Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
666 postów 1774 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Czy J. Owsiak jest przestępcą?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mnie dziś natomiast najbardziej zastanawia, czy - w świetle odmowy przez J. Owsiaka udzielenia sądowi do wglądu dokumentacji finansowej jego firm, m.in. Mrówki Całej - osoba J. Owsiaka jest przestępcą?

 Niemal od zawsze - za wyjątkiem kilku pierwszych Orkiestr - byłem i jestem wobec J. Owsiaka i jego WOŚP sceptyczny. Przedstawiałem swoje poglądy i o nich opinie obszerniej m.in. w swoich notkach sprzed kilku lat lat: WOŚP. Jak długo jeszcze?,  No... i jednak Owsiak to pusty indoktrynator!Owsiak to pusty Indoktrynator czy Oszołom? czy Przystanek Woodstock i List Otwarty do Sekretarza Generalnego OPM!.

 

Treści zawarte w owych postach nic nie straciły na swojej aktualności a wobec ostatnich wydarzeń wokół przedsiębiorstwa WOŚP i jego prezesa nabrały dodatkowego wymiaru.

 

Przebieg procesu jaki wytoczył J. Owsiak blogerowi Matce Kurce potwierdził moje wątpliwości co do niejasności finansowych związanych z WOŚP i firmami kierowanymi przez rodzinę Owsiaków: "Złoty Melon" i "Mrówka Cała" [1], [2], [3]. Poza tym brak transparentności działań WOŚP i jej firm zależnych wskazują jasno, że J. Owsiak ma wiele do ukrycia i że całe to jego przedsięwzięcie jest też prywatnym jego i jego rodziny czystym osobistym biznesem.

 

Podobnie, ostatnie zachowania i wypowiedzi J. Owsiaka, m.in. nakazanie swojemu ochroniarzowi wyrzucenie z konferencji prasowej dziennikarza TV Republika M. Rachonia za zadawanie trudnych pytań dotyczących finansów firm Owsiaków a także niemal przyrównanie krytyki jego osoby i fundacji do ostatniego zamachu islamistów w Paryżu [4], [5] ukazują po raz kolejny osobę J. Owsiaka jako nie tylko megalomana i mitomana (a może i coś więcej), ale też cynicznego biznesmena reagującego strachem i agresją na jakiekolwiek próby dociekania prawdy o jego interesach [6].

 

Mnie dziś natomiast najbardziej zastanawia, czy - w świetle odmowy przez J. Owsiaka udzielenia sądowi do wglądu dokumentacji finansowej jego firm, m.in. Mrówki Całej - osoba J. Owsiaka jest przestępcą? A jeżeli tak jest to dlaczego do tej pory sąd nie nakazał prokuraturze i organom ścigania zdobycia tych dokumentów i zatrzymania J. Owsiaka pod zarzutem nie wykonania zaleceń/wyroków sądowych? Niezmiernie też jestem ciekawy jaka okrutna dla J. Owsiaka prawda tkwi w tych dokumentach....

 

Nie jestem prawnikiem... ale czy jest zgodne z polskim prawem lekceważenie i nie podporządkowywanie się decyzjom niezawisłych sądów?

 

Może jakiś prawnik jest w stanie całą tę sytuację wytłumaczyć?

 

Pozdrawiam

 

[1] http://niezalezna.pl/61139-uzasadnienie-wyroku-miazdzy-owsiaka-sad-potwierdza-fakty-podane-przez-blogera

[2] http://kontrowersje.net/owsiak_przegra_proces_karny_i_przegrywa_cywilny_niestety_wszystko_po_11_stycznia_2015_r

[3] http://kontrowersje.net/uzasadnienie_wyroku_matka_kurka_pisa_o_faktach_zeznania_owsiaka_dobiesa_i_pilarskiej_niewiarygodne

[4] http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/228869-dzika-furia-jerzego-owsiaka-dla-mnie-nie-jestes-dziennikarzem-wezcie-go-stad-to-zulik

[5] http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/228751-odlot-owsiak-porownuje-zamach-w-paryzu-do-krytyki-jego-dzialan-kto-moze-powiedziec-wiecej-o-nienawisci-niz-ja-czy-sa-granice-tej-megalomanii

[6] http://wpolityce.pl/polityka/228904-siema-sciema-ostatnia-zbiorka-na-owsiaka-jurka-czyli-pokaz-odwagi-mediow-iii-rp

 

P.S.

W obronie haniebnego zachowania J. Owsiaka nakazującego wyrzucenie dziennikarza z konferencji prasowej stanął rzecznik TVP Jacek Rakowiecki, który stwierdził m.in. że "utożsamienie człowieka, który zachowuje się jak awanturnik (...), z dziennikarstwem, jest hańbiące dla każdego posiadającego choćby minimalne rozumienie dla przyzwoitości" [7]. Jeżeli byłoby tak, że J. Owsiak jest przestępcą to takie wypowiedzi rzecznika TVP nie dziwią. Wszakże to TVP2 będzie transmitowała i promowała jego oraz WOŚP w najbliższą niedzielę. A jeżeliby nawet okazało się, że jak na razie nie ma podstaw do uznania J. Owsiaka za przestępcę to przecież właśnie z powodu owej transmisji TVP musi robić wszystko, aby prawdy o J. Owsiaku i jego przedsiębiorstwie pod nazwą WOŚP nie  ujrzały miliony Polaków... Zresztą cała III RP boi się owej prawdy...

 

[7] http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17227624,Rzecznik_TVP_o_wyrzuceniu_dziennikarza_z_konferencji.html#BoxSlotIMT

 

P.S.2

Podnoszę po raz kolejny jeszcze jeden - bardzo kontrowersyjny - aspekt działania WOŚP. Otóż - wedle informacji z sieci - prawie cały sprzęt zakupiony przez tę fundację pozostaje cały czas... jej własnością (sic!) i jest tylko użyczany placówkom ochrony zdrowia. Tak więc wspieramy tak naprawdę wzrost posiadanych aktywów przez samą fundację WOŚP a nie konkretnie określone instytucje ochrony zdrowia. Czy jest to prawdą?

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @
  Panie @krzysztofjaw, fakt odmowy wglądu finansów i bierna postawa sądu jednoznacznie wskazuje iż z pieniędzy tych sponsorowane są niejawne działania rządu lub grupy należącej do rządu. Sędzia musiał odgórnie dostać wytyczne do których ma się zastosować (polska niezawisłość sadu to farsa). Co do jakości i aspektów prawnych tych działań, powiem tylko tyle iż każde działania objęte tajemnicą niosą w sobie "przekręt".
  Jeżeli chodzi o samą firmę bawiącą się dobroczynnością i darami, nie od dzisiaj jest wiadomym iż każda z nich i to na całym świecie jest zwykłym biznesem a nie darem serca. Średnia skuteczność takich tworów wynosi 40~50% przekazywanych donacji od dobrych i szlachetnych ludzi
  trafiających do celu czyli potrzebujących. Reszta idzie na obsługę, włączając plany emerytalne i inne stwory dla ludzi na wysokich szczeblach tych organizacji. Roczna pensja takich "mafiozów" sięga czasami niebagatelnych sum bo nawet milionów dolarów które przeznaczone były dla ubogich!
  Aby zlikwidować taką firmę należy po prostu datków na jej konto
  nie przekazywać. Ostatnio gdzieś napisałem iż każda, powtórzę iż każda długo czasowa pomoc charytatywna zawsze kończy się wypaczeniem idei a także często jest zarzewiem działalności kryminalnej.
  WOŚP musi odejść w niepamięć ale to jest już zależne od kieszeni darczyńców.
 • nieco wiem jak to wygląda od strony prawnej
  Wyjaśniam.
  Sąd w takiej jak ta sprawie nie ma żadnej możliwości przymuszenia strony postępowania do wykonania jakiejś czynności, jedynie takie niewykonanie zobowiązania sądu - w tym przypadku do ujawnienia dokumentacji spółki, powinno mieć negatywne skutki procesowe dla tej strony - bez dalszych dociekań.
  Natomiast w kwestii takiej, że jak sędzia w trakcie procesu poweźmie wiadomość o przestępstwie - w tym przypadku działania na szkodę fundacji i spółek poprzez przywłaszczanie pieniędzy fundacji w wyniku realizacji umów zawieranych sam ze sobą, które są nieważne z mocy prawa, to jest zobowiązany zawiadomić prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Niedopełnienie tego obowiązku powinno skutkować odpowiedzialnością dyscyplinarną.
  Takie zawiadomienie może złożyć każdy kto ma podejrzenie popełnienia przestępstwa, a prokurator ma obowiązek działać na rzecz poszkodowanego podmiotu również w sprawie cywilnej o zwrot przywłaszczonych pieniędzy i naprawienie szkody w tym przypadku na rzecz fundacji, bo jak wiadomo osoba prawna sama nie może działać na swoją rzecz, nie może się obronić, w sytuacji kiedy jej zarząd działa na jej szkodę.
 • @Henryk Kreuz 19:57:11
  Rozumiem, że ma tutaj znaczenie, iż to J. Owsiak pozwał z oskarżenia prywatnego Matkę Kurkę i że w takim wypadku nie ma obowiązku przedstawiać dokumentów, które by mogły go obciążać. Odmowa może mieć wpływ na wyrok sądu i zapewne miała skoro Matka Kurka proces wygrała.

  Niemniej ocena moralna tej odmowy musi po prostu być skrajnie negatywna wobec J. Owsiaka. WOŚP jest przecież organizacją pożytku publicznego i winna być czysta jak łza. Jeżeli Owsiak boi się ujawnienia tych dokumentów to znaczy, że jest cynicznym łajzą dbającą prawie wyłącznie o swój zafajdany interes i interes powiązanych z WOŚP swoich i swojej żony spółek. Boi się, że ujawnienie tych dokumentów mogłoby stanowić podstawę do oskarżenia jego o działania bezprawne w tym działania na niekorzyść WOŚP poprzez przywłaszczenie jej środków finansowych. Ohyda...

  Może trzeba takie oskarżenie sformułować a wtedy Owsiak byłby zmuszony ujawnić te dokumenty... tylko na razie ich nie znamy więc trudno jest sformułować akt oskarżenia... kółko się zamyka i chyba o to chodzi Owsiakowi i jego prawnikom.

  Jedyny chyba akt naszego sprzeciwu to powszechne nakłanianie, żeby nic nie dawać na Owsiaka a pieniążki przeznaczyć na inne fundacje, wtym Caritas.
  Pozdrawiam
 • @Stara Baba 19:21:35
  Nie wiem jak przepływają i wypływają pieniądze pomiędzy WOŚP, Mrówką Całą, Złotym Melonem czy też jeszcze innymi "organizacjami". Wiem na pewno, że Owsiak panicznie boi się ujawnienia dokumentów finansowych a więc ukrywa śmierdzącą dla niego i chyba nie tylko dla niego prawdę. I masz rację... brak darczyńców zmiótłby z powierzchni tą WOŚP i Owsiaka. I do tego winniśmy namiawiać wszystkiuch, których znamy.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 21:29:47
  Jest przętsępcą .Ave.
 • @krzysztofjaw
  Pospieszalski ujawnia nowe fakty z przeszłości szefa WOŚP: co Owsiak robił w firmie, która była przykrywką dla wojskowego wywiadu!? http://wpolityce.pl/polityka/229096-pospieszalski-ujawnia-nowe-fakty-z-przeszlosci-szefa-wosp-co-owsiak-robil-w-firmie-ktora-byla-przykrywka-dla-wojskowego-wywiadu
 • @krzysztofjaw 21:29:47
  Finał WOŚP w praktyce: paraliż ruchu, kilkanaście tysięcy zmobilizowanych policjantów i przejazd Pendolino jako główna atrakcja(płacą na i za to wszyscy podatnicy czy chcą czy nie!!!!) http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/229087-final-wosp-w-praktyce-paraliz-ruchu-kilkanascie-tysiecy-zmobilizowanych-policjantow-i-przejazd-pendolino-jako-glowna-atrakcja
 • @krzysztofjaw 21:29:47
  Owsiak przyznaje: Nie ujawnimy dokumentów, bo tam są tajemnice handlowe! „Problemem jest hejterstwo…” Tam są tajemnice handlowe i nikt na świecie nie zgodziłby się na ich ujawnienie. Świadomie zrezygnowaliśmy z okazania tych dokumentów
  — przyznaje Jerzy Owsiak w rozmowie z serwisem gazeta.pl, komentując wyrok sądu, który nakazał szefowi WOŚP ujawnienie dokumentacji związanej z funkcjonowaniem jego spółek. Owsiak pytany o ten wątek mocno się denerwuje i opowiada, że… żadna firma nie zgodziłaby się na ujawnienie swoich dokumentów finansowych.
  Proszę pamiętać, że w ciągu 23 lat fundacja dokonała zakupu sprzętu na 592 mln zł. Mamy swój regulamin i mówimy wyraźnie - cena sprzętu jest tajemnicą. Dlaczego? Ponieważ często firmy z różnych pobudek bardzo obniżają cenę - chcą wejść na rynek, oferują supersprzęt i wiedzą, że nasze zakupy są bardzo dobrze odbierane w biznesie medycznym. Kiedy zażądano od nas przedstawienia wszystkich dokumentów z dziesięciu lat, nie zgodziliśmy się. Powiedzieliśmy, że jeśli sąd wyznaczy zawodowego audytora, to je przedstawimy, ale na pewno nie damy tych dokumentów człowiekowi, który zaraz będzie je publikował. Tam są tajemnice handlowe i nikt na świecie nie zgodziłby się na ich ujawnienie. Świadomie zrezygnowaliśmy z okazania tych dokumentów. No i wyrok był tego konsekwencją
  — czytamy.
  Szef WOŚP mocno narzeka w rozmowie na polskie społeczeństwo - zwłaszcza tych, którzy mają wątpliwości wokół działalności Owsiaka i jego spółek. Dostaje się też niewystarczająco rozgrzanym sędziom.
  Proszę sobie wyobrazić, że nasz adwokat kilka lat temu na sali sądowej przez 20 minut opowiadał o formacji SS, która zabijała ludzi. Sędzia słuchał tak, jakby chciał mieć dowód, że ta czapka, w której mnie przedstawiono, to zły symbol. Wydaje mi się, że w Polsce nawet małe dziecko wie, że SS to nie była rurka z kremem. Sprawa zakończyła się pogrożeniem blogerowi. To jest bolesne, ale nie zabija fundacji
  — mówi.
  Owsiak przekonuje, że jego inicjatywy często muszą się borykać z problemami, jakie stawia biurokracja. Jak sobie radzi?
  Był taki Woodstock, kiedy wojewoda na dwa dni przed festiwalem wprowadził takie zmiany, że należało wszystko odwołać. Powiedziałem - daję panu mikrofon i niech pan zamknie ten festiwal. Wtedy zmiękł i stwierdził, że wracamy do starych zasad
  — chwali się Owsiak.
  Zdaniem szefa WOŚP głównym problemem debaty w Polsce jest „hejterstwo”.
  Problemem jest hejterstwo, z którym polskie prawo nie daje sobie rady. Nie ma standardu dla człowieka, który nazywa mnie „hieną cmentarną”. Kiedy dochodzi do sprawy sądowej, sędzia uznaje, że jako osoba publiczna powinienem mieć grubą skórę i większą tolerancję na takie rzeczy. Czy można tolerować siebie w czapce gestapo z ohydnym podpisem i stwierdzeniem, że przywłaszczyłem sobie pieniądze i za nie żyję?
  — irytuje się Owsiak.
  lw, gazeta.pl
 • @krzysztofjaw
  Niewiarygodna hipokryzja Owsiaka, więc pytam: Czy jest prawdą, że cały sprzęt medyczny zakupiony ze zbiórki pieniędzy przez polskie dzieci jest własnością fundacji Owsiaka. Spółki Melon , nowy melon, lub jasny melon ?. To bardzo ważne, ponieważ wróbelki ćwierkają, że tak !
 • @krzysztofjaw
  Parasol ochronny rozciąga nad nim rząd. Słyszałem jak na "taśmach prawdy" mówili, że Jurek ukręci dla nich parę złotych. A oto jak zostały podzielone pieniądze z 1% podatku na fundację i wiele innych ciekawostek znajdziecie w zapodanym linku.
  dla przykładu
  zakup sprzętu medycznego - 660 000 zł
  działania propagandowe i informacyjne 621 400 zł
  koszty organizacyjne Przystanku Woodstock 880 000 zl

  Znajdziesz tam również
  Wypłaty dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, która należy do WOŚP
  Umowy zlecenia dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, która należy do WOŚP
  Wypłaty dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak za pracę w Fundacji WOŚP
  Umowy zlecenia dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak z firmy „Złoty Melon” Coroczne, od 23 lat przeprowadzanie narodowej ściepy na coś, czego notorycznie brakuje- oznacza że to państwo istnieje tylko teoretycznie. A cała ta kosztowna impreza służy jedynie poprawieniu sobie samopoczucia i temu, żeby paru cwaniaków przy okazji zarobiło spore pieniądze. Nikt nie podaje ile kosztuje ta cała oprawa, całodniowe transmisje TV , helikoptery i koncerty. WOŚP obrosło spółkami-pijawkami żony cwaniaka w czerwonych portkach.
  Nikomu nie przyjdzie do głowy pytanie : dlaczego co roku trzeba na coś zbierać?Może zamiast hurra-imprezy skupmy się na poprawieniu systemu? Zrobieniu tak aby nie trzeba było organizować zbiórek. 30 sekund czasu antenowego w TV może kosztować nawet 100000 zł. Przyjmijmy skromnie, że czas dla Owsiaka kosztuje 20000 (za 30 sekund) - Teraz niech każdy sobie policzy ile TV wydaje pieniędzy na WOŚPa. Zespoły też nie grają za darmo - czy to wszystko się opłaca?
 • masakra lewactwa spod znaku "robta co chceta"
  https://www.youtube.com/watch?v=DQy2A50RUog
 • @krzysztofjaw
  W Kanadzie istnieją takie same instytucje jak ten WOŚP, ale tam każda dolarówka jest rozliczona co do joty/centa, nie ma kogoś kto indywidualnie organizuje te imprezę, tam jest komitet który jest wybierany co roku z pośród ludzi dobrej woli i każda zbiórka jest rozliczana i rozliczenie dostępne dla każdego zainteresowanego. Każde zlecenie za które trzeba płacić ( bo są również firmy które w ramach pomocy oferują darmowe serwisy ) jest na zasadzie przetargu, jeśli okazałoby się, że cały czas zlecenia otrzymuje ta sama firma i do tego jest ona własnością któregoś z głównych organizatorów albo członka jego rodziny, prasa i media wyciągną to na światło dzienne bardzo szybko. Oczywiście do inteligentnych inaczej nie dociera i nigdy nie dotrze, iż to, co Wielka Orkiestra uzbiera, nie pokrywa kosztów samej imprezy (czas antenowy w TV i radio, obsługa, policja, straże, służby medyczne, sprzęt, paliwo itp – pracy głupich wolontariuszy oczywiście nie liczę, bo podobno chcącemu nie dzieje się krzywda). Sam czas antenowy to 120 tys/minutę co daje 7,5 godziny nadawania aby wyrównać 54 mln, tyle ile zebrali w ubiegłym roku! To jest sama telewizja, a gdzie organizacja, zespoły, fajerwerki paliwo, itd. itp.? To daje zapewne grubo ponad 100 mln.! Jedyna broń ogłupiałych to inwektywy i wyzwiska, bo nie mają najmniejszego punktu zaczepienia, aby jakoś w racjonalny sposób obronić tą propagandę sukcesu! A wystarczy utworzyć konto i dać możliwość odpisu podatku i bez chorego przedstawienia zebrano by bez najmniejszych problemów kwotę co najmniej dwukrotnie większą, tyle tylko że nikomu nie byłoby to na rękę (nikomu czyli organizatorom i politykom, bo to dla nich jest najbardziej potrzebne)Polactfo będzie nadal, jak przez ubiegłe lata wierzyć, że „Owsiak kupił” jakiś sprzęt do szpitala…To nie Owsiak kupił. To kupiła polska telewizja i polski podatnik, nawet ten, który omija owsiakowców szerokim łukiem. Telewizje prywatne jakoś się nie palą do udzielania Owsiakowi darmowego dostępu do anteny i bezpłatnych reklam na wiele godzin. Owsiak za to zapewnia sobie i rodzinie dość wygodne życie o którym możecie sobie tylko pomarzyć. I gdzie tu jest sukces? Państwo do zabezpieczenia i organizacji imprezy wydaje 100 baniek a "Siemak" a raczej masy wyskrobią 40 baniek z czego 'Siemak' ma odsyp pozwalający mu jakoś przebiedować w mieszkanku za 400 tys złotych do następnej hucpy. Lepiej,żeby sprawami wyposażenia szpitali zajmował się NFZ i państwo polskie a nie czterdziestoparoletni hucpiarz za pieniądze podatników . Te "jego" 40 mln to kropelka w studni potrzeb. Zresztą nie robi tego bezinteresownie. Niestety polskie społeczeństwo ma sprane mózgi i już nie odbiera świata poprawnie. Odbiera świat poprzez pryzmat oczadzenia. Wersja wypowiedzi zależy jakim czadem ....Podstawowa zasada cywilizacji POWIADA, że NAJPIERW jest WSPANIAŁA idea....po jakimś czasie niestety następują WYNATURZENIA. Zbyt długie przebywanie przy korycie z człowieka w miarę uczciwego robi aroganta i kombinatora. Nie inaczej z łorkiestrą. Wymaga odnowienia twarzy i oblepionych na niej ludzików.
 • Czy J. Owsiak jest przestępcą?
  A nie jest?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej