Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
430 postów 756 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. BURKE.

Biskup włocławski W. Mering o spektaklu "Klątwa"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pseudosztuka ‘Klątwa' próbuje zohydzić pseudoartystycznym bełkotem to, co dla nas święte: Krzyż, postać św. Jana Pawła II, religię.

Wczoraj w parafiach mojej diecezji włocławskiej odczytany został komunikat biskupa włocławskiego Wiesława Meringa dotyczący haniebnego spektaklu pt.: "Klątwa" [1,2].

„Nie pierwszy raz katolicy w naszej Ojczyźnie zostali upokorzeni i zranieni” – napisał biskup w owym oświadczeniu.

Podkreślił też, że nie można udawać, że się nic nie stało i od wierzących wymaga się jasnego świadectwa oraz stwierdził, że „pseudosztuka ‘Klątwa' próbuje zohydzić pseudoartystycznym bełkotem to, co dla nas święte: Krzyż, postać św. Jana Pawła II, religię. Beztalencie szuka rozgłosu, posługując się bluźnierczymi odwołaniami do najniższych instynktów, fałszu i nienawiści. Sądzę, że scena teatralna w Polsce nie stała się jeszcze nigdy mównicą, z której wzywano do politycznego morderstwa”.

Szczególne oburzenie wywołał u hierarchy fakt bluźnierczego ataku na Krzyż i osobę św. Jana Pawła II, czemu dał wyraz pisząc: „nie wolno udawać, że nic się nie stało. Jesteśmy to winni Świętemu Papieżowi, który Krzyża, Ewangelii i Bożej sprawy kazał nam bronić; Papieżowi, który jest i pozostanie Wielkim Nauczycielem Narodu”.

Biskup Wiesław Mering wyraził przekonanie, że wystawienie „Klątwy” było możliwe tylko w atmosferze agresji promowanej w Polsce od ostatnich wyborów: „totalna nienawiść całkowicie zagłusza sumienia, oślepia”.

Długoletni przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego zwrócił się też bezpośrednio do osób zaangażowanych w wystawienie spektaklu: "‘Aktorom’ grającym poniżające role w żałosnym spektaklu wyrażam zdumienie, że tak nisko cenią siebie i swoje sceniczne możliwości; dyrektorowi Teatru w Warszawie – zdecydowany protest, a samorządowi Warszawy, który Teatr Powszechny utrzymuje, chciałbym zadać pytanie o rozumienie kultury: od zwyczajnych ludzi oczekuje się intuicyjnego pojmowania tego, co przez wieki było sensem sztuki – czyli służby dobru, prawdzie i pięknu. Jeżeli tego samorząd i prezydent miasta nie rozumie - to czy nie trzeba tu jednak czegoś naprawdę zmienić?!".

Biskup włocławski nie pierwszy raz zabrał głos w sprawach dotyczących poszanowania w Polsce wiary katolickiej i ludzi wierzących, sprzeciwiał się także szerzeniu w mediach idei satanistycznych i okultystycznych. Tym razem jego oświadczenie jest zgodne ze stanowiskiem Konferencji Episkopatu Polski, ale nieraz pozostawał niemal sam w walce z dechrystianizacją Polski, np. pisząc onegdaj:

"Oniemiałem ze zdumienia: publiczna telewizja, utrzymywana z pieniędzy podatników, mająca respektować to, co się nazywa wartościami uniwersalnymi, a więc: prawdę, dobro, sprawiedliwość; która powinna służyć wszechstronnemu rozwojowi człowieka, budowaniu społecznego pokoju, obiektywizmowi i ładowi moralnemu – planuje udział 'Nergala' (Adama Darskiego) – nie kryjącego swojego zaangażowania w satanizm oraz pogardy dla chrześcijaństwa – w programie The Voice of Poland od jesieni 2011 roku, w Programie Drugim Telewizji Polskiej! (...)ten bluźnierca, satanista i miłośnik zła dostanie do dyspozycji ekran publicznej telewizji, by łatwiej mógł głosić swoje trucicielskie nauki (...)Nie wolno udawać, że nic się nie stało, nawet jeśli okrzyczą nas wstecznikami, nietolerancyjnymi katolikami, czy jakimiś tam 'beretami'! Nie! Jako obywatele mamy prawo ujawniać i głosić swoje zdanie (...)Nie możemy milczeć, kiedy w drastyczny sposób narusza się przywiązanie wiernych do chrześcijaństwa".

Wtedy bluźnierca i satanista, szpetny Nergal drący Pismo Święte podczas swoich koncertów swobodnie sobie brylował w publicznej telewizji. Dziś na szczęście bluźnierczyni, szpetna Julia Wyszyńska, która na scenie symulowała seks oralny z figurą św. Jana Pawła II i żałowała, że nie można przeprowadzić zbiórki na sfinansowanie zabójstwa Jarosława Kaczyńskiego, została wyrzucona z TVP i nie ujrzymy jej tam nawet w spektaklach czy filmach lub serialach, które były nagrane wcześniej a ich premiera miała się odbyć niebawem. 

Dygresyjnie: onegdaj Nergal nie poniósł żadnej kary, choć zapewne np. wydzierając kartki z Koranu byłoby mu ciężko tej kary uniknąć a dla Julii Wyszyńskiej to i tak mała kara, bo gdyby np. symulowała seks oralny z Mahometem i żałowała na scenie, że nie można dokonać zbiórki na sfinansowanie zabójstwa islamskiego imama, to raczej niewesoła byłaby jej przyszłość.

W sprawie spektaklu "Klątwa" swoje oświadczenie w imieniu Konferencji Episkopatu Polski wydał tez jej rzecznik -ks. Paweł Rytel-Andrianik:

"Spektakl „Klątwa” w reżyserii Olivera Frljića,który wystawiono w Teatrze Powszechnym w Warszawie ma znamiona bluźnierstwa.Podczas spektaklu dokonuje się publiczna profanacja krzyża, przez co ranione są uczucia religijne chrześcijan, dla których krzyż jest świętością. Oprócz symboli religijnych znieważa się osobę św. Jana Pawła II, co jest to szczególnie bolesne dla Polaków. Ponadto nie może być przyzwolenia na nawoływanie do nienawiści i deprecjonowania ludzkiego życia. Podobnie nie można się zgodzić na znieważanieflag państwowych, w tym przypadku flagi Państwa Watykańskiego.Odpowiedzią na spektakl „Klątwa”, który wypacza pojęcie sztuki i piękna, niech będzie modlitwa wynagradzająca za bluźnierstwo oraz promocja wartości m. in. w środkach społecznego przekazu w myśl słów: „Zło dobrem zwyciężaj!”.

 

[1] //www.diecezja.wloclawek.pl/site/pliki/pliki/38913e1d6a7b94cb0f55994f679f5956.pdf

[2] //www.diecezja.wloclawek.pl/pl/news/20,aktualnosci/2865,bp-mering-o-klatwie-nie-pierwszy-raz-katolicy-w-naszej-ojczyznie-zostali-upokorzeni-i-zranieni

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

//krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @@@!
  Reżyser kontrowersyjnego spektaklu "Klątwa" prosi o pomoc Komisję Europejską. Oliver Frljić, reżyser kontrowersyjnego spektaklu "Klątwa", zwrócił się o pomoc do przewodniczącego Komisji Europejskiej. W liście skierowanym do Jean-Claude'a Junckera pisze o "kampanii medialnej Telewizji Polskiej, która rozpoczęła zbiorową histerię i stwarza niebezpieczeństwo dla aktorów i realizatorów spektaklu". Oliver Frljić uważa, że za zamieszanie wokół sztuki w głównej mierze odpowiedzialna jest TVP. W liście skierowanym do Jean-Claude'a Junckera reżyser pisze o "kampanii medialnej Telewizji Polskiej, która rozpoczęła zbiorową histerię i stwarza niebezpieczeństwo dla aktorów i realizatorów spektaklu "Klątwa". "21 lutego Telewizja Polska opublikowała na swojej stronie post zawierający nielegalnie pozyskane nagranie wideo z fragmentami spektaklu. Zostały one wyjęte z kontekstu, towarzysząc artykułowi, który został napisany z wyraźnym zamiarem publicznej stygmatyzacji aktorów, realizatorów i autorów spektaklu" - czytamy w liście. Reżyser "Klątwy" pisze, że po zamieszczeniu materiału na stronie TVP, wszyscy mający związek ze sztuką "Klątwa", w tym aktorzy, teatr i władze Warszawy, zostali narażeni na ogromne natężenie przemocy medialnej i mowy nienawiści.
  "Zostało to podsycone przez rządzącą w Polsce partię Prawo i Sprawiedliwość oraz Kościół Katolicki. Teatr Powszechny stara się zapewnić ochronę aktorom grającym w spektaklu, ale nie jest w stanie tego robić, podczas gdy kontrolowane przez rząd media kontynuują promocję zbiorowej histerii" - pisze w liście Frljić. W mniemaniu reżysera jest to "wyraźne łamanie praw człowieka i atak na wolność słowa". Uważa on, że polskie instytucje nie zareagowały odpowiednio, dlatego zdecydował się zwrócić o pomoc do Komisji Europejskiej.
  "Jeśli polskie instytucje oraz politycy nie są w stanie bronić podstawowych praw człowieka i wolności słowa, niezbędne jest dla nas, aby usłyszeć głos reprezentantów Unii Europejskiej. Brak tego głosu zostanie zinterpretowany jako akceptacja sytuacji i wsparcie tych, którzy zainicjowali i przewodniczą haniebnej kampanii przeciwko aktorom, autorom i realizatorom spektaklu" - czytamy w liście. Ps...Zachęcanie do zbrodni i kopulowanie z papieżem na scenie warszawskiego teatru, powinno się zakończyć dymisją dyrekcji Teatru Powszechnego i wręczeniem wilczego biletu zakompleksionemu reżyserowi z Chorwacji... Chorwacki skandalista nie tylko jest prowokatorem, ale i podłym donosicielem. W Polsce jest demokracja i wolność słowa, ale w teatrze opłacanym przez podatników pokazywanie kopulacji z papieżem i zachęcanie do zbrodni musi być zabronione! Polacy muszą bronić własnej kultury i jej cennych dzieł! Klątwa Stanisława Wyspiańskiego do nich należy. Wykorzystywanie nazwiska wybitnego, polskiego twórcy, żeby dokleić do jego sztuki swoje niskie i aroganckie wyobrażenie o współczesności, jest atakiem na b. cenne wartości polskiej kultury. To powinna być ostatnia realizacja w Polsce tego zdziczałego, zakompleksionego reżysera... Faceta najlepiej deportować do rodzimego kraju. Tam już się na nim poznali - co widać po napisach na ścianach. Mam propozycję scenariusza na najbliższy spektakl zadowalający pana Frljicia i panią Holland: córka pani Holland na scenie gwałcona jest zbiorowo przez czterech rabinów, którzy następnie wylewają na nią wiadro fekaliów i zawijają w zielony sztandar Allaha. Nagrody na festiwalach murowane - zwłaszcza w Tel Awiwie i Abu Dhabi. Niech zrobi taką "sztukę" o Allachu - to go wysadzą w powietrze razem z domem i rodziną.
 • @@@!
  Omawiając efekty globalizacji zachodniej rewolucji kulturowej, posługiwaliśmy się dwoma znamiennymi cytatami, które oddają istotę tych rewolucyjnych eksperymentów, a mianowicie cyt. Tak zepsujemy Zachód, że aż będzie śmierdziała idea nowej lewicy, i drugi cytat. Nie pokonamy religii katolickiej rozumem, tylko psuciem obyczajów- idea masońska. Obecnie jesteśmy świadkami materializowania się tych idei, w obszarach kultury. Tubylcze Siły Ciemności zaserwowały nam, w jednym z warszawskich teatrów, obrzydliwe sztuczydło, mające znamiona szatańskiej orgii. Rzeczone sztuczydło obraziło i poniżyło Naród Polski, albowiem sprofanowane zostały nasze świętości religijne i narodowe. Z bezczeszczone zostały największe postacie naszej religii i kultury narodowej, a mianowicie św. Jan Paweł II i Stanisław Wyspiański. Jeżeli publiczna kasa ma płynąć na liche, błazeńskie popisy przeróżnych misiów z przerośniętym ego, dramatycznie szukających rozgłosu najbardziej prymitywnymi metodami, to lepiej przeznaczyć ją na dokarmianie dzieci w szkołach. Wizje "artystyczne" bałwana oparte na skrzyżowaniu sexu z krzyżem mają z kulturą tyle wspólnego ile rozwielitka z McCartneyem.
 • W Chorwacji by go rozerwali na strzępy.
  Gdyby ten bezczelny chorwacki bluźnierca obraził islam byłaby wydana fatwa i bracia w wierze już rozpoczęliby polowanie. A poza tym kto na ten "spektakl'' idzie chyba nienormalni, chorzy dzicy ludzie!!
 • religia to nie chrześcijaństwo
  Drogi Krzysztofie!

  Zastanawiam się, na ile jesteś uczciwy i zdolny do krytycznej autorefleksji, a na ile...???

  Tak się składa, że dla mnie jedynym autorytatywnym źródłem wiedzy o Bogu i o poprawności życia z Bogiem jest Boże Słowo. Gdy spotykam się w życiu z różnymi ludzkimi autorytetami, to słucham ich, obserwuję, i co najwyżej prześwietlam ich poprzez prawdę Bożego Słowa.
  Ostatnio przeczytałem kilka informacji i dywagacji na temat rzeczonej sztuki teatralnej, ataki na nią, jej wytwórców, oraz próby jej obrony.

  Pojawia się w niej postać zmarłego papieża Karola Wojtyły.
  W swoim przedstawieniu się deklarujesz, że dla Ciebie: ==AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II==
  A ja pozwolę sobie zapytać Ciebie: Przewrotnie?
  A od kiedy święty?
  Dlatego że dopóki sprawował swój urząd, dopóki żył, to wszyscy dostojnicy KRk, a także większość rzymskich katolików, także część ludzi spoza KRk także tytułowała go per: ojciec święty.
  Tyle że minuty po jego śmierci tłumy na placu piotrowym skandowały: santo subito - święty natychmiast. To tak, jakby do momentu śmierci nie był wcale świętym, gdyż dopiero należało go zrobić świętym.
  W takim razie jeżeli tłumy rzymskich katolików wiedziały że on nie był świętym, to co powiedzieć o hierarchii i funkcjonariuszach, czy laikacie, który przez lata zwały go świętym, gdy on nim nie był. To by pokazywało, że przez kilkadziesiąt lat rzymscy katolicy fałszywie, kłamliwie, tytułowali go świętym. I co ciekawe, to ten niby święty nigdy się nie zapierał, że nie jest świętym, a to by oznaczało, że żył albo w fałszywej nieświadomości, albo w świadomym zakłamaniu.
  A następnym potwierdzeniem tego obłudnego fałszu jest przeprowadzenie procesu nadania mu statusu świętego, czym Kościół Rzymsko-katolicki tylko potwierdził, że Karol z Wojtyłów nie miał prawa do tytułu ojca świętego, gdyż świętym zrobiono go dopiero lata po jego śmierci.

  W tym momencie nasuwa mi się pytanie: jak to jest z tym autorytetem moralnym Karola z Wojtyłów?

  == Pseudosztuka ‘Klątwa' próbuje zohydzić pseudoartystycznym bełkotem to, co dla nas święte: Krzyż, postać św. Jana Pawła II, religię.==

  Niewątpliwie kontrowersyjnym jest kult krzyża, gdy ogranicza się on tylko do jakiegoś zabiegania wokół zbitych listewek, czy odlewu metalowego, gdy jednocześnie lekceważy i odrzuca się ofiarę Chrystusa na krzyżu. Można zadać sobie pytanie: a dlaczego nie czcić młotka, czy kamienia, którym przybijano gwoździe, czy dlaczego nie czcić gwoździ?
  A dlaczego nie zrobić przedmiotu kultu z jakiegoś bata? W końcu Pan Jezus był biczowany!
  Te pytania wyglądają na obrazoburcze, ale co da kult narzędzi śmierci, cierpienia, gdy nie korzystamy z tego, co płynie z doskonałej i wystarczającej dla zbawienia ofiary Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, Boga? Jeżeli obrządkami religijnymi próbujemy niby składać następne fałszywe ofiary i traktujemy je jako rzeczywiste ofiary, to tym samym depczemy tamten prawdziwy krzyż, to co Pan Jezus już dawno temu dokonał na krzyżu.
  Jego ofiarę należy przyjąć, a nie uprawiać powtórne fałszywe ofiary.

  Czcisz listewki, czy czcisz dzieło Pana Jezusa Chrystusa na krzyżu. On sam powiedział: "Wykonało się", czy "Dokonało się". Jego ofiara dokonała się, ale tą ofiarę trzeba przyjąć, a nie fałszywie ją powielać.

  No i co do religii.
  Każda religia pochodzi od diabła.
  Jeżeli jakiś poganin stwierdza, że ktoś obraża jego religię, to znaczy, że on broni szatańskich wpływów.
  Dlatego że albo żyjemy z Bogiem, w sposób świadomy, mając z Nim bezpośrednią relację, albo służymy diabłu i wtedy co najwyżej uprawiamy martwą religię.

  Gdy uświadomisz sobie, że: .....

  - CHRZEŚCIJANIE - gr. Chrystianous- Chrystusowi, ludzie należący do Chrystusa, zwolennicy Chrystusa. Dla lepszego zrozumienia sensu zasady stawania się chrześcijaninem: jest to coś podobnego do zasady przystępowania do różnych liderów politycznych, ideologicznych. Oczywiście pomijając wartości i cele niesione przez te ruchy.
  Nikt nie stawał się np. komunistą dlatego, że puknięto go w kołysce 3 razy legitymacją partyjną, albo owinięto go w czerwoną flagę. Członkami partii zostawali dorośli na skutek osobistego wyboru.
  W przypadku chrześcijan, poznawszy naukę Jezusa Chrystusa, jego cuda, śmierć i zmartwychwstanie, ludzie podjęli świadomą decyzję naśladowania Jego przykładu życia, wypełniania Jego zasad, uczynienie Go Panem, decydentem dla celów i priorytetów swojego życia. Podążający w powyższy sposób za Chrystusem ludzie w pierwszym wieku nazywani byli Chrystianous – Chrystusowcami, a dzisiaj spolszczone; chrześcijanie.

  - BIBLIA – Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu; dla Chrześcijan jedyne autorytatywne źródło wiedzy o Bogu, Jego zasadach, wymogach. Chrześcijanie traktują Biblię jako coś w rodzaju „Instrukcji obsługi do życia z Bogiem i życia na ziemi” spisaną przez ludzi pod natchnieniem Boga.
  Przy braku Jezusa Chrystusa w postaci cielesnej na ziemi; który pełnił też rolę przekaźnika podsumowującego Boże dzieło zbawienia i Boże objawienie dla ludzi, mamy spisaną Jego naukę. Wszelkie niezbędne do zbawienia i poprawnego życia informacje są zebrane w Bożym Słowie – Biblii. To są jedyne godne zaufania wyznaczniki woli Boga.

  - RELIGIA – zespół działań kultowych, ceremonii, obrządków, obowiązków uczynkowo-duchowych, mających odniesienie do spraw transcendentnych. Religia nie przedstawia Boga takim, jakim On jest, ale podaje nieprawdziwe informacje o jakimś przedstawianym bóstwie. Bóg religii jest bogiem różnym od Boga objawionego w Biblii, dlatego też wymogi danego boga religii jak i danej religii są nieprawdziwe. Przy pewnych elementach religii nawet spójnych z chrześcijaństwem, przesłanie i obraz boga religii zawiera mniej, lub więcej elementów sprzecznych z Pismem Świętym.
  Religia nie prowadzi do prawdziwego związku z Bogiem, do nawiązania osobistej relacji z Bogiem, a więc wśród uprawiających religię generalnie nie ma efektów, owoców życia według objawionych zasad Boga.
  - Możliwa jest próba życia duchowego, transcendentnego bez oparcia się na Bożym objawieniu, lub tylko częściowe opieranie się na Słowie, na nauce Boga, a częściowe na ludzkich wymysłach, czy demonicznych zwiedzeniach. Jest to uprawianie religii.
  - CHRZEŚCIJAŃSTWO – świadome, z wyboru, życie z Bogiem w oparciu o jedyne autorytatywne objawienie Boga – Biblię.

  ..... to być może przestaniesz bronić religii, a zaczniesz szukać Boga w sposób określony przez Boga.
 • zaklął szpetnie.
  Cyniczny prowokator za pieniądze podatnika zakapował Polskę do twórcy super-pralni pieniędzy (Lux) w UE

  No żesz kurwa pierdolona mać!
  - powiedział Alfred, po czym zaklął szpetnie.

  https://pbs.twimg.com/media/C5wnrSeWAAAHSyB.jpg
 • @Husky
  Gadowski ostro o polskiej dyplomacji: "Trzecie pokolenie ubeków i wysokiej nomenklatury komunistycznej dalej rezyduje w MSZ". Polskie MSZ nie zmienia się od czasów PRL. Zmieniają się tylko ludzie, trzecie pokolenie ubeków, esbeków i wysokiej nomenklatury komunistycznej dalej rezyduje w MSZ ocenia w komentarzu dla interia.tv publicysta Witold Gadowski. Gadowski odnosi się do kazania z Środy Popielcowej kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego. Myślałem, że będzie o „Klątwie” wystawianej na terenie jego diecezji. Myślałem, że będzie o zatrzymaniu ks. Międlara, nie znalazło się o tym ani słowa mówi Gadowski. Publicysta przypomina, że kard. Nycz głosił w kazaniu potrzebę wystrzegania się internetowego hejtu i wczucia się w ciężki los uchodźców oraz konieczność utworzenia dla nich korytarza humanitarnego. Nie komentuję słów Księdza Kardynała. Niech każdy oceni je w każdym sercu kwituje dziennikarz. Witold Gadowski porusza także temat utworzenia w Polsce pierwszej arabskojęzycznej gazety w Polsce. Zestawcie sobie państwo tę informację z informacją, że co najmniej od kilku miesięcy piloci z Arabii Saudyjskiej szkoleni są w Dęblinie, a oficerowie z wojska Saudów studiują w Akademii we Wrocławiu mówi. Co my mamy wspólnego z feudalnym państwem Arabią Saudyjską, gdzie obowiązuje prawo szariatu i najbardziej radykalna wersja sunnickiego islamu, wahabizm? dodaje. Gadowski surowo ocenia również sprawę zatrzymania w Anglii ks. Jacka Międlara.
  Został zatrzymany bez powodu. Ani jeszcze Wielka Brytania nie wyszła z UE, ani nie wypuszczono listu gończego za panem Międlarem, ani też nie wciągnięto go na listę osób niepożądanych w UE. Polskie MSZ w tej sprawie uczyniło nic, jak zwykle zresztą ocenia publicysta. Zdaniem Witolda Gadowskiego polska dyplomacja zatrzymała się w czasie. Polskie MSZ nie zmienia się od czasów PRL. Zmieniają się tylko ludzie, trzecie pokolenie ubeków, esbeków i wysokiej nomenklatury komunistycznej dalej rezyduje w MSZ stwierdza. To bolszewicka skamielina dodaje. Gadowski nie zostawia suchej nitki na szefie polskiej dyplomacji, Czy aby panu ministrowi Waszczykowskiemu nie przydarzył się los poprzedników, czyli orbitowanie w oderwaniu do realiów gmachu, którym stara się zarządzać, a zarządza tak naprawdę tylko swoją sekretarką i kawą o poranku mówi Witold Gadowski. https://youtu.be/IXzBVntfaV0 Ps..Brawo p. Gadowski! Dobrze, że zwrócił pan fakt na szkolenie oficerów arabskich (z najbardziej islamistycznego państwa). No ale to sojusznik USA i Izraela. Oni mogą nawet tam wjeżdżać. Pan Waszczykowski jest ZA STARY do pełnienia tak trudnej i odpowiedzialnej funkcji. Brak mu pomysłów, energii, unika trudnych spraw. Dawne zasługi (o ile takie są), to za mało na taką węzłową rolę. Pytam Prezesa JK, Premier B.Sz., Waszczykowskiego i PiS kiedy to z polskiego MSZ zniknie ok. 15 osób o nazwisku Bierut? MSZ to przechowalnia ubeków. Siedzą za granicą i plują na Polskę. Kiedy PiS oczyści polskie instytucje ze zdrajców, kolaborantów i ich pomiotu? Widzę, że i w PiS nie brakuje, zdrajców i kolaborantów z pomiotem vide filozof Gowin, etc... Profesor Jerzy Robert Nowak krytycznie o spolegliwości PiS i krytycznie również m.in. o NYCZU, patronie wspólnoty Św. Idziego, odpowiedzialnego za zaproszeni mordercy NKWDzisty Baumanna do Asyżu!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej