taka nagonka. I za to został wyrzucony z partii - ciekawe czy zostawią go tak bez pomocy? Chciałem zapytać się co dalej z tym młodym człowiekiem (nie pamiętam już jego imienia i nazwiska, skazano go na zapomnienie), który tak przyczynił się do zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości prowadząc kampanię wyborczą - film grecka tragedia? Co z nim? Ale, że w to wpisuje się Prawo i Sprawiedliwość?. Zapomina o swoich, nie wiem co o tym sądzić. Moim zdaniem musimy czekać i ufać ! Ale zawsze zabierać głos jak widzimy, że dzieje się coś niepokojącego! Problem w tym( abstrahując już od tzw. sprawy Misiewicza i ewentualnie jej szczegółów które być może są nam nie znane), że PiS-u nie stać na marnowanie entuzjazmu młodych ludzi, nie stać nas na marnowanie talentów organizacyjnych bo jak już przyjdzie czas na wymianę pokoleniową to okazać się może, że zostali mierni ale wierni !! Dojdzie do sytuacji z którą mamy tutaj do czynienia (np. Niemcy): totalny brak osobowości, koniukturaliści jedni podobni do drugich i.t.p. Poza tym pan Macierewicz nie mógł się aż tak pomylić bo sprawdzał tego młodego człowieka od paru lat! Nawet Prezes Jarosław Kaczyński ma większą ilość "personalnych wtop" (Marcinkiewicz, Kluzik-Rostowska, Ujazdowski, Miś-Kamiński, Giertych, etc..etc..) niż Macierewicz! Mogę się mylić ale chyba żaden z jego ludzi nie okazał się zdrajcą! I co to za przeproszeniem pieprzenie w tym całym oświadczeniu pożal się Boże komisji partyjnej, w której zasiadał facet rozwalający po pijaku w klubie golfowym wózki akumulatorowe !!?? Czy to było też tak jak w przypadku Misiewicza dziennikarskie łgarstwo!? No ale ten facet ma studia i doktorat z habilitacją z prawa, a to że nie wykazał się żadnym talentem organizacyjnym ( taka typowa partyjna klucha) to nic nie szkodzi !? Czy jednak jest różnica?!
  Misiewicz przez siedem lat był prawą ręką szefa Zespołu Parlamentarnego badającego Smoleńsk i ten fakt mówi sam za siebie. Nie można tylko gnoić ale trzeba dać szanse i wesprzeć, a wsparcie to zrobienie wszystkiego żeby te studia skończył wspierany jakąś formą stypendium( kłania się system który np. w Niemczech nazywają Duales tzn. urzędnik państwowy po maturze-bo i czas nauki jest służba cywilna- pracuje w urzędzie i jednocześnie studiuje na specjalnych studiach dla służby cywilnej i kończąc taką drogę jest gotowy od razu do służby w aparacie państwowym). Tylko tak możemy dopracować się wysokiego poziomu administracji państwowej kompetentnej
  i odpornej na korupcję. Tracimy czas wysyłając ludzi na normalne studia a dopiero potem wysyłając ich do Szkoły Administracji Państwowej. Misiewicz ma rację pytając: gdzie mamy się nauczyć w praktyce jak działają instytucje państwowe !? Myślę, że jest on swojego rodzaju ofiarą tego skostniałego systemu. Niektórym panom i paniom z PiS-u przydałoby się jednak szkolenie z tych zagadnień. Czasami mam wrażenie, że nie są zbyt kompetentni. Zbrodnicze komuchy dobrze wiedzą, że całego PiS-u nie pokonają, więc atakują poszczególne osoby, nawet ze względów operacyjnych i kosztów. Atak na Misiewicza udany. Zauważyłem też, że jedną z taktyk czerwonych bandytów jest ciągłe prezentowanie nawet najmniejszych potknięć wielokrotnie aby wypaczać obraz Rządu. Odpowiedź może być jedna, czyli totalna DEKOMUNIZACJA z zakazem pełnienia stanowisk minimum 50 lat ! PiS-e nie zwlekaj bo drugiej szansy może nie być i nie dajcie się nabierać na ich sztuczki, że w 1990 roku na dekomunizację było za wcześnie a teraz jest za późno ! Tu kłania się umowa magdalenkowo - okrągłostołowa, mazowiecka gruba kreska, czyli grzech zaniechania rozliczenia PRL i zdekomunizowania, wszak skompromitowani w PRL znaleźli dobre "schronienie" w III RP, przestransformowali się i POzostali w przestrzeni publicznej i politycznej, także w tzw. służbach, biznesie, mediach.....to jest już otwarta wojna, beneficjenci i utrwalacze PRLu przemienionego w III RP zwierają szyki! Bestia atakuje.Boże chroń Polske! Boże chroń Macierewicza! Niestety duża część naszego sPOłeczeństwa jest zmanipulowana przez polskojęzyczne media i te "nasze" "agorowo-sorosowe" i niemieckie "wolne i niezależne"! Trudno uwierzyć, że to miałby być jakiś początek przygrywki do obejścia się bez ministra Macierewicza. Na początek pomyślałem sobie, darujcie sobie te grę pozorów, I poważnie pierwsze co pomyślałem, że to było tylko na pokaz, że niby PiS to nie żaden monolit i beton, lecz otwarty na dyskusję organ polityczny. Tymczasem dym się nie rozwiewa i nikt nie ma pojęcia kto i gdzie podpalił ogień. Ktokolwiek i cokolwiek, zacytuję już znanego klasyka: nie idźcie tą drogą bo to może być początek końca was i nas wszystkich czyli Polski. Warto przeczytać wczorajszy artykuł p.Ściosa. A tak swoja drogą, to tym, którzy myślą, że poprawią wizerunek PiS-u walką z min. Macierewiczem radziłbym popukać się w czoło i to bardzo mocno. Wiadomo, że każde działanie ma swój jakiś założony cel do osiągnięcia. Jeśli tym celem jest np. zdymisjonowanie ministra obrony narodowej, to już się modlę by tego celu nie zdołano osiągnąć. Wszystkim mądralom krzyczącym, że "Macierewicz szkodzi partii" powiem, że chyba nie wiecie kim jest pan Macierewicz. Jeśli dojdzie do dymisji MON, to będzie to dla PiS prawdziwy armagedon. Początek końca tego rządu, a jak już PiS ostatecznie utraci panowanie, to zdrajcy z frontu jedności (PO-PSL-SLD-N-itd.) nie spoczną w jego niszczeniu - nie zostanie kamień na kamieniu po dzisiejszym PiS-ie.
  Nie ma w PiS drugiego takiego człowieka!!! Tak niezłomnego i tak stałego w swoich przekonaniach, bezkompromisowego i charyzmatycznego, który mimo wieloletniej walki o Polskę, upokorzeń i obrażania, nadal się nie poddaje. Pan Antonii Macierewicz, to jedyny polityk, któremu można wierzyć - od kilku lat (po 10/04/10) jeździł po Polsce i walczył o prawdę. Kiedyś, kilka lat temu, byłem na takim spotkaniu, była niedziela, zimna i deszczowa, ale panu Antoniemu się chciało - przecież mógł siedzieć w ciepłych bamboszach przed TV zamiast jechać kilkaset kilometrów na spotkanie z ciemnym ludem. Wówczas PiS-owi daleko było do władzy! Ludzie w małych miejscowościach przyjeżdżali na jego spotkania po kilkanaście kilometrów wypełniając po brzegi sale, w których te spotkania się odbywały. Na każde kolejne spotkanie przybywało coraz więcej słuchaczy. Gdzie był wówczas pan Duda, Soloch, Magierowski i inni?
  I jeszcze wiarygodność. Co robi pan Antonii? - dokładnie to, o czym opowiadał na tych spotkaniach... i odnośnie Smoleńska i odnośnie obcej agentury i kilku innych rzeczy. Oczywiście dodawał: "gdy PiS dojdzie do władzy" w co niewielu wówczas wierzyło. I gdyby to on decydował jeszcze w innych sprawach, to już byśmy znali treść tego osławionego aneksu, śledztwo w sprawie śmierci ks. Jerzego byłoby w toku, w polskich ambasadach nie siedzieliby czerwoni "dyplomaci", a pan Komorowski tłumaczyłby się na ławie oskarżonych z afery marszałkowej. Ruszcie pana Antoniego, to się ciemny lud bardzo wkurzy!!! 100/100 poparcia dla min. Macierewicza, ciosy w niego i niszczenie, to tak jak walenie cepem na klepisku w stodole, to nie dodaje popularności PiS-owi, oddala nas wyborców w od PiSu, wiernych wyborców. Oglądałem stare spotkanie przedwyborcze min. Macierewicza. To co pozostało w mojej pamięci to naturalne zachowanie, pogoda ducha, poczucie humoru. Nic dziwnego, że otrzymywał rekordową ilość głosów. Jestem pewien, że intelektem przerasta stanowisko ministra. Zawsze życzę ministrowi dużo zdrowia. Jego zdrowie jest również cenne dla Polaków.
  Ps...na koniec wklejam komentarz Polonusa z USA: dowgird | 19.04.2017 [02:57]
  Wszystko co napisales jest SWIETA PRAWDA! ABSOLUTNIE zgadzam sie ze wszystkim. A dodam od siebie tyle, ze juz spotkalem sie osobiscie w "4 oczy" z panem Antonim pare razy na terenie USA i odbylem szczera prywatna rozmowe jak Polak z Polakiem. Pan Antoni zrobil na mnie piorunujaco wspaniale i bardzo dobre wrazenie jako bardzo skromny, uczciwy i dobry czlowiek ktory KOCHA ponad zycie Polske. Tak, poswiecil cale swoje dorosle zycie dla Polski i jest najprawdziwszym i najbardziej autentycznym patriota ktorego Bog pozwolil mi spotkac OSOBISCIE. W jego oczach jest jakis niesamowity "magnetyczny" (jak MRI) wzrok ktorym potrafi "przeszywac" swojego rozmowce. Od pana Antoniego czuc bardzo wiele ciepla i widac ze posiada nadprzecietnie duzo dobrej energii, w swoich opiniach i osadach podkresla ze sprawiedliwosc jest jedna z najwazniejszych rzeczy dla przecietnego czlowieka ktora nalezy stosowac. W rozmowie jest bardzo komunikatywny i nie daje drugiemu czlowieku nigdy do zrozumienia by poczul sie ze jest gorszy czy mniej znaczy. Pan Antoni potrafi rozmawiac z czlowiekiem na kazdym poziomie wyksztalcenia. Jest cos co powoduje ze chcialoby sie aby byl blisko nas. Wspanialy i dobry czlowiek. Pan Antoni to czlowiek czynu i chwala mu za to. Wiedzialem ze gdy PiS wygra wybory to AM zostanie ministrem MON-u gdzie trzeba bedzie wykonac monumentalna prace oczyszczenia wojska polskiego z agentury sowiecko/rosyjskiej i innej takze oraz odbudowania Wojska Polskiego tak abysmy mogli byc dumni ze Polska nie jest juz bezbronna. Panie, Antoni! Gdy pan to przeczyta to zycze panu duzo zdrowia oraz wytrwalosci w realizacji panskich planow oraz prosze Boga aby oddelegowal do panskiej opieki najlepszych Aniolow Strozow jakich ma. Panie Antoni, do nastepnego spotkania......
 • Tusk w prokuraturze mówi brednie. A ja..
  Mam na dysku nagranie przemówienia Tuska w Sejmie. Na pytanie czemu nie powołuje koordynatora służb, odpowiedział, że mu nie potrzebny! i że on bierze wszystko i odpowiedzialność na swą (tą chudą i rachityczną) klatę(myślał wtedy, że będą wiecznie rządzić, a tu bęc!)Więc teraz musi za siebie i podwładnych robiących co chcieli odpowiedzieć. Czyli Trybunał Narodowy, wyrok KS i ostra żarda z sękami na sucho w dupę.(żarda to pal nasmarowany łojem by lekko i z poślizgiem wchodził)
 • @kula Lis 67 18:02:26
  "Pan Antonii Macierewicz, to jedyny polityk, któremu można wierzyć - od kilku lat (po 10/04/10) jeździł po Polsce i walczył o prawdę. "

  Ta prawda A.Macierewicza jest prawdą wybiórczą. Jeździł po kraju i świecie i głosił, że sojusznicy z USA, z NATO i UE chcieli pomóc w wyjaśnieniu przyczyn tragedii, ale rzad Tuska nie zwracał się o tę pomoc, więc nie pomagali.
  Po przejęciu władzy przez PIS, dalej nie widać ochoty u "sojuszników" by takiej pomocy udzielić.
  W.Waszczykowski wybiera się do USA na spotkanie ze swym amerykańskim odpowiednikiem Rexem Tillersonem i chce poruszyć sprawę tragedii i prosić o pomoc w jej wyjaśnieniu i odzyskaniu wraku samolotu.
  Powiedział też, ze zwracał się o to samo do ekipy Obamy i w odpowiedzi była cisza.

  http://wpolityce.pl/polityka/335665-tylko-u-nas-szef-msz-ujawnia-rozmawialem-z-administracja-obamy-o-smolensku-odpowiedzia-byla-cisza-teraz-spodziewam-sie-presji-na-rosje

  Jak długo Polacy będą chcieć być oszukiwani w sprawie wydarzeń z 10.04.2010 roku i wierzyć A.Macierewiczowi, któremu USA podesłało swoich agentów do ZP i których powołał on do podkomisji MON, których zadaniem jest pilnowanie by rola USA w spisku na życie śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego nie wyszła na światło dzienne?
  USA z Rosją w czasie polityki resetu uzgodniły, że to Rosja przejmie na siebie wszystkie spodziewane przecież podejrzenia Polaków o sprawstwo zamachu i Rosja będzie miała w swoich rękach wszystkie dowody i tak jak Wielka Brytania w sprawie zamachu w Gibraltarze, nigdy(a przynajmniej w czasie gdy te dowody maja jakieś polityczne znaczenie dla żyjących Polaków i polityki) nie zostaną udostępnione.
  Zgoda USA na fizyczną eliminację antyrosyjskiego Prezydenta, była jednym z ustępstw USA na rzecz Rosji(oprócz tarczy) z nadzieją, ze Rosja pójdzie na rękę USA w likwidacji Assada i zniszczenia instalacji nuklearnych Iranu.
 • @35stan 19:48:26
  Myślę, że Macierewicz zna prawdę jak i Kaczyński, który nigdy nie wymienił Rosjan jako winnych. Także zabronił wyświetlania tego gniota o Smoleńsku. Uważam, że to Kaczyński powstrzymuje Macierewicza przed ujawnieniem prawdy bo jeszcze widać nie czas na to, geopolityka kolego tu ma znaczenie. O tym o czym poniżej to oni obydwaj także wiedzą...Do samolotu wszedl przewodnik z psem do szukania ewentualnie ładunków pirotechnicznych, niestety włączono w tym czasie motory i pies się wystraszył, podkulił ogon i już nie było szukania. Tak, że samolot poleciał bez podstawowego przeszukania.
  Czy to było ustawione, że dokładnie wtedy kiedy motory ruszyły wpuszczono tego przewodnika czy przypadek? ale o tym się już nie dowiemy gdyż ten człowiek przewodnik psa i pirotechnik już nie żyje, ponoć popełnił samobójstwo?!.
 • @maharaja 15:16:37
  Red. Witold Gadowski ostrzega Polaków! Podejrzewam, że wyroków nie będzie, bo prędzej dojdzie w Polsce do wojny domowej, przygotowania już trwają, posłuchaj tego od 6 minuty z wczoraj:
  https://www.youtube.com/watch?... Ukraina, Straż Graniczna, kryzys Ukraiński
  Jak ustalił portal Defence24.pl, na przejściu granicznym w Zosinie doszło do próby przemytu broni na terytorium Polski. Podczas rutynowej kontroli przeprowadzonej przez Nadbużański Oddział Straży Granicznej funkcjonariusze udaremnili próbę wwiezienia dwóch sztuk broni długiej i dwóch sztuk broni krótkiej. Jest to kolejna w ostatnich tygodniach próba przemytu broni na terytorium Unii Europejskiej przez wschodnią granicę.
 • @kula Lis 67 18:02:26
  Widzę, że oprócz kultu jednostki - Kaczyńskiego, zaczyna się całą parą propagowanie kultu ""PanaAntoniego" Macierewicza

  "Nie ma w PiS drugiego takiego człowieka!!! Tak niezłomnego i tak stałego w swoich przekonaniach, bezkompromisowego i charyzmatycznego, który mimo wieloletniej walki o Polskę, upokorzeń i obrażania, nadal się nie poddaje. Pan Antonii Macierewicz, to jedyny polityk, któremu można wierzyć - od kilku lat (po 10/04/10) jeździł po Polsce i walczył o prawdę. Kiedyś, kilka lat temu, byłem na takim spotkaniu, była niedziela, zimna i deszczowa, ale panu Antoniemu się chciało - przecież mógł siedzieć w ciepłych bamboszach przed TV zamiast jechać kilkaset kilometrów na spotkanie z ciemnym ludem. Wówczas PiS-owi daleko było do władzy! Ludzie w małych miejscowościach przyjeżdżali na jego spotkania po kilkanaście kilometrów wypełniając po brzegi sale, w których te spotkania się odbywały. Na każde kolejne spotkanie przybywało coraz więcej słuchaczy. "

  Jak to ktoś powiedział, naród ciemny i głupi wszystko kupi. Co nie znaczy, że czytelnicy NEonu nabiorą się na peany na temat lMacierewicza, który jest przebiegłym zdrajcą o charyźmie węża. Proponuje niepoprawnych.pl, tam dostaniesz owacje na stojąco, spytaj Autora, który przybył tutaj ratować wizerunek PiSowskiego rządu okupacyjnego i zasiadających w nim kanalii i zdrajców.
 • @kula Lis 67 20:05:31
  Czym były wydarzenia z 10.04.2010 można się zorientować po analizie tego mail'a ambasady USA w Warszawie do departamentu Stanu w Waszyngtonie:
  http://images68.fotosik.pl/1147/6bf68d3191226470med.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej