Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
416 postów 701 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. BURKE.

Moje komentarze

 • @Stara Baba 16:19:49... ale i wszyscy
  Często spotyka mnie zarzut, iż jestem niereformowalnym zwolennikiem PiS-u. Jeżeli ktoś mnie uważnie śledzi to wie, iż do PiS-u nie należę i wielokrotnie go krytykowałem. Bliżej mi do myśli endeckiej, narodowej. Tyle tylko, że ja staram się być racjonalny.

  Czy ja bym nie chciał, aby Polska była mocarstwem światowym i była taką, w której sami Polacy rządzą i kształtują swoja suwerenność i niepodległość? Oczywiście, że tak! Czy nie chciałbym, aby inne nacje (w tym Żydzi) byli tolerowanymi przez polaków gośćmi, ale tylko gośćmi, którzy powinni dostosowywać się do Polaków a nie wpływać na naszą rzeczywistość, negatywnie wpływać. Też tak bym chciał. Czy ja nie chciałbym aby Polska była równoprawnym partnerem Niemiec, Rosji, USA, Chin, Izraela, Francji, UK i innych państw? Też bym chciał...

  Ale na razie to są mrzonki. Polska może się odbudować i ma taką szansę. Tyle tylko, że teraz sama nie jest w stanie i dziwią mnie takie iluzje wygłaszane przez wielu z Was, że Polska dzis samodzielnie może coś zrobić. Otóż nie i takie są realia.

  Oczywiście musimy odbudowywać propolskie elity. Koniecznie, ale to są ;ata... oże 10 a może i 15. W tym czasie jednak musimy zrobić wszystko, co jest mozliwe dla dobra i rozwoju Polaków.

  Jakie więc mamy alternatywy?

  Pierwsza, którą przerabialiśmy niemalże od 1989 roku a już koszmarnie w latach 2007-2014/2015. Opcja podległości kondominium niemiecko (UE)-rosyjskiego pod komisarycznym nadzorem chazarsko-żydowskim z opcji masonerii francuskiej, tej od G. Sorosa, A. Michnika i innych neomarksistów, wyznawców Gramsciego, Spinellego, Szkoły Francuskiej, Marksa, czyli ogólnie lewaków demoliberalnych.

  W tej opcji rządzą włąsnie lewacy (też chazarscy) oraz odbudowywana jest koncepcja niemieckiej Mitteleuropy, gdzie Polska stałaby się landem niemieckim oraz wasalem rosyjskim (powrót kondominium rosyjsko-niemieckiego). To juz przerabialiśmy i w tej konfiguracji odbudowa Polski i polskich elit jest niemożliwa. I ta opcja to też WSI.

  Druga opcja to postawienie na USA/Izrael, ale też syjonistów ogólnie opcji masonerii szkockiej. I tu Polska na dziś może skorzystać najwięcej.

  Po resecie resetu USA z Rosją USA/Izrael (CIA - afera podsłuchowa) doprowadziła do podwójnego zwycięstwa PiS-u. Jest inny rząd a USA nie zgadzają się z niemieckim kształtem Europy. Stąd Międzymorze, brak "sorosowego", finansowego ataku na Polskę przez ostatnie 2 lata, stąd ostatnie ocieplanie wizerunku Polaków na świecie.

  PiS postawił na D. Tumpa, USA i Izrael. Ja uważam, że na dziś to dla Polski jedyny wybór i przy takim wyborze mamy jedyną szansę na spokojne budowanie naszej Polski.

  Warto bowiem zwrócić uwagę, że po smierci Dawidka Roceffelera doszło do wojny dwóch opcji syjoistycznych. Na dziś wygrywa opcja będąca w konkurencji do G. Sorosa, który nawet ma zakaz wjazdu do Izraela, bowiem G. Soros chciałby aby Izrael zniknął a syjonistyczną wyspą była Europa Środkowo-Wschodnia, czyli przede wszystkim Polin, czyli Judeopolonia, czy judeoukraina. I dobrze, że ta opcja (w naszym wypadku jeszcze z korzeniami żydo-komuny, m.in. A. Michnika) przegrywa. Bo gdyby wygrał G. Soros to z Polską, ale i z Europą możnaby się pożegnać, bo mielibyśmy kalifat europejski z wyspą Judeopolonii.

  Druga opcja to m.in. Jack Daniels, który zastąpił w Polsce Fogelmana (marksistę antypolskiego) oraz włąsnie D. Trump i niestety Izrael w tej konserwatywno-prawicowej formie.

  Czy mamy inne wyjście? Tak! To BRICS, czyli Brazylia, Rosja, Indie (?), Chiny, RPA. No tak... tyle tylko, że to opcja nierealna na dzisiaj, szczególnie w przypadku Rosji. Chiny mogą jakoś tak być korzystne, ale tu trzeba lawirować między nimi a USA.

  Nie podoba mi się, że musimy wybierać, ale jakie mamy wyjście? Na dziś żadnego, bo w Polsce nie mamy nawet silnej partii propolskiej, narodowej. A ja wolę PiS od PO czy .N, czyli neomarsistowskich lewaków, globalistów chcących świata multi-kulti, bez narodów i państw, bez religii i bez wartości.

  Korzystajmy wię z danej nam w tej chwili szansy, bo sytuacja międzynarodowa może się rychło zmienić. Korzystajmy a nie bujajmy w obłokach o wilekiej Polsce lub jakiejś słowiańskiej hybrydy pod nadzorem Rosji... w konsekwencji i tak kondominium rosyjsko-niemieckiego... Mało wiedzy z historii? Znów mamy się poddać Rosji?

  Pozdarwiam
  Wymiana premiera? Bardzo zła decyzja PiS-u!
 • Wszyscy
  Dziękuję za wszystkie komentarze i przepraszam za milczenie. Jutro podpowiadam. Pozdrawiam
  Wymiana premiera? Bardzo zła decyzja PiS-u!
 • Witaj:)
  No cóż. JK ma rację. Lepiej sobie coś subiektywnie wartościowego poczytać niż słuchać wynurzen totalnych i antypolskich gnojkow. Ja już nawet dostaję mdłości na sam dźwięk ich nazwisk a jak do tego dodać widok ich gęb i wydobywajacych się z nich słów to... na trzeźwo tego znieść nie można.
  Pozdrawiam i dałem 5 :)

  P.s. Niestety ja jestem skrajnym psiarzem a nie kociarzem. Rozumiem miłość do zwierząt. Ludzie je kochający są też dobrymi z regały dla innych ludzi. Mój pies często ustrzegl mnie przed złymi ludźmi, po prostu ich wyczuwa i reaguje obszczekiwaniem takich personel, choć ogólnie moja suczkę jest łagodna ;)
  Kocie Sprawy
 • @kula Lis 67 10:25:23
  Dziękuję za tak obszerny komentarz. Przeczytałem, ale odpowiedzieć będę mógł dopiero późnym popołudniem lub jutro z rana. Jeżeli nie zdążę to napiszę na PW też.

  Odpowiedziałem rzecznikowi MSZ Izraela w swoim poście: "A. Michnik chyba dostanie zawału i… odpowiedź ministrowi Izraela w sprawie Marszu Niepodległości!' Wielokrotnie też pisałem o Żydach, reprezentujących przez wrażą ich część skrajny "antypolonizm".Pisałem też, że Izrael jest dziś jednym z najbardziej na świecie rasistowskich i szowinistycznych państw. Obok można np. postawić Arabię Saudyjska czy Iran :).

  Ich hipokryzja i antypolska bezczelność nie zna granic i najgorsze jest to, że tak myśli tylko część Żydów, ale własnie z ich liderowej "wierchuszki".

  A rabin Aleksander Gleichgewicht już dawno winien siedzieć w więzieniu i tyle lub być wydalony z Polski.

  Pozdrawiam
  Atak na Polskę – niebezpieczna gra przyszłością krajów UE...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:09:03
  Witam Pana

  Sam piszę, że dopiero powoli zdobywamy podmiotowość. Jest to długi i trudny proces i musimy na razie się na kimś oprzeć. Wolę w naszych warunkach USA. Musimy ten sojusz wykorzystać aby uzyskać jak największą skalę podmiotowości, bo i ten sojusz nagle może paść. Też bym chciał, aby Polska była niezależnym movarstwem, ale trzeba być realista. Pozdrawiam
  Atak na Polskę – niebezpieczna gra przyszłością krajów UE...
 • WSZYSCY
  Bardzo dziękuję za komentarze i to zdecydowanie pozytywne. Przepraszam, że nie odpowiadam na bieżąco, ale korzystam gościnnie z laptopa i nie zawsze mogę śledzić na bieżąco dyskusję. Zmieni się to za jakieś dwa tygodnie.

  Pozdrawiam

  P.S.
  Oczywiście, że większość partii antypolskiej od przedwojnia to albo chazarscy Żydzi albo filosemici, albo ludzie przez nich przekupieni. Są i naiwni Polacy myślący kategoriami antypolaków myśląc, że to kategorie polski. Tych mi jest żal, ale to już oni są straceni dla Polski. Ich nie nie da nawrócić
  Zdrajcy! Won z Polski i to już, natychmiast!
 • @Repsol 19:07:35
  Jestem w rozjazdach i nieraz pada mi laptop. Wtedy jest komórka i Google trawi neon a Lisek nie. Nie wiem dlaczego. Stąd dwa ostatnie posty poszły z jednodniowym opóźnieniem, co przecież nigdy się nie zdarzało. Pzdr
  A. Michnik dostanie zawału? I odpowiedź ministrowi z Izraela
 • @Repsol 16:21:36
  Jaka stara? Wczorajsza i przez tel. Miałem problemy ją opublikować na neonie. Dzisiaj puscilem z laptopa i tyle. Pzdr
  A. Michnik dostanie zawału? I odpowiedź ministrowi z Izraela
 • @Wrzodak Z. 18:25:56
  Szanowny Panie. Nie ma sensu odrzucać się inwektywami ad personam. Wiele razy z Panem dyskutowalem i nieraz przyznawalem Panu rację. Ma Pan tą wadę, że patrzy Pan na politykę jednowymiarowo: wszędzie Żydzi. Tak nie jest. Czy Duda ich reprezentuje? Raczej tak.Czy reprezentował ich Kwaśniewski i Wałęsa? Tak. Ale dalej to warto byłoby podyskutować merytorycznie i najlepiej w realu. Pozdrawiam
  Szanowny Panie PAD! Niech Pan się w porę opamięta!
 • @kula Lis 67 15:59:33
  To racja. W środowisku prawniczym ponad 75% to nacja syjonistycznych pasożytów i mówię to otwarcie. Pzdr
  Szanowny Panie PAD! Niech Pan się w porę opamięta!
 • @Oscar 14:43:39
  Ma Pan wiele racji. Dyskusję jednak prowadziłbym na nieco innym poziomie. Co do Millera się zgadzam, co do Olszewskiego też. Napisałem Oleksy.. tu bym bardziej był powściągliwy. I cóż jeszcze? Ta żona. .. tak jak o Bronka. Pzdr
  Szanowny Panie PAD! Niech Pan się w porę opamięta!
 • @kula Lis 67 11:23:53
  Dziękuję za tak obszerny komentarz. Co prawda nie dotyczy on bezpośrednio treści notki, ale dla mnie jest akurat cenny, bo ślęczę właśnie nad chyba trzytomową książką pt.: Polska utracona. Dzieje gospodarki polskiej w latach 1970-2015.

  Co do opracowań polskich w sprawie UE pojawiło się kilka ciekawych pozycji, m.in. Tomasza cukiernika pt. "Dziesięć lat w UE. Bilans członkostwa". Od niej można zacząć.

  Pozdrawiam
  Apel! Panie J. Kaczyński! Tylko B. Szydło!
 • @Robik 11:18:44
  Dziękuję "Panie Prezesie" :))
  Pozdrawiam
  Apel! Panie J. Kaczyński! Tylko B. Szydło!
 • @Nibiru 15:33:34
  Dokładnie! To jakaś hucpa. Jak można w ogóle odnosić okoliczności po napaści Niemiec na Rosję w 1941 do sytuacji w 1939 roku. Wtedy Rosja wraz z Niemcami rozpoczęła II Wojnę napaścia na Polskę i ktokolwiek broni tej Rosji z 1939 jest dla mnie zdrajcą narodowym. I tyle. Dyskusja ze zdrajcami nie ma sensu bo reprezentują nie na Polaków
  Pozdrawiam
  17 września 1939 - agresja Rosjan na Polskę
 • Tak refleksyjnie i ogólnie
  Jestem zazenowany niektórymi komentarzami. Ktoś tu napisał, że Sowieci nie mieli innego wyjścia w drodze na Berlin. Przypominam więc, że we wrześniu 1939 roku Rosja i Niemcy byli przyjaciółmi i wtedy nikt z nich nie myślał o wzajemnej agresji na siebie. Byli upiornymi agresorami, którzy rozpoczęli II Wojnę Światową atakując wspólnie naszą Ojczyznę. Jestem zszokowany faktem, że jakikolwiek Polak może choć trochę bronić Rosji Sowieckiej. WSTYD!
  POZDRAWIAM ARTURA NOTKI
  17 września 1939 - agresja Rosjan na Polskę
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:31:52
  Witam serdecznie i przepraszam, że tak późno. Jak Pan zwrócił uwagę to ujęcie lidera w tej książce najbardziej odnosi się do biznesu. A tam hierarchia jest konieczna, szczególnie dzisiaj. Być może ma Pan rację ze swoją definicją lidera/przywódcy i - jeżeli Pan pozwoli to powołam się na Pana definicję w mojej książce i ją rozbuduję z Pana pomocą. Pozdrawiam
  "Dorosnąć do lidera".
 • @Husky 16:02:14
  Witam serdecznie. Wysłałem PW. DZIĘKUJĘ. Ale pracy jeszcze dużo; tym bardziej że z jednej strony spotykam się z aprobatą a z innej totalną i histeryczna krytyką. Piszę teraz z telefonu bo jadę. Będę bardziej dostępny wieczorem. Pozdrawiam
  Ojczyzna utracona. Gospodarka Polski w latach 1976-2015
 • @Nibiru 23:26:06
  Niepotrzebny sarkazm i szyderstwo.
  Pzdr
  Urodziny prezydenta Andrzeja Dudy. Moje życzenia...
 • @Rzeczpospolita 22:59:47
  "skurwielowi", "żebyś sczezł"... Hm...
  Nie wiem, czy jest to skierowane do mnie, ale to nie jest istotne. Taki język w dyskusji eliminuje Pana z takiej dyskusji. Przynajmniej z mojego punktu widzenia. A poza tym świadczy też bezpośrednio o Panu, o Pana poziomie. Język inwektyw i przekleństw cechuje prymitywów. Może w realu użyłby Pan jeszcze siły fizycznej?

  Przykre, że takim językiem daje Pan argumenty wrogom Polski. Sprawdziłby się Pan na onecie...

  Pozdrawiam, mimo wszystko
  Urodziny prezydenta Andrzeja Dudy. Moje życzenia...
 • @Paulus.Aquarius 22:16:35
  Mam taką ogromną prośbę.

  Możemy się nie zgadzać, możemy mieć różny stosunek do prezydenta A. Dudy. Możemy też inaczej postrzegać rzeczywistość i procesy, które zachodzą w Polsce i na świecie.

  Ale chyba istnieje jakaś kultura dyskusji. Po co od razu inwektywy ad personam? Po co ta nienawiść do Huskiego?

  I czy mój tekst jest laurką dla prezydenta A. Dudy? Nie sądzę. W wielu zdaniach piszę, iż "mam nadzieję". I mam ta nadzieję, że prezydent sprosta wyzwaniom i w ostatecznym rozrachunku będzie na polskich kartach historii oceniony pozytywnie.

  Mieliśmy wybór: Duda lub Komorowski. Z Pana zajadłej nienawiści można wysnuć wniosek, że wolałby Pan B. Komorowskiego. Ja nie i cieszę się, że ten niebezpieczny i WSI-owy człowiek nie został prezydentem.

  Czy wszystkie działania prezydenta A. Dudy mi się podobają? Oczywiście nie i do nich należy też święto Chanuki w Pałacu Prezydenckim. Tego nie powinno być, ale pełniąc najwyższą funkcję w państwie trzeba być dyplomatą i myśleć strategicznie.

  I jeszcze raz powtarzam, któryś raz z kolei. Przy obecnych władzach mamy szansę odbudować Polskę, nawet oddolnie. Jest choć cień szansy. Przy PO i Komorowskim byśmy jej nie mieli w ogóle. Można być romantykiem, ale liczą się realia.

  Pozdrawiam
  Urodziny prezydenta Andrzeja Dudy. Moje życzenia...

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej