Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 1881 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Opętanie, Halloween i symbolika satanistyczna!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Musimy bowiem zdawać sobie sprawę z faktu, że jeżeli istnieje Dobro, to istnieje też Zło, a dla człowieka wierzącego owym złem są: szatan i złe duchy, które mogą człowieka nękać, zniewalać i go opętać.

Onegdaj  w swoim tekście "Jak unikać opętania?" [1] napisałem m.in.:

(tekst obecnie uzupełniony)

---------------------------------

"Musimy bowiem zdawać sobie sprawę z faktu, że jeżeli istnieje Dobro, to istnieje też Zło, a dla człowieka wierzącego owym złem są: szatan i złe duchy, które mogą człowieka nękać, zniewalać i go opętać. Każdy Chrześcijanin wierząc w Boga musi również wierzyć w ich istnienie. Ponoć właśnie największym zwycięstwem szatana jest to, że ludzie przestali w niego obecnie wierzyć...

Pierwsze wzmianki o opętaniu czerpiemy z Biblii. Sam Jezus Chrystus wypędzał złe duchy, choćby z mężczyzny, który mieszkał na cmentarzu i był przykuwany łańcuchami, a mimo to je zrywał. Ten człowiek był opętany i zawładnięty przez demona...

Warto wiedzieć, że człowiek nie może zostać opętany i zniewolony wbrew własnej woli. Musi się zgodzić. Może natomiast być nękany i dręczony. Ponadto, demon nie zabije ani osoby opętanej, ani nikogo innego. Wskrajnych przypadkach natomiast może doprowadzić do samobójstwa. Ale przede wszystkim zły duch, szatan pragnie, aby człowiek zatracił się sam w sobie, by się potępił na wieki. Będzie katował taką osobę, nawiedzał ją, aż w końcu sama, całkowicie dobrowolnie, może popełnić np. samobójstwo lub inny straszny grzech śmiertelny, a jej najbliżsi mogą przez to stracić wiarę we wszechmoc Zbawiciela. Odejście ludzi od Boga jest głównym celem szatana...

Jeśli demon ujawni się poprzez dręczenie i opętanie to jest to już znak, że trzeba pójść z tym do egzorcysty. Każdy egzorcysta - po wcześniejszych badaniach psychiatrycznych - ocenia czy dana osoba jest pod wpływem dręczenia lub opętania przez szatana i złe duchy a gdy stwierdzi, że tak jest zaczyna swoje działania. Ich efektem jest najczęściej wyzwolenie takiej osoby spod mocy szatana i najpewniej jej szczere nawrócenie. Ponadto Jezus Chrystus powiedział, że niektóre demony można wypędzić tylko modlitwą i postem.

Jak można zwrócić na siebie uwagę demona i być przez niego dręczonym, zniewolonym lub opętanym?  Jest kilka powodów.

Po pierwsze - klątwa. Jeśli ktoś nie jest blisko Boga, złe słowo może odcisnąć piętno na tej osobie. Mało tego - egzorcyści napotykają na przypadki, gdy demon dręczy jakąś osobę, bo wiele lat (czasem i wieków) temu ktoś rzucił klątwę na przodka i ciągnie się ona przez pokolenia.  

Po drugie -  metody tzw. „naturalnego” leczenia, które nie mają żadnego oparcia w nauce i które operują różnymi tajemniczymi mocami czy energiami. Może być to np. bioenergoterapia, różdżkarstwo, biotronika, homeopatia okultystyczna, hipnoza poza gabinetami lekarskimi, wizyty u szamanów i nakładaczy rąk, otwieranie kanałów energetycznych (np. czakramów), przekazywanie jakiejś energii bezpośrednio lub na odległość, zakładanie odpromienników, spożywanie dziwnych mikstur itp.

Po trzecie - spirytyzm i wywoływanie duchów – nekromancja w różnych formach, gusła, mediumizm, parapsychologia, tabliczki lub karty mające przekazywać wieści z zaświatów, UFO, podróże astralne, channeling (kanałowanie) i praktyki mające przywołać jakieś postacie z zaświatów (nawet jeśli to mają być aniołowie czy święci z nieba), przebywanie w miejscach gdzie odprawiano praktyki spirytystyczne, korzystanie z usług świeckich wyklinaczy-egzorcystów.

Po czwarte - magia, wróżbiarstwo – magia istnieje i KRK wypowiada się o niej jasno. Bóg w Starym Testamencie już zabronił używania magii. Człowiek nie jest w stanie nagiąć woli Boga czy aniołów. Demon jest upadłym aniołem silniejszym, inteligentniejszym i potężniejszym od człowieka, lecz niektórym pozwala na używanie swojej mocy. A skoro człowiek używa mocy demona, ten zdobywa wpływ na taką osobę. Każda magia tzn. tzw. biała i czarna tak samo szkodzi!. Podobnie otwieramy się na szatana i demony poprzez uczęszczanie do magów i wróżek oraz wierzenie i praktykowanie: wicca, makumba, voodoo, czarów, uroków i przekleństw, numerologii, kabały, horoskopów, tarota, kart anielskich i innych form wróżenia a także noszenie talizmanów, amuletów (np. pierścień Atlantów, pentagram, pseudo-krzyż ankh, czerwone wstążki i inne). Należy też przestać wierzyć w zabobony i przestać być przesądnym. W żaden sposób nie należy też: oglądać i  korzystać czasem z porad wróżbitów występujących dziś w różnych programach telewizyjnych.

Po piąte - okultyzm – poszukiwanie rzekomo zakrytej wiedzy, posługiwanie się tajemnymi mocami, ezoteryzm, gnoza, jasnowidztwo, telepatia, rozwijanie tzw. świadomości transcedentalnej poprzez medytacje (np. w jodze i praktykach new age).

Po szóste - sekty – satanizm w różnych postaciach, kult diabła lub ciemnych mocy, świadome i celowe oddanie się przez daną osobę panowaniu nad nią przez szatana i złe duchy, tzw. "zaprzedanie duszy diabłu", podpisywanie cyrografów (paktowanie z diabłem), uczestnictwo w czarnych mszach, bałwochwalstwo, czczenie starożytnych bóstw oraz ludzi (Sai Baba i inni przywódcy sekt), posługiwanie się remediamii figurkami bóstw, feng shui.

Po siódme - zmiany świadomości – zmienianie stanów świadomości, manipulacje poprzez hipnozę, wyjścia poza ciało, słuchanie hipnotyzującej muzyki, muzyka sataniczna, techno oraz z przekazem podprogowym, mantrowanie, śpiewanie pieśni do jakichś bóstw (Hare Krisna, śpiewy capoeira, wielbienie Sai Baby, czczenie szatana w piosenkach), popadanie w nałogi i rozwiązłość (narkotyki, alkohol, pornografia, zboczenia i perwersje seksualne).

(...)

Jak tedy można się przed szatanem i demonami bronić aby zmniejszyć ryzyko, że zrobią coś w naszym kierunku?

Na początek należy unikać wszystkiego co może nas otworzyć na działanie szatańskich mocy a co zostało w siedmiu punktach przedstawione powyżej. Tak naprawdę należy unikać wszystkiego, co jest pogwałceniem Pierwszego Przykazania Bożego: "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną".  

Oczywiściepodstawą i koniecznością jest codzienne czynienie Znaku Krzyża (przeżegnanie się). Krzyż Chrystusowy jest najważniejszym symbolem wiary chrześcijańskiej.

 

Ważnym jest też dokonanie aktu poświęcenia Miłosierdziu Bożemu, Sercu Jezusowemu i zawierzenie Matce Bożej.  Warto też odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego (o godz.: 15.00)

Kolejną rzeczą jest odmawianie modlitwy różańcowej. Według wielu objawień prywatnych Maryja jest tą, która przynosi ukojenie cierpiącym duszom. Ponoć podczas egzorcyzmu gdy odmawia się różaniec demon tylko wyje. Równie ważne jest odmawianie modlitwy maryjnej Anioł Pański (o godz.: 12.00)

Korzystnie też jest mieć przy sobie i zmawiać modlitwę z medalika Niepokalanej przygniatającej stopami szatańskiego węża.

 Warto a nawet też też odmawiać egzorcyzm prywatny, czyli modlitwę do św. Michała Archanioła. To ten Archanioł, który pokonał szatana.

(Źródła fotografii: pch24.pl, http://www.korczyna.przemyska.pl/files/tiding/krzyz.jpg)

Na klątwę i rzucanie uroków można (gdy, egzorcysta uzna to za konieczne) dokonać tzw. "spowiedzi furtkowej" obejmującej zamknięcie "furtek" dla demonów.

Warto też uczestniczyć (w stanie łaski uświęcającej) w mszach prowadzonych przez uprawnionych egzorcystów, tzw. mszach za uzdrowienie i uwolnienie (podczas nich dokonuje się nieraz odpowiedniego poświęcenia olejów, soli czy wody służących później do ochrony przed demonami; ponadto można też prosić o uzdrowienie i uwolnienie swoich bliskich).

Należy też korzystać z sakramentów i uczestniczyć w niedzielnej oraz świątecznej Eucharystii. Eucharystia to konieczny fundament chroniący przed demonami i opętaniem przez nie.

Ponadto warto modlić się o nawrócenie i powrót do Boga ludzi złych i własnych ciemiężycieli (zło dobrem zwyciężaj, nigdy tożsamym złem, czyli: zemstą, zawiścią, pogardą, pychą).
Pamiętajmy też, że szatan działa przede wszystkim poprzez lęk, strach, pychę, nienawiść, złość oraz zmuszając ludzi do popełniania grzechów ciężkich i śmiertelnych (np. właśnie samobójstwa). Ufność i wiara w Boga Ojca, Jego Syna i Ducha Świętego daje spokój ducha i radość życia. I ważne: Bóg zawsze czeka na nas, nawet, gdy upadamy...Czeka na nasz powrót do niego, czeka na naszą wiarę, szczerą modlitwę i nasze nawrócenie...

(...)

Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej, to polecam lekturę miesięcznika "Egzorcysta" (http://www.miesiecznikegzorcysta.pl/) oraz strony internetowe:

- http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/egzorcyzmy-i-pomoc/egzorcyzmy-i-egzorcysta

- http://www.egzorcysta.org/Egzorcysta_i_egzorcyzm/Start.html

---------------------------------

Przesztły dzień 31 października był wigilią  dnia Wszystkich Świętych przypadającego wczoraj 01 listopada. Tak jest każdego roku. W tym dniu czcimy i wspominamy właśnie Wszystkich  Świętych oraz Błogosławionych, znanych i tych nieznanych, zwykłych anonimowych ludzi. 31.10. w wielu miastach i wsiach w Polsce przeszły tzw. Korowód Świętych, czyli przejście wiernych ulicami ze świecami, pochodniami i z radością w sercu oraz odmówieniem Litanii do Wszystkich Świętych. Dziś 02.11 jest Dzień Zaduszny, w którym wspominamy wszystkich zmarłych i w Czyśćcu cierpiących. To dziś jest dzień zadumy nad śmiercią, życiem, dzień wspomnienia naszych najbliższych i wszystkich, którzy pomarli.

Warto jednak wiedzieć, że wieczór ostatniego dnia października i noc z 31.10 na 01.11 jest największym - oprócz tzw . "Nocy Walpurgii: 30.04 na 01.05 - świętem ludzi znajdujących się pod wpływem szatana i złych duchów. To właśnie w dzisiejszą noc odprawiane są różne satanistyczne i okultystyczne obrzędy i rytuały, w tym tzw. czarne szatańskie msze, które nieraz kończą się rytualnym mordem czy zbiorowymi gwałtami. W ten wieczór i noc uaktywniają się też złe duchy oraz szatan.

I dlatego też chciałem uczulić wszystkich na pewną satanistyczną i okultystyczną symbolikę, która najczęściej świadczy o świadomym lub też nieświadomym oddaniu się we władanie szatana i złych duchów.

Nie chcę tutaj omawiać obrzędów satanistycznych i okultystycznych, ale zaznaczę, iż np. tzw. Święto Halloween jest typowym świętem szatańskim, okultystycznym i pogańskim oraz obnażającym przebiegłość szatana, który uczynił z niego jakieś radosne i sympatyczne dla wielu święto kojarzone z podświetlaną dynią, przebieraniem się za diabły czy wróżki oraz czarownice, przystrajaniem domów, zbieraniem przez dzieci cukierków, zabawami i imprezami maskowymi. Wszystko to w czarnej i okropnej scenerii. "Halloween to obce święto zatruwające psychikę i ducha. To święto niepolskie, pogańskie i głęboko nam obce" i dlatego też żaden katolik (też wierzący Polak) nie powinien go obchodzić ani w nim uczestniczyć [więcej: 2, 3, 4, 5].

Warto jednak znać też symbolikę szatańską i okultystyczną.

Do najważniejszych satanistycznych symboli należy tzw. "rogata dłoń" (znak diabła, rogi diabła - El Diablo, II Cornuto, Diabolicus)). Układ dłoni ma przypominać rogaty łeb i najczęściej symbolizuje właśnie demona. Gest ten jest szczególnie popularny w subkulturze satanistycznej oraz metalowej i często możemy go zobaczyć na koncertach zespołów metalowych a także w wykonaniu np. różnych celebrytów i polityków.

Znak ręką po prawej jest także gestem w języku migowym albo przesłaniem oznaczających frazę "kocham cię". Warto jednak pamiętać i uświadomić sobie, że znak ten dla niesłyszących zaprojektowała Helen Keller, która sama była okultystką i teozofem, członkinią Towarzystwa Teozoficznego założonego przez słynną satanistkę Jelenę Pietrowną Bławatską  - wydawczynią Magazynu Teozoficznego "Lucifer".

Poza tym jest też wiele innych symboli i amuletów satanistycznych, do których należą m.in.:

- pentagram (zarówno tzw. biały - zwrócony jednym wierzchołkiem do góry, jak i czarny - odwrócony z dwoma wierzchołkami u góry jako symbol Lucyfera: umożliwia m.in przywoływanie złych duchów),

- głowa kozy (symbol szatana i wyśmiania męczeństwa na Krzyżu Jezusa Chrystusa),

- krzyż z kokardką (symbol szatański, pogański),

- krzyż satanistyczny (starożytny symbol rzymski podważający ważność chrześcijaństwa i boskości Boga),

- odwrócony krzyż (szatański symbol m.in. pogardy dla Krzyża i Jezusa Chrystusa), 

- jednorożec (symbol wolności seksualnej, miłości lesbijskiej, homoseksualnej, seksu grupowego),

- krzyż celtycki (pogański symbol - most do innego świata, wyższej energii i wiedzy),

- krzyż Nerona ("pacyfka": w okultyzmie oznaka upadku chrześcijaństwa, pogański znak czarnej magii, używany podczas satanicznych "czarnych mszy"),

- pierścień Atlantów (jeden ze sposobów działania zła, zniewolenia i odwrócenia od Jezusa - jedynego Uzdrowiciela i Obrońcy człowieka),

- motyl (symbol własny ruchów "New Age"),

- udjat (jedno-widzące, wszechwidzące oko - jedno oko - symbol odnoszący do Lucyfera, króla piekieł i też symbol iluminatów i masonerii, NWO), 

- wstążka przeplatana (symbol bezgranicznego połączenia z mocami wszechświata, związek doskonały, niezaprzeczalny, nieprzerwany),

- feng shui (zasady umiejscowienia i doboru przedmiotów - związane z różdżkarstwem, wróżbiarstwem, fetyszyzmem - stoją w głębokiej sprzeczności z postawą chrześcijańską),

- symbol anarchistyczny (symbol organizacji anarchistycznych a w okultyzmie symbol chaosu),

- biblijna cyfra i symbol szatana 666 (FFF - szósta litera alfabetu),

- złamane "S" (też symbol esesmanów - podwójne złamane "S"),

- swastyka (znak "niszczyciela", starogermański znak ognia i jednocześnie znak przyjęty przez niemieckich nazistów) 

- tęcza (znak rozwiązłości seksualnej, symbol ruchów LGBTQ),

- zła religia ("bad religion" lub "zabronione dla chrześcijan"),

- drzewko szczęścia (bałwochwalczy talizman "szczęścia", przekaźnik magicznych i demonicznych mocy),

- symbol Ying Yang (oznacza równowagę między przeciwstawnymi siłami zła i dobra),

- żuk skarabeusz (żuk gnojak - w starożytnym Egipcie symbol reinkarnacji, znak Belzebuba - szatana)

Musimy uważać na te symbole i zwracać uwagę kto je pokazuje lub nosi. To ważne znaki przynależności do mocy zła, szatana, demonów i złych duchów. Szczególnie zaś zwracajmy uwagę na swoich najbliższych i znajomych i - gdy zajdzie konieczność - przestrzegać ich i tłumaczyć co one oznaczają, bo nieraz się zdarza, iż ludzie obnoszą się z nimi całkiem nieświadomie, co oczywiście nie oznacza, iż bez złych konsekwencji...

Pozdrawiam

 

[1] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2014/04/jak-unikac-opetania.html

[2] http://www.pch24.pl/tv,czy-katolik-moze-obchodzic-halloween-,39036

[3] http://www.pch24.pl/byla-satanistka-o-halloween---swieto-czcicieli-szatana-,7118,i.html

[4] http://www.pch24.pl/halloween--kiedy-diabel-sie-cieszy,39083,i.html

[5] http://www.pch24.pl/8-argumentow-przeciwko-halloween,46888,i.html

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @Autor
  Dziwnym trafem opętania przytrafiają się najczęściej bigotom a skoro jak Pan pisze aby zostać opętanym trzeba tego chcieć zatem można wysnuć wniosek że im większa dewota tym bardziej pragnie zostać opętana :) Pan na siebie uważa bo kto wie, może gdzieś tam w kącie czai się Zły, który Pana ucapi i porwie do piekła :) A i jeszcze jedno, nigdy nie słyszałem o tym aby opętany został ateista :) Tak swoją drogą, Bóg też jest ateistą drogi Panie.
 • @czerwony baron 12:07:59
  Całkiem niepotrzebne szyderstwo i ironia. Lepiej się pomodlić niż szydzić. A poza tym: "Złego diabli nie biorą" i czeka go wieczne potępienie bowiem za życia już był złym człowiekiem spełniającym wolę szatana.

  Pzdr
 • @krzysztofjaw 13:32:40
  Dlaczego Pan zakłada że ateista jest złym człowiekiem i wypełnia dzieło Szatana? Wojny religijne też ateiści rozpętywali? Panie Krzysztofie, ogarnij się Pan.
 • @czerwony baron 13:47:33
  A czy ja mówię choć trochę o ateistach lub agnostykach? Gdzie?

  Mówię tylko o złych ludziach poddających się mocy zła, szatana, Lucyfera oraz przestrzegam przed obrzędami i symbolami szatana, Lucyfera, złych duchów i złych mocy. Tylko to...

  I też przecież wśród ludzi mieniących się katolikami czy ogólnie chrześcijanami są i tacy pod wpływem złych mocy. Czyż nie? To "wilki w owczej skórze", też nawet w duchowieństwie czy też w Watykanie.

  Pzdr
 • @krzysztofjaw 13:32:40
  Zgadzam się z Panem odnośnie szyderstwa i ironii.
  Wolę również mieć za przyjaciół ludzi prawdziwie wierzących ( nie bigotów) i nie mam zaufania do ateistów. Czy się to komuś podoba czy nie ... od ateistów trzymam się z daleka i żadne ich zapewnienia o że są "cacy" nic nie pomogą :)

  cyt:
  " Znacznie wcześniej niż w XXI w. szatan pracował nad tym, by wmówić ludziom, że go nie ma. W 1970 r. papież Paweł VI przypomniał, że prawda o istnieniu złych duchów stanowi bardzo ważną część nauki katolickiej, stwierdził też, że jedną z „najważniejszych potrzeb Kościoła jest obrona przed tym złem, które nazywamy Demonem”. Jest to „żywy, zdeprawowany i deprawujący duchowy byt, który jest straszną, tajemniczą i budzącą lęk rzeczywistością... Diabeł jest nieprzyjacielem numer jeden, niedoścignionym kusicielem. Wiemy zatem, że ten byt ciemny i przerażający istnieje naprawdę, że ze zdradzieckim podstępem ciągle działa. Ukrywając swoje wrogie istnienie, jest głównym siewcą błędów i nieszczęść w ludzkiej historii. Umie przeniknąć poprzez zmysły, wyobraźnię, pożądliwość, złudne myślenie czy nieuporządkowane kontakty społeczne, wpływa na nasze działanie, starając się doprowadzić do odstępstwa”.

  W XXI w. szatan już udowodnił swoje istnienie. Potwierdzają to te wszystkie straszne rzeczy, które dzieją się na świecie. Szatan już nie ma czasu na ukrywanie, bo - jak czytamy w Apokalipsie - wie, że czas jego wolności dobiega końca. Dlatego wszystko kładzie na jedną szalę. Warto jednak pamiętać, iż wobec prawdziwej wiary szatan jest bezsilny."

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/echo-2012-50-egzorcysta.html

  Pozdrawiam
 • Wspólne źródło świąt?
  http://via.vitae.neon24.pl.neon24.pl/post/134497,halloween-nie-obchodze


  http://via.vitae.neon24.pl.neon24.pl/post/134626,wszystkich-swietych-dlaczego-1-listopada
 • Ja to widze troszke inaczej
  Mimo że jestem wierzącym nie ulegam osobiście fanaberiom że za każdymi drzwiami stoi szatan a nami kierują siły nadprzyrodzone.
  Nie ulegam także religijnym lamentom i "widzimisię" nawiedzonych.
  Aleeee....
  Halloween jest świętem które w głowach nieświadomych jeszcze młodych ludzi powoli wymazuje pamięć o własnych przodkach. Degraduje do nieważnego epizodu historię rodziny oraz "obyczaj pamięci" skąd pochodzimy i kim jesteśmy. Brzmi to strasznie i bardzo poważnie jednak taka jest prawda. Pod pozorem "niewinnej" zabawy, w zwolnionym tempie, wyrządzamy sobie i własnej rodzinie niewyobrażalną krzywdę. Na ironię zabijamy tym nasze jedne z nielicznych "świąt" które minimalnie zmienione przez instytucję kościoła przetrwało z epoki naszego pogaństwa. Zacieramy nie tylko nasze święto ale także tradycję naszych przodków trwającą długo zanim dokonano chrztu Polski.
  Gdy zapomnimy kim byli nasi dziadowie, zapomnimy kim jesteśmy.
 • @Stara Baba 17:17:30
  Sęk w tym że Halloween jest kontynuacją starych przedchrześcijańskich wierzeń, które upamiętniały przodków a maskarady w przeciwieństwie do tego co głosi watykańska propaganda, miały odstraszać demony i złe duchy. My przecież mieliśmy swoje Dziady, które aż tak bardzo od Halloween się nie różniły np nasi przodkowie wykonywali maski z drewna zwane karboszkami

  https://www.slawoslaw.pl/wp-content/uploads/2015/07/Karaboszki-e1437679742866.jpg

  , co ciekawe pierwotnie na halloween też wykonywano maski z drewna.
 • @Stara Baba 17:17:30
  Odniosę się jeszcze do tego co Pan napisał
  "Na ironię zabijamy tym nasze jedne z nielicznych "świąt" które minimalnie zmienione przez instytucję kościoła przetrwało z epoki naszego pogaństwa."

  Przed chrześcijaństwem jeździliśmy Mercedesem S klasy, po wprowadzeniu chrześcijaństwa przesiedliśmy się do Trabanta. Niby jedno i drugie ma koła, silnik i kierownicę... Chrześcijaństwo jako typowa żydowska ideologia zawłaszczyło sobie prawdziwe święta i obyczaje a czego nie dało się przekonwertować to zostało zohydzone i wyśmiane.
 • @czerwony baron 20:24:00
  Jak widzę nie ma Pan pojęcia co to jest Halloween i w jaki sposób może
  Polakom i polskiej tradycji zagrażać. Osobiście co roku mam pod drzwiami tą "szopkę" i nic złego by w tym nie było gdyby nie ukryte pod pozorami
  emocjonalne i kulturowe wartości które są dwuznaczne.

  PS: porównywanie naszych "Dziadów" z Halloween nie jest trafne ani "smaczne".
 • @krzysztofjaw 14:16:17
  Ave 5*.
 • @Stara Baba 21:25:09
  Naszej tradycji nic nie może zagrażać bo została dokumentnie zniszczona przez judeowatykańską mafię. To że Halloween się skomercjalizowało jest znakiem naszych czasów :) Tak samo skomercjalizowały się Boże Narodzenie i Wielkanoc. Jeżeli nie odpowiadają Panu zwyczaje w kraju w którym Pan przebywasz to wracaj do pislamskiego polin. Dojna zmiana chętnie Pana wydoi a i kościółków u nas dostatek to i zbawienie wieczne Pan se kupisz, szczodrze mamoną obsypując wielebnych katabasów :)

  ps. jest trafne bo oba zwyczaje mają wspólne korzenie i w podobny sposób były obchodzone.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej