Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
599 postów 1536 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Moje komentarze

 • @Husky 08:51:21
  Komuchy starej daty wymierają, nadchodzi lewactwo i tego trzeba sie bać!
  Pozdrawiam
  Co będzie za cztery lata?
 • Husky
  Nie jest rewelacyjne, ale poparcie jest większe o 7% niż w wyborach w 2015 roku przy frekwencji 61%!!!!!!

  I to jest miara sukcesu. Poza tym w 2015 nie było SLD (dziś 11%) i Konfederacji.

  Ale jest jeszcze jedna korzyść. Wszystkie partie opozycyjne wobec PiS mają jakieś koalicje i po wyborach może sie okazać, że te ugrupowania się podzielą. Wtedy było PO...

  Pozdrawiam z uśmiechem i lekką radością
  Jest dobrze ale nie rewelacyjnie
 • Autor
  Witam Pana

  Znam Pana opinię o Matce Bożej, ale pozwoli Pan, że jednak pozostanę przy swoim. Wstawiennictwo nie oznacza uważania Matki Bożej za równą Bogu czy Jezusowi Chrystusowi. Każdy hierarcha KK potwierdzi moją opinię.

  Wstawiennictwo jest niczym więcej jak prośbą skierowaną do Jezusa poprzez Matkę Bożą, podobnie jak o wstawiennictwo można prosić Wszystkich Świętych Kościoła.

  Matka Boża jest tu jednak wyjątkowym obszarem wiary, bo jest Matką samego Boga Jezusa Chrystusa i to Bóg Ojciec ją wybrał, aby porodziła Syna Jego. Musiał więc być przekonanym, co do takiej decyzji.

  Pozdrawiam
  ANI KRZTY WIEDZY BIBLIJNEJ! SAMA HEREZJA KRZYSZTOFIE JAW!
 • @Zbigniew Jacniacki 14:51:01
  Z tym bojkotem bym uważał, bo może on być różnie interpretowany. Zachęcanie do głosowania jest możliwością wynikającą z istoty demokracji, zachęcanie do bojkotowania może być określone jako działanie antydemokratyczne. Oczywiście na logikę można bojkotować jak i zachęcać, ale nie zawsze wszystko na tym świecie jest logiczne.
  Pozdrawiam
  Jeszcze tylko 7 godzin...
 • @Zawisza Niebieski @ Zbigniew Jacniacki
  W żadnym akapicie tekst nie łamie ciszy wyborczej. Byłoby tak np. gdybym podał szacunkowe dane na temat frekwencji a ja podałem oficjalne, które podała PKW w TV przedtem zanim ja opublikowałem swoją notkę. Inne akapity odnoszą się tylko do zachęcania do wzięcia udziału w wyborach, "niezależnie na kogo glosujemy"
  Pozdrawiam
  Jeszcze tylko 7 godzin...
 • @zbig71 09:20:14
  To chyba jesteśmy niemalże równolatkami (mój rocznik - 1968) tyle tylko, że wówczas już ustawiłem się w roli agnostyka i tak to trwało bardzo długo. Stąd nawet nie myślałem o pielgrzymkach. To były dla mnie jakieś niezrozumiałe marsze. Teraz wiem jaka drzemie w nich siła.
  Pozdrawiam
  Moje pielgrzymowanie na Jasną Górę... (1)
 • @Husky 22:17:20
  No zobaczymy jak będzie. Kto się będzie śmiał a kto płakał. I masz rację... jutro po 21-wszej zacznie się dziać i w TV i wszystkich mediach elektronicznych oraz prasie. To będzie spektakl, ale ostateczne wyniki planowane są na wtorek a ja typuję, że będą dopiero we środę lub w nocy z wtorku na środę.

  A co do spokoju i poziomu dyskusji... Nie może tak być zawsze?

  Pozdrawiam i czekam do tej 21-wszej...

  Pozdrawiam
  Jak głosować?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:06:09
  A broń cię panie Boże. To celebryci i politycy PO uważają Polaków za durniów a nie my. Tyle tylko, że instrukcja dotyczy wszystkich, którzy idą do głosowania a takiego wskazania nigdy nie za dużo...
  pozdrawiam
  Jak głosować?
 • @demonkracja 15:13:22
  Proszę się nie czepiać. Każdy wie, że może powinien napisać np. stawiamy znak X, czyli dwie linie proste przecinające się.
  Natomiast co do drugiej uwagi napisałem tak:
  "Po trzecie i bardzo ważne - na obydwu kartach do głosowania stawiamy tylko jeden przecinający się krzyżyk (najlepiej w postaci X) i nic więcej. Tak więc jeśli jesteśmy zdecydowani oddać głos na konkretny Komitet Wyborczy to w przypadku wyborów do Sejmu stawiamy krzyżyk obok jednego z kandydatów startujących z tejże listy. W przypadku kandydatów do Senatu stawiamy jeden krzyżyk przy wybranym przez nas kandydacie. Jeżeli na danej kartce postawimy więcej niż jeden krzyżyk to nasz głos będzie nieważny! Podobnie jest, gdy oddamy pustą kartę".
  Czy coś jest według Pana nie do zrozumienia?

  Pozdrawiam
  Jak głosować?
 • @Husky 20:02:17
  Mój ostatni komentarz wyborczy przed ciszą.
  Tylko PiS i jeszcze raz PiS. Polska nie innego wyboru, przynajmniej w tym momencie.
  Pozdrawiam
  Konfederaci - Chłopcy w krótkich spodenkach
 • @Husky 17:47:13
  Nie gaworzcie mi tu po angielsku. Znam trochę niemiecki i rosyjski a na angielski jakoś zabrakło mi czasu w młodości. ::)
  Pzdr
  Konfederaci - Chłopcy w krótkich spodenkach
 • @MacGregor 17:42:45
  Nie jestem przekonany, że Konfederacja powstała oddolnie. Raczej byłoby to niemożliwe... A dlaczego? Trywialnie... z braku kasy i tyle.
  Pozdrawiam
  P.S.
  Oczywiście, że N. powstała z inspiracji żydo-komuny, dawnej ud, uw.
  Pzdr
  Konfederaci - Chłopcy w krótkich spodenkach
 • @MacGregor 17:21:17
  Synergia się sprawdza, ale nie zawsze, przede wszystkim jest pożądana w biznesie jako dodatkowa wartość dodana. W przypadku partii politycznych bywa z tym różnie.
  Pzdr
  Konfederaci - Chłopcy w krótkich spodenkach
 • @Husky 17:06:06
  Wiesz... Przez ostatnie 25 lat mieszkałem w Toruniu, w którym zostałem po studiach a teraz musiałem na jakiś czas przyjechać do mamy, do Włocławka, aby się nią opiekować, bo już jest w starszym wieku i trzeba zawsze trzymać rękę na pulsie.

  Włocławek to specyficzne miasto, bardzo lewicowe i PO-wskie. Moja mama dosłownie wczoraj widziała jakąś PO-ówkę, która ostentacyjnie darła gazetkę Ardanowskiego. Nikt się nawet tym nie zainteresował, co zapewne dla niej było mocno przykre. Ale po tym darciu szła wyprostowana i zadowolona jakby jej gdzieś ten kij włożono w gardełko.

  Ale nawet w tak PO-wskim i lewicowym mieście jest dużo zwolenników PiS-u, którzy nieraz boją się powiedzieć, że na ten PiS zagłosują.

  A ja też ostentacyjnie zagłosuję na PiS przy stoliczku członków komisji, bez wchodzenia za kotarę.

  Pozdrawiam
  Konfederaci - Chłopcy w krótkich spodenkach
 • @Zbigniew Jacniacki 14:43:52
  W większości zgadzam się z Panem, szczególnie w ocenie wiedzy ekonomicznej i nie tylko takiej u Polaków, ale to wina systemu nauczania na wszystkich szczeblach.

  Właśnie ten brak wiedzy u młodych Polaków mnie przeraża. Mówi Pan o procentach, inflacji, podatkach, wskaźnikach ekonomicznych, ale co Pan powie na ten przykład: ostatnio zaobserwowałem młodego człowieka w markecie. Dobrze ubrany i wyglądający na inteligenta i co? Ano dodawał sobie cenę chleba do ceny bułki na kalkulatorze w smartfonie. Ręce opadają.

  Ale co tu mówić o logice czy ekonomii czy matematyce. Nawet studenci ekonomii nie potrafią określić przyczyn inflacji... a przed pierwszym rokiem studiów jest miesięczne doskonalenie opłakanej matematyki, która na ekonomii naprawdę jest trudna.

  Uważam, że podstaw ekonomii należy nauczać już mniej więcej od czwartej klasy podstawówki.

  Pozdrawiam
  Po co ta cisza wyborcza
 • Husky
  Co niektórzy na portalu zarzucają nam zbytnie uaktywnienie się w postaci dużej ilości postów.

  Ale wydaje się to mieć uzasadnienie. Przecież za dwa dni już wybory a czas przedwyborczy to okres bardzo ważny i jeżeli osobiście chcemy, aby PiS wygrał sejmową większością to nie jest już aż takie dziwne to uaktywnienie.

  I bez urazy dla wszystkich: ani ja ani Ty-Husky nie dostajemy za naszą pisaninę ani złotówki, co też nieraz nam insynuacyjnie zarzucano.

  W czasie kampanii wyborczej nie można być obiektywnym, zawsze dokonujemy wyboru subiektywnie i oczywiście moje ostatnie posty nie są też obiektywne, ale na ten obiektywizm przyjdzie czas po wyborach.

  Pozdrawiam

  P.S.
  Niestety przekonałem na pójście do wyborów lub zmianę preferencji wyborczych jedynie 4 osoby. Przez dwa miesiące... uhm, ale dobre i to.
  Niedziela będzie nasza!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:21:06
  Zgadzam się. To jest insynuacja najgorszych lotów.
  Pzdr
  Program PiS-u. Zachęcam do jego przeczytania
 • @Rzeczpospolita 13:16:08
  Też pisałem, że ochrona zdrowia została przez PiS zaniedbana i teraz jest czas nad reformą tegoż systemu, podobnie potrzebne jest przewietrzenie dyplomacji, bo tam aż się roi od pogrobowców Geremka i ja tego nie mogę znieść.
  Pozdrawiam
  Program PiS-u. Zachęcam do jego przeczytania
 • @kula Lis 68 13:12:42
  Dobrze Waćpan prawisz. To jest ten garb, który musimy odsunąć w niebyt.
  Pozdrawiam
  Program PiS-u. Zachęcam do jego przeczytania
 • @Oracz 12:57:13
  Pisałem, że mam wiele do zarzucenia PiS-owi a przede wszystkim to, że nie wprowadzono programu CELA+. Z tym, że ja PiS trochę rozumiem, bo mieli bardzo ciężko: ataki wewnątrz i od zewnątrz. Trudno więc było otwierać nowe fronty. Mam nadzieję, że druga kadencja jednak zakończy się tymże wskazanym programem.

  Pozdrawiam
  Program PiS-u. Zachęcam do jego przeczytania

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej