Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
408 postów 691 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. BURKE.

Moje komentarze

 • @Nibiru 15:33:34
  Dokładnie! To jakaś hucpa. Jak można w ogóle odnosić okoliczności po napaści Niemiec na Rosję w 1941 do sytuacji w 1939 roku. Wtedy Rosja wraz z Niemcami rozpoczęła II Wojnę napaścia na Polskę i ktokolwiek broni tej Rosji z 1939 jest dla mnie zdrajcą narodowym. I tyle. Dyskusja ze zdrajcami nie ma sensu bo reprezentują nie na Polaków
  Pozdrawiam
  17 września 1939 - agresja Rosjan na Polskę
 • Tak refleksyjnie i ogólnie
  Jestem zazenowany niektórymi komentarzami. Ktoś tu napisał, że Sowieci nie mieli innego wyjścia w drodze na Berlin. Przypominam więc, że we wrześniu 1939 roku Rosja i Niemcy byli przyjaciółmi i wtedy nikt z nich nie myślał o wzajemnej agresji na siebie. Byli upiornymi agresorami, którzy rozpoczęli II Wojnę Światową atakując wspólnie naszą Ojczyznę. Jestem zszokowany faktem, że jakikolwiek Polak może choć trochę bronić Rosji Sowieckiej. WSTYD!
  POZDRAWIAM ARTURA NOTKI
  17 września 1939 - agresja Rosjan na Polskę
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:31:52
  Witam serdecznie i przepraszam, że tak późno. Jak Pan zwrócił uwagę to ujęcie lidera w tej książce najbardziej odnosi się do biznesu. A tam hierarchia jest konieczna, szczególnie dzisiaj. Być może ma Pan rację ze swoją definicją lidera/przywódcy i - jeżeli Pan pozwoli to powołam się na Pana definicję w mojej książce i ją rozbuduję z Pana pomocą. Pozdrawiam
  "Dorosnąć do lidera".
 • @Husky 16:02:14
  Witam serdecznie. Wysłałem PW. DZIĘKUJĘ. Ale pracy jeszcze dużo; tym bardziej że z jednej strony spotykam się z aprobatą a z innej totalną i histeryczna krytyką. Piszę teraz z telefonu bo jadę. Będę bardziej dostępny wieczorem. Pozdrawiam
  Ojczyzna utracona. Gospodarka Polski w latach 1976-2015
 • @Nibiru 23:26:06
  Niepotrzebny sarkazm i szyderstwo.
  Pzdr
  Urodziny prezydenta Andrzeja Dudy. Moje życzenia...
 • @Rzeczpospolita 22:59:47
  "skurwielowi", "żebyś sczezł"... Hm...
  Nie wiem, czy jest to skierowane do mnie, ale to nie jest istotne. Taki język w dyskusji eliminuje Pana z takiej dyskusji. Przynajmniej z mojego punktu widzenia. A poza tym świadczy też bezpośrednio o Panu, o Pana poziomie. Język inwektyw i przekleństw cechuje prymitywów. Może w realu użyłby Pan jeszcze siły fizycznej?

  Przykre, że takim językiem daje Pan argumenty wrogom Polski. Sprawdziłby się Pan na onecie...

  Pozdrawiam, mimo wszystko
  Urodziny prezydenta Andrzeja Dudy. Moje życzenia...
 • @Paulus.Aquarius 22:16:35
  Mam taką ogromną prośbę.

  Możemy się nie zgadzać, możemy mieć różny stosunek do prezydenta A. Dudy. Możemy też inaczej postrzegać rzeczywistość i procesy, które zachodzą w Polsce i na świecie.

  Ale chyba istnieje jakaś kultura dyskusji. Po co od razu inwektywy ad personam? Po co ta nienawiść do Huskiego?

  I czy mój tekst jest laurką dla prezydenta A. Dudy? Nie sądzę. W wielu zdaniach piszę, iż "mam nadzieję". I mam ta nadzieję, że prezydent sprosta wyzwaniom i w ostatecznym rozrachunku będzie na polskich kartach historii oceniony pozytywnie.

  Mieliśmy wybór: Duda lub Komorowski. Z Pana zajadłej nienawiści można wysnuć wniosek, że wolałby Pan B. Komorowskiego. Ja nie i cieszę się, że ten niebezpieczny i WSI-owy człowiek nie został prezydentem.

  Czy wszystkie działania prezydenta A. Dudy mi się podobają? Oczywiście nie i do nich należy też święto Chanuki w Pałacu Prezydenckim. Tego nie powinno być, ale pełniąc najwyższą funkcję w państwie trzeba być dyplomatą i myśleć strategicznie.

  I jeszcze raz powtarzam, któryś raz z kolei. Przy obecnych władzach mamy szansę odbudować Polskę, nawet oddolnie. Jest choć cień szansy. Przy PO i Komorowskim byśmy jej nie mieli w ogóle. Można być romantykiem, ale liczą się realia.

  Pozdrawiam
  Urodziny prezydenta Andrzeja Dudy. Moje życzenia...
 • @Husky 07:12:45
  Również życzę prezydentowi Andrzejowi Dudzie wiele radości w dniu codziennym. Oby władza go nie zmieniła i nie "uderzyła do głowy", co zdarza się często. Oby zawsze kierował się interesem Polski i Polaków a na kartach historii zapisał się tylko pozytywnie.

  Jest młodszy ode mnie o 4 lata, więc to tak naprawdę moje pokolenie. Kibicuję mu i wierzę, że wykorzysta dla Polski szanse, jakie się pojawiają dziś, kiedy jesteśmy świadkami nowego geopolitycznego "rozdania".

  Niech tez nie zapomina o rodzinie, ona jest najważniejsza... a w działalność i politycznej niech zawsze ma w sercu: Boga, Honor i Ojczyznę.

  Pozdrawiam
  Cieszmy się z Ojczyzny, cieszmy się, że jesteśmy Polakami!
 • @Repsol 21:50:45
  A kto doprowadził do takiej sytuacji? Czyż nie zdrajcy zwani elitą III RP, która po części składa się z aparatczyków komunistycznych a po części z "konstruktywnych opozycjonistów z czasów PRL" i ich wszystkich pociotków, dzieci, wnuków, znajomych, itd. Przecież plan L. Balcerowicza (tzn. Żydów: Sachsa-Sorosa-Lipmana i po części Williamsona) był katastrofą dla Polski. A rządy PO-PSL nie kontynuowały tej grabieży Polski.

  Pisze Pan o PRL-u. Miał różne oblicza, ale komunizm w Polsce wprowadzany był siłą, wymordowano elitę polską. MBW, UB, SB, OROMO, milicja, Informacja Wojskowa, WSW, WSI, sądy komunistyczne... to cały aparat represji niszczący Polskę, polskiego ducha i uśmiercający wielu z nas. Dziś ich pociotkowie stanowią trzon elit III RP. I działają na szkodę Polski, są Targowicą 2.0. I co? Mamy ich gloryfikować i im pobłażać? Chyba jednak nie, ale trzeba po prostu ich sądzić, wsadzać do więzień lub wysyłać daleko od Polski, choćby na Madagaskar lub Lasów Amazonii.

  Gospodarczo jedynym okresem pozytywnym w PRL-u był okres od 1970 roku do końca 1976. To wtedy powstały majątek, aktywa, firmy, marki stały się łupem "prywatyzacji za grosze" zgodnie z wytycznymi planu Sachsa-Sorosa-Lipmana.

  Pozdrawiam
  Cieszmy się z Ojczyzny, cieszmy się, że jesteśmy Polakami!
 • Witam serdecznie
  Św. Jan Paweł II jest naszym największym rodakiem. I cóż można więcej? Żenujące są te ataki na JPII, ale ich źródła są różne, też wynikające z doktryny np. Bractwa Piusa X. Tyle tylko, że krytyka bractwa dotyczy pewnych zmian związanych z Soborem II i w tym obszarze mozna dyskutować. Natomiast większość krytyki - też tutaj - to zwykłe krytykanctwo, którego źródła nie pojmuję.
  Pozdrawiam
  ROCZNICA ZAMACHU NA JANA PAWŁA II
 • @Lotna 22:10:36
  Witam

  Niemcy w czasie wojny i w sumie od Bismarcka mają jedną cechę szczególną: są bardzo skrupulatni w obszarze dokumentacji, wszystko zapisują, katalogują, przechowują. Tak jest do dzisiaj, bo pracowałem w koncernie niemieckim i ta cecha jest wkurzająca dla nas, ale jest o tyle dobra, że zawsze są dokumenty na temat wszystkiego (w mojej firmie nawet każde publiczne wystąpienie pracowników było poprzedzone pisemnym dokumentem i szczegółowo przestudiowane).

  Liczba zamordowanych i umarłych np. w Auschwitz (Oświęcim) - Birkenau (Brzezinka) powinna być oparta na dokumentach niemieckich. Takie dokumenty istnieją.

  Pierwsza sprawa jest taka, że Żydzi ginęli nie w Auschwitz, ale w Birkenau (oddalonym o chyba kilka kilometrów od Auschwitz i to od końca 1941/początku 1942 roku. Samo Auschwitz było wybudowane przede wszystkim dla Polaków, którzy tam byli masowo zamykani od 1940 roku. Była tam niewielka ilość Żydów, ale i Cyganów, Homoseksualistów, itd. Natomiast Birkenau to było obóz przede wszystkim dla Żydów i tam były krematoria, więc ten międzynarodowy "pogrom Żydów w Auschwitz" jest nieprawdą a powinno być "pogrom Żydów w Birkenau".

  Druga sprawa. W analizach na temat obozu pomijany jest jeszcze jeden aspekt a mianowicie tzw. trzeci obóz, Auschwitz Monowitz (Monowice), który było obozem pracy przymusowej w zakładach Buna-Werke koncernu IG Farben i to jest zastanawiające, ale oczywiste z punktu widzenia Niemiec i antypolskiej polityki żydowskiej.

  Trzecia sprawa. Było już wiele wskazań na liczebność pomordowanych i zagazowanych Żydów w obozie: było i 3 mln a teraz jest około 1,1 mln. Liczby wzięte z sufitu, bez żadnego udokumentowania. Tak naprawdę mordowani byli w latach 1942-1944. Podobno według dokumentów/spisów niemieckich w Birkenau zginęło (zagazowano) około 300-350 tysięcy Żydów - tak czytałem, ale nie pamiętam źródła, dotrę do niego. Wielu historyków nawet kwestionuje zagazowywanie, natomiast sądzę, że jednak dużą część z tych 300-350 tysięcy faktycznie zagazowano.

  To na razie tylko tyle...

  Pozdrawiam
  Opluwają nas – bo nadal czekają na ”swoje” 65 miliardów"???
 • Autor
  20 marca 2017 roku zmarł Dawid Rockefeller, który chciał być nieśmiertelny więc sobie przeszczepiał serca kilkakrotnie.

  G. Soros sobie przetacza krew (też kilkakrotnie)... ale już jest strasznie wiekowy (1930 rocznik - 87 lat). Niedużo też zostało Z. Brzezińskiemu (rocznik 1928).

  Kończy się ich epoka.

  Czyżby rozpoczęła się wewnętrzna walka o schedę po nich, choć oczywiście Rockefeller to wyższa półka niż rothschildowy Soros, ale Soros jest megalomanem, niestety lub stety.

  Nie ma co się tak naprawdę się podniecać. To zwykły konflikt w rodzinie. Choć cieszę się, że dziadek Soros na starość ma kłopoty i to doznawane od swoich :))).

  Pozdrawiam
  Nosił wilk razy kilka... czyli Soros w tarapatach
 • Autor
  Dziękuję za tekst. Ja też wiele razy o tym pisałem, też o tych lasach i tych dziwnych emeryturach.

  Doprawdy. Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego polskie władze nie podają do sądu wszystkich (fizycznie i prawnie), którzy kłamią na temat zbrodni w czasie II WŚ. Czy musi to robić jakiś wiekowy Polak, który był w obozie i poczuł się urażony i obrażony? Czy oddolnie Polacy mają prowadzić kampanię informacyjną w stylu samochodu z bannerem prawdy?

  A tak po prawdzie... Jeżeli tak naprawdę Żydzi są tak mocno oburzeni, że polscy przedwojenni Żydzi, obywatele Polski zostali zamordowani przez Niemców i tym samym pozostawili swoje mienie bezpotomnie to... niech żądają tych odszkodowań od sprawców tego, że te majatki nie maja spadkobierców, czyli do NIEMCÓW!

  Pomijam tu juz prawo nasze i talmudyczne, bo z Talmudu wynika jedno: "wszystko jest dopuszczalne, wszystko jest dobre, jeżeli jest dobre dla Żydów".

  Pozdrawiam
  Opluwają nas – bo nadal czekają na ”swoje” 65 miliardów"???
 • I jeszcze trochę...
  "Polska jest postrzegana w Chinach jako brama, która może prowadzić do współpracy z Unią Europejską - powiedziała w piątek w Pekinie premier Beata Szydło. Pojawiły się bardzo konkretne propozycje na temat tego, co możemy wspólnie zrobić - dodała.



  Premier powiedziała podczas spotkania z dziennikarzami, że jej rozmowy z prezydentem Chin Xi Jinpingiem i chińskim premierem Li Keqiangiem dotyczyły spraw gospodarczych, w tym możliwości współpracy. Podkreśliła, że spotkania trwały dłużej niż zaplanowano.



  "Pojawiły się bardzo konkretne propozycje, bardzo konkretna rozmowa na temat tego, co możemy wspólnie zrobić" - powiedziała Szydło. Dodała, że obszar zainteresowania ze strony chińskiej dotyczy inwestycji, nowoczesnych technologii, turystyki i rolnictwa.



  Szefowa polskiego rządu oceniła, że umowy podpisane ze stroną chińską i jej rozmowy z chińskimi przywódcami wskazują, że "Polska stała się państwem, na które władze chińskie zaczynają zwracać uwagę, jeśli chodzi o współpracę gospodarczą" - dodała.



  Polska jest postrzegana tutaj jako brama, która może prowadzić do współpracy z Unią Europejską i jest to zauważane - powiedziała Szydło. Zaznaczyła, że potwierdzało się to w jej rozmowach z przedstawicielami biznesu. Jak dodała, spotkała się z przedstawicielami dziewięciu największych chińskich firm".



  Źródło: http://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1042186,szydlo-chiny-postrzegaja-polske-jako-brame-do-ue-pojawily-sie-wobec-nas-bardzo-konkretne-propozycje.html



  --------------------------



  ""Liczę na dalszą bliską współpracę w sferze politycznej w ramach wszechstronnego partnerstwa strategicznego i jej przełożenie na korzystne dla obu stron wymierne efekty w relacjach gospodarczych" - powiedziała Szydło.



  Nawiązała do wizyt prezydenta Andrzeja Dudy w Chinach i prezydenta Xi w Polsce. Jak podkreśliła, nadały one nowy impuls relacjom polsko-chińskim. "Cieszę się, że moja wizyta przyczynia się do podtrzymania regularności spotkań na najwyższym szczeblu" - dodała.



  "Polska jest ważnym partnerem Chin w Europie Środkowo-Wschodniej i Unii Europejskiej. Chcemy rozwijać wszechstronne partnerstwo strategiczne z Polską" - zadeklarował chiński przywódca.



  Dodał, że Polska była jednym z pierwszych krajów, które nawiązały stosunki dyplomatyczne z Chińską Republiką Ludową. "Tradycyjna przyjaźń między Chinami i Polską ma solidne podstawy i jest bardzo cenna. Mamy wszelkie powody ku temu, by wzmocnić i rozwijać tradycyjną przyjaźń obu krajów" - mówił Xi w Wielkiej Hali Ludowej, gdzie w piątek spotkał się z szefową polskiego rządu.

  "Jestem pod wielkim wrażeniem pozytywnego nastawienia pani premier do rozwoju stosunków między dwoma krajami i pragmatycznego podejścia w rozwiązywaniu problemów" - zauważył.

  Nowy Jedwabny Szlak ma na celu rozwijanie sieci połączeń drogowych, kolejowych i lotniczych pomiędzy Azją a Europą.



  Polska planuje budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego, co według powołanego przez rząd pełnomocnika ds. tej inwestycji Mikołaja Wilda, może być realne w ciągu 10 lat. Inwestycja obok centralnego lotniska dla Polski ma uwzględniać także skomunikowanie transportu kolejowego i drogowego. Wild był obecny na spotkaniu Szydło z Xi w Pekinie.



  Jak podało Centrum Informacyjne Rządu, Polska jest zainteresowana zwiększeniem chińskich inwestycji w naszym kraju i wspólną realizacją "dużych projektów infrastrukturalnych". Priorytetem jest też pełne otwarcie chińskiego rynku dla polskich produktów rolnych.



  W rozmowie Szydło z Xi w Wielkiej Hali Ludowej, będącej siedzibą chińskiego parlamentu, uczestniczyli, obok Wilda, m.in. szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, a także wiceszefowie resortów: spraw zagranicznych Joanna Wronecka, rolnictwa Jacek Bogucki i środowiska Mariusz Gajda. Obecny był także Radosław Pyffel, wicedyrektor Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych, który ma być chińską alternatywą dla zachodnich instytucji finansowych.



  Było to drugie spotkanie premier Szydło z prezydentem Xi. Do pierwszej rozmowy doszło w czerwcu 2016 r. podczas wizyty chińskiego przywódcy w Warszawie. Wówczas doszło do podpisania międzyrządowych porozumień dotyczących inwestycji infrastrukturalnych związanych m.in. z Nowym Jedwabnym Szlakiem, wymiany handlowej oraz współpracy naukowej i kulturalnej. Szefowa polskiego rządu rozmawiała także z premierem Chin Li Keqiangiem. Następnie wzięła udział w spotkaniu z prezesami chińskich firm i funduszy inwestycyjnych.



  Wizyta Szydło potrwa do wtorku 16 maja. W niedzielę premier weźmie udział w inauguracji międzynarodowego Forum Pasa i Szlaku. Uczestniczyć w nim będą przedstawiciele krajów, które chcą przyłączyć się do realizacji Nowego Jedwabnego Szlaku; łącznie blisko 30 przywódców państw z całego świata"".



  Źródło: http://forsal.pl/gospodarka/inwestycje/artykuly/1042056,prezydent-chin-chcemy-strategicznego-partnerstwa-z-polska-jestem-pod-wielkim-wrazeniem-nastawienia-premier-szydlo.html



  ----------------



  W naszej kulturze pewna kurtuazja w wypowiedziach polityków, która prowadzi często do "pozytywnej nadinterpretacji" efektów spotkań przywódców jest normą. Dlatego też - by dotrzeć do prawdy - zawsze poszukuje się jakichś nieznanych oficjalnie szczegółów określonych rozmów.


  W kulturze azjatyckiej, w tym chińskiej jest to postrzegane zupełnie inaczej. Tam jest inna mentalność i nieraz liczą się przede wszystkim kontakty osobiste i subiektywne wrażenie. Ponadto to, co mówią publicznie przywódcy Chin jest tym, co naprawdę myślą i co jest zgodne z ich interesem. Tam nie "rzuca się słów na wiatr".


  Piszę to w kontekście wypowiedzi prezydenta Chin na temat Polski, premier Szydło i wzajemnej współpracy.


  Jest dobrze i nie możemy tego zmarnować!
  Chiny-Polska-Indie.Refleksje wokół wizyty B.Szydło w Pekinie
 • @provincjał 15:09:20
  Wiem z jakiego powodu wskazuje Pan ambasadora USA w Polsce. G. Braun bowiem stwierdził, że w Polsce rządzi właśnie ten ambasador.

  Nie byłbym skłonny do aż takiego radykalizmu, ale jeżeli faktycznie ambasador USA ma dość dużo do powiedzenia w Polsce to jakie na dziś mamy inne wyjście? Powtarzam... nie jesteśmy jak na razie podmiotowym państwem i musimy go dopiero zbudować i trzeba na kimś się oprzeć. Realizm a nie romantyzm.

  Pozdrawiam
  Chiny-Polska-Indie.Refleksje wokół wizyty B.Szydło w Pekinie
 • I jeszcze
  P.S.

  Oczywiście chyba nie muszę dodawać, że w czasie wszystkich rozmów podpisywane są wzajemne umowy gospodarcze między rządami i firmami krajów uczestniczących w spotkaniach.
  Chiny-Polska-Indie.Refleksje wokół wizyty B.Szydło w Pekinie
 • @Husky 21:09:02
  No wiesz... Tylko kretyni uznają, że marsze wespół zespół z komuchami maja jakiś sens. To jest profanacja polskości, Polaków, naszego narodu.
  Przykre, ale niektórzy nawet z niby naszej strony cenią SB-ków, WSI-oków i żydo-komunę sowiecką. To jest chore i antypolskie. Nie znoszę ich, mam ich poniżej karaluchów :), bardziej niz samych komuchów.
  Pozdrawiam
  Marsz Wolności i błazenada bezsilnej, totalnej opozycji
 • Przykre...
  ...ale ja jestem katolikiem i widzę zło, duże zło dzisiejszego Watykanu...
  Pozdrawiam
  "The Political Pope" – ulubieniec globalnego lewactwa
 • @Husky 17:07:18
  To nie jest tak, że J. Kaczyński jest jakimś Geniuszem nad geniuszami. Ale proszę wskazać choć jedno nazwisko polskiego polityka, który dorasta mu choćby do pięt?

  Ja go szanuję a nawet podziwiam za odporność, niezmienność swojego zdania, taki sam przez lat pogląd na Polskę, dystans do siebie, umiejętność przetrwania tyle lat będąc wyszydzanym i obrażanym. W końcu doprowadził po raz pierwszy do samodzielnych rządów parlamentarnych i wypromował kolejnego prezydenta.

  Bałem sie o niego po tragedii smoleńskiej. Przy takiej stracie - gdyby się wycofał - to nikt nie miałby do niego pretensji, ale nie... on trwa.

  Oczywiście można go nie l;ubić i nawet się z nim nie zgadzać, ale szacunek za życie, jego życie i postawę należy mu się jak nikomu.

  Mi jest bliżej do myśli endeckiej, ale dziś nie mamy innego wyjścia jak wybór: PiS (ZP) lub PO z przystawkami. Wybór chyba jednoznaczny a przy PiS-ie można mieć większe szanse na odbudowę Ojczyzny. Trzeba być pragmatycznym nieraz a nie tylko romantykiem...

  Pozdrawiam
  Marsz Wolności i błazenada bezsilnej, totalnej opozycji
 • @fabi 21:46:14
  To nie jest tak, iż mam gorszy dzień.

  Gdybyś prześledził moje artykuły od 2008 roku, to byś wiedział, że mam zawsze jedną myśl: POLSKA. I dla niej jestem w stanie ponieść najwyższe ofiary.

  Pozdrawiam
  Ukąszenie demoliberalnymi, żydowskimi UD/UW/demokraci.pl

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej